LG G4 Kullananlar Kulübü

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Kırılmaz ekran koruyucu alıcam Buff Labs'den 59TL'ye satılıyor kaliteli baktım izledim videoları. Peki bunun daha ucuzu satılıyormu yine aynı marka?

Telefoncu 20tlye kırılmaz cam takıyormuş şimdi bu 59tl telefoncuda ki 20tl. Bütçe sıkıntım yok ama ikiside aynı işi görücekse neden 59tl veriyim? üzerinden tankla geçicek değilim ya. Sadece düşerse ekran kırılmasın diye istiyorum.

Evet arkadaşlar ne yapmam lazım ne öneriyorsunuz?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Öyle saçma şey olmaz yani bir yeri odaklatıp 2 dakika her yeri çekemezsin işte. Bir objeyi odaklatırsın ve ona sabit kalır video boyunca eğer kamerayı farklı yönlere çevirmezseniz.

Bir objeyi çekip sonra farklı bir şeyi çekerseniz elbette odaklama yapar. Mesela denizi çekiyorsunuz büyük alan olduğundan bir kere odaklar ve devamlı çeker, yanınızda ki kişinin yüzüne çevirirseniz odaklama yapar. Her saniye niye odaklama yapsın? ekrana bir şeyler gelip gitmediği sürece ( el yüz obje vs vs )
20tl ye satılanlar sahte. Kırılmaz cam ekran koruyucuların orjinali o kadar ucuz olmuyor. Buff u 50den aşağıya bulamazsın zaten. Buff u al keyfine bak derim eminim o 20 liraya satılanın pek bir özelliği yoktur.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar Kırılmaz ekran koruyucu alıcam Buff Labs'den 59TL'ye satılıyor kaliteli baktım izledim videoları. Peki bunun daha ucuzu satılıyormu yine aynı marka?

Telefoncu 20tlye kırılmaz cam takıyormuş şimdi bu 59tl telefoncuda ki 20tl. Bütçe sıkıntım yok ama ikiside aynı işi görücekse neden 59tl veriyim? üzerinden tankla geçicek değilim ya. Sadece düşerse ekran kırılmasın diye istiyorum.

Öyle saçma şey olmaz yani bir yeri odaklatıp 2 dakika her yeri çekemezsin işte. Bir objeyi odaklatırsın ve ona sabit kalır video boyunca eğer kamerayı farklı yönlere çevirmezseniz.

Bir objeyi çekip sonra farklı bir şeyi çekerseniz elbette odaklama yapar. Mesela denizi çekiyorsunuz büyük alan olduğundan bir kere odaklar ve devamlı çeker, yanınızda ki kişinin yüzüne çevirirseniz odaklama yapar. Her saniye niye odaklama yapsın? ekrana bir şeyler gelip gitmediği sürece ( el yüz obje vs vs )

vikings g4 almış bulunmaktayım ALLAH pişman etmesin biraz da senin tavsiyenle aldım ve kamerasından gerçekten memnunum otoparkta ışık yokken bile güzel selfie cekebiliosun. varsın su geçirmez olmasın :)

birde telefonun büyüklüğünden korkanlar varsa almaya cekinenler varsa bu yüzden sadece llerine alsınlar. bende büyük ekran sevmem elllerim büyük değil ama o minik kavis ise yarıyor ve telefonun (neredeyse) her yerine rahatlıkla erisip rahat yazı yazıyom.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=403405]xxmeeminxx[/MENTION] Hayırlı olsun G4, hangi kapaklı olanı aldınız deri seramik vs? ben demiştim oval ve kavisli olması ele rahat oturuyor ve kullanımı çok kolaylaştırıyor :) ablamda 6 plus var rahat kullanamıyorum tek elle. Özellikle geriye gitmek için sol üst köşeye devamlı ulaşmak işkence.

Lollipop sürümde ios gibi sol üstten geriye gitme şeyide gelmiş ama altta ki tuşlarda var :)

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
kahverengi deri olanı aldım birde sunu diyim hızlı şarj özelliği var mı yok mu bilemedim ama tel şajda 30 dakika oldu sarşa koyalı %16 dan %46 ya cıkmıs eğer hızlı şarj yoksa teelfonda olduğu zaman nasıl olur bilemedim :)

pardon 25 dakika oldu koyalı %30 artımıs

birde ekran fotosunu nasıl alırız ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Telefonda hızlı şarj mevcut fakat kutusundan çıkan şarj ağleti hızlı şarj etmiyor, yani hızlı şarj ediyor ama hızlı şarj özelliğine uygun değil :) hızlı şarj için hızlı şarj yapan bir şarj ağleti almalısın :mrgreen:

Ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basılı tutman lazım.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
@xxmeeminxx Hayırlı olsun G4, hangi kapaklı olanı aldınız deri seramik vs? ben demiştim oval ve kavisli olması ele rahat oturuyor ve kullanımı çok kolaylaştırıyor :) ablamda 6 plus var rahat kullanamıyorum tek elle. Özellikle geriye gitmek için sol üst köşeye devamlı ulaşmak işkence.

Lollipop sürümde ios gibi sol üstten geriye gitme şeyide gelmiş ama altta ki tuşlarda var :)

birde telefon kamerada sanki biraz ısınıyor birde şarj olurken acık tutrarsamda hafif ısı var sank ama hemen soğuyor sence problem mi yoksa cihaz yakında kendini toparlar mı ? birde telefon %100 olunca sarjı alırım değil mi şarjdan yani 100 saate gerek yok ?

Telefonda hızlı şarj mevcut fakat kutusundan çıkan şarj ağleti hızlı şarj etmiyor, yani hızlı şarj ediyor ama hızlı şarj özelliğine uygun değil :) hızlı şarj için hızlı şarj yapan bir şarj ağleti almalısın :mrgreen:

bilmiyorum o zaman bana hızlı geldi 34 dakika %38 arttı şarj

birde teknosada oyun indiriyordum bir 2 tane indirdim bende wifi yok kablolu sınırsız var oyun yüklememin yolu var mı pc netini kullanarak ? birde pc üzerinden güncelleme yapabilirim değil m i? (babam zamanında habersiz taahütlü yapmışta)

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Bugün bir turkcell bayisinde inceledim G4 ü. G3 olduğu gibi G4 te de rehbere ilk girip çağrı geçmişine ya da favorilere hızlıca geçiş yapmaya çalıştığımda kasma oldu. Rami boşaltıp defalarca denedim ama her defasında bekleme oldu az da olsa. Sanırım LG lerde kronik sorun. Ayrıca çerçeve G3 göre kalınlaşmış.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9

mobil veriyi 2g ye alma var mı iphone lardaki gibi ? neti sömürmemesi acısından ?

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün bir turkcell bayisinde inceledim G4 ü. G3 olduğu gibi G4 te de rehbere ilk girip çağrı geçmişine ya da favorilere hızlıca geçiş yapmaya çalıştığımda kasma oldu. Rami boşaltıp defalarca denedim ama her defasında bekleme oldu az da olsa. Sanırım LG lerde kronik sorun. Ayrıca çerçeve G3 göre kalınlaşmış.
Samsung kullanmadın galiba.

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1,5 yıl S3 kullandım samsung'un durumu daha vahim biliyorum ama bu LG için bir bahane olmamalı.
Çok büyük telefondan soğutacak bir şey değil. Güncellemeyle halledilebilir en azından samsung gibi kalıcı olmak zorunda değil. Samsung touchwizi baştan yapmadığı sürece kasmalara şişmelere yavaş açmalara mahkum.

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar peki deri olan terleme koku filan yapıyor mu ? (tabi bastaki yorumlarda yapmıyor deniyordu sanırım ama en azından biraz kullandıktan sonra da yapıyor mu yapmıyor mu ? ) telefonun çevresindeki o parlak kısım soyulur mu ilerde ? ben tekno markette iyice tırnakla çizdim bir sey olmadı yarın gidip almak gibi niyetim vardı da ondan bugün tırnağımı yine kesmedim iyice çizip bakacamda merak ettim yinede :D
Teknoloji marketindeki telefonu tirnaginizla cizmeniz dogrumu sizce ? Bilerek tirnagimi uzun biraktim diye de espride yapiyorsunuz

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Teknoloji marketindeki telefonu tirnaginizla cizmeniz dogrumu sizce ? Bilerek tirnagimi uzun biraktim diye de espride yapiyorsunuz

işin şakası o bee :) çizmedim ama marketteki g4 le benim g4 derisine fark var ben yapmadıysamda millet çizmiş soldurmuş

kullana kullana derinin rengi gitmiş birde dikişlerin rengide kahverengi olmus ve gerçetekn bos kalmıyodu telefon

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nasıl yapıcam söyler misini< ?
Genelde diğer ayarlarda veya taşınabilir hotspotun olduğu yerde oluyor. Veriyle ilgili bir ayar bölümü varsa orda da olabilir. Simle alakalı her ayarda olabilir samsungda diğer ayarlarda oluyordu ama lg yi bilmiyorum biraz kurcalayın isterseniz.

Ahmt006

Asistan
Reaksiyon puanı
5

hocam ben aldım , hepsiburada.comdan Microsonic cam olanını aldım 25 liraya düştü sanırım şuanda , daha önce telefonculardan almıştım fakat iyi değildi kamera boşluğunu ters tarafa koymuşlar ve sensör yüzünden ufak kapanmalar dokunmatiğinde sıkıntılar olmuştu hatırlarsanız, şuan ki aldığımdan memnunum ama daha önce buff kulllandım gerçekten kaliteliydi, lg g4 için de almayı düşündüm fakat iki tip olanları varmış birisi sadece çizilmeyi önlüyormuş yani orjinal buff değil, diğerisi ise orjinal buff o videodaki gösterilen testlerden geçen buff, hepsiburadadan aldığım cam koruyucu milimi milimine uygun ve gayer iyi onu tavsiye ederim gerçekten bence bi onu dene zaten düzgün yapıştırılmadığında kenarlarında hafif hava kabarcığı kalıyor memnun kalmazsan daha sonra buff alırsın.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
content://media/external/file/175
Normal mi ? Sadece nete giriyorum 3g

Ekli dosyayı görüntüle 11391 normal midir sadece nete girdim 3g

Fotoyu nasil atacaz ya. Cpu z dde dereceler 56 57 55 filan hep batarya 37.5. Normal mi ?

batarya 40.3 buldu oyun oynamadım benim telefonda mı vardır sorun yoksa ilerde kendine gelir mi teelfon ?

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45

Normal olmadığını düşünüyorum. Sebebini bilemeyeceğim fakat çalışan uygulamaları kontrol etmelisin. Cihazı zorlayan birşey var ki bu kadar ısınıyor. Bulamazsan hard reset atmanı öneriyorum. O da çözüm olmaz ise servis yolu gözükecek gibi.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Normal olmadığını düşünüyorum. Sebebini bilemeyeceğim fakat çalışan uygulamaları kontrol etmelisin. Cihazı zorlayan birşey var ki bu kadar ısınıyor. Bulamazsan hard reset atmanı öneriyorum. O da çözüm olmaz ise servis yolu gözükecek gibi.

Acikcasi ilk tam akilli telefonum gibi bir sey bu ve reset atma gibi seyleri bilmiyorum biri yardim etse iyi olurdu. Fakat 2-3 gune telefon kendini toparlar mi? Olabilir mi ? Yahu hevesim kursağimda kaldi resmen

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acikcasi ilk tam akilli telefonum gibi bir sey bu ve reset atma gibi seyleri bilmiyorum biri yardim etse iyi olurdu. Fakat 2-3 gune telefon kendini toparlar mi? Olabilir mi ? Yahu hevesim kursağimda kaldi resmen
Uygulamaları kontrol et. Hard reset atacak olursan söylerim nasıl yapılacağını.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Uygulamaları kontrol et. Hard reset atacak olursan söylerim nasıl yapılacağını.

teşekkür ederim. sanırım normal gibi. simdiwhatsapp filan kullanırken cok hafif bir ısı var oyun oynadım dead trigger 2+marvel future fight yarım saat pil en cok 43.7 buldu incelemelerdede böyleydi sanırım elimi rahatsız etmiyo ama iste telefon yeni olunca panik oluyo insan. o zaman biraz bekliyim eğer normal değilse sıcklık değişmezse sana haber veririm yardımcı olursan cok mutlu olurum :)

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
LG G2 kullanıcısıyım telefonumu yükseltecegim fakat G4 ile LG G2 deki gibi bir çıkış yakalayabilir mi yoksa G2 LG için bir efsane çıkış olarak kalacak mı? LG den devam etmeye gerek yok mu dersiniz?

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G2 kullanıcısıyım telefonumu yükseltecegim fakat G4 ile LG G2 deki gibi bir çıkış yakalayabilir mi yoksa G2 LG için bir efsane çıkış olarak kalacak mı? LG den devam etmeye gerek yok mu dersiniz?
G4 G2deki çıkışı yakalayamayacaktır çünkü onun rakibi yoktu diyebiliriz sony nin xperia z modeli dışında. Bence telefon yükseltmenize gerek yok çünkü yeni telefonunuz size ek olarak fazla bir şey sunmayacak. Seneye kadar beklemenizi öneririm. Snapdragon 800 801le neredeyse aynı işlemci ve 808le aralarında uçurum yok. Ama seneye qualcomm 14-16nm teknolojisini kullanacağından büyük fark olacaktır diye tahmin ediyorum.

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
G4 G2deki çıkışı yakalayamayacaktır çünkü onun rakibi yoktu diyebiliriz sony nin xperia z modeli dışında. Bence telefon yükseltmenize gerek yok çünkü yeni telefonunuz size ek olarak fazla bir şey sunmayacak. Seneye kadar beklemenizi öneririm. Snapdragon 800 801le neredeyse aynı işlemci ve 808le aralarında uçurum yok. Ama seneye qualcomm 14-16nm teknolojisini kullanacağından büyük fark olacaktır diye tahmin ediyorum.

Telefonu değişecek hocam o kesinde, neyle değişesecegine karar veremiyorum izledim birçok UKT yi ama 2.2,5 para veriyorsun hepsinin bir derdi var. G4 ünde en büyük derdi tasarım bence yoksa parmak izi falan fasa fiso seyler benim için.

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu değişecek hocam o kesinde, neyle değişesecegine karar veremiyorum izledim birçok UKT yi ama 2.2,5 para veriyorsun hepsinin bir derdi var. G4 ünde en büyük derdi tasarım bence yoksa parmak izi falan fasa fiso seyler benim için.
Kişiden kişiye göre değişir tabi ama tasarımı başarılı bence. Diğer telefonlara nazaran biraz kalın olabilir fakat ben şahsen hiçbir insanın bu telefon çok kalın dediğini duymadım o biraz rakamdan ibaret gibi.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9

Benim eski. Telefon nokia n9 idi. Telefon batarya öldü be sarj olmuyodu acilmiuodu. Cok sorunluydu yani heleki g2 m olsa asla degistirmezdim benimki mecburiydi. Birde bir sorum olacak uygulamalara sifre konuluyor sanirim markette ki g4 un bir uygulamada sifre vardi sanirim birde 2g ye nasil gecerim ?

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45

Tasarım demek görüntüsünden önce işlevselliği ve günlük kullanımdaki rahatlığı demek. 2 bin lira üzeri para verip de bir cihazı ben kılıfsız kullananı görmedim. 2 veya 3 yıl hatta daha üzerine yaştaki arabaların koltuk naylonlarını çıkartmadan kullanan, kumandaları poşetle kullanan bir milletiz. :) O yüzden dış görünüşünün pek önemi yok bence. Her ne kadar tasarımı harika olsa da ve bunu göstermek için şeffaf kılıflar kullansan da çizilme hariçi hiç bir darbeye karşı korumuyor. Kalın cihaz elde daha rahat tutulur. Kağıt gibi ince ve düz olan tasarımlar elden çok kolay kayıyor ve sonucunda hasarlara yol açıyor. LG bence bu konuda çok başarılı. 5.5 inch ekranlı, ince çerçeveler, tek elle rahat kullanım ve elden kaymayı neredeyse ortadan kaldıran bir tasarımı var. Kamera camı ne kadar kaliteli uzun kullanım sonucunda belli olacak ama diğer markaların kameraları arka tarafta cumhuriyetini ilan etmiş vaziyette. G4'ün tasarım bakımından tek sıkıntısı düz bir zemine koyup da kullanamazsınız. Ben çok ama çok memnunum ve tavsiye de ederim. Ayrıca çıkarılabilir batarya ve sd kart girişi de cabası. Android git gide kendini geliştiriyor ve uygulama boyutları büyüyor. Dalvik'ten ART'a geçildiğinde bu büyüme uygulama başına %10 oldu. M ile pek bişey değişeceğini zannetmiyorum ama uzun yıllar kullanmak istiyorsan güncelleme desteği kesildiği zaman snapdragon gibi custom rom kurabileceğin bir işlemcisi olmalı.

teşekkür ederim. sanırım normal gibi. simdiwhatsapp filan kullanırken cok hafif bir ısı var oyun oynadım dead trigger 2+marvel future fight yarım saat pil en cok 43.7 buldu incelemelerdede böyleydi sanırım elimi rahatsız etmiyo ama iste telefon yeni olunca panik oluyo insan. o zaman biraz bekliyim eğer normal değilse sıcklık değişmezse sana haber veririm yardımcı olursan cok mutlu olurum :)

Whatsapp da ısınmaması gerekli aslında. Paylatığın ısıları gösteren resme baktığımda sensörlerin sıcak olduğunu gördüm. Belki onlarla alakalı olabilir. Sensörleri çalıştıran veya zorlayan birşeyler var sanırım. Tabiki bu durum da işlemciye yansıyor. Yine de hard reset atmanı öneririm. Hard reset atıldığında cihazın kendi hafızasına kayıtlı tüm bilgiler silinir. Bunu dikkate almalısın. Atılış şekli = cihazı kapat, power+ses kısmına basılı tutarak cihazı aç. LG logosu göründükten 1 saniye sonra ses kısma tuşunu bırak ve hemen ardından tekrar bas. Beyaz bir ekranda factory reset no ve yes seçeneklerini göreceksin. Ses tuşlarıyla yes'in üzerine gelip power tuşu ile onaylıyorsun. Bu kadar. Dikkat etmen gereken ikinci ve en önemli şey de cihazının şarjı %60'ın üzerinde olsun.

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
G4 alıcaktım ama almıyorum 1.cisi Tasarım değil 2.cisi Donanım olarak o telefona en uygun işlemci koyuldu ama G5 koyulucak işlemci süper olucak 14 nanometre işlemci koyulursa yağ gibi akar telefonda fazla ısınmada olmaz diye tahmin ediyorum G5 tasarım G2 flex gibi kavisli olmayacak Düz bir konsept çıkarıcaklar yoksa ben Lg soğurum Benim için görünüş değil İlk donanım sonra Tasarım Kamera G5 20 megapiksel yapıcak gibi 16 megapiksel kalabilir Lg şuanda Kendi lensini üretiyor Sony muhtaç değil çoğu firma Kamera lensini Sony karşılıyor İphone bile dahil :)

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G4 alıcaktım ama almıyorum 1.cisi Tasarım değil 2.cisi Donanım olarak o telefona en uygun işlemci koyuldu ama G5 koyulucak işlemci süper olucak 14 nanometre işlemci koyulursa yağ gibi akar telefonda fazla ısınmada olmaz diye tahmin ediyorum G5 tasarım G2 flex gibi kavisli olmayacak Düz bir konsept çıkarıcaklar yoksa ben Lg soğurum Benim için görünüş değil İlk donanım sonra Tasarım Kamera G5 20 megapiksel yapıcak gibi 16 megapiksel kalabilir Lg şuanda Kendi lensini üretiyor Sony muhtaç değil çoğu firma Kamera lensini Sony karşılıyor İphone bile dahil :)
G4teki sony lensi.