LG G4 Kullananlar Kulübü

AkkayaAtakan

Öğrenci
16 Mayıs 2014
26
0
0
Arkadaslar 13 saatlik batarya kullaniminda 4 saat 56 dakika ekran suresi aldim. Ekran %60 civariydi hep. Guc tasarrufunu 20de actim. Hic oyun oynamadım tamamen whatsapp,messenger ve instagram twitter falan.Snapchat ve swarmi sildim konumu da kapali tutuyorum sarj suremi arttirdi. Bu aralar genelde 3.5 saat aliyordum cok sasirdim rahatladim 😂

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
Arkadaslar tango ve batteryguruyu sildim ve konum u da kapali tutuyorum sadece gerektiğinde aciyorum sarj surem %30 40 artti. %60 wifi %40 3g %71 otomatik parlaklik ile 4saati gecen ekran süresi alıyorum. Yani bu 2uygulamayi silmemin bukadar etkisi olacagini sanmıyorum ama ne bilim artti baya genel ve ekran süresi:) arayuzde anlik kasma dokunmatik sorunu gibi sorunlarda yoktu hic bende. Telle konuşurken sesin arada gitmemesini ise birkere yaşadım onuda deniyorum hala ,umarim bi daha yaşamam.

Ne zaman bu siteye olumlu bisey yazsam ertesi gün tam tersi oluyor. Bugunki sarj berbat. Ayni yazilim ayni kullanim.ustelik cihazda isiniyor nedense. Sabahtan beri elektrikler yok wifi kapali full 3g ile bağlıyım diye sanirim. %43 sarjim var 1.5 2 dk da bir %1 düşüyor.suanki ekran surem 2sa 33dk. Sarj bitene kadar 3saati anca geçer. Telefon ekran kapaliyken bile düşüyor yok boyle bisey. Boyle giderse note5 alicam. Telefonu isteyen varsan soylesin bana.

Şu google hizmetleride hep %3 5 arası kullanıyor zaten 2 güncelleme geldi 2side aynı . bi işe yaramıyor

Not: yazıyı bitirdiğimde gene %1 düştü:)

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0
Ne zaman bu siteye olumlu bisey yazsam ertesi gün tam tersi oluyor. Bugunki sarj berbat. Ayni yazilim ayni kullanim.ustelik cihazda isiniyor nedense. Sabahtan beri elektrikler yok wifi kapali full 3g ile bağlıyım diye sanirim. %43 sarjim var 1.5 2 dk da bir %1 düşüyor.suanki ekran surem 2sa 33dk. Sarj bitene kadar 3saati anca geçer. Telefon ekran kapaliyken bile düşüyor yok boyle bisey. Boyle giderse note5 alicam. Telefonu isteyen varsan soylesin bana.

Şu google hizmetleride hep %3 5 arası kullanıyor zaten 2 güncelleme geldi 2side aynı . bi işe yaramıyor

Not: yazıyı bitirdiğimde gene %1 düştü:)
Nazar değiyor abi en iyisi yazma sen :)

imgzl

Öğrenci
6 Mayıs 2015
42
3
8
Kırılmaz cam taktırdıktan sonra telefonla arama yaptığımda ekran kararıyor bir daha açamıyorum ya karşı taraf kapatacak yada kulaklığı takmam lazım aramayı sonlandırmam için. Aynı sorunu yaşayan var mı?

ZENGİN-1

Asistan
9 Mart 2014
165
1
18
Kırılmaz cam taktırdıktan sonra telefonla arama yaptığımda ekran kararıyor bir daha açamıyorum ya karşı taraf kapatacak yada kulaklığı takmam lazım aramayı sonlandırmam için. Aynı sorunu yaşayan var mı?

sensörü kapatmıştır. onu çıkarın sensörün olduğu yeri açık olan başka bir kırılmaz cam alın.

hakantrkzht

Asistan
11 Mart 2015
301
39
28
35
Arkadaslar tango ve batteryguruyu sildim ve konum u da kapali tutuyorum sadece gerektiğinde aciyorum sarj surem %30 40 artti. %60 wifi %40 3g %71 otomatik parlaklik ile 4saati gecen ekran süresi alıyorum. Yani bu 2uygulamayi silmemin bukadar etkisi olacagini sanmıyorum ama ne bilim artti baya genel ve ekran süresi:) arayuzde anlik kasma dokunmatik sorunu gibi sorunlarda yoktu hic bende. Telle konuşurken sesin arada gitmemesini ise birkere yaşadım onuda deniyorum hala ,umarim bi daha yaşamam.

Daha önce Tango'nun şarj süresine etki ettiğini söylemiştim diye hatırlıyorum.Ayrıca BatteryGuru cihazla uyumlu değil.Silmeniz iyi olmuş.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://i.hizliresim.com/ngEDQB.jpg

arkadaşlar kamerada bir sıkıntı yok dimi? Paranoyak oldum telefonda sıkıntı arıyorum :D

Kamera'da sıkıntı yok ama sanırsam Manuel Mod ayarında sıkıntı var.Iso'yu olabildiğince düşük tutmaya çalışın.Bu resim için ideal ayar ISO:50-100 SS:1000 yada 2000.Eğer aynı kareyi çekebilme şansın varsa bu ayarda tekrar denemeni tavsiye ediyorum.

hakantrkzht

Asistan
11 Mart 2015
301
39
28
35
Bende yok o . su arayuzde takilmalar dokunmatik sorunlari anten sorunlari falan bende yok allahtan birtek sikayet sarjinda ve bazen isinmasinda

Arkadaslar bide lg g4 ün manuel kamera rehberi varmi bildiginiz. Kameranın özelliklerini bilerek kullanayım istedim

"WB-Beyaz Dengesi" fotoğraf çekeceğiniz kareyi gözünüzün gördüğü en yakın renge ayarlamak için kullan.
"MF-Elle Odaklama" fotoğrafta herhangi bir nesneyi veya kişiyi net gösterip arka planı flu göstermek için kullan.Makro Mod'da bu ayardan yapılıyor.
"+/- Parlaklık" bu ayarı manuel mod da "ISO ve SS" ayarlarıyla oynamadığınız da kullanabiliyorsun ki genelde bu iki ayarı kullanacak olduğunuz için "Parlaklık" ayarını pek kullanmayacaksınız.
En can alıcı iki nokta.
"ISO-Işık Ayarı" karanlık veya ışığın az olduğu ortamlarda daha aydınlık resim çekmek için kullanılır.Dijital bir işlem olduğu için gerekli ortamda gerekli şekilde kullanman gerekir.Genelde 50-200 arası en ideal olanıdır.Daha fazlası fotoğraflarında Gren (kumlama) oluşturur.
"SS-Pozlama Süresi" (Not:Uzun süreli pozlama yapacağında TRİPOD yoksa hiçbir işe yaramaz.) 1/6000 saniye ile 30 saniye arasında pozlama süresi var cihazda.1/6000 ile 1/125 arası pozlamayı güneş veya ampul gibi direk ışık kaynağına doğru çekeceğin fotoğraflarda rahatlıkla kullanabilirsin ve tripoda ihtiyacın yoktur.1/60 ile 1/2 pozlama süresini genelde gündüz ve gece ışıklı ortamda kullanabilirsin.Asıl önemli noktaya geldik. 1 ile 30 saniye pozlama süresini gece az ışıklı ve tamamen karanlık ortamlarda kullanabilirsin.Fakat bu pozlama sürelerini kullanırken ya cihazı sabit bir yere koyacaksın ya da tripod ile kullanacaksın.Yoksa çekilen fotoğraflarda kayma meydana gelir.
ISO'yu ve Pozlama Süresini mutlaka ama mutlaka hem birlikte hem de dengeli kullanman gerekir.Özellikle gece çekimlerinde.Bunun için ayar kombinasyonunu değiştirerek gerekli ayarı bulana kadar fotoğraf çekmek zorunda kalabilirsin.Ama çektiğin fotoğrafları görünce "Vayy beee" diyeceksin.Bu anlattıklarımı hem gündüz hem de gece 20-30 resim çekersen gerekli tecrübeyi elde edersin.Şimdiden kolay gelsin.
"50 ile 125 TL arasında bir tripod işini görür.Fazlası bir telefon için abartı olur."

Daha önce Tango'nun şarj süresine etki ettiğini söylemiştim diye hatırlıyorum.Ayrıca BatteryGuru cihazla uyumlu değil.Silmeniz iyi olmuş.

Kamera'da sıkıntı yok ama sanırsam Manuel Mod ayarında sıkıntı var.Iso'yu olabildiğince düşük tutmaya çalışın.Bu resim için ideal ayar ISO:50-100 SS:1000 yada 2000.Eğer aynı kareyi çekebilme şansın varsa bu ayarda tekrar denemeni tavsiye ediyorum.
Düzeltiyorum. ISO:50-100 SS:1 - 2 veya 4 saniye ile dene.

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
Dün batarya %21iken %100 3g ile 3sa17dk ekran 7 8 saatte genel kullanim.
Bugün batarya %10 iken %95wifi ile 4sa4dk ekran suresi 9sa15dk genel süre.

Oto parlaklik %71 konum kapalı
Bugünkü istatistik %10u wifi ile kullandım
Geri kalanı3g ile kullandım. Suan %15 sarj istatistigim 3sa 25 dk ekran , 9sa55dk genel.
3g ile dikkatimi ceken diger bi konuda cihazin 5 6 dk arakliksiz gezinmeden itibaren ısınmaya başlaması. Arka kısım değilde ekranın üst kısmı ısınıyor.

Velhasil. 3g ile wifi arasinda 1 2 saatlik fark oluyor.

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0
Geri kalanı3g ile kullandım. Suan %15 sarj istatistigim 3sa 25 dk ekran , 9sa55dk genel.
3g ile dikkatimi ceken diger bi konuda cihazin 5 6 dk arakliksiz gezinmeden itibaren ısınmaya başlaması. Arka kısım değilde ekranın üst kısmı ısınıyor.

Hocam birde 277634#*# girip device test girip saat seçip ordan touchdraw test denermisin hafif dokunduğunda algılanamaz oluyor mu?

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16

Bugunki istatistiğim şarjım %14 iken %95 wifi ile 9sa genel kullanım 4sa34dk ekran süresi konum kapalı otomatik parlaklık%69
40 dklikta dizi izledim
Gene görüldüğü gibi wifi ile kullanimda 3g ye göre 1 1buçuk saat fazla kullanım sunuyor telefon.

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0
Bugunki istatistiğim şarjım %14 iken %95 wifi ile 9sa genel kullanım 4sa34dk ekran süresi konum kapalı otomatik parlaklık%69
40 dklikta dizi izledim
Gene görüldüğü gibi wifi ile kullanimda 3g ye göre 1 1buçuk saat fazla kullanım sunuyor telefon.
ben kitap okuyarak 6 saati gördüm abi.Büyük ihtimalle android m ile iyice yükselecek ekran süreleri.

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
Onceki yorumları oku hersey yazılmış. Özellikle sorunlar
Note 5 cikali daha 3 5 gün oldu telefona 3 4 tane sirf sarj agirlikli güncelleme geldi biz hala 2 guncelleme alalim ve sarjimiz hala 3g de 7 8 saat gitsin. Tel wifide iyi ama 3g de hem isiniyor hem de sarji iyi gitmiyor. Kibristan döndüğümde eylul 1 gibi telefonu saticam alici buldum 1400 tlye satip note 5 alicam

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Note 5 cikali daha 3 5 gün oldu telefona 3 4 tane sirf sarj agirlikli güncelleme geldi biz hala 2 guncelleme alalim ve sarjimiz hala 3g de 7 8 saat gitsin. Tel wifide iyi ama 3g de hem isiniyor hem de sarji iyi gitmiyor. Kibristan döndüğümde eylul 1 gibi telefonu saticam alici buldum 1400 tlye satip note 5 alicam
LG nin huyu boyle hepsini birlikte veriyor :( ara guncellemeleri hep pas geciyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1 aydır LG G4 kullanıyorum. Telefon gerçekten çok hoşuma gitti; fakat dün bir sorunla karşılaştım. Aslında sorun mu bilemiyorum ve sizlere danışmak istedim. Dün Google Play'den FxGuru video montaj/efekt uygulamasını indirdim. Uygulamayı bir süre kurcaladıktan sonra telefon ısındı haliyle. Buraya kadar herşey normal, normal olmayan şey şu ki tam o esnada işlemcinin olduğu kısımda (sağ üst kısım) ufak bir titreşim hissettim. Sonra kulağımı arka kameranın yanına doğru yaklaştırdım ve ufak bir uğultu duydum. Sanırım işlemci zorlandığı için meydana geldi bu uğultu. Çünkü uygulama açık, kamerayı da kullanıyor, telefon da ısınıyor. Yalnız ısınma oyunlardaki ısınma gibiydi, öyle çok abartılacak bir ısınma değil. Sonra uygulama içindeyken kameradan çıkınca uğultu kayboldu. Uygulamayı kapatıp telefonu soğumaya bıraktım. Biraz sonra telefon soğukken denedim aynı şeyleri ve sorun olmadığını gördüm. Bu sabah yine aynı uygulamayı kullanıyordum ve telefon ısınınca uygulama üzerinden video çekmeyi denedim tekrar. Aynı uğultuyu tekrar duydum. Bu uygulamayı yüklemeden önce böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Sizce servise danışmama gerek var mı yoksa normal mi bu durum? Epey canımı sıktı bu olay.

hakantrkzht

Asistan
11 Mart 2015
301
39
28
35
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1 aydır LG G4 kullanıyorum. Telefon gerçekten çok hoşuma gitti; fakat dün bir sorunla karşılaştım. Aslında sorun mu bilemiyorum ve sizlere danışmak istedim. Dün Google Play'den FxGuru video montaj/efekt uygulamasını indirdim. Uygulamayı bir süre kurcaladıktan sonra telefon ısındı haliyle. Buraya kadar herşey normal, normal olmayan şey şu ki tam o esnada işlemcinin olduğu kısımda (sağ üst kısım) ufak bir titreşim hissettim. Sonra kulağımı arka kameranın yanına doğru yaklaştırdım ve ufak bir uğultu duydum. Sanırım işlemci zorlandığı için meydana geldi bu uğultu. Çünkü uygulama açık, kamerayı da kullanıyor, telefon da ısınıyor. Yalnız ısınma oyunlardaki ısınma gibiydi, öyle çok abartılacak bir ısınma değil. Sonra uygulama içindeyken kameradan çıkınca uğultu kayboldu. Uygulamayı kapatıp telefonu soğumaya bıraktım. Biraz sonra telefon soğukken denedim aynı şeyleri ve sorun olmadığını gördüm. Bu sabah yine aynı uygulamayı kullanıyordum ve telefon ısınınca uygulama üzerinden video çekmeyi denedim tekrar. Aynı uğultuyu tekrar duydum. Bu uygulamayı yüklemeden önce böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Sizce servise danışmama gerek var mı yoksa normal mi bu durum? Epey canımı sıktı bu olay.

Uygulama cihazın kamerasıyla uyumlu olmadığından sürekli odaklama problemi yaşıyor olabilir.Aynı sesi cihazı sessize alıp kamerayı aç ve manuel mod da odaklama ayarıyla oynarken cihazı dinle aynı sesi yine duyacaksın.Bu kameranın optik zoomundan gelen bir ses.Durumla ilgili geri dönüş sağlarsan sevinirim.

hakantrkzht

Asistan
11 Mart 2015
301
39
28
35

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0
Arkadaşlar bi sıkıntı buldum maalesef. Florasana yaklaşarak çekim yaptığınızda dalgalanma oluyor.Siz de denermisiniz acaba?

kdb

Öğrenci
26 Ağustos 2015
25
2
3
Uygulama cihazın kamerasıyla uyumlu olmadığından sürekli odaklama problemi yaşıyor olabilir.Aynı sesi cihazı sessize alıp kamerayı aç ve manuel mod da odaklama ayarıyla oynarken cihazı dinle aynı sesi yine duyacaksın.Bu kameranın optik zoomundan gelen bir ses.Durumla ilgili geri dönüş sağlarsan sevinirim.

Merhaba. Daha çabuk iletişim kurabilmek için üye oldum, sorunu yaşayan benim. Dediklerini yaptım ama herhangi bir ses duymadım. Ayrıca şunu da söyleyeyim, bahsettiğim uğultu dün gurultuya dönüştü resmen. Ciddi şekilde endişelendirecek bir ses bu. Dediğim gibi o uygulamada yaşıyorum yalnızca bu problemi, o da telefon ısınınca. Telefon ısınmadığı zaman o uygulamadayken de herhangi bir ses duymuyorum. Servisi aradım bugün, telefona çıkan teknik servis elemanı ilk defa böyle bir sorunla karşılaştığını söyledi; fakat herhangi bir sorun olduğunu sanmadığını, sorunun uygulamada olduğunu söyledi. Bilmiyorum ama benim içim rahat etmiyor bir türlü. Yine de böyle bir sesle ve titreşimle karşılaşmamam gerekirdi sanki. Ses kameradan geliyor olsa telefon soğukken de gelmez miydi sence? Sen böyle bir ses duydun mu telefonundan, senin duyduğun ses daha farklı bir ses olmasın? Dün epey gurultulu bir ses duydum çünkü ve buna bağlı bir titreşim var dediğim gibi. Teşekkürler bu arada ilgilendiğin için.

Bu arada o dalgalanma olayı bende de oldu. Bence normal bir şey. G3'te de denedim, onda da var.