LG G4 Kullananlar Kulübü

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
ne stabili kardeşim kan ağlıyor batarya sarj süresi 4 saate düştü %100 den 0 a kadar 4 saat ekran %80 75 sarj tüketiyor yok böyle birşey sakın yüklemeyin şuan henüz stabil değil
Ben de pek memnun değilim.Şarj süresini bugün yazarım ama REHBER resmen yerlerde, bildirim ışığı yanıyor-yanmıyor.Renk ayarlıyorum çağrı sırasında çift renk yanıyor(hem sarı hem kırmızı).Rehber birleştiremiyorum ve durduruldu hatası veriyor.Falan Falan Falan.Hatta Hard format attım gene aynı.Bakalım yama ne zaman gelir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Acaba Polonya'da dağıtımı duran ROM'u mu yazdılar bize diyecem ama tüm Avrupa'ya aynı ROM geldi şuan.Bekleyelim biraz.

kingodisko26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
ben dun aksam yukledım batarya toplam 16 saatte bıttı 4 saat 40 dk ekran suresı aldım az da olsa bataryada ıyılestırme yapılmıs bence daha once bu kadar alamamıstım guc tasarrufunu hıc kullanmadım bekleme modunda cıddı anlamda sarj gıtmıyor artık bence guzel olmus

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
ben dun aksam yukledım batarya toplam 16 saatte bıttı 4 saat 40 dk ekran suresı aldım az da olsa bataryada ıyılestırme yapılmıs bence daha once bu kadar alamamıstım guc tasarrufunu hıc kullanmadım bekleme modunda cıddı anlamda sarj gıtmıyor artık bence guzel olmus
Marshmallow'da deneyimleri yazıcam yalnız ben en son 5 saat 32 dakikayı gördüm(Lollipop).Tasarruf modu kapalı.
Ama kendi şarj aletini değil 1000'lik samsung şarj aletini kullandıktan sonra bu süreyi gördüm.Siz siz olun kendi hızlı şarj cihazını kullanmayın, batarya ömrünü kısaltıyor.
Ayrıca bu "Doze" olayı başımıza iş açıcakmış gibi bir izlenim sezdim.

merts

Asistan
Reaksiyon puanı
2
6.0 dan sonra pilde sanki biraz düşme oldu gibi ama aylık güncelleme sözü vardı düzelir diye umuyorum

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
6.0 güncellemesinden sonra pil performansında pek bir şey değişmedi fakat cihaz oyunlarda daha fazla ısınmaya başladı. Arka kamera tarafı ve ekranın üst tarafı 39-40 dereceye kadar çıkıyor. Onun haricinde güzel olmuş. Zaten arayüzde pek farklılık yok, gayet stabil ve düzgün çalışıyor. Güncelleme ile ısınma problemini de çözerlerse 1 sene daha gideri olur cihazın.

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Arkadaşlar sizden bir ricam olacak.
Marshmallow'dan sonra "pil tüketim" bilgisi gün içinde cihazı kapatıp açınca sıfırlanıyor.Sizde de böyle oluyor mu, geri dönüş sağlar mısınız?

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar sizden bir ricam olacak.
Marshmallow'dan sonra "pil tüketim" bilgisi gün içinde cihazı kapatıp açınca sıfırlanıyor.Sizde de böyle oluyor mu, geri dönüş sağlar mısınız?

Bende öyle birşey yok. Sorunu okuduktan sonra kapatıp açtım pil tüketim bilgisi duruyordu.

Güncellemeden sonra pil performansım çok düştü. Yukarıda değişmedi demiştim ama rahat 2 saat fark var arada. Ayrıca cihaz çok ısınıyor ve stabilite kayboluyor. Oyunlarda kasma yapıyor. Hard Reset de atmıştım güncellemeden sonra. G2 kullananmışlar bilir. Arama geldiği zaman telefon çalıyordu fakat ekran birkaç saniye sonra geliyordu. Şimdi aynı problem G4'te de olmaya başladı. Ayrıca bazen arka tuşla ekran kilidini açmak istediğimde bastığım halde ekran açılmıyor.
11 saat 20 Dakikadır cihazım açık
Ekran süresi 1 saat 45 Dk.
Clash Of Clans 45 dk oynamışım.
Kafa Topu Online 15 Dk oynamışım.
10Dk da Chrome da surf etmişim.
Gerisi hep sistemdir, play hizmetleridir v.s. ve şu an %10 şarjım var.

Son olarak siz de bu problemleri yaşıyor musunuz paylaşırsanız sevinirim.

mustafaaaaaaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar, benim g4 de face ve google play a her girisimde beyaz ekran çıkıyo.Uygulamalardan önbelleği silince normal giriyo fakat sonra yine girdigimde beyaz ekran çıkıyo.
Bu olay hep tekrarlanıyo.
Sizde de oluyo mu. Android 5 de suan.

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Bende öyle birşey yok. Sorunu okuduktan sonra kapatıp açtım pil tüketim bilgisi duruyordu.

Güncellemeden sonra pil performansım çok düştü. Yukarıda değişmedi demiştim ama rahat 2 saat fark var arada. Ayrıca cihaz çok ısınıyor ve stabilite kayboluyor. Oyunlarda kasma yapıyor. Hard Reset de atmıştım güncellemeden sonra. G2 kullananmışlar bilir. Arama geldiği zaman telefon çalıyordu fakat ekran birkaç saniye sonra geliyordu. Şimdi aynı problem G4'te de olmaya başladı. Ayrıca bazen arka tuşla ekran kilidini açmak istediğimde bastığım halde ekran açılmıyor.
11 saat 20 Dakikadır cihazım açık
Ekran süresi 1 saat 45 Dk.
Clash Of Clans 45 dk oynamışım.
Kafa Topu Online 15 Dk oynamışım.
10Dk da Chrome da surf etmişim.
Gerisi hep sistemdir, play hizmetleridir v.s. ve şu an %10 şarjım var.

Son olarak siz de bu problemleri yaşıyor musunuz paylaşırsanız sevinirim.

Isınma ve stabilite konusunda sıkıntım yok.Tabi bu uygulamalara bağlı.Tuş ve ekran açılmama gibi problemim de yok.Arama olayına dikkat etmedim ama mutlaka bunu 2-3 gün deneyip sana dönüş yapacağım.Asıl önemli konuya gelelim.Ben yaklaşık 3 haftadır orjinal Samsung 1A şarj adaptörüyle şarj ediyorum.Lollipopda; daha önce de yazmıştım, tam 5 saat 30 dakikayı gördüm.Şuan 1 saatten fazla azalmış durumda.Ortalama 4 - 4 saat 20 dk en fazla ekran süresi alıyorum.Sana da tavsiyem samsung olmasa bile güvenilir 1A'lık şarj cihazı ile bataryayı yormadan şarj edip ekran süresini artırabilirsin.
Şimdi benim soruma gelelim.Telefonu açıp kapatma sırasında şarj %× kaçtı.Ve gün içinde daha önce kapatıp açmışmıydın?Zira ben de %97'de 20 dk ekran süresi aldım diyelim.Kapattım cihazı, açtım.Batarya halen %97 ama ekran süresi dahil tüm süreler sıfırdan başlıyor.Sonraki açıp kapama işlemlerinde sıkıntı yok.Bu konuda tekrar test bekliyorum kardeşim.

S

SDN Okuruyumm

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba. Bende de 3 aylık g4 var. Son 1 haftadır yavaş şarj olmaya başladı. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Orjinal şarj aletiyle şarj ediyorum. Ama pil bölümüne girdigim de 11 saatte tam şarja ulaşacak gibi bir ifade var. Normalin çok çok dışına çıktı artık ne yapacağım bilmiyorum. Acilen yardımlarınız bekliyorum. Teşekkürler.

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Isınma ve stabilite konusunda sıkıntım yok.Tabi bu uygulamalara bağlı.Tuş ve ekran açılmama gibi problemim de yok.Arama olayına dikkat etmedim ama mutlaka bunu 2-3 gün deneyip sana dönüş yapacağım.Asıl önemli konuya gelelim.Ben yaklaşık 3 haftadır orjinal Samsung 1A şarj adaptörüyle şarj ediyorum.Lollipopda; daha önce de yazmıştım, tam 5 saat 30 dakikayı gördüm.Şuan 1 saatten fazla azalmış durumda.Ortalama 4 - 4 saat 20 dk en fazla ekran süresi alıyorum.Sana da tavsiyem samsung olmasa bile güvenilir 1A'lık şarj cihazı ile bataryayı yormadan şarj edip ekran süresini artırabilirsin.
Şimdi benim soruma gelelim.Telefonu açıp kapatma sırasında şarj %× kaçtı.Ve gün içinde daha önce kapatıp açmışmıydın?Zira ben de %97'de 20 dk ekran süresi aldım diyelim.Kapattım cihazı, açtım.Batarya halen %97 ama ekran süresi dahil tüm süreler sıfırdan başlıyor.Sonraki açıp kapama işlemlerinde sıkıntı yok.Bu konuda tekrar test bekliyorum kardeşim.

Cihazda çoğu şeyi kullanmıyorum. Hatta LG Health gibi uygulamaları google'ın takvim senkronizasyonları gibi konum geçmişi gibi çoğu şey kapalı. Internette gezinirken bile ısınma var hele Clash of Clans'a girdiğimde cihaz yanıyor resmen.

Tekrar yeniden başlattım.Telefonu kapatmadan önce %69 şarjım vardı. 8 s 54 dk'dır bataryada kullanım, Son 3 Saatteki kullanım %19 ekran %27, Coc %18, Chrome %10 kullanım mevcuttu. Ekran süresi de 52 Dk idi. Yeniden başlattığımda şarjı %67'ye düştü Ekran Kullanımı %28'e çıkarak süresi 53 Dk olarak değişti. Diğer kullanımlar aynı. Telefon boşta ile google play hizmetleri %8 kullanım gösteriyor toplam %16. Android Is %6, com.lge.exchange %6 Bekleme Modunda %5. Sende bu değerler nasıl ? Acaba tekrardan bir hard reset denesem mi, yoksa bataryayı mı değiştirmeliyim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar merhaba. Bende de 3 aylık g4 var. Son 1 haftadır yavaş şarj olmaya başladı. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Orjinal şarj aletiyle şarj ediyorum. Ama pil bölümüne girdigim de 11 saatte tam şarja ulaşacak gibi bir ifade var. Normalin çok çok dışına çıktı artık ne yapacağım bilmiyorum. Acilen yardımlarınız bekliyorum. Teşekkürler.
Farklı bir şarj aleti ile denediniz mi?

S

SDN Okuruyumm

SDN Okuru
Evet denedim. Olmuyor. Bazı arkadaşlar garantiye gönder diyorlarda, başka bir çözüm yolu yok mu acaba?

merts

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tuhaf!! bende çok şükür tek sorun bataryada kullanım süresi düştü.
Ama bu sorunların aylık olan güncellemeyle çözüleceğini düşünüyorum.

yusuf616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
madem bukadar kötüleştirdi batarya ömrünü. ozaman 1 ay sonra iyileştirme geldikten sonra android 6 yüklenmeli bence. ben güncellememi yapmıcam şuan ozaman. şarzın 4 saat gitmesi nedir arkadaş

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Cihazda çoğu şeyi kullanmıyorum. Hatta LG Health gibi uygulamaları google'ın takvim senkronizasyonları gibi konum geçmişi gibi çoğu şey kapalı. Internette gezinirken bile ısınma var hele Clash of Clans'a girdiğimde cihaz yanıyor resmen.

Tekrar yeniden başlattım.Telefonu kapatmadan önce %69 şarjım vardı. 8 s 54 dk'dır bataryada kullanım, Son 3 Saatteki kullanım %19 ekran %27, Coc %18, Chrome %10 kullanım mevcuttu. Ekran süresi de 52 Dk idi. Yeniden başlattığımda şarjı %67'ye düştü Ekran Kullanımı %28'e çıkarak süresi 53 Dk olarak değişti. Diğer kullanımlar aynı. Telefon boşta ile google play hizmetleri %8 kullanım gösteriyor toplam %16. Android Is %6, com.lge.exchange %6 Bekleme Modunda %5. Sende bu değerler nasıl ? Acaba tekrardan bir hard reset denesem mi, yoksa bataryayı mı değiştirmeliyim.

Batarya değiştirmek için bir sebep yok.Batarya süresinin kısalmasının en büyük sebeplerinden biri "Bana Göre" Android Doze (Pil Optimizasyonu)'dan kaynaklanıyor. Android Doze; Snapdragon Battery Guru uygulaması ile aynı işlevi görüyor.İlk 1 ay baya pil süresi azalıyor.Sonra bununla ilgili bilgileri işleyip en az kullanılan uygulamayı belli saatlerde kapatıyor,arka planda sonlandırıyor falan filan işte.Tabi bu benim tahminim.Böyle olmasını umuyorum.
Bu arada ben cihazıma tekrar hem menüden hem de tuş kombinasyonu ile format attım.Şu pil kullanım %lerinin sıfırlanması baya yıprattı beni.Kullanmasam bile bir şey "4x4'lük olmalı" gibi bir şizofrenik huyum var. :)
Düzelip düzelmediği yarına belli olacak.Bilgi geçerim.
Bu arada senin arama ekranı ile ilgili sıkıntın vardı, o bende yok.Gayet normal gözüküyor bende.

hellfire_x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka bir başlıktada yazmıştım.
Bendeki g4 e android 6.0 yükledikten sonra sarj ertesi gün bariz daha hızlı bir şekilde tükendi. Birkaç ayarinda deneme yaptım. Ekran otomatik parlaklık açıksa sarj hızla bitiyor. 5.1 de bu sorun yoktu. Bende bu özelliği kapadim.simdilik normal. Ama ışıklı ortama geçince ekranı elle aydınlatmam gerekiyor ayarlardan

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Birde şu knock on sorununu size sormak istiyorum. 3 yada 4 kere badima geldi. Telefonun ekranına 2 kere tıklayınca ekran açılmıyor.mecbur arka düğmeden açıyorum.koruyucu cam var.sensoru kapamiyor.kardesimin g4c telefonunda da aynı kalınlıkta koruyucu cam var.ama onun ekran en ufak tıklama da uyaniyor

A

adsertry

SDN Okuru
reklam sorununu şöyle çözebilirsin(arkadaşımın g4 ünü öyle düzelttik). Ayarlar uygulamalara gir google arama çubuğu ve internet uygulamalarına sırayla gir ve temizleye bas. Düzeliyor.

nextman

Profesör
Reaksiyon puanı
567
İşlerim Yoğun Olduğu İçin GErekli Katkıyı Sağlayamadım ,Denemelerimde GÖrdümki Şarj Sürelerinde Sorun Var Kullanımdan Kullanıma da değişmiyor. Sıfırladım telefonu şimdilik 5.1 kullanım değerlerine geri döncek mi bakalım ilk şarjı şu an yapıyorum bakalım yarın ne kadar süre verecek .

engosen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostler epeydir giremiyorum tr cihazlarda fm radyo olay çozulebildimi

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
dostler epeydir giremiyorum tr cihazlarda fm radyo olay çozulebildimi

Radyo yükleniyor, kanal listesi de yükleniyor ama ses gelmiyor.Çünkü radyo çipi yok.Bataryası az giden arkadaşlar ekran süresi 4 saatin altına düşmüyorsa gayet normal.Bende 4, 4.5, 5 saat aralığında değişiyor.Ayrıca format atmama rağmen eğer pil %90'nın altında değilse ve telefonu kapatıp açarsam süreleri sıfırlıyor, %89'dan sonra sıkıntı yok.Knock-code sorunu yaşayan arkadaşar da cihazın hareket sensörünü yeniden ayarlasınlar.Düzelicektir.

kingodisko26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Radyo yükleniyor, kanal listesi de yükleniyor ama ses gelmiyor.Çünkü radyo çipi yok.Bataryası az giden arkadaşlar ekran süresi 4 saatin altına düşmüyorsa gayet normal.Bende 4, 4.5, 5 saat aralığında değişiyor.Ayrıca format atmama rağmen eğer pil %90'nın altında değilse ve telefonu kapatıp açarsam süreleri sıfırlıyor, %89'dan sonra sıkıntı yok.Knock-code sorunu yaşayan arkadaşar da cihazın hareket sensörünü yeniden ayarlasınlar.Düzelicektir.
4 saat ekran suresı alsam yetecek fakat guncellemeden sonra 3 saatı anca goruyorum 6.0 da ınanılmaz hatalar var

M

mertsl

SDN Okuru
Arkadaşlar telefonun geç dolma gibi bir sorun var. Ilk zamandan bu yana geç doldurmaya başladı.Acaba adaptör den dolayı mı? çünkü powerbank daha hızlı dolduruyor.

hakantrkzht

Asistan
Reaksiyon puanı
39
4 saat ekran suresı alsam yetecek fakat guncellemeden sonra 3 saatı anca goruyorum 6.0 da ınanılmaz hatalar var

Anlık Pil Performansı:
Ekran Süresi: %39 - 4 saat 5 dakika
Ses Aramalar: %12 - 50 dakika
Google Uygulaması: %7 -50 dakika
Youtube + Bluetooth Kulaklık Hbs900 (Video): %4 - 2 saat 3 dakika
Bataryada kullanım: 21 saat 41 dakika
Arada Clash of Clans ve Boom Beach oynadım, Twitter'a girdim, güncellemeler falan.Sonuç bu.Siz de şarj bittikten sonra bilgileri paylaşırsanız sevinirim.
Not: Eğer Youtube'da video izlememiş olsaydım bu ekran süresi 5 saate yakın olurdu.