LG G4 Mü ? veya Samsung Galaxy A5 ( 2016 ) Mı ? Yoksa Samsung Galaxy A7 ( 2016 ) Mı ?

Hangi Cihaz Alınmalı

• Kullanılan toplam oy
    12

Bu konuyu okuyanlar

teknoburaks24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
GzmOYy.png

Arkadaşlar Benim Şöyle bir sıkıntım var daha öncelerden LG G4 olsun G3 sonra HTC one M8s Samsung galaxy A8 vs Gibi cihazlar kriterimdi yani bu cihazlar arasında kalmıştım fakat şöyle bir sıkıntı oldu bu shiftdelete.net youtube kanalından izlediğim bir kaç video sonucunda karara vardım ki bu telefonları aldığım zaman pişmanlık duycam gibi duruyordu ve kriterim LG G4 , A5 (2016) , A7 ( 2016 ) şuanda kriterlerim bu 3 cihaz bende karar veremedim hangisini almam lazım hani masaya koyduğum zaman kendini dikkat çektirebilecekmi benim için bu önemli değil tabi önemli olan şuan benim için

1. beni 2 sene 3 sene rahat çıkartcak bir canavar arıyorum (tabi benim söylediklerim olmak zorunda değil.)
  2. performansı yeterli olsun. ( donma , kasma , oyundan atma vs böyle sıkıntıları olmasın )
  3. kamerası iyi olsun. ( yani yeterli olsun gerisi önemli değil )
  4. 32 veyada 16 Depolama Alanı Önemli Değil
  5. Rami 2 veyada 3 olsun
  6. bataryası önemli değil ama en azından ( 3000mAh olsun )

bu kriterlerde olması zorunda değil sadece performans kısmı önemli benim için bide tasarım
bide şunu söylim interneten sipariş veren bir insan değilim güvenemiyorum hani şu salatalık konusu var internette güvenemiyorum vatanbilgisayar dan olsun yani

Son düzenleme:

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
A5 2016 ve a7 2016 ÇÖP.Alınmaz.Orta segment kazık Samsunga para ödemeyin.G4 daha iyidir.

IKrakeN8

Asistan
Reaksiyon puanı
42
SONY ürünlerine yada HTC ürünlerine bir bak derim lg g4 de iyibir telefon performansı güzel 4k çeim yapabiliyor.

teknoburaks24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
önerebileceğin 1500TL Etiket bandında bir telefon varmı ama o dediğim kriterlere uygun olursa iyi olur :)

IKrakeN8

Asistan
Reaksiyon puanı
42
önerebileceğin 1500TL Etiket bandında bir telefon varmı ama o dediğim kriterlere uygun olursa iyi olur :)
Sony xperia m5 olabilir , bir az eski ama sony sık amiral gemisi çıkardığı için sıkıntı olmaz z2,z3,z3+,z3 compact htcden HTC a9 çok iyi 1500tl sonra e8 olabilir m8 le arasında çok küçük farklar var şöyle düşün m8 in plastik kasalısı ama dandik bir plastik değil kaliteli :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ağır samsung taraftarıyım g4 ün adının geçtiği yerde bu telefonların a sı anılmaz g4 ün rakibi s6 note 4 ve note 5 tir kesinlikle g4 almalısın performansı bu iki telefondan çok daha iyi ekranı daha iyi kemarası 2015in en iyi kameralarından( en azından fotoğraf çekiminde) dediğim gibi g4 ün adının anıldığı yerde a5 ve a7 nin a sı bile okunmaz başta çünkü ekranalrı full hd ve grafik birimleri hiç iyi değil bu telefonların

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note 4 bakabilirsiniz şuan gece kampanyasıyla vatanda 1600 liraya düşmüş web'e özel tabi ki bu kampanya. Bütçeniz yetiyorsa saydıklarınızdan daha iyi bir cihaz sadece kamera konusunda g4'ten biraz geride kalıyor.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
GzmOYy.png

Arkadaşlar Benim Şöyle bir sıkıntım var daha öncelerden LG G4 olsun G3 sonra HTC one M8s Samsung galaxy A8 vs Gibi cihazlar kriterimdi yani bu cihazlar arasında kalmıştım fakat şöyle bir sıkıntı oldu bu shiftdelete.net youtube kanalından izlediğim bir kaç video sonucunda karara vardım ki bu telefonları aldığım zaman pişmanlık duycam gibi duruyordu ve kriterim LG G4 , A5 (2016) , A7 ( 2016 ) şuanda kriterlerim bu 3 cihaz bende karar veremedim hangisini almam lazım hani masaya koyduğum zaman kendini dikkat çektirebilecekmi benim için bu önemli değil tabi önemli olan şuan benim için

