LG G2 Stock Roma Kolayca Geri Döndürme

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
LG+G2+MuhYal.jpeg

(ALINTIDIR)

sadece alttaki adımları deneyerek tek seferde telefonu orijinal stock yazılımına döndürmeyi başardık. Umarım aynı sorun ile karşılaşan arkadaşlara yardımcı olur.

İndirmeniz Gereken Dosya/Programlar:

LG Mobile Support Tool (Windows XP, Vista, Win7 ve Win8)

LG United Mobile Driver
İndirdiğiniz LG United Mobile Driver programını sisteminize kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
LG Mobile Support Tool programını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

Öncelikle aygıt sürücülerinin bilgisayarınıza tam anlamıyla kurulduğundan emin olmak için:
LG Mobile Support Tool programını çalıştırın ve aşağıdaki ekranların tamamlanmasını bekleyin.

LG+G2+Stock+ROM'a+Geri+D%C3%B6nme+-+MuhYal.com+E++(1).jpg

LG+G2+Stock+ROM'a+Geri+D%C3%B6nme+-+MuhYal.com+E++(3).jpg

Karşınıza alttaki gibi bir ekran gelecek. LG G2 telefonunuzu kapatın ve Ses Açma tuşuna basılı tutarak download modunda bilgisayarınıza bağlayın

LG+G2+Stock+ROM'a+Geri+D%C3%B6nme+-+MuhYal.com+(1).jpg

Cihazını bilgisayarınıza bağlamadan önceki ekran.
LG+G2+Stock+ROM'a+Geri+D%C3%B6nme+-+MuhYal.com+(2).jpg

Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan kısa bir süre sonra yukarıdaki ekran ile karşılacaksınız. Üst sağda yazan SW sürümünü dikkate almayın ya da herhangi farklı bir işlem yapmayın. Programı kapatın, telefonunuzun bağlantısını bilgisayarınızdan kesin ve aşağıdaki işlemlerden devam edin.

Tekrar LG Mobile Support Tool programını çalıştırın ve aşağıdaki ekranların tamamlanmasını bekleyin.

LG+G2+Stock+ROM'a+Geri+D%C3%B6nme+-+MuhYal.com+E++(1).jpg

LG+G2+Stock+ROM'a+Geri+D%C3%B6nme+-+MuhYal.com+E++(3).jpg

Karşınıza alttaki gibi bir ekran gelecek.

LG+G2+Stock+ROM'a+Geri+D%C3%B6nme+-+MuhYal.com+(1).jpg

Yukarıdaki ekranı gördükten sonra alttaki resimdeki gibi sağ üstte bulunan Ek özellikler (A) kısmından Yükseltme hatası kurtarma kısmına tıklayın.

LG+G2+Stock+ROM'a+Geri+D%C3%B6nme+-+MuhYal.com+(3).jpg

Yükseltme hatası kurtarma ekranı.
Aşağıdaki gibi açılacak pencerede IMEI kısmına cihazınızın IMEI numarasını girin ve Doğrula butonu ile işlemi başlatın.

LG+G2+Stock+ROM'a+Geri+D%C3%B6nme+-+MuhYal.com+E++(2).jpg

Bu adımda bir uyarı penceresi sizden cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanızı isteyecek. LG G2 telefonunuzu kapatın ve Ses Açma tuşuna basılı tutarak download modunda tekrar bilgisayarınıza bağlayın.

LG+G2+Stock+ROM'a+Geri+D%C3%B6nme+-+MuhYal.com+(4).jpg
Sisteminizde yapılan kontroller ekranı.

Program öncelikle yukarıdaki gibi bilgisayarınızda bazı kontroller yapacaktır ve sonrasında da alttaki ekranda olduğu gibi cihazınızın tam stock yazılımını internetten indirmeye başlayacaktır.

LG+G2+Stock+ROM'a+Geri+D%C3%B6nme+-+MuhYal.com+(5).jpg

Yukarıdaki ekran geldiğinde indirilecek dosya boyutu ort. 2 GB'tır ve indirme süresi internet hızınıza bağlı olarak 2 saati geçebilir. Program indirme işlemi sonrası yazılımı otomatik olarak LG G2'nize yükleyecektir. Hiç bir şekilde işlem tamamlana kadar cihazınıza ya da programa müdahalede bulunmayın

[/CENTER]

[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=Verdana]

[/FONT][/COLOR]​

cagataykaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam eline sağlık. Çok açıklayıcı bir anlatım olmuş. Kıyıp başka rom atsam düzeltmek için denicem de, kiyamiyorum 😀

menmoli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Okadar kötü bir yazılımcıyım ki kendi yazdığım room elimde kaldı. Stockromada bir türlü dowlad modla geri dönemedim. Diğer pasif tuslu telofonlar gibi keşke g2 de dowlad moda girincik recoriw moduda gelse

Brendee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam ben mesela g pro 2 romu yuklemistim. Simdi teli garantiye gondermek istesem bu yöntemle orjinal g2 haline donuyor degil mi?. Garantide problem yasanir mi bilgin varmi.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Hocam ben mesela g pro 2 romu yuklemistim. Simdi teli garantiye gondermek istesem bu yöntemle orjinal g2 haline donuyor degil mi?. Garantide problem yasanir mi bilgin varmi.

bu anlattığım yöntem stok roma yani cihazınızı aldığınız ilk güne döner yalnız ne var ne yok silinir rehberinize kadar root v.s her şey ilk güne döner servise gönderceğiniz zaman bu işlemi yapın garanti çerçevesine girer bu yöntemle

Brendee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bu anlattığım yöntem stok roma yani cihazınızı aldığınız ilk güne döner yalnız ne var ne yok silinir rehberinize kadar root v.s her şey ilk güne döner servise gönderceğiniz zaman bu işlemi yapın garanti çerçevesine girer bu yöntemle

Eyvallah... Teşekkür ettim.

Reaksiyon puanı
2,146
Muhyal.com yazıyor her yerde, muhyal blogu sana aitse tamam ama bi alıntıdır deyip kaynak falan vereydin. :)

eF.E

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
kitkat güncellemesinden sonra mobil veri bağlantısı üzerinden internete giremiyorum. Hard reset denemesi de fayda etmedi. Artık tek çözüm bu kaldı galiba. Deneyip tekrar mesaj atarım.

eF.E

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Batarya dolu olmasına rağmen son adımda batarya düşük uyarısı veriyor. Yani maalesef işe yaramadı. Acaba başka bir yöntemle 4.2.2'ye dönmem mümkün mü?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Batarya dolu olmasına rağmen son adımda batarya düşük uyarısı veriyor. Yani maalesef işe yaramadı. Acaba başka bir yöntemle 4.2.2'ye dönmem mümkün mü?
@Bloother 'in kit kat sürüm yükleme konusunu açın. Ordaki işlemlerin hepsini yapın. Sadece Tuna abinin verdiği romu değil benim verdiğim şu romu indirin. Türkiye Jelly Bean 4.2.2 romudur orjinal: Link

Not: Aynı sorun bendede var. IMEI Numarası girip yükleme yapmaya çalışmıştım LG Mobile Support Tooldan ve Bataryanız düşük işte ciddi hasarlar verebilir doldurunda gelin hadi bakayım diye uyarı geldi. Tam böyle değil tabi :dil:

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
kitkat güncellemesinden sonra mobil veri bağlantısı üzerinden internete giremiyorum. Hard reset denemesi de fayda etmedi. Artık tek çözüm bu kaldı galiba. Deneyip tekrar mesaj atarım.

Çünkü mobil veri ayarlarınız yüklü değil. Elle yüklemeniz gerek. Sorunu çözmek için önce sorunun ne olduğunu bilmeniz lazım. Daha sonra çözümünü araştıracaksınız. Hard resetle bu sorun çözülmez. Mobil veri ayarlarınızı operatörünüzden isteyin.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Daha önce Kolayca yapmıştım "Bataryanız düşük işte ciddi hasarlar verebilir ......" Uyarısı verip Kesiyor Yüklemeyi

Bir Çözüm Bulabilen varmı ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Daha önce Kolayca yapmıştım "Bataryanız düşük işte ciddi hasarlar verebilir ......" Uyarısı verip Kesiyor Yüklemeyi

Bir Çözüm Bulabilen varmı ?

Bu yöntemle denediğimde bende aynı hatayı alıyorum. Şarz %100 olmasına rağmen batarya düşük hasar verebilir tarzında uyarı geliyor. Büyük ihtimal pcde driverler falan eksiktir ondan oluyordur. Kesin bir çözümünü bilen varsa söylesin cidden cok yardımcı olur.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ben Stock Roma Döndüm .. "Batarya Dolu Olduğu Halde Düşük Pil Seviyesi Uyarısı Alanlar için"

LG PC Suite ile Yaptım

Telefonu Download Modunda PC Bağladım LG PC Suite Programını başlattım

LG PC Suite Üzerinden Yükseltme Hatalarını Gider Yaptım
Bir Süre Sonra Telefonu Kapatın Pili Çıkartın Vb. Bir Yönerge Çıktı Hiç Dokunmadım O Ekrana
Telefonu PC Den Çıkarmadan Telefonu Açtım Ve Yönerge Ekranındaki "Tekrar Dene"yi Tıkladım
Ve Stock Rom'u yüklemiş Oldu .

Deneyin Bakalım Bir Yerde Görmedim veya Okumadım Tamamen Kendi Denemelerimin Eseri . Arada Başka Bişey Yaptımmı Hatırlamıyorum . Deneyip Sonuç Alırsanız Cevap Verin Herkes Faydalansın

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Ben Stock Roma Döndüm .. "Batarya Dolu Olduğu Halde Düşük Pil Seviyesi Uyarısı Alanlar için"

LG PC Suite ile Yaptım

Telefonu Download Modunda PC Bağladım LG PC Suite Programını başlattım

LG PC Suite Üzerinden Yükseltme Hatalarını Gider Yaptım
Bir Süre Sonra Telefonu Kapatın Pili Çıkartın Vb. Bir Yönerge Çıktı Hiç Dokunmadım O Ekrana
Telefonu PC Den Çıkarmadan Telefonu Açtım Ve Yönerge Ekranındaki "Tekrar Dene"yi Tıkladım
Ve Stock Rom'u yüklemiş Oldu .

Deneyin Bakalım Bir Yerde Görmedim veya Okumadım Tamamen Kendi Denemelerimin Eseri . Arada Başka Bişey Yaptımmı Hatırlamıyorum . Deneyip Sonuç Alırsanız Cevap Verin Herkes Faydalansın

Yükseltme hatalarını geri yükle yaptıktan sonra sanırım telefonunun kayıtlı olduğu ülkenin romunu indirip kuruyor eğer bir problem varsa düzelmiş oluyor böylelikle :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu yöntemle yapilmiyormuş şarj uyarisi veriyormuş onu nasil düzeltebiliriz acil yardim

Praetor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu işlemler sonunda resmi ota güncellemesi alınabilir mi?

brobro1312

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadasin denedigi yontemi acikca anlatabilir misiniz. Telefonu download moda alip direk pc suite ye baglayip yukseltme hatalarini gider mi diyicem? Bu sekilde garanti geri gelir mi

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadasin denedigi yontemi acikca anlatabilir misiniz. Telefonu download moda alip direk pc suite ye baglayip yukseltme hatalarini gider mi diyicem? Bu sekilde garanti geri gelir mi

Download moda aldıktan sonra zaten pc telefonu görmez. LG Pc Suiteden yükseltme h.g.y yapmak için telefonun açık olması gerekiyor bildiğim kadarıyla.

brobro1312

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Download moