LG G4 Kullananlar Kulübü

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Tasarım demek görüntüsünden önce işlevselliği ve günlük kullanımdaki rahatlığı demek. 2 bin lira üzeri para verip de bir cihazı ben kılıfsız kullananı görmedim. 2 veya 3 yıl hatta daha üzerine yaştaki arabaların koltuk naylonlarını çıkartmadan kullanan, kumandaları poşetle kullanan bir milletiz. :) O yüzden dış görünüşünün pek önemi yok bence. Her ne kadar tasarımı harika olsa da ve bunu göstermek için şeffaf kılıflar kullansan da çizilme hariçi hiç bir darbeye karşı korumuyor. Kalın cihaz elde daha rahat tutulur. Kağıt gibi ince ve düz olan tasarımlar elden çok kolay kayıyor ve sonucunda hasarlara yol açıyor. LG bence bu konuda çok başarılı. 5.5 inch ekranlı, ince çerçeveler, tek elle rahat kullanım ve elden kaymayı neredeyse ortadan kaldıran bir tasarımı var. Kamera camı ne kadar kaliteli uzun kullanım sonucunda belli olacak ama diğer markaların kameraları arka tarafta cumhuriyetini ilan etmiş vaziyette. G4'ün tasarım bakımından tek sıkıntısı düz bir zemine koyup da kullanamazsınız. Ben çok ama çok memnunum ve tavsiye de ederim. Ayrıca çıkarılabilir batarya ve sd kart girişi de cabası. Android git gide kendini geliştiriyor ve uygulama boyutları büyüyor. Dalvik'ten ART'a geçildiğinde bu büyüme uygulama başına %10 oldu. M ile pek bişey değişeceğini zannetmiyorum ama uzun yıllar kullanmak istiyorsan güncelleme desteği kesildiği zaman snapdragon gibi custom rom kurabileceğin bir işlemcisi olmalı.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Whatsapp da ısınmaması gerekli aslında. Paylatığın ısıları gösteren resme baktığımda sensörlerin sıcak olduğunu gördüm. Belki onlarla alakalı olabilir. Sensörleri çalıştıran veya zorlayan birşeyler var sanırım. Tabiki bu durum da işlemciye yansıyor. Yine de hard reset atmanı öneririm. Hard reset atıldığında cihazın kendi hafızasına kayıtlı tüm bilgiler silinir. Bunu dikkate almalısın. Atılış şekli = cihazı kapat, power+ses kısmına basılı tutarak cihazı aç. LG logosu göründükten 1 saniye sonra ses kısma tuşunu bırak ve hemen ardından tekrar bas. Beyaz bir ekranda factory reset no ve yes seçeneklerini göreceksin. Ses tuşlarıyla yes'in üzerine gelip power tuşu ile onaylıyorsun. Bu kadar. Dikkat etmen gereken ikinci ve en önemli şey de cihazının şarjı %60'ın üzerinde olsun.

hard reset bu kadar mı ? bende pc den filan bir seyler yapıcam sandım zamanında n9 a android port ederken birinden yardım almıstımda biraz uzundu sanki işlem mesela suan sarjda cihaz pil sıcaklığı 36.7 derece idi. dediklerini yapamazsam mesela 1 saniye sonra elimi ses tusundan cekemezsem soun olur mu ?

telefonun kenarları note 3 gibi soyulur mu merak ettim ?

pardon birde suan hotspot yaparak pc ye bağlamstım interneti ondan 36.7 dereceydi sanırım ama yinede bir atarım belki hard reset veya dierk gider servise gösteririm

suan yayladayım en iyisi lys acılandıktan sonra düşünürüm bunları :)

evren_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar g4 bir nicon dslr makine kadar iyi çekebiliyor mu

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadalar g4'ü servise verdim. Masanın üzerine koyunca dokunmatik düzgün çalışmıyor. En basitinden durum çubuğu aşağıya inmiyor.

Touch test diye program indirdim ekrana bir şeyler ciziyoruz böyle mavi renk, çiziyorum bazı yerler boş ve baya yani yarım parmak boş.

Ele alıp çizince sorun yok, masanın üzerindeyken bu sorunu yaşıyorum anlamadım gitti. Bende servise yolladım.

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar g4 bir nicon dslr makine kadar iyi çekebiliyor mu
Hiçbir telefon bir dslr makine kadar iyi fotoğraf çekemez adı üstünde bu telefon fotoğraf makinesi değil. Sadece en yakınını elde etmeye çalışıyorlar ama gerçekten iyi fotoğraf çekiyor lg g4.

ysn1221

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadalar g4'ü servise verdim. Masanın üzerine koyunca dokunmatik düzgün çalışmıyor. En basitinden durum çubuğu aşağıya inmiyor.

Touch test diye program indirdim ekrana bir şeyler ciziyoruz böyle mavi renk, çiziyorum bazı yerler boş ve baya yani yarım parmak boş.

Ele alıp çizince sorun yok, masanın üzerindeyken bu sorunu yaşıyorum anlamadım gitti. Bende servise yolladım.
Ekran koruyucu kullanıyorsan ondan da olabilir çıkarıp test ettiniz mi ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Ekran koruyucu kullanıyorsan ondan da olabilir çıkarıp test ettiniz mi ?

İlk aldığımda içinde kendi ekran koruyucusunla gelmişti hep sorun vardı, ekran koruyucuyu çıkarttım devam etti. Sonra buff satın aldım 2 gün öncesi onu taktım hala aynı.

Zaten ekran koruyucudan olsa her türlü sorun yaşardım, benim sorun masa üstüne koyunca kullanılmıyor ya telefon algılamıyor bazı şeyleri.

Örnek google playde uygulamalara girdim yukarı aşağı kaydırarak bakıyorum ama kayarken bazen parmağımı algılamıyor uygulamaya falan giriyor vs.

Annem işten gelsin onda da g4 var bir test ediyim bakalım.

Hem zaten ekran koruyucu kötü falan olamaz yani kalitesiz. http://www.bufflabsturkiye.com/ buradan aldım 3 tane g4 2 tane g2 için. 2 tane ben kullandım 1 tane boşta duruyor g4, 2 tane g2 kaldı onlarıda çekilişle veriyorum zaten sayfalardan.

ysn1221

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk aldığımda içinde kendi ekran koruyucusunla gelmişti hep sorun vardı, ekran koruyucuyu çıkarttım devam etti. Sonra buff satın aldım 2 gün öncesi onu taktım hala aynı.

Zaten ekran koruyucudan olsa her türlü sorun yaşardım, benim sorun masa üstüne koyunca kullanılmıyor ya telefon algılamıyor bazı şeyleri.

Örnek google playde uygulamalara girdim yukarı aşağı kaydırarak bakıyorum ama kayarken bazen parmağımı algılamıyor uygulamaya falan giriyor vs.

Annem işten gelsin onda da g4 var bir test ediyim bakalım.

Hem zaten ekran koruyucu kötü falan olamaz yani kalitesiz. http://www.bufflabsturkiye.com/ buradan aldım 3 tane g4 2 tane g2 için. 2 tane ben kullandım 1 tane boşta duruyor g4, 2 tane g2 kaldı onlarıda çekilişle veriyorum zaten sayfalardan.
Onceden telefona stock rom attığımda bikeresinde aynı şeyi yaşamıştım ekran koruyucuyu çıkarttığımda da durum aynıydı baska bi stock attığımda sorun düzelmişti bence sorun yazılımsal.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Onceden telefona stock rom attığımda bikeresinde aynı şeyi yaşamıştım ekran koruyucuyu çıkarttığımda da durum aynıydı baska bi stock attığımda sorun düzelmişti bence sorun yazılımsal.

Valla orasını bilemeyecem şimdi. Gelsin bakalım 20 günden kimse ölmez :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bence sensörde bir sıkıntı var.
Bakalım, daha 1 aylık cihaz yani. Şöyle yazmışlar bana bir servis fişi verdiler sorunda böyle yazıyor: Telefon masa üzerindeyken dokunmatiği ara ara çalışmıyor, telefonda donmalar yaşanıyor. 1 aylık cihaz değişim isteniliyor.

Bu arada donma olayına gelirsek neyden kaynaklı bilmiyorum ama şu AA var ya o oyunu bile oynarken dönen zımbırtı ara ara kasılarak dönüyor.

Telefon gün geçtikçe sorunları gün yüzüne çıkmaya başladı. Genelde telefonların ilk partileri sorunlu olur ben böyle biliyorum, g4'ü alırken ellerine daha yeni geldiklerini söylemişlerdi.

Sanırım benim cihazda donanımsal sorun var. Yazılımsal olduğunu pek sanmıyorum, fabrika yaptım hard reset yaptım düzelmedi.

İlk kasmalar yoktuda son 3-4 gündür kasmalar var hem arayüzde hemde oyunlarda ve alışılmışın dışında bir kasma. Frame dropta değil, 60fps oynarken 40 lara düşmek gibide değil birden 0 fps oluyormuş gibi fakat mili saniyelik :D

oyunlarda optimize sorunu var desem bir çok oyunu test ettim ( ilk başlarda gram sorun yoktu ) sonradan oluştu, dediğim gibi bakalım ne çıkacak telefonda.

Bence donanımsal sorun ve direk değişim yaparlar.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Beyler aynı sorun diğer g4'de de var :mrgreen: kafamı kurcalayan ise her iki g4'de aynı ekran koruyucu takılı olması :D

enginyigit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

o problem lg g2 de de vardı.sıkıntılı bir durum sanırım çözümü yoktu onun

S

SDN Okuru

SDN Okuru

Sorun kalin olmasinda o zaman , benin suanda kullandigim microsonic markasinin tamperli camini aldim tam oturdu ekrana gore yapmislar hic bi bosluk kalmiyor buff ta oyle mi bilmiyorum sensor kismi kapali ama şuana kadar bir sıkıntısi olmadi bence diger g4 icin alip denemenizi oneririm, buf cok katmanli oldugu icin lg de skntu cikarmistir belki , ama en kalitelisi buff gelismeleri bekliyoruz kardesim gecms olsun.

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar g4 te tercih renginiz ne oldu.en cok tercih edilen rengi hangisi?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar ben iphone 5s'e geri dönmeyi düşünüyorum :mrgreen:

LG G4'de arayıpta bulamadıklarım:

Kasası inanılmaz berbat yani o iphone'da ki premium his veren aliminyum olmadığı için telefon çin malı oyuncaklar gibi his veriyor.

Parmak izi yok.

Bide telefon sorundan dolayı servise gitti ya böyle bozuk cihaz kullanıyorum havası olucak eğer değişim yapılmadan geri verirlerse tamir edip :D (sanki hiç derdimiz yok gibi takıldığım şeye bak :D )

Parmak izini arıyorum baya hemde, bide g4'e geçme sebebim 8,3 ios için jailbreak yoktu sonra 9'da falan çıkıcak dediler oda gecikti derken g4'e geçtim. Geçen 8,3 jailbreak çıktığını öğrendim ve geriye dönesim geldi :D

G4 için root yok ya şu anda o yüzden kendimi hapis android kullanıyor gibi hissediyorum. Cihazı alalı 27-28 gün oldu nasıl hala root çıkmaz anlamadım.

Ne diyorsunuz arkadaşlar? 5s kenarda yatıyor geçsem mi? g4'ü satarım aliminyum kasalı güçlü donanımlı samsung ve iphone harici bir markaya geçmeyi düşünüyorum, parmak izi vs.
@pinterest

fener_kanarya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben iphone 5s'e geri dönmeyi düşünüyorum :mrgreen:

LG G4'de arayıpta bulamadıklarım:

Kasası inanılmaz berbat yani o iphone'da ki premium his veren aliminyum olmadığı için telefon çin malı oyuncaklar gibi his veriyor.

Parmak izi yok.

Bide telefon sorundan dolayı servise gitti ya böyle bozuk cihaz kullanıyorum havası olucak eğer değişim yapılmadan geri gelince :D (sanki hiç derdimiz yok gibi takıldığım şeye bak :D )

Parmak izini arıyorum baya hemde, bide g4'e geçme sebebim 8,3 ios için jailbreak yoktu sonra 9'da falan çıkıcak dediler oda gecikti derken g4'e geçtim. Geçen 8,3 jailbreak çıktığını öğrendim ve geriye dönesim geldi :D

G4 için root yok ya şu anda o yüzden kendimi hapis android kullanıyor gibi hissediyorum. Cihazı alalı 27-28 gün oldu nasıl hala root çıkmaz anlamadım.

Ne diyorsunuz arkadaşlar? 5s kenarda yatıyor geçsem mi? g4'ü satarım aliminyum kasalı güçlü donanımlı samsung ve iphone harici bir markaya geçmeyi düşünüyorum, parmak izi vs.
@pinterest
İlk akıllı telefonum olucak G4 almalı mıyım parmak izi falan önemli değil oyun oynarım kamerası iyi olsun ses kalitesi iyi olsun yeterli ben inceledim gayet hoşuma gitti

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
İlk akıllı telefonum olucak G4 almalı mıyım parmak izi falan önemli değil oyun oynarım kamerası iyi olsun ses kalitesi iyi olsun yeterli ben inceledim gayet hoşuma gitti

Alın hocam alın güzel telefon. Benim derdim olmadığı için pek, böyle sağ sola takılmaya başlıyorum :D
Malzeme kalitesi berbat derken hissiyatı çok kötü. Deri olanı bir nebze daha iyi oluyor ama plastik ile aliminyum tutmanın arasında çok fark var.

omerk026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sesi iyi olsun derken kulaklık çıkışını kastediyorsan htc ve iphone en iyisi. Htc sesle ilgili her konuda rakipsiz zaten. Kamerası en iyi olan G4. Oyunları hepsi iyi oynatıyor bu sene çıkan telefonların.

bud

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
İkisini de kullan. G4'e kuma getir. :mrgreen:

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Sesi iyi olsun derken kulaklık çıkışını kastediyorsan htc ve iphone en iyisi. Htc sesle ilgili her konuda rakipsiz zaten. Kamerası en iyi olan G4. Oyunları hepsi iyi oynatıyor bu sene çıkan telefonların.

Elimde Quadbeat 2-3 ve Earpods var, hem 5s hemde g4 ile test yaptım 3 kulaklığıda. Earpods Quadbeat 2'den iyi, Quadbeat 3 her ikisinden de iyi sonuç verdi her iki telefonda.

Kısaca QB3 ile LG G4'ün ses kalitesi gayet tatmin edici. Eğer öyle aşırı şeyler istiyorsanız 200-350tl civarı kulaklık için parayı gözden çıkartmak lazım.

Ama kulaklık dediğim gibi çok başarılı olmuş ben beğendim. Ses seviyesi sadece dışarıda yetersiz olabiliyor, gürültü fazla olunca. Gravitybox ile rootladıktan sonra ses açılır o konuda sıkıntı yok.

Ama sese çok önem veriyorsa arkadaş, htc veya iphone alsın üzerine güzel bir kulaklık alarak keyfine bakabilir.

İkisini de kullan. G4'e kuma getir. :mrgreen:

Öyle olmuyor aga işte :D zaten 5s'i devamlı kurcalıyorum. Şimdi tweakleri bekliyorum 8.3 ile uyumlu olmalarını. Valla G4'ü rootlayamadığım için kötü hissediyorum üzerine plastiğimsi hissi var var ya uyuz oldum. Bir an cihaza bayıldım gittim aldım, hala bayılıyorum çok iyi cihaz ama dediğim gibi işte aliminyum yok :D

Gerçi g4 almasam ne alıcaktım? samsung'a bulaşmazdım ve aynı şekilde htc. Sony xperia z3'den daha iyi telefon g4, başka telefon kalmıyor zaten :D

G4'ün sevdiğim yanlarından bahsetmedim, öncellikle ekranı :D kamerası çok iyi. Arayüzü zaten çok hoş ama devamlı launcher ve ikon paketlerinle kişiselleştirmeye çalışıyorum. Şimdi elimde g4 yok ya annemin g4'e saldırdım ona ikon paketleri falan kuruyorum :D aman olum ben alo alo diyorum ne yaparım paketi diyor :mrgreen:

Sıkıntıdan patlıyor insan ya, bir yandan telefon serviste, 5s'e jb var tweakler uyumlu değil, g4 olsa root yok var ya kudurdum yani bekle bekle :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar lg g4 kamera ayarı nasıl yapılıyor daha iyi çekmesini istiyorum?

bud

Cezalı
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Öyle olmuyor aga işte :D zaten 5s'i devamlı kurcalıyorum. Şimdi tweakleri bekliyorum 8.3 ile uyumlu olmalarını. Valla G4'ü rootlayamadığım için kötü hissediyorum üzerine plastiğimsi hissi var var ya uyuz oldum. Bir an cihaza bayıldım gittim aldım, hala bayılıyorum çok iyi cihaz ama dediğim gibi işte aliminyum yok :D

Gerçi g4 almasam ne alıcaktım? samsung'a bulaşmazdım ve aynı şekilde htc. Sony xperia z3'den daha iyi telefon g4, başka telefon kalmıyor zaten :D

G4'ün sevdiğim yanlarından bahsetmedim, öncellikle ekranı :D kamerası çok iyi. Arayüzü zaten çok hoş ama devamlı launcher ve ikon paketlerinle kişiselleştirmeye çalışıyorum. Şimdi elimde g4 yok ya annemin g4'e saldırdım ona ikon paketleri falan kuruyorum :D aman olum ben alo alo diyorum ne yaparım paketi diyor :mrgreen:

Sıkıntıdan patlıyor insan ya, bir yandan telefon serviste, 5s'e jb var tweakler uyumlu değil, g4 olsa root yok var ya kudurdum yani bekle bekle :D

Root çıksın G4'e, doya doya kurcalarsın. :dirol: