LG G4 Kullananlar Kulübü

ruyana

Öğrenci
3 Temmuz 2015
40
0
6
Fotograflar pcde yan dönüyor bunu nasil duzeltebilirim ?

Cihazin sabah 7de acilmasini istiyorum nerden ayarlicam?

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Hemen hemen her gün kontrol ediyorum sitesinden. İşte dünmü ne yeni bişi eklemişler, değişim yapıldı diye vs.

Swap cihaz diyor swap ne alaka? swap telefon benim bildiğim arızası olan ve anakartı değiştirilmiş telefona swap denir yanlışım varmı?

Ne yani bunlar şimdi benim cihazı değiştirmediler (daha 1 aylık bile değildi) anakartı değiştirip vericekler? ben anlamadım olayı yani.

Bu swap telefon sıfır kullanılmamış cihaz değil mi?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

swap: tamamen değişim yani sıfır cihaz ile değişim
swap mb :cihazın sadece anakarti değişir (mb: mainboard) "anakart"

Birazcık daha araştırdım da böyle bir bilgiye ulaştım. Kısaca yeni cihaz ile değişim olmuş dimi yanlışım yok?

SpeedPower

Öğrenci
22 Temmuz 2015
4
0
0
Hemen hemen her gün kontrol ediyorum sitesinden. İşte dünmü ne yeni bişi eklemişler, değişim yapıldı diye vs.

Swap cihaz diyor swap ne alaka? swap telefon benim bildiğim arızası olan ve anakartı değiştirilmiş telefona swap denir yanlışım varmı?

Ne yani bunlar şimdi benim cihazı değiştirmediler (daha 1 aylık bile değildi) anakartı değiştirip vericekler? ben anlamadım olayı yani.

Birazcık daha araştırdım da böyle bir bilgiye ulaştım. Kısaca yeni cihaz ile değişim olmuş dimi yanlışım yok?

Doğru yeni cihaz verecekler zaten Swap'ın türkçe anlamı takas,değişim oluyor.

slholkc

Öğrenci
14 Temmuz 2015
48
3
8

hocam garantiye yollarken değişimi bizim mi talep etmemiz gerekiyor ?

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
Ben ilk ciktigin aldim bugun tam 2 ay oldu sen vercen mi sen verrsen kardsm sonra beni bilgilendrrmsn sorunlarnz ayni sayilir degistrrlerse bnde verim cunku clisiorm disari fzla ckamiorm bosuna gunum gitmesin numarimda brakim istersen sen verdnmi verckmsn

Hocalarim sarj dediginiz gibi berbat sabah sarjdan cek disari git dolan 8 9 saat anca yetiyor bana. 3 saat ekran suresinide gecmiyor fazla. Ben de garantiye gönderecektim vazgeçtim bi daha 1ay beklemektense note 5 çıkacak onu alırım. Bu telefonada alıcı buldum 1500 e verecem. Adamlar bi tek kamerayi yapmis ama en onemli seyi unutmuslar o donanima 3000 batarya katiyen yetmiyor. Note4 de bile 3220 var donanimi bundan düşük. Note5 4100 bataryayla geliyor

2. Dedigin yok telde. 1. Dedigin bendede var fotolari pcye kopyalayip tek tek diklestirmen lazim . dik fotolar telde dik gözüküyor ama pcde yan. Can sikici bir durum daha bu bile kameeradan soguttu beni .bi tek kamerasi iyi olmasina ragmen

sagyurek

Öğrenci
5 Kasım 2013
89
0
0
Ben bu hafta içi muhtemelen garantiye gönderecem telefonu ama ben sıfır değişim yapılsada istemiyorum tamamen soğudum telefondan acaba garanti para iadesi yapıyomu değişim değilde Vikings isteseydin para alabilirmiydin ?

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
Ben bu hafta içi muhtemelen garantiye gönderecem telefonu ama ben sıfır değişim yapılsada istemiyorum tamamen soğudum telefondan acaba garanti para iadesi yapıyomu değişim değilde Vikings isteseydin para alabilirmiydin ?

Para iadesi3defa tel garantiye gidip gelirse oluyor sanırım. Bu arada lanet klavye arada boşluk tusunu algilamiyor 2. Kelimeden itibaren gördüğünüz gibi

sagyurek

Öğrenci
5 Kasım 2013
89
0
0
Para iadesi3defa tel garantiye gidip gelirse oluyor sanırım. Bu arada lanet klavye arada boşluk tusunu algilamiyor 2. Kelimeden itibaren gördüğünüz gibi

O klavyedeki boşluk tuşunun algılamam sorunu msjdan değil ekranın algılamamsından kaynaklanıyo zaten bu telefonda knock code ve knock on da tıklarken algılamama sorunu vardı lg son guncellemeyı bu yuzden verdı ama hala duzelmedı aynı sorun devam edıyo bır cok kısıde

Hocam bi kutusuna bakabilirmisin acaba sendeki g4 hangi seriye ait bende ki 505k ve bir sıkıntı yok simdilik

hocam suan burdakı herkesın telefon serısı 505 ılk partı telefonlar kullanılıyo değişik olan cok az kısıdır belkı oda yenı alanlar 2. partı almıstır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lg çok başarılı bir marka ama 2015 yılında ki amiral gemilerine kıyasla bence kamera harcinde düşük kalıyor. parmak izi okuyucu olmaması kasasının plastik olması işi batırıyor bence. Ayırca kamerası çok iyi ama yazılım konusunda samsungun arkasında kalıyor.

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
Lg çok başarılı bir marka ama 2015 yılında ki amiral gemilerine kıyasla bence kamera harcinde düşük kalıyor. parmak izi okuyucu olmaması kasasının plastik olması işi batırıyor bence. Ayırca kamerası çok iyi ama yazılım konusunda samsungun arkasında kalıyor.
Kamerasi iyi ama dik fotolar yan cikiyor pcde yani benim icin artik tek iyi noktasi arka deri kapagi o da ne zamana kirlenir belli degil. Note 5 cikana kadar lg g4 devam.

Buarada benim 506 k

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Arkadaşlar telefonum geldi sonunda. Gittim aldım ve yaklaşık 10 dakika önce kutunun jelatinlerini kestim. Telefonu çıkartıp bataryasını taktım.

Telefona güç verdim ve açıldı açıldığında ne göreyim? ekranın sol üst tarafından sol alt tarafına doğuru yani yukarıdan aşağıya kürdan kalınlığında mor ve siyah karışımlı çizgiler var çok bariz belli oluyordu. Her neyse birden kudurdum keşke dükkanda açsaydım da görürdük orada.

Her neyse telefonun kurulumunu yaptım kenara koydum sonra aldım bir baktım çizgiler kaybolmuş.

İğne ucu kadar bir kaç nokta kalmış oda sol en üst köşede. Dikkatli bakıldığında bile zor anlaşılıyor ki dokunmatiklikte bir sorun kalmadı.

Masanın üzerine koydum ve test ettim defalarca sorunsuz çalışıyor.

Daha uygulamaları kurup testlere başlamadım fakat testlere başladıktan sonra sorun çıkartırsa cihaz direk götürecem teknik servise oradan direk değiştirsinler valla uğraşamayacam bu ne sorunlu cihazmış ya.

Her neyse 180mb'lık güncelleme iniyor kurmamı tavsiye edermisiniz?

pinterest

Profesör
7 Ekim 2014
2,502
157
243
Arkadaşlar telefonum geldi sonunda. Gittim aldım ve yaklaşık 10 dakika önce kutunun jelatinlerini kestim. Telefonu çıkartıp bataryasını taktım.

Telefona güç verdim ve açıldı açıldığında ne göreyim? ekranın sol üst tarafından sol alt tarafına doğuru yani yukarıdan aşağıya kürdan kalınlığında mor ve siyah karışımlı çizgiler var çok bariz belli oluyordu. Her neyse birden kudurdum keşke dükkanda açsaydım da görürdük orada.

Her neyse telefonun kurulumunu yaptım kenara koydum sonra aldım bir baktım çizgiler kaybolmuş.

İğne ucu kadar bir kaç nokta kalmış oda sol en üst köşede. Dikkatli bakıldığında bile zor anlaşılıyor ki dokunmatiklikte bir sorun kalmadı.

Masanın üzerine koydum ve test ettim defalarca sorunsuz çalışıyor.

Daha uygulamaları kurup testlere başlamadım fakat testlere başladıktan sonra sorun çıkartırsa cihaz direk götürecem teknik servise oradan direk değiştirsinler valla uğraşamayacam bu ne sorunlu cihazmış ya.

Her neyse 180mb'lık güncelleme iniyor kurmamı tavsiye edermisiniz?
Stuck pixel? Ölü pixel?

Senin de hic mi sansin yok su G4'den yana?

Anneninkinde var mi herhangi bir sey?

Ben olsam o g4'u kafalarinda parcalardim da. Neyse sakinim. Keske paralel alsaymissin. Yalniz cizgi diyorsun telefonun ekraninin tamamen gitme ihtimali de var. Gerci benim ekranim coskulu cizikler haline geliyor. Ekran gorunmuyor her yer cizik. Guc tusuna basip kapatip acinca duzeliyor. Asiri isidan oldugunu kesfettim ya da asiri zorlamadan. Sen acildigi gibi diyorsun. Senin dediginin ekrani kaplamis hali yani.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Telefonu elime aldım kilit ekranındayım, ortasına dokunup kaydırıyorum kilidi açmak için, 4 5 kere algılamadı. Tekrar denedim (bakın ortaya dokunuyorum) gitti aşağıdan mesajları açtı. Arada 2 parmaklık mesafe var yahu.

Vallaha bin pişman oldum şu telefonu aldığıma lanet olsun böyle markaya. Ne fazla üretim hatalı cihazları varmış ya.

Güncellemeyi yaptım. İşte işlevsellik falan performans arttırıldı gibi uyarılar geldi. Bakalım şimdi neler olucak.

shapeww

Öğrenci
23 Haziran 2015
79
0
0
Telefonu elime aldım kilit ekranındayım, ortasına dokunup kaydırıyorum kilidi açmak için, 4 5 kere algılamadı. Tekrar denedim (bakın ortaya dokunuyorum) gitti aşağıdan mesajları açtı. Arada 2 parmaklık mesafe var yahu.

Vallaha bin pişman oldum şu telefonu aldığıma lanet olsun böyle markaya. Ne fazla üretim hatalı cihazları varmış ya.

Güncellemeyi yaptım. İşte işlevsellik falan performans arttırıldı gibi uyarılar geldi. Bakalım şimdi neler olucak.
Benim telefon yine iyimis degistircektim bende dokunmatikte biraz sorun vardi ama bunlar gibi olursa ben kirar atarim telefonu 1 ay telefon beklicen bidaha bozuk cikcak vazgectm

SeeYouLater

Asistan
29 Haziran 2015
308
2
0

hocam koruyucu kullanıyor musun, nasıl cihaz şimdilik.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
hocam koruyucu kullanıyor musun, nasıl cihaz şimdilik.

Ekran koruyucusu kendisinin ki. LG'nin ekranı afedersiniz b/k gibi olduğu için ekran jelatinini çıkartınca parmak kaymıyor ekranda öyle saçma bir hissiyatı var.

Samsunglarda o yok mesela samsunglarda s4 vs yağ gibi kayıyor jelatinsiz ekran.

Arada sırada masa üzerine dururken çift tıklama ve yukarıdan çekince gelen bildirim paneli bazen geliyor bazen gelmiyor.

Kısaca lg batırmış ya bişi demek istemiyorum, paramla rezil oldum. 2600 küsür tlye aldım şu cihazı yaşadığım problemlere bakarmısın?

dokunmatiklik, şarj, ölü piksel, kasma... Bide var ya s6 edge alsaydım belki 10 kat daha memnun olurdum.

Cihazı satıcam galiba 5s kullanmaya devam edebilirim.

Telefon elimdeyken yada masada dururken fark etmez. Kilit ekranında ekranın ortasından parmağımı bastırıp (az veya çok basıtırıyorum fark etmiyor) kilit ekranı kaymıyor. Ekran sorunlu kilit ekranını açamıyorum aşağıdan uygulamalara girerek açabiliyorum.

Allah belasını versin şu saatten sonra lgyi birine önerirsem en adiyim. Lanet gelsin cihazlarına nedir insanlara çektirdiği ya.

Üzüldüğüm konu şimdi cihazı satarken büyük zarara girecem. Keşke g4 yerine gidip s6 edge ne bileyim 6+ falan alsaydım hiç yoktan pişman falan olmazdım yada cihaz elimde kalmazdı. Şimdi rahat 1000tl zarara giricem çok rahat.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Kasmalar devam ediyor bu sefer kasmalar arayüzede yansıdı sadece oyunlarda değil arayüzde de kasmalar yaşamaya başladım ki cihazın son update'ini yapmış olmama rağmen. Cihazda daha uygulama yok yahu. Lgnin kendi uygulama güncelleme yerinde ki uygulamaları bile kurmadım. Cihazı açtım hard reset atarak kullanmaya başladım.

Ya valla lanet olsun yemin ediyorum bin pişman oldum bırakın 3 seneyi 1 seneyi zor çıkartır bu cihaz vallaha.

Ben gidiyorum telefonu satmaya bakalım kaç para verecek telefoncular. Olmadı internete ilan vericem.

pinterest

Profesör
7 Ekim 2014
2,502
157
243
Para iadesi iste ne satması?

Zorluk çıkarırsalar da ver tüketici heyetine.

Sanki suç sende sen zarara uğrayacaksın.

Satma sakın [MENTION=380082]Vikings[/MENTION].

shapeww

Öğrenci
23 Haziran 2015
79
0
0
ad9ed70f75018127a01e15444138506f.jpg

Benim Telefonda. Bunlar yuklu ve mortal kimbatta yukluydu sildim ama sifir kasma var arayuzlerde falan sizin nasil kasiyor anlamadim ama uygulamalari kapatrken temizlerken saga kaydirirken biraz kasiyor onun haricinde birde dokunmatikte klavyede sorun var herahlde birde tedstlerde iki kere basiorm zor algiliyor

SpeedPower

Öğrenci
22 Temmuz 2015
4
0
0
Ekran koruyucusu kendisinin ki. LG'nin ekranı afedersiniz b/k gibi olduğu için ekran jelatinini çıkartınca parmak kaymıyor ekranda öyle saçma bir hissiyatı var.

Samsunglarda o yok mesela samsunglarda s4 vs yağ gibi kayıyor jelatinsiz ekran.

Arada sırada masa üzerine dururken çift tıklama ve yukarıdan çekince gelen bildirim paneli bazen geliyor bazen gelmiyor.

Kısaca lg batırmış ya bişi demek istemiyorum, paramla rezil oldum. 2600 küsür tlye aldım şu cihazı yaşadığım problemlere bakarmısın?

dokunmatiklik, şarj, ölü piksel, kasma... Bide var ya s6 edge alsaydım belki 10 kat daha memnun olurdum.

Cihazı satıcam galiba 5s kullanmaya devam edebilirim.

Telefon elimdeyken yada masada dururken fark etmez. Kilit ekranında ekranın ortasından parmağımı bastırıp (az veya çok basıtırıyorum fark etmiyor) kilit ekranı kaymıyor. Ekran sorunlu kilit ekranını açamıyorum aşağıdan uygulamalara girerek açabiliyorum.

Allah belasını versin şu saatten sonra lgyi birine önerirsem en adiyim. Lanet gelsin cihazlarına nedir insanlara çektirdiği ya.

Üzüldüğüm konu şimdi cihazı satarken büyük zarara girecem. Keşke g4 yerine gidip s6 edge ne bileyim 6+ falan alsaydım hiç yoktan pişman falan olmazdım yada cihaz elimde kalmazdı. Şimdi rahat 1000tl zarara giricem çok rahat.
Cihazı hangi şengüller şubesinden almıştınız siz ?

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Ben cihazdan vazgeçmeyecem arkadaşlar. Yarın Şişli Mecidiyeköy'de ki lg servisine götürücem. Gözümün önünde yapıyorlarmış direk değiştirsinler.

Yahu bu kadar sorunlu cihaz ben hayatımda görmedim ya. 30-35 gün bekle sonra al ve şak diye 50 milyon sorun. Yav eski cihazım daha iyidi ya hiç yoktan arayüzde kasma olmuyordu sadece oyunda kasıyordu, dokunmatiklik problemi vardı ama hiç yoktan kilit ekranını geçebiliyordum. Şimdi kilit ekranını açamıyorum saçmalığa bakarmısınız ya.

Yok 50 tanede olsa değiştirecem bu telefonun sıkıntısız olanı bulucam.
[MENTION=460190]shapeww[/MENTION] Üretim hatası üretim.

shapeww

Öğrenci
23 Haziran 2015
79
0
0
Ben cihazdan vazgeçmeyecem arkadaşlar. Yarın Şişli Mecidiyeköy'de ki lg servisine götürücem. Gözümün önünde yapıyorlarmış direk değiştirsinler.

Yahu bu kadar sorunlu cihaz ben hayatımda görmedim ya. 30-35 gün bekle sonra al ve şak diye 50 milyon sorun. Yav eski cihazım daha iyidi ya hiç yoktan arayüzde kasma olmuyordu sadece oyunda kasıyordu, dokunmatiklik problemi vardı ama hiç yoktan kilit ekranını geçebiliyordum. Şimdi kilit ekranını açamıyorum saçmalığa bakarmısınız ya.

Yok 50 tanede olsa değiştirecem bu telefonun sıkıntısız olanı bulucam.
[MENTION=460190]shapeww[/MENTION] Üretim hatası üretim.
Baska telefonlarda niye cikmiyor kardes ben bile ace 2 samsungu 4.5 sne kullandim romla bu telle hic bi farki yok hem biraz kasiyor hemde dokunmatik testinden baktim algilamiyr bende mi versem acaba ama 50 gun napacam bekle bkle ben sklrm dayanamam

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Baska telefonlarda niye cikmiyor kardes ben bile ace 2 samsungu 4.5 sne kullandim romla bu telle hic bi farki yok hem biraz kasiyor hemde dokunmatik testinden baktim algilamiyr bende mi versem acaba ama 50 gun napacam bekle bkle ben sklrm dayanamam

50 Değil 30 ve servise direk kendiniz görürseniz aynı gün düzeltirler.

fkeskin1

Asistan
22 Ekim 2012
206
0
16
Vay anasini vikings hocam neler yasamissiniz. Bende bugun gonderdim garantiye bilseydim sizin yasadiklarinizi gondermeZdim bakalim bize nasil cihaz gelecek.