LG G3, Galaxy S5, Xperia Z2, HTC One M8, Discovery Elite | Sizce hangisi daha iyi?

En iyisi hangisi?

• Samsung Galaxy S5

Kullanılan: 12 5.9%
  • Sony Xperia Z2

Kullanılan: 84 41.0%
  • HTC One M8

Kullanılan: 54 26.3%
  • General Mobile Discovery Elite

Kullanılan: 29 14.1%
  • LG G3

Kullanılan: 26 12.7%

• Kullanılan toplam oy
    205

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
HTC One M8 in boyutunda bence sıkıntı yok. Sesi HTC One a göre daha yüksek ama ses kalitesini bilmiyorum.
Dayanıklılık da ise HTC One da % 70 civarı metal iken HTC One M8 % 90'i metal ve Z2 ile aynı fiyat bandında gireceklerini sanmıyorum en az 200 TL fiyat farkı olacak.

If6by8M.jpg

Eminim çok sağlamdır ama silver rengi yine güzel duruyor :)

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya herkez Z2'yi övmüş ama sadece teknik özellik önemli değil ki. Galaxy S5'den hiç bahseden yok.
Tamam bende hayal kırıklığına uğradım ama telefon gerçekten güzel. 1GB Ram lafını yapıyorsunuz. Bir telefona yaklaşık 2000TL para vericen Air View, Kalp hızını ölçme vs. özellikler olmuyacak. Gereksiz para vermiş olurum.

Bi söylesenize Z2'nin Galaxy S5'den üstün tarafları ne?

1- 1 GB RAM fazla olması
2- Su geçirmez. (Bence gereksiz.)
3- Ses kalitesi
4- Batarya (Sonradan harici bir batarya alabilirsin.)
5- Yazılım desteği
* Aliminyum kasayı üstün özellik görmüyorum. Nedir bu Aliminyum sevdası. Telefona savaşa sokmuyacaksınız. Plastik bence mantık olarak daha iyi.

Galaxy S5'in üstün olduğu taraflar:

1- Akıllı bekleme
2- Temassız kontrol
3- Kalp hızı ölçme
4- Air View
5- S View kılıfının olması
6- Akıllı Duraklatma
7- İşlemcinin azda olsa daha iyi olması
8- Ekranın daha iyi olması

(Z2'de USB 3.0 desteği var mı bilmiyorum.)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Ya herkez Z2'yi övmüş ama sadece teknik özellik önemli değil ki. Galaxy S5'den hiç bahseden yok.
Tamam bende hayal kırıklığına uğradım ama telefon gerçekten güzel. 1GB Ram lafını yapıyorsunuz. Bir telefona yaklaşık 2000TL para vericen Air View, Kalp hızını ölçme vs. özellikler olmuyacak. Gereksiz para vermiş olurum.

1- 1 GB RAM fazla olması
3- Ses kalitesi
5- Yazılım desteği
* Aliminyum kasayı üstün özellik görmüyorum. Nedir bu Aliminyum sevdası. Telefona savaşa sokmuyacaksınız. Plastik bence mantık olarak daha iyi.

1- Akıllı bekleme
2- Temassız kontrol
3- Kalp hızı ölçme
4- Air View
6- Akıllı Duraklatma

Su geçirmezliği 3gb ram i gereksiz görüpde Air View Kalp hızı ölçme sensörlerini gerekli görmenize gerçekten şaşırdım açıkçası
Yazdıklarınıza ek olarak daha iyi kamera daha iyi ekrana da sahip :)
S5 in ekranı kesinlikle z2 den daha iyi değil
Teorik olarakda zaten bu mümkün gözükmüyor

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Alüminyum gereksiz plastik yeterli :))
Su geçirmez gereksiz kalp Ritmi ölçer gerekli :)))))
2-3 tane asıl gereksiz yazılım özelliğini artı olarak saymak saçmalığın daniskasıdır. Air viewmiş kalp hızı ölçmeymiş artı ama su geçirmezlik gereksiz öyle mi? Hah neremle gülsem acaba.
1 gb ram fazlası gereksiz hatta samsung yazılımıyla farkı kapatır (!)
Ayrıca z2nin ekranı ips. Ipsnin amoled den iyi olduğunu bilmeyen varmış bu sayede öğrenmiş olduk.

theotto

Asistan
Reaksiyon puanı
3

1- 1 GB RAM fazla olması
3- Ses kalitesi
5- Yazılım desteği

1- Akıllı bekleme
2- Temassız kontrol
3- Kalp hızı ölçme
4- Air View
6- Akıllı Duraklatma

Hocam abartmissin kusura bakmada
2gb ramden sana 600 civari mi ne bırakıyo samsung
Su geçirmeye karsi dayaniklik nasil gereksiz aciklarmisin eskaza su döküldü s5 %90 pert z2 %10 pert gibi bişi hatta cok daha az
Plastigin sar değeri açısından metal veya alasimlara gore daha yararli
Akıllı bekleme temassız kontrol s view iyi de sarj somuruyo diye fazla kullanmiyorsun
Batarya yi da yanina yedek batarya alacağına mobil akü mu batarya mi neyse adı tuncmatik in Sony nin falan varya kalem gibi tak sarj et onlardan alırsın fark olusturmaz buda iki tel arasında

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
One kullanıcıs olarak; geçen yılın aynı döneminde HTC One zrivedeydi, ilk yarı adına konuşursak, bu sefer Z2 bence önde. uzun uzun şuydu buydu diye yazmaya gerek yok bence. M8'in tasarımı ekranı açana kadar göze çok hoş geliyor da ekranı açınca iş bitiyor bence. Ekran tuşları çekilmez bir dert bana göre, kaldı ki o tasarıma.

Alacağınız makineyi sizin için en gerekli olanları düşünerek alın. Bazı arkadaşlar var aramızda "Aa baksana bu telefon mikser olup kek çırpabiliyormuş, bundan alalım." diyebilecek seviyede tüketim çılgınlığına kapılmış durumda.

S5'i inceledim, tasarım göreceli ama ben hiç beğenmedim, S4 daha şıktı. O chipsetle ağlatır bence sahiplerini en azından LTE olanını alın. Mavi rengi hoş. Ekranı çok başarılı, AMOLED'in beyaz verememe hastalığını yendiler, sadece parlaklığı düşük kalıyor beyazın.

Şahsen eğer uygun parayı bulursam One'dan sonra alacağım cihaz Z2 olur. Hemen bir Sense 6 portu bulur kurarım. :) M8'in kasası (Ekran kapalıyken) çok hoş olsa da içindeki donanım gayet iyi olsa da yazılımı efsanevi olsa da M8'in benim beklentilerimi karşılamayan yönleri var. Kaldı ki DxOLabs şu anda en iyi kameraya sahip cihazları Z2, 808 PureView, iPhone 5S olarak sıralıyor. M8'in kamerasının da havası söndü maalesef. Sony Z1'de ne eksikse Z2'ye koydu ve satışa sundu. Telefon almak için en mükemmel zaman bu yıl neden diye soracak olursanız, teknoloji ufak bir duraklamaya girdi, iki yıl üst üste amirallerde ekranlar çözünürlük olarak aynı kaldı örneğin, donanım çok benzer. O yüzden bu ara aldığınız cihaz bence uzun zaman yetecektir. 64 bit Android'i beklemeyi tercih edenler de olabilir tabi. :)

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Kağıt üzerinde kesinlikle Z2. Lakin telefonlar piyasaya çıksın. İnsanlar kullansın. Şikayetler ne bakmak lazım. O zaman yarışın gerçek galibi ortaya çıkar.
Bu arada Discovery Elit e şans tanımıyorum. Çünkü aradan 2 yıl geçtikten sonra ve General Mobile firması yazılım desteğini çektiğinde kimse bu telefona uygun custom rom bulamayacak veya kısıtlı bulacak.Bu sebebten ötürü aynı fiyat aralığındaki LG G2 daha mantıklı bir seçim olacaktır .

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Alüminyum gereksiz plastik yeterli :))
Su geçirmez gereksiz kalp Ritmi ölçer gerekli :)))))
2-3 tane asıl gereksiz yazılım özelliğini artı olarak saymak saçmalığın daniskasıdır. Air viewmiş kalp hızı ölçmeymiş artı ama su geçirmezlik gereksiz öyle mi? Hah neremle gülsem acaba.
1 gb ram fazlası gereksiz hatta samsung yazılımıyla farkı kapatır (!)
Ayrıca z2nin ekranı ips. Ipsnin amoled den iyi olduğunu bilmeyen varmış bu sayede öğrenmiş olduk.

IPS Ekran Amoled den daha mı iyi. Biraz araştır bence :D

Ben onlara gerekli demedim. Fazlalarını yazdım. Yazarken Z2 yi eleştirdim.

1Gb ram fazla olup olmaması hiç önemli değil. Android nasıl çalışıyor biraz bakmanı tavsiye ederim.

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocam abartmissin kusura bakmada
2gb ramden sana 600 civari mi ne bırakıyo samsung
Su geçirmeye karsi dayaniklik nasil gereksiz aciklarmisin eskaza su döküldü s5 %90 pert z2 %10 pert gibi bişi hatta cok daha az
Plastigin sar değeri açısından metal veya alasimlara gore daha yararli
Akıllı bekleme temassız kontrol s view iyi de sarj somuruyo diye fazla kullanmiyorsun
Batarya yi da yanina yedek batarya alacağına mobil akü mu batarya mi neyse adı tuncmatik in Sony nin falan varya kalem gibi tak sarj et onlardan alırsın fark olusturmaz buda iki tel arasında

Evet bilerek biraz abarttım çünkü kimse Samsung'u savunmuyor. Galaxy S5 in su testleri var. Bence bi izle. Diğer dediklerinde de haklısın çok kullanılmaz, o özellikler de gereksiz ama 3GB bi telefonda Android hep çok kullanmak isteyeceği için 2.5Gb'e yakın kullanacak. 2Gb bi telefonda ise 1
5Gb'e yakın kullanacak. Bişey değişmeyecek.

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yani sonuç olarak şunu söylemek istiyorum, Z2 S5 den iyi bir telefon ama dediğiniz kadar değil! Galaxy S5de Z2de önermem. Note3 dururken.

manzer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung serisi bi işe yaramaz

xperia z2 ertelendi ama htc one m8 daha iyi

Reaksiyon puanı
10,325
Su geçirmeye karsi dayaniklik nasil gereksiz aciklarmisin eskaza su döküldü s5 %90 pert z2 %10 pert gibi bişi

yahu benim mi yanlışım var yoksa bunu bilmeden mi konuşuyorsunuz?
tamam, bu yıl beni en büyük hayal kırıklığına uğratan ve artık umudumu kestiğim bir firmadır samsung ama, s5'de tıpkı Z2 gibi su geçirmezlik özelliğiyle gelmedi mi?

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Herkes htc diyor. Htc daha once kullandiniz mi bilmiyorum ama kullananlar bilir htc nin hangi modeli olursa olsun belirli bi oyun oynamadan sonra metal oldugu icin cok fazla isiniyor ve gereksiz enerji tuketimine yol aciyorm xperia z2 ye gelince xperia z yide gorduk yamulup kalanlari su gecirmez diye bas bas bagirip sonrada su gecirince garanti disi kalan bi telefon ne olabilir ki. Samsung un tek kotu yani guncellemelerde turkiye ye cok gec vermesi. Evet ozellik olara belki daha iyiler ama isimleri kotu htc yi batmaktan zor kurtulan bir firma sony gereksiz kullanilmicak ozellikler koyarak goz boyayan bir firma bunlari yaninda samsung un marka degeri tartisilmaz. Htc musteri hizmetlerini arayin bide tavsiyem size ararken tercuman tutun cunku turkceyi konusamiyorlar.

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Galaxy S5 water resist.
Xperia Z2 water prof

Ama Galaxy S5 in internette su testleri var. Lütfen izleyin. Su geçirmez sayılır.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
HTC M8 de 6 ay boyunca ücretsiz kırık ekran değişimi garantisi de var, bunu da unutmamak lazım. 2 yıl olsa daha iyiydi tabi. M8 i de su içine koydukları bir video var internette. Tabi su geçirmezlikten garanti vermiyorlar. Ben yıllardır htc kullanıyorum diamond 2, hd 2,Incredible S, one x ve one m7 modellerini kullandım. Daha önce Asus P525 ve P535 kullandım. Uzun zamandır smartphone dünyasındayım. Bu yıl M8 alırmıyım bilmiyorum. Boomsound ve duo camera güzel. Fakat 4mp olayı hala can sıkıcı. Benim M7nin kamerasında lens kayıklığı sorunu var. Fotoğraflar tam paralel değil ve sağdan %20 si bulanık çıkıyor. Eşimin M7 de ise Pembe görüntü sorunu var. Ultrapixel olayında çuvalladılar bence. Z2 de de stereo hoparlör var unutmamak lazım. Sadece su geçirmez olduğu için boomsound gibi ses vereceğini sanmıyorum. Yanında verilen kulaklık ta çok güzel. Noise Cancelling özelliği var. S5 in de kendi çapında güzel özellikleri var. Sağlık uygulamaları falan. Su geçirmezlik ve parmak izi okuyucusu da bulunuyor fakat tasarım ve arayüz olarak çok sıkıcı. M8 de Fiyat dezavantajını da unutmamak lazım. 2500TL çok fazla. iPhone da çok para diyenler olacaktır, o telefon görünümlü yatırım aracına para verenler seçilmiş insanlar zaten, onlara birşey demiyorum. Güle güle kullansınlar. Hedefimde Z2 var, tabi ele alıp bir incelemek lazım.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Z2 de de stereo hoparlör var unutmamak lazım. Sadece su geçirmez olduğu için boomsound gibi ses vereceğini sanmıyorum.
Hem m7 hem m8 den daha iyi ses kalitesi sunuyor nette videoları var bunu birde su geçirmez olduğu halde yani hoparlörleri korunmuş ve kapatılmış durumda veriyor aynı hoparlörü su geçirmez özellliği olmayan bir cihazda bulundursa zaten ortada bence one falan kalmaz ses konusunda

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sony gereksiz kullanilmicak ozellikler koyarak goz boyayan bir firma bunlari yaninda samsung un marka degeri tartisilmaz.
Samsung ile karıştırdın heralde o gereksiz airview kalp atışlar sensörleri vs vs...
Asıl bence Sony , HTC , Apple gibi firmaların yanında Samsung un marka değeri yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu z2 diyenler emin olun pişman olacak siz Htc m8 yerine araba alırım diyenler vardı. Z2 Trye geldiğinde ise aynen böyle dersiniz

"Bunun yerine bir araba alırım üstüne kalan parayı da lüx bir yerde yerim."

berat28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben teknosada canlı canlı s5 denedim geçiş efektleri takılıyordu ve bazen üstteki barı çekerken kararma efektide kasıyordu ben mevcut z1 de öyle bir şey görmüyorum

Yani Z2 hepsinden daha iyi

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hem m7 hem m8 den daha iyi ses kalitesi sunuyor nette videoları var bunu birde su geçirmez olduğu halde yani hoparlörleri korunmuş ve kapatılmış durumda veriyor aynı hoparlörü su geçirmez özellliği olmayan bir cihazda bulundursa zaten ortada bence one falan kalmaz ses konusunda

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Samsung ile karıştırdın heralde o gereksiz airview kalp atışlar sensörleri vs vs...
Asıl bence Sony , HTC , Apple gibi firmaların yanında Samsung un marka değeri yok

yok karıştırmadım aslında. Şu açıdan bakmak lazım airview özelliği kullanılabilen bir özellik eminim kalp atışı sensörünüde kullanabilirsiniz. Ama 4k çektiğiniz bir videoyu hd izledikten sonra bir anlamı yok derseniz ki ben veririm 30-40 bin tl 4k tv alırım izlerim kardeşim o zaman çok güzel bir özellik. Kullanılan demiyorum lütfen ona dikkat edin kullanılabilen ( ilk çıktığı zaman bu adım sayar özelliğini kim kullanır diye bir ton laf etmişti şuanda bir çok bayan kullanmakta) Birde marka değeri derken sanırım markaların piyasa değerinden bahsediyoruz.

Azcık nette meraktan araştırdım söyleminiz üzerine

Apple 98,316 Milyar dolar
Samsung 39,610 Milyar dolar
Sony 8,408 Milyar dolar

2013 yılı en değerli 100 marka verileri bunlar listede HTC bulunmuyor.
Kaynak http://www.interbrand.com/en/best-global-brands/2013/top-100-list-view.aspx

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33

yok karıştırmadım aslında. Şu açıdan bakmak lazım airview özelliği kullanılabilen bir özellik eminim kalp atışı sensörünüde kullanabilirsiniz. Ama 4k çektiğiniz bir videoyu hd izledikten sonra bir anlamı yok derseniz ki ben veririm 30-40 bin tl 4k tv alırım izlerim kardeşim o zaman çok güzel bir özellik. Kullanılan demiyorum lütfen ona dikkat edin kullanılabilen ( ilk çıktığı zaman bu adım sayar özelliğini kim kullanır diye bir ton laf etmişti şuanda bir çok bayan kullanmakta) Birde marka değeri derken sanırım markaların piyasa değerinden bahsediyoruz.

Azcık nette meraktan araştırdım söyleminiz üzerine

Apple 98,316 Milyar dolar
Samsung 39,610 Milyar dolar
Sony 8,408 Milyar dolar

2013 yılı en değerli 100 marka verileri bunlar listede HTC bulunmuyor.
Kaynak http://www.interbrand.com/en/best-global-brands/2013/top-100-list-view.aspx

Finansal açıdan bakarsak Sony i sadece elektronik olarak düşünmemek lazım Columbia Films Sony Music Entertainment Sharp( %30 hisse) GraceNote Bravia gibi sayısız şirkete sahip sizin belirttiğiniz linkte sadece elektronik kısımdan söz ediliyor yani en basitinden bir Beyonce , Christina Aguilera gibi isimlerin albümleriyle o ilk 10daki şirketlerin cirolarının yarısını çıkartabiliyor bu açıdanda bakmak lazım
Borsa olarak baktığımızda Samsung gibi şirketlerin o açıdan çok ilerisinde
4k konusundaki TV örneğinize katılıyorum fakat şuda varki 4k içeriği Hd ve Fullhd biçimde izlediğinizde emin olun Normal FUllhd veya hd çekilen görüntüden daha kaliteli olacaktır bunun nedenide detay artıyor
Dolayısıyla 4k çekimi daha düşük çözünürlüklere dönüştürüldüğünde daha da kaliteli görüntü verir.
Ben adım sayma tarzı uygulamalara olumsuz yönde yorum yapmıyorum zaten fakat kalp ritim ölçme olayı bundan tamamen bambaşka bir olay
Zaten bazı tıbbi kurumlarda düzgün ölçüm yapamayabileceği yönünde açıklama yaptılar özellikle kore basınında test eden kuruluşlar yani o sensörün anlık kalp ritmini ölçmesi %100 doğru olma ihtimali yok bunun sebebi sensör küçüklüğünden airview a gelirsek zaten birçok samsung kullanıcısı bu özelliği zaten uzun batarya süresi sunmadığı için cihaz ve de bu özellik yeterince fazla pil tükettiğinden kullanmaya tenezül etmiyor bile zaten bu tür sensörlerden dolayı o arayüz kasıyor
Açıkçası zaten benim şahsi fikrim o sensörler biraz göz boyama amaçlı konulmuş şeyler.

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Finansal açıdan bakarsak Sony i sadece elektronik olarak düşünmemek lazım Columbia Films Sony Music Entertainment Sharp( %30 hisse) GraceNote Bravia gibi sayısız şirkete sahip sizin belirttiğiniz linkte sadece elektronik kısımdan söz ediliyor yani en basitinden bir Beyonce , Christina Aguilera gibi isimlerin albümleriyle o ilk 10daki şirketlerin cirolarının yarısını çıkartabiliyor bu açıdanda bakmak lazım
Borsa olarak baktığımızda Samsung gibi şirketlerin o açıdan çok ilerisinde
4k konusundaki TV örneğinize katılıyorum fakat şuda varki 4k içeriği Hd ve Fullhd biçimde izlediğinizde emin olun Normal FUllhd veya hd çekilen görüntüden daha kaliteli olacaktır bunun nedenide detay artıyor
Dolayısıyla 4k çekimi daha düşük çözünürlüklere dönüştürüldüğünde daha da kaliteli görüntü verir.
Ben adım sayma tarzı uygulamalara olumsuz yönde yorum yapmıyorum zaten fakat kalp ritim ölçme olayı bundan tamamen bambaşka bir olay
Zaten bazı tıbbi kurumlarda düzgün ölçüm yapamayabileceği yönünde açıklama yaptılar özellikle kore basınında test eden kuruluşlar yani o sensörün anlık kalp ritmini ölçmesi %100 doğru olma ihtimali yok bunun sebebi sensör küçüklüğünden airview a gelirsek zaten birçok samsung kullanıcısı bu özelliği zaten uzun batarya süresi sunmadığı için cihaz ve de bu özellik yeterince fazla pil tükettiğinden kullanmaya tenezül etmiyor bile zaten bu tür sensörlerden dolayı o arayüz kasıyor
Açıkçası zaten benim şahsi fikrim o sensörler biraz göz boyama amaçlı konulmuş şeyler.

Reklamın iyisi kötüsü olmaz. fazla şarj kullanır. Siz isterseniz kullanın istemezseniz kullanmayın. Benim anlatmak istediğim şey istediğiniz zaman kullanabilecek olmanız. Birde isteseniz de gerçek anlamda kullanamayacağınız bir özellik olan 4k video çekim özelliği var 16 gb'lık hafıza ile ne kadar kayıt edebileceksiniz? Dediğiniz gibi daha kaliteli çekim yapar Full HD izlenir o zaman Full HD çekim yapan telefonlar var onlardan alırız tam anlamıyla kullanırız. Sizin verdiğiniz detay fazlalığı doğru ancak şu şekilde düşünmek lazım sonuçta TV Full HD sağlayabileceği performans belli. Örnek vermek gerekirse gidip bir Şahin'in içine Mercedes-Benz motoru takmak gibi bir şey olacak ama çerçeve belli oraya istediğimiz motoru takalım son teknoloji olsun fakat alt takım belli kasa belli. Ne kadar performans vereceği belli.

Samsung denen firmada tek bir kuruluş değil baktığınız zaman ,
Samsung Life Insurance
Samsung Fire & Marine Insurance
Samsung Heavy Industries
Samsung C&T
Samsung SDS
Samsung Techwin
Bu firmalarda samsung a ait. Biz burada ki karşılaştırmayı elektronik üzerinden yapıyoruz ve ya ben öyle sandığım için az önce bunları da dahil etmedim. Belirtmiş olduğunuz şarkıcı isimleri çok değerli isimler olabilir ama bir şarkıcını ve ya bir oyuncunun şirketler ile maddi açıdan boy ölçüşmesi pek olası bir şey değil. Örnek olarak Samsung Life'ın öz kaynak değeri bile yaklaşık 18,9 milyar $.
Sony düşmanı bir insan değilim yanlış anlamayın evimde Sony TV ve Home Theater kullanıyorum çok da memnunum.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33

Reklamın iyisi kötüsü olmaz. fazla şarj kullanır. Siz isterseniz kullanın istemezseniz kullanmayın. Benim anlatmak istediğim şey istediğiniz zaman kullanabilecek olmanız. Birde isteseniz de gerçek anlamda kullanamayacağınız bir özellik olan 4k video çekim özelliği var 16 gb'lık hafıza ile ne kadar kayıt edebileceksiniz? Dediğiniz gibi daha kaliteli çekim yapar Full HD izlenir o zaman Full HD çekim yapan telefonlar var onlardan alırız tam anlamıyla kullanırız. Sizin verdiğiniz detay fazlalığı doğru ancak şu şekilde düşünmek lazım sonuçta TV Full HD sağlayabileceği performans belli. Örnek vermek gerekirse gidip bir Şahin'in içine Mercedes-Benz motoru takmak gibi bir şey olacak ama çerçeve belli oraya istediğimiz motoru takalım son teknoloji olsun fakat alt takım belli kasa belli. Ne kadar performans vereceği belli.
Tamamda yine benim dediğim yere geliyorsunuz önce reklamın iyisi kötüsü olmaz şarj yiyebilir sonuçta önemli olan cihazın içinde bu özelliğin bulunması diyorsunuz fakat arkasından aynı görüşü 4k çekim veya oynatma özelliği için yapmıyorsunuz görüşleriniz arasında bir uyuşmazlık yok mu ?

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Sanirim ben tam ifade edemedim kendimi anlatmak istedigim sarjda yese bu ozelligi istediginde kullanarak bir fayda saglayabilirsin. Ama 4k video cekimini 40 bin tl vermeden yada bir avm ye gidip 4k tv ye caktirmadan telefonu baglamadan kullanamazsin bir fayda saglayamazsin. Samsungun koydugu ozellikler bir sekilde buyuk bir kesime fayda sagliyor. Bunun uzerinede derseniz ki 4k videoda sagliyor evet saglar ama turkiyede 4k tv si olan kisilere saglar o da belki 1000 kisi filandir. Asgari ucretin 846 tl oldgu bir ulkede kac kisi bir tv ye 30 40 bin tl verebilir?