Samsung A5 ile A7 arasında büyük bir kısır döngüdeyim... (2016)

radyoaktif

Asistan
16 Eylül 2009
412
31
28
Arkadaşlar iyi günler. Benim için F/P olarak en ideal seçim olacağını düşündüğüm 2. el bir telefon alacaktım ki değişen hayat şartlarımdan dolayı şu anlık nakit ihtiyacım olduğu için telefonu mecbur kart ile taksitli olarak alma seçeneğine dönmek zorunda kaldım.

Yoksa 5 aylık Asus Zenfone 2'yi 700TL alıyordum. Neyse kısmet değilmiş ki zaten sonradan o telefonu incelediğimde de 5.5" ekranından ve kabalığından dolayı bir türlü ısınamadığımdan iyi ki almamışım dedim.

Her ne kadar bir zamanlar kullandığım leğenimsi tasarıma sahip ve donanım olarak beni çileden çıkartan S3 Mini'den sonra bir daha asla Samsung almam desem de, sonuçta 2012 yılında çıkan bir telefonun puanını, 2016 uygulamalarında ki performansına göre vermek haksızlık olacağından ve bu firma son bir kaç yılda kendi imajını hızlıca revize ettiğinden ve 2016 model orta sınıf A serisi telefonlarını gördükten sonra fikrim değişti. Zira bu A serisi şok şık duruyor.

A5 (A510F) ve A7 (A710F) arasında çok kararsız kaldım. Zira A5 ve A7 Vatan, Teknosa, Bimeks, Gold vs gibi bilindik mağazalarda aralarında 100-200TL fark var. A5 1500-1600TL iken A7 1700-1800TL civarında. Ama bu mağazalardan almak yerine bu fiyatların neredeyse 200-300TL daha altına güvenilir yerlerden distribütör garantili alacağım için bu fiyatları referans almıyorum. Zira A5'i 1200TL'ye de buldum A7'yi 1400TL'ye de. O yüzden yorum yaparken bu son iki fiyatı ölçü alın lütfen.

2 telefon arasında ki 3 fark;

A7 (A710F): 5.5" 3GB Ram, 3300mAh

A5 (A510F): 5.2" 2GB Ram, 2900mAh

Ben sırf çok kaba durur diye 5.5" telefonlardan zaten mümkün mertebe uzak duran birisiyim ama A7'de ki şu Ram ile batarya beni A5'e göre cezbetti. Ne olurdu ki A5'e bu özellikleri koyup gene aynı fiyata satsalardı!

2GB altı olmamak kaydı ile Ram'in, günlük kullanımda birden fazla uygulama açmadığın sürece pek bir etkisinin olmadığını düşünen birisiyim. Yani A5 ile A7 arasında ki 1GB'lik Ram farkını görmezden gelebilirim. Zaten 5.5"in çok kaba olduğunu düşündüğüm için bunda da A7'yi eledim. Lakin kafamı tek karıştıran 400mAh'lik batarya fark oldu. Ama A7 daha büyük olduğu için bu batarya farkını, telefon zaten kendi büyüklüğü ile amorti etmiyor mu sizce? Yani batarya ile ekran boyutu doğru orantılı ise A5 ile A7'nin batarya süreleri mantıken başa baş gidiyor olması gerekmiyor mu? Eğer sizde bu doğrultuda görüş beyan ederseniz kesinlikle A5 alırım, yok aksini söylerseniz de daha kararsız kalacağım. Zira her ne kadar 5.5" telefon çok büyük duruyor desem de Samsung bu büyüklüğü göze batırmadan tasarım yapıyor. 5.5"lik Asus Zenfone 2 ile A7'yi kıyasladığımda gözüme Asus bariz bir şekilde daha büyük ve kaba geldi.

Gerek görürseniz 1500TL'ye kadar başka bir telefon daha önerebilirsiniz ama aklımda, orta sınıf olmasına rağmen tasarımı ile S6 ya benzeyen bu A serisi beni dış görünüşü ile cezbetti ki bir telefon seçerken bence donanımdan çok (günümüz seviyesinde olmak şartı ile) görsellik ön planda tutulmalı. O yüzden A5 ve A7 arasında çok kararsız kaldığımı söylemeliyim. Geçen ay A5 alan kuzenim bana "Kesinlikle A7 alma çok kaba duruyor ve performans olarak da hiç bir fark yok" dese de konu ile alakalı tecrübe sahibi olan siz değerli arkadaşların da önerilerini merakla bekliyorum.

byAndroid

Asistan
21 Eylül 2015
493
69
28
İkiside güzel telefon dediğin gibi pil yönünden çok fark yoktur lakin 3 GB ramin farkını görürsün. Büyük telefon sıkıntı değil diyorsan a7 al. Yine ithalat s6 da alabilirsin bence karar senin. A5 ve a7 kasa olarak müthiş telefonlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dış görünüş felan hikaye bu telefonlar grafik birimi inanılmaz güçsüz bu fiyata göre (samsung taraftarıyım) madem elinden 1500-1600 gibi fiyatlar çıkıcak note 4 al ikisindende aşırı güçlü

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
1800'e kadar bütçen varsa 2.el tertemiz bir note5 al ve kullanmaya başla.

radyoaktif

Asistan
16 Eylül 2009
412
31
28
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar lakin sanırım mesajı uzun tutmuş olmalıyım ki bir noktayı atlamışsınız. Nakit ihtiyacım olduğu için telefonu karttan taksit seçeneği ile alacağım. Peşin param olsa zaten imkanımı bayağı zorlayıp bir kere telefon almak için iphone s6 alıp bir ömür kullanırım :) O yüzden tavsiyelerinizi bu doğrultuda yapmanızı rica ediyorum.

2GB Ram yetmez diyorsunuz da telefonda hangi program tek başına 1GB'dan fazla Ram tüketiyor? Yahut kaç insan telefonu, aynı anda 10 uygulama birden çalıştırmak zorunda kalacak kadar komplike bir şekilde kullanıyor? Oyun oynayan birisi değilim. Haber okurum, video izlerim, navigasyon açarım. Ayda yılda bir canım sıkılır onda da rastgele bir oyun kurup oynar, 1 hafta içinde sıkılınca da silerim.

Yani 2GB Ram günümüzde hangi programa yetersiz kalıyor? Merakımdan soruyorum. He ben, günlük işime yaramasa da sırf haz almak için arada 15-20 uygulama açıp hala telefonun donmadığını görünce tatmin oluyorum mantığı ile 3-4GB Ram'li telefon alıyorum deniliyorsa da bu mantık bende yok maalesef :)

Ayrıca bu sene askere gitme ve telefonu askerde de kullanma ihtimalim olduğundan öyle lüks bir telefon almak istemiyorum (hoş istesem de durumum yok zaten :) ) O yüzden şu anda imkanımın el verdiği F/P ve Görsellik açısından alacağım en iyi telefon en fazla 1500TL olmak zorunda. O da taksitli zira peşin param olsa zaten bu fiyata 2. el ve garantisi devam eden temiz daha üst sınıf telefonlar alırdım.

Ayrıca ben 5.5" telefona büyük, taşıyamam, estetik değil dedikçe siz bana 5.7"lik Note 4 ve 5 öneriyorsunuz. Tablet almaya karar verdiğim gün Note serisine bakarım:) Şimdilik öneri ile telefonda bana bu eziyeti yapmayın lütfen :)

Yanlış anlamayın, sırf şu A5'i almak için sizi yalancı çıkartıp kendi nefsimi tatmin etmeye çalışıyorum bende :) Ne olur aklımı daha fazla bulandırmadan şu A5'i biraz övün de bu hafta sonuna kadar gidip bir yerden alayım :)

Son düzenleme:
8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
kimsenin sözüne bakma içinden ne geçiyorsa onu al kimseye hesap vermek zorunda değilsin beşkardeşler dizisinde ki başeğmezler gibi 1 milyonu hiç etmedin ki...

radyoaktif

Asistan
16 Eylül 2009
412
31
28
A5 ile A7 arasındaki fiyat farkı A7 almak için değmez.Benimde ikisi arasından tercihim a5 olurdu

Ve üçüncü kişide hayırlısı ile çıktı. Durum 3-3 oldu. Hadi 1 kişi daha A5 desin, sabırsızlıkla bekliyorum. Lakin sanırım şimdiden hayırlısı ile A5 alacağım gibi gözüküyor arkadaşlar :) Gene de ben kart işini halledip telefonu en uygun yerden taksit ile alana kadar, neden A5 almayıp A7 almam gerektiği ile ilgili çok sağlam dayanağı olan, akıl karıştıran, çeldirici bir mesaj gelirse söz, alımı durdurup o yorumu gözden geçireceğim. Lakin öyle bir mesajın gelmeyeceğine eminim :)

Rmznetka2

Asistan
1 Mayıs 2016
179
19
18
34
Ve üçüncü kişide hayırlısı ile çıktı. İnşallah A5 alıyorum arkadaşlar :) Gene de ben kart işini halledip telefonu en uygun yerden taksit ile alana kadar, neden A5 almayıp A7 almam gerektiği ile ilgili çok sağlam dayanağı olan, akıl karıştıran, çeldirici bir mesaj gelirse söz alımı durdurup o yorumu gözden geçireceğim. Lakin öyle bir mesajın gelmeyeceğine eminim :)
Hayırlı olsun

Mateist

Profesör
10 Ekim 2011
1,290
238
243
Batarya ve Ram in farkını mutlaka görürsün. İllaki bu ikisinden biri diyorsan A7 (2016) almalısın.

radyoaktif

Asistan
16 Eylül 2009
412
31
28
Allahım yarabbim 4-4 oldu çıldıracağım :) Gene de yarın ilk işim uygun bir A5 arayışına girişmek olacak.

kadirirdem

Dekan
23 Mayıs 2013
6,217
708
293
Arkadaşlar iyi günler. Benim için F/P olarak en ideal seçim olacağını düşündüğüm 2. el bir telefon alacaktım ki değişen hayat şartlarımdan dolayı şu anlık nakit ihtiyacım olduğu için telefonu mecbur kart ile taksitli olarak alma seçeneğine dönmek zorunda kaldım.

Yoksa 5 aylık Asus Zenfone 2'yi 700TL alıyordum. Neyse kısmet değilmiş ki zaten sonradan o telefonu incelediğimde de 5.5" ekranından ve kabalığından dolayı bir türlü ısınamadığımdan iyi ki almamışım dedim.

Her ne kadar bir zamanlar kullandığım leğenimsi tasarıma sahip ve donanım olarak beni çileden çıkartan S3 Mini'den sonra bir daha asla Samsung almam desem de, sonuçta 2012 yılında çıkan bir telefonun puanını, 2016 uygulamalarında ki performansına göre vermek haksızlık olacağından ve bu firma son bir kaç yılda kendi imajını hızlıca revize ettiğinden ve 2016 model orta sınıf A serisi telefonlarını gördükten sonra fikrim değişti. Zira bu A serisi şok şık duruyor.

A5 (A510F) ve A7 (A710F) arasında çok kararsız kaldım. Zira A5 ve A7 Vatan, Teknosa, Bimeks, Gold vs gibi bilindik mağazalarda aralarında 100-200TL fark var. A5 1500-1600TL iken A7 1700-1800TL civarında. Ama bu mağazalardan almak yerine bu fiyatların neredeyse 200-300TL daha altına güvenilir yerlerden distribütör garantili alacağım için bu fiyatları referans almıyorum. Zira A5'i 1200TL'ye de buldum A7'yi 1400TL'ye de. O yüzden yorum yaparken bu son iki fiyatı ölçü alın lütfen.

2 telefon arasında ki 3 fark;

A7 (A710F): 5.5" 3GB Ram, 3300mAh

A5 (A510F): 5.2" 2GB Ram, 2900mAh

Ben sırf çok kaba durur diye 5.5" telefonlardan zaten mümkün mertebe uzak duran birisiyim ama A7'de ki şu Ram ile batarya beni A5'e göre cezbetti. Ne olurdu ki A5'e bu özellikleri koyup gene aynı fiyata satsalardı!

2GB altı olmamak kaydı ile Ram'in, günlük kullanımda birden fazla uygulama açmadığın sürece pek bir etkisinin olmadığını düşünen birisiyim. Yani A5 ile A7 arasında ki 1GB'lik Ram farkını görmezden gelebilirim. Zaten 5.5"in çok kaba olduğunu düşündüğüm için bunda da A7'yi eledim. Lakin kafamı tek karıştıran 400mAh'lik batarya fark oldu. Ama A7 daha büyük olduğu için bu batarya farkını, telefon zaten kendi büyüklüğü ile amorti etmiyor mu sizce? Yani batarya ile ekran boyutu doğru orantılı ise A5 ile A7'nin batarya süreleri mantıken başa baş gidiyor olması gerekmiyor mu? Eğer sizde bu doğrultuda görüş beyan ederseniz kesinlikle A5 alırım, yok aksini söylerseniz de daha kararsız kalacağım. Zira her ne kadar 5.5" telefon çok büyük duruyor desem de Samsung bu büyüklüğü göze batırmadan tasarım yapıyor. 5.5"lik Asus Zenfone 2 ile A7'yi kıyasladığımda gözüme Asus bariz bir şekilde daha büyük ve kaba geldi.

Gerek görürseniz 1500TL'ye kadar başka bir telefon daha önerebilirsiniz ama aklımda, orta sınıf olmasına rağmen tasarımı ile S6 ya benzeyen bu A serisi beni dış görünüşü ile cezbetti ki bir telefon seçerken bence donanımdan çok (günümüz seviyesinde olmak şartı ile) görsellik ön planda tutulmalı. O yüzden A5 ve A7 arasında çok kararsız kaldığımı söylemeliyim. Geçen ay A5 alan kuzenim bana "Kesinlikle A7 alma çok kaba duruyor ve performans olarak da hiç bir fark yok" dese de konu ile alakalı tecrübe sahibi olan siz değerli arkadaşların da önerilerini merakla bekliyorum.
1800 e kadar bulabilirsen note 5 bulamazsan 2. el note 5 al kardeşim...

Lazzz

Rektör
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Note 5 ithalatçı garanti 1880 TL filan hepsiburada da, olmadı 2. El temiz alabilirsin o fiyata.

radyoaktif

Asistan
16 Eylül 2009
412
31
28
Arkadaşlar konuyu açtığımdan beri telefon için kredi kartı ararken gene bazı hayat şartları ile kredi kartı seçeneğini de es geçmek zorunda kaldım. Tek seçeneğim Vodafone ve Türk Telekom gibi şirketlerin yeni hat yahut numara taşımalı telefon kampanyaları dedim ve dünden beri araştırmaya başladım. Seçenekleri söylüyorum. Lütfen birinde karar kılın ki bugün gidip 24 ay taahhüt ile ikisinden birini alayım;

Türk Telekom'da ki Samsung A5 (2016) modeli= 86TL x 24= 2064TL oluyor. Yani piyasa fiyatının ortalama 500-600TL üstüne geliyor.
Vodefone'da ki LG G4 (2015) modeli= 65TL x 24 = 1560TL oluyor. Ki zaten LG G4'ün şu anda piyasa fiyatı da zaten ortalama aynı fiyat. Yani bu cihazda bir zararım yok gibi.

Bu kampanyalardan herhangi birine annemin hattını geçireceğim ve annem zaten her ay düzenli kontör aldığı için iki seçenekte de aynı parayı faturaya ödeyeceğinden (32TL yahut 35TL) bu hat ücretini 24 aylık taahhütte hesaba katmıyorum. O yüzden annem için en hesaplı 2 tarifeyi seçtim. Sadece telefonların kaça geldiği önemli benim için.

Fotoğraflarla desteklemem gerekir ise;

Türk Telekom Samsung Kampanyası;

dbl80V.jpg

Ve Vodefone LG G4 Kampanyası. Şu "Koruma Paketli Ek Ödemesi" nedir anlamadım. Yani eğer 2 yıllık kasko gibi bir şey ise eğer Vodafone'dan almaya karar verir isem sanırım bu seçenek ile birlikte alırım ki o zaman 65TL+12TL= 77TL x 24 = 1848TL yapıyor ki o vakit piyasanın 200-300TL üstüne almış olurum tabi hasar riskine değer.

6npr90.jpg

İki telefonun ise karşılaştırmasında LG G4 açık ara önde gözüküyor;

ZdjMpk.jpg

LG G4'ün benim açımdan tek eksi yönü boyutu. Zira oda 5.5" ama herhalde Asus Zenfone 2 kadar kaba durmaz. Sonuçta oda LG tasarımlı bir ürün.

Sizin fikriniz nedir arkadaşlar? Vodefone'da olan cihazların F/P olarak en ideali şu anda LG G4. Hesabını yaptım. Lakin Türk Telekom'da ki bu Samsung A5 hatta diğer bütün telefon kampanyaları uzun vadede bayağı bir kazık duruyor. Siz ne diyor sunuz? Sizce tercihimi hangi operatör kampanyasından yani telefondan yana kullanmalıyım? Cevabınızı acil bekliyorum zira bugün bile akşama kadar bu işi halledebilirim yada en kötü ihtimal yarına kalır.

Son düzenleme:

pinterest

Profesör
7 Ekim 2014
2,502
157
243
Note 5 paralel ithalat düşünmez misiniz?

Samsung Galaxy Note 5 32 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı

A'nın her türlüsünden uzak dur.

İthalatçı almam dersen Note 4 G4 al.

Bu üç cihaz da Alardan iyidir

#############

Son mesajını yeni gördüm. Tavsiyem G4. 1000 kere sorsan G4 vs a5 (6) yine G4 derim. Bırak şu A sevdasını gerçek dünyaya dön. A5 (6)'in max ederi 749; A7(6)'nınki ise 899 TL.

Çünkü çöpler. Donanım çöpleri. Önerenlerden de pek bir şey beklememek lazım çünkü A (2016) önermek fanboyluktan başka bir şey değildir. Hangi insan Mali T720 gibi dış kapı mandalı GPU'YA o kadar para bayılır? Bakın mesela Sony Xperia E5'i tanıttı fiyatı büyük ihtimal 599 - 699 lira seviyesinde oynayacak. Ve cihazın GPUSU bildiğimiz Mali T720. Mali T720 zaten FHD ekranda hiçbir işe yaramaz, Adreno 405 gibi takılır. Bu cihazlarda performans yoktur. Günlük işlerini kısmen görür o da 720p çözünürlükte.

Ve Exynos 7580, Mt6735 ile Mt6753'e benzemez (GPULARI aynı diye örnek verdim) . Tamamen dengesiz bir işlemcidir. Arayüzde takılabilen ve bu uçuk fiyatlarda cihazları sunulan tek işlemcidir kendileri.

Samsung'dan bir Note alınır bunu öğrendim Samsung'dan.

Son düzenleme:

radyoaktif

Asistan
16 Eylül 2009
412
31
28
Note 5 paralel ithalat düşünmez misiniz?

Samsung Galaxy Note 5 32 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı

A'nın her türlüsünden uzak dur.

İthalatçı almam dersen Note 4 G4 al.

Bu üç cihaz da Alardan iyidir

#############

Son mesajını yeni gördüm. Tavsiyem G4. 1000 kere sorsan G4 vs a5 (6) yine G4 derim. Bırak şu A sevdasını gerçek dünyaya dön. A5 (6)'in max ederi 749; A7(6)'nınki ise 899 TL.

Çünkü çöpler. Donanım çöpleri. Önerenlerden de pek bir şey beklememek lazım çünkü A (2016) önermek fanboyluktan başka bir şey değildir. Hangi insan Mali T720 gibi dış kapı mandalı GPU'YA o kadar para bayılır? Bakın mesela Sony Xperia E5'i tanıttı fiyatı büyük ihtimal 599 - 699 lira seviyesinde oynayacak. Ve cihazın GPUSU bildiğimiz Mali T720. Mali T720 zaten FHD ekranda hiçbir işe yaramaz, Adreno 405 gibi takılır. Bu cihazlarda performans yoktur. Günlük işlerini kısmen görür o da 720p çözünürlükte.

Ve Exynos 7580, Mt6735 ile Mt6753'e benzemez (GPULARI aynı diye örnek verdim) . Tamamen dengesiz bir işlemcidir. Arayüzde takılabilen ve bu uçuk fiyatlarda cihazları sunulan tek işlemcidir kendileri.

Samsung'dan bir Note alınır bunu öğrendim Samsung'dan.

Hocam cevap için teşekkür ediyorum. İnan beni bir an hipnotize edip Samsung'un genelinden soğuttun :) Sanırım bugün, sırf donanımı ve hatırı sayılır tasarımından dolayı, boyut farkını sineye çekip LG G4 için en yakın Vodafone bayisine doğru yol alacağım. Şu anda 7 ay önce G4 alıp 6 ay kullandıktan sonra anakart arızası nedeni ile geçen ay servise yollayan bir arkadaştan tavsiye babında öneri aldım. Bana dediği "Bu telefonda kronik arıza olarak anakartı işaret ettiler lakin ben gene de memnunum zira ben telefonu yurt dışından getirdiğimden, bence yurt dışı telefonlarında bu arıza yaygın. Türkiye LG garantili ise kaçırma" dedi. Ki koskoca Vodafone'da sattığı LG telefonlara Türkiye garantisi veriyordur zaten. Sadece şu kronik arıza olayı beni korkuttu lakin ben G4'de böyle bir arıza duymadım. Duyan var mı acaba?

pinterest

Profesör
7 Ekim 2014
2,502
157
243
Hocam cevap için teşekkür ediyorum. İnan beni bir an hipnotize edip Samsung'un genelinden soğuttun :) Sanırım bugün, sırf donanımı ve hatırı sayılır tasarımından dolayı, boyut farkını sineye çekip LG G4 için en yakın Vodafone bayisine doğru yol alacağım. Şu anda 7 ay önce G4 alıp 6 ay kullandıktan sonra anakart arızası nedeni ile geçen ay servise yollayan bir arkadaştan tavsiye babında öneri aldım. Bana dediği "Bu telefonda kronik arıza olarak anakartı işaret ettiler lakin ben gene de memnunum zira ben telefonu yurt dışından getirdiğimden, bence yurt dışı telefonlarında bu arıza yaygın. Türkiye LG garantili ise kaçırma" dedi. Ki koskoca Vodafone'da sattığı LG telefonlara Türkiye garantisi veriyordur zaten. Sadece şu kronik arıza olayı beni korkuttu lakin ben G4'de böyle bir arıza duymadım. Duyan var mı acaba?
Ürün koduna kutunun üstünden bakman yeterli.

601 602 ve üstü gibi bir şeyse sorun yok

505 506 509 a kadar yol alan seri sıkıntılı.

Ama her halükarda A'dan iyidir.

Note 5 kullanıyorum memnunum bakın. Samsung'dan dediğim gibi Note alınabilir. Ama diğer serileri öneremiyorum pek.

samanalevi

Öğrenci
20 Ekim 2013
14
1
3
Sony den telefon alınmaz sadece kamera kalitesi yönünden iyi
. Aldığım sony E4G laç tane sd kartımı bozmuştu. Kendi kendine sd kart çıkartıldı hatası veriyor ve o sd kartı bozduğundan tekrar kullanılmıyordu. Ayrıca kullanırken bunu farkediyorsunuz. Kullanış kolaylığı ve akıcılığı ile samsung fark atar. Sony kamera, LG ise bilgisayar üreticisi. Samsung yada İphone dan şaşma...Çünkü asıl telefon üreticisi onlar...

byAndroid

Asistan
21 Eylül 2015
493
69
28
Aga A serisini kullanmayan laf yapmasın lütfen. Günlerdir açık teşhir cihazları bile takılma yapmıyorken A serisini gömme neden? Telefonları sadece gamer olmak için mi alıyorsunuz anlamadım. Oyun oynamak niye? Bu arada hocam şimdi sizin açıkladığıniz fiyatların içinde tarife de yok mu? Yani öyle kaziklanma gibi pek bişey yok. Tarife fiyatını çıkardığınız zaman aşa yukarı telefon fiyatına yakın olur. G4 yada A5 artık hangisini istersen onu almalısın. Biri kamera ve güncelleme konusunda iyi, diğeri pili ve kalitesiyle

Cogito79

Öğrenci
19 Haziran 2016
9
0
1
45
G4 hem donanım açısından hem fiyat açısından açık ara önde. Düşünmeye gerek yok. Samsung orta segment cihazla LG amiral gemisi cihazdan bahsediyoruz sonuçta.

radyoaktif

Asistan
16 Eylül 2009
412
31
28
Yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara canı gönülden teşekkür ederim. Uzun araştırmalarım sonucu bütçemi biraz daha zorlayarak uzun vadeli, LG G5 ile Sony Xperia Z5'i odağıma almıştım ve dün itibari ile 1800TL'ye ithal LG G5 almaya karar verdim ki Z5'in ithali olmadığı için en ucuz fiyatı 1830TL idi. Kısmetse 1 hafta içinde G5'i sipariş etmeyi düşünüyorum.

Bu kararı almamda etkili olan konuya buradan ulaşabilirsiniz.

İkinci el LG G5 mi Sony Xperia Z5 mi?