1. beni 2 sene 3 sene rahat çıkartcak bir canavar arıyorum (tabi benim söylediklerim olmak zorunda değil.)
  2. performansı yeterli olsun. ( donma , kasma , oyundan atma vs böyle sıkıntıları olmasın )
  3. kamerası iyi olsun. ( yani yeterli olsun gerisi önemli değil )
  4. 32 veyada 16 Depolama Alanı Önemli Değil
  5. Rami 2 veyada 3 olsun
  6. bataryası önemli değil ama en azından ( 3000mAh olsun )

bu kriterlerde olması zorunda değil sadece performans kısmı önemli benim için bide tasarım
bide şunu söylim interneten sipariş veren bir insan değilim güvenemiyorum hani şu salatalık konusu var internette güvenemiyorum vatanbilgisayar dan olsun yani

Merhaba,

Samsung a7 2016 ve a5 2016 modellerini hic dusunmeyin bile. Islemcileri cok basarisiz. Birakin ust seviye performans ile oyun oynatmayi gundelik kullanimda bile perfoans sorunu yasatacak cihazlar bunlar. Iyi olduklari noktalar ise: kamera, ekran, kasa malzeme kalitesi ve pil performansi.

Samsung a7 2016 ve a5 2016 modelleri yerine samsung note 4 modelini tavsiye ederim.

Lg g4 vs note 4:

*Performans: Donanim gucu ve performans konusunda note 4 1 puan daha onde.
*Ekran: Iki urunde 2k olmasina ragmen lg g4 1 puan daha onde ekran konusunda.
*Kamera: Fotograf konusunda lg g4 video cekiminde note 4 daha basarili.
* Pil performansi: Note 4 bu konuda cok daha basarili.
* Kasa malzeme kalitesi: Note 4 aluminyum cerceveleri ve zedelenmeye daha dayanikli arka yuzeyi sayesinde daha kaliteli ve daha saglam bir kasaya sahip.

Ozetle iki urun arasinda note 4'u tercih etmis biri olarak memnun kaldigim note 4'u size de tavsiye ederim.

Internetten alisveris konusunda hepsiburada sitesinden hepsiburada nin bizzat sattigi urunler guvenilir. Yani bizzat hepsiburada'dan aldiginizda oyle salatalik olaylari yasanmaz. Vatandan 1700-1800 tl'ye note 4 veya g4 alcaginiza hepsiburada'dan linkini verdigim note 5'i almanizi tavsiye ederim . Cunku note 4 iyi bir urun, note 5 daha daha iyi bir urun.

Samsung note 5 (ithalatci garantili);

Samsung Galaxy Note 5 32 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı

teknoburaks24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
peki LG G4 kullanan arkadaşların varmı senin yani hakkaten doğru diyosun LG G4 adını veren bir Telefon Verilen Para Değer Performans kısmı nasıl bu telefonun tabikide dediğin doğru lg g4 'ün adı anıldında a5 (2016) a7 (2016) lafı olmaz diyebilirim seninde diyebilirim benim shiftdelete.net den izlediğim aldığım bilgilere göre lg g4 alınan bir cihaz ekran ve kamera konusunda adını veren bir cihaz demişti arden papuçiyan abimiz fakat bana kamerada lazım ekran önemli değil 2k 1080p fark etmez ama performans çok önemli yani önemli olan o benim için

teknoburaks24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba,

Samsung a7 2016 ve a5 2016 modellerini hic dusunmeyin bile. Islemcileri cok basarisiz. Birakin ust seviye performans ile oyun oynatmayi gundelik kullanimda bile perfoans sorunu yasatacak cihazlar bunlar. Iyi olduklari noktalar ise: kamera, ekran, kasa malzeme kalitesi ve pil performansi.

Samsung a7 2016 ve a5 2016 modelleri yerine samsung note 4 modelini tavsiye ederim.

Lg g4 vs note 4:

*Performans: Donanim gucu ve performans konusunda note 4 1 puan daha onde.
*Ekran: Iki urunde 2k olmasina ragmen lg g4 1 puan daha onde ekran konusunda.
*Kamera: Fotograf konusunda lg g4 video cekiminde note 4 daha basarili.
* Pil performansi: Note 4 bu konuda cok daha basarili.
* Kasa malzeme kalitesi: Note 4 aluminyum cerceveleri ve zedelenmeye daha dayanikli arka yuzeyi sayesinde daha kaliteli ve daha saglam bir kasaya sahip.

Ozetle iki urun arasinda note 4'u tercih etmis biri olarak memnun kaldigim note 4'u size de tavsiye ederim.

Internetten alisveris konusunda hepsiburada sitesinden hepsiburada nin bizzat sattigi urunler guvenilir. Yani bizzat hepsiburada'dan aldiginizda oyle salatalik olaylari yasanmaz. Vatandan 1700-1800 tl'ye note 4 veya g4 alcaginiza hepsiburada'dan linkini verdigim note 5'i almanizi tavsiye ederim . Cunku note 4 iyi bir urun, note 5 daha daha iyi bir urun.

Samsung note 5 (ithalatci garantili);

Samsung Galaxy Note 5 32 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı

dediğin doğru aslında ama ben aşırıya kaçmayı sevmeyen birisiyim hani note 5 aşırı kaçan ve aşırı gösteriş sergileyen bir cihaz benim maksimum fiyat aralığım 1500 1600 civarında bir fiyat etiketim var benim lg g4 ün fiyatı LG H815 G4 SİYAH GERÇEK DERİ AKILLI TELEFON burdan bak istersen 1549TL anlatabiliyorum değilmi aşırıya kaçmak istemiyorum ama benide 2 sene 3 sene rahatlıkla taşıyacak bir cep arkadaşı arıyorum

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
1-İşlemcisi snapdragon 615 ile başabaş.Ya da diğer adıyla exynos 7580.Performans rezil.(A5 2016/a7 2016)
2-snapdragon 808(G4)gayet iyi bir işlemci.Hem stabil,hem çok güçlü.
3-Orta segment Samsung cihazlara Güncelleme asla gelmiyor.Gelse de çok sonra geliyor.
4-G4 amiral,Samsung cihazlar ise orta segment.Alsan da 6 ay sonra değiştirmek falan istersin soğursun telefondan.

teknoburaks24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
hm ne demek istediğini çok iyi anladım fiyatını veren bir cihaz değil diyosun anladığım kadarıyla heralde peki lg g4 den bahsedermisn tabi benim araştırmalarımda var ama heralde sen bizzat kullanmış birisin lg g4 ü dinlemek isterim yani

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dostum lg g4 alırsın ama sonra bootloop sorunu çıkar yollarsın telefonunu falan şahsen ben onunla uğraşmak istemezdim kamerası note 4'ten biraz daha iyi diye (uzun pozlamayla fotoğraf çekmeyeceksen). Birisi 601 602 serilerinde de bootloop sorunu oluştu diyordu bu büyük ihtimalle sonrakilerde de olacak yani cihaz gerçekten kronik sorunlu. Ha lg garantili alırsan sorun olmaz lg değişim yapıyor ama ben bununla uğraşmak istemezdim şahsen. Performans olarak zaten note 4 önde ve bir problemi yok. Root işlerinden anlıyorsan 1 2 sene sonra rootlar yeni rom kurar takılırsın yine.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
dediğin doğru aslında ama ben aşırıya kaçmayı sevmeyen birisiyim hani note 5 aşırı kaçan ve aşırı gösteriş sergileyen bir cihaz benim maksimum fiyat aralığım 1500 1600 civarında bir fiyat etiketim var benim lg g4 ün fiyatı LG H815 G4 SİYAH GERÇEK DERİ AKILLI TELEFON burdan bak istersen 1549TL anlatabiliyorum değilmi aşırıya kaçmak istemiyorum ama benide 2 sene 3 sene rahatlıkla taşıyacak bir cep arkadaşı arıyorum

O zaman note 4'un fiyat bandi size uygunsa onceliginiz note 4 den yana olsun. Yok tercihin g4'den yan derseniz o zaman kutu uzerindeki seri numarasina bakin alirken. S/N:600k.. veya ustu 601k,602k,603k,604k,605k gibi serilerden birini alin. Cunki 505k... ~ 509k... arasi seriler cogu kronik sorunlu. Eger dikkat etmeyip bu sorunlu serilerden birini alirsan ve bootloop gibi bir sorunla karsilasirsan garanti suresi icinde lg sorunsuz serilerden birini gonderiyor degisim cihazi olarak. Tabi bu degisim lg TR garantili olanlar icin gecerli.

HüseyinBey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam LG V10 ithalaçı garantili 1700 ve kamerası bataryası rami falan çok iyi 4 gb ram var zaten.