LG G4 Kullananlar Kulübü

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bu sorunu yaşayan varmı? ben denedim bende olmadı. Genel sorun değil anlaşılan.

[video=youtube;PvrgA9DEuYE]https://www.youtube.com/watch?v=PvrgA9DEuYE[/video]

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Bu sorunu yaşayan varmı? ben denedim bende olmadı. Genel sorun değil anlaşılan.

[video=youtube;PvrgA9DEuYE]https://www.youtube.com/watch?v=PvrgA9DEuYE[/video]
Dokunmatik se cogu g4 te var ama cok kolayda cozum yontemi var yani yazilimsal.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dokunmatik se cogu g4 te var ama cok kolayda cozum yontemi var yani yazilimsal.
Hocam bunu denemedm fakat , ilk defa sacma bir sorunla karsilastim ; gunes varken dokunmatik tam temasi algilamadi ekrani acamadm, fazla bastirinca acildi daha sonra kapattm actim telefonu fakat yine gunesin altinda anasayfa ekran gecislerinde sorun oldu dokunmatik algilamadi, zor algiladi golgeye geçince normal algiladi fakat guneste otomatik ekran kilitledi sonra duzeldi , acaba ayarlar ile duzeltilir mi dokunmatiginde sorun var mi boyle bseyle karsilasan oldu mu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cihazı dün aldım gerçekten akıcı ve hızlı, ekran testini hemen Yaptım hiç öyle bir sorun denk gelmedi ilerleyen Günler'de daha net bilgiler verebilirim

L

Lafolya44

SDN Okuru
Arkadaslar merhabalar g4 almayi düşünüyorum ama flash desteği yok diye biliyorum. Benim merak ettiğim dm,vk veya ok videolarini acabiliuormuyuz. Birde Bu videolar telefonu yan cevirdigimizde tam ekran oluyorum iphone olmuyor ondan merak ediyorum buna göre lg g4 yada iphone 6 almayi düşünüyorum bir bayan olarak yardimci olursaniz sevinirim karar vermemde

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Bende şu anda hiç bir sorun yok. UKT'de mikrofondan kötü ses gidiyor denilmiş fakat bende konuşmalarda herhangi bir sıkıntı yok. Videolarda sesleri tiz aldığı doğru fakat onu da Hd formatında ses olarak kaydettiğine bağlıyorum. Dokunmatikte olan sorunlar ekrana yapıştırılan film veya temperli cama bağlı olabilir.
Bu arada temperli cam kullanan var mı ? Cihaz biraz kavisli olduğu için sıkıntı oluyor mu ? Tecrübe edinen varsa paylaşırsa sevinirim.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşalar facebook'da ki şu yorumlarda yaşanılan kasma sorununu hard reset ile düzelttim. Daha önceden fabrika ayarlarına çevirmiştim ve işe yaramamıştı ama hard reset ile çözdüm.

Şimdi klavye ile birlikte değil ilk yorum ondan sonra klavye çıkıyor, kastırmasının sebebide buymuş demek ki. Klavye ile aynı anda çıkınca olmuyormuş :)

Yazılımsal sıkıntı anlaşılan, hard reset kökten çözer aga :mrgreen:

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
hocam ben gecen gun soyle bi sikinti ile karşılaştım, ekranda tamperli kalin cam koruyucu yaptirdim, gunes altindayken dokunmatk calsmadi tam olarak islemedi , golgeye gectigmde bir sknti yoktu ama yine gunese cikarnca dokunmatik calsmadi ve ekrani otomatik olarak kilitledi , dun ise sharp oyununu oynarken 10dkyi askin bi sure sonunda bi kac kez dokundugumu algilamadi , yazilimsal olarak bi hata mi var yoksa ekrana yaptirdigm koruyucu yuzunden mi? Siz koruyucu taktirdiniz mi?

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar merhabalar g4 almayi düşünüyorum ama flash desteği yok diye biliyorum. Benim merak ettiğim dm,vk veya ok videolarini acabiliuormuyuz. Birde Bu videolar telefonu yan cevirdigimizde tam ekran oluyorum iphone olmuyor ondan merak ediyorum buna göre lg g4 yada iphone 6 almayi düşünüyorum bir bayan olarak yardimci olursaniz sevinirim karar vermemde
Flash desteği hiçbir telefonda yok. Evet açılıyor.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
hocam ben gecen gun soyle bi sikinti ile karşılaştım, ekranda tamperli kalin cam koruyucu yaptirdim, gunes altindayken dokunmatk calsmadi tam olarak islemedi , golgeye gectigmde bir sknti yoktu ama yine gunese cikarnca dokunmatik calsmadi ve ekrani otomatik olarak kilitledi , dun ise sharp oyununu oynarken 10dkyi askin bi sure sonunda bi kac kez dokundugumu algilamadi , yazilimsal olarak bi hata mi var yoksa ekrana yaptirdigm koruyucu yuzunden mi? Siz koruyucu taktirdiniz mi?

Ben daha taktırmadım. Koruyucuyu taktırdıktan sonra böyle olmaya başlamışsa ya koruyucu dandik veya düzgün algılamıyor yada telefonda donanımsal sıkıntı vardır.

Koruyucuyu çıkartıp test edin sorun devam ederse servise yollayın.

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45

Arkadaşlar bu arkadaşımızın yaşadığı gibi sorunun kaynağını temperli cam olarak görüyorum. Çünkü birkaç gün önce telefoncu bir arkadaşımın yanına gittik. Ucuz veya ikinci sınıf olarak adlandırdığımız temperli camlar ekrana yapıştırıldığında sensörü etkiliyor. Konuşmada sensör kapanmış gibi ekran kapanıyor. O yüzden kaliteli aksesuarlar kullanmaya özen göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.

medu07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bende aldım cihazı 10 gün olmadan servise gönderdim nedeni de dokunmatik sorunu, görüşme esnasında ahizeden karşı tarafın sesinin cızırtılı gelmesi en son hiç gelmemesi karşı tarafa sesin çok tiz ve az gitmesi sanırım bu problem bi parti üretimden kaynaklı bakalım garanti ne diyecek gönderen var mı bilgisi olan sonuçta 10 günlük cihaz ben değişim istedim içinin açılıp tamir görmesine gönlüm razı olmadı lg'de ilk 6 ay telefonların açılıp parça değişimi söz konusu olmaz yenisi ile değiştirilir dedi ama 3 gün oldu garantiden ses seda yok.

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bende aldım cihazı 10 gün olmadan servise gönderdim nedeni de dokunmatik sorunu, görüşme esnasında ahizeden karşı tarafın sesinin cızırtılı gelmesi en son hiç gelmemesi karşı tarafa sesin çok tiz ve az gitmesi sanırım bu problem bi parti üretimden kaynaklı bakalım garanti ne diyecek gönderen var mı bilgisi olan sonuçta 10 günlük cihaz ben değişim istedim içinin açılıp tamir görmesine gönlüm razı olmadı lg'de ilk 6 ay telefonların açılıp parça değişimi söz konusu olmaz yenisi ile değiştirilir dedi ama 3 gün oldu garantiden ses seda yok.
Pek anlamam ama ilk parti cihazlarda cogu zaman sıkıntı cıkıyor yada bana oyle geliyor.Ilk 6 ay degisimide ilk defa duyuyorum bence siz servisi arayip sorun veya internetten imeiyle takip ediliyorsa takip edin.

medu07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pek anlamam ama ilk parti cihazlarda cogu zaman sıkıntı cıkıyor yada bana oyle geliyor.Ilk 6 ay degisimide ilk defa duyuyorum bence siz servisi arayip sorun veya internetten imeiyle takip ediliyorsa takip edin.
takip ediyorum ama beklemeye aldılar sanırım ankara servisine ilk defa giden g4 bana ait sanırım aradım takipte ediyorum da işte telefon yeni bi telefon arkadaşlar yoğun felan filan diyorlar ama her ne hikmetse benden 2 gün sonra giriş yapılan 30'a yakın cihaz tamir edilip gönderilmiş.

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bu arkadaşımızın yaşadığı gibi sorunun kaynağını temperli cam olarak görüyorum. Çünkü birkaç gün önce telefoncu bir arkadaşımın yanına gittik. Ucuz veya ikinci sınıf olarak adlandırdığımız temperli camlar ekrana yapıştırıldığında sensörü etkiliyor. Konuşmada sensör kapanmış gibi ekran kapanıyor. O yüzden kaliteli aksesuarlar kullanmaya özen göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.

Case 4U LG G4 Cam Ekran Koruyucu Fiyatı - Taksit Seçenekleri
hocam sizce bu nasıl ? hangi ekran koruyucuyu tavsiye edersiniz ?
benim kullandığım ekran koruyucu yanlış yapılmış kamera ve sensör kısmı ters basılmış sanırım dediğiniz gibi koruyucudan kaynaklanıyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

takip ediyorum ama beklemeye aldılar sanırım ankara servisine ilk defa giden g4 bana ait sanırım aradım takipte ediyorum da işte telefon yeni bi telefon arkadaşlar yoğun felan filan diyorlar ama her ne hikmetse benden 2 gün sonra giriş yapılan 30'a yakın cihaz tamir edilip gönderilmiş.
gelişmeleri buraya aktarırsanız sevinirim, lg nin garanti politikasını öğrenmiş oluruz geçmiş olsun

medu07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
teşekkürler hocam. lg'nin garanti politikası çok iyidir g2 ve g3 kullandım daha önce ikisinde de değişim almıştım garantisi hızlı idi 2 gün geçmeden sonuç alıyordum ama sanırım g4 yeni olduğu için biraz sıkıntı yaşayacağız. arkadaşlar birde bilginiz olsun Lg müşteri hizmetleri aradı bu sorundan dolayı eğer telefon 6 ay içerisinde bozulursa yazılımsal değilse donanım içinden malzeme değişmesi gerekiyorsa ürün sıfırı ile değişiyormuş bilginiz olsun hakkınız bu yönde imiş servise bu yönde bilgi vererek telefonu gönderirseniz değişim sağlanıyor aklınızda bulunsun.

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
teşekkürler hocam. Lg'nin garanti politikası çok iyidir g2 ve g3 kullandım daha önce ikisinde de değişim almıştım garantisi hızlı idi 2 gün geçmeden sonuç alıyordum ama sanırım g4 yeni olduğu için biraz sıkıntı yaşayacağız. Arkadaşlar birde bilginiz olsun lg müşteri hizmetleri aradı bu sorundan dolayı eğer telefon 6 ay içerisinde bozulursa yazılımsal değilse donanım içinden malzeme değişmesi gerekiyorsa ürün sıfırı ile değişiyormuş bilginiz olsun hakkınız bu yönde imiş servise bu yönde bilgi vererek telefonu gönderirseniz değişim sağlanıyor aklınızda bulunsun.
lg adamdir :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynen aynı sorun bendede var dokunmatikte bi sıkıntı göremedim ama bugün durduk yerde ahizeden ses cızırdamaya başladı telefonu mediamarkt dan aldım bi sorun olursa getir dediler ama şimdi telefonu direk garantiye mi göndermeliyim yoksa mediamarkt a mı vereyim

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Beyler kusursuz bir markaymış gibi övmeyelim [emoji16] he işsizsen iş arıyosan ayrı tabi

medu07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar lg felan almayın alırsanızda kesinlikle ankara servisine kargo ile göndermeyin adamlar benden 3 gün sonra gelen tüm telefonlara bakıp yapmışlar bana ise yoğunluk var dediler birde üzerine oradaki yetkili merak etmeyin zaten 20 iş günü içerisinde bakılmak zorunda biz kesinlikle bu süreyi aşmayız rahat edebilirsiniz denildi gerisini siz düşünün artık. lg almayın dememdeki kasıt 10 kere felan aradım müşteri hizmetlerini hiç bir gücü yok servislerine söz geçiremiyorlar bilginize.

medu07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
telefonuma 1 hafta sonra değişim kararı çıktı size tavsiyem lg istanbul merkez servisine gönderin işlerinizin çabuk olmasını istiyorsanız.

medu07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cihazınızın sorunu neydi acaba?
ilk çıkar çıkmaz aldım ve dokunmatik sorunu vardı ama o kadar çok ciddi boyutta değildi çok nadir oluyordu asıl sorun telefon görüşmesi yapamıyordum ilk gelir gelmez karşı tarafın sesi hafif cızırtılı geliyordu 3-4 gün sonra ses gitti garantide de zaten o parça bozukmuş büyük ihtimal üretim hatası sıkıntı yok değişimde aldım.

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5
hocam yine değişim karari cikmis yani , samsungta oylr bisey yapmamislar s6 alan arkadas kendi kullanici sayfasında paylasmis sorun yok deyip gondermisler bayagi bi sorundan bahsetmis, dedigin gibi belki ankaradaki serviste sorun vardir, magdur olmak kotu birseydir ins telefonunuzu biranonce alirsiniz.

medu07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Saolun Ahmt006 hocam.Ben LG'nin garantisini beğenirim kullandığım en iyi marka ama ankara servisini hiç beğenmedim daha önce g2 ve g3 aldım 2 günde değişim verdiler ikisine de sorunum ve kızdığım şuydu lg müşteri hizmetlerini arıyorum servislerine söz geçiremiyorlar daha doğrusu adamlar sallamıyor lg merkezini tavsiyem ise böyle durumlarda kargo yapmak yerine elden götürün verin ve 1 saatte çıkıyormuş sonuç kargo yaparsanız başka yerden sallamıyorlar baya bi bekletiyorlar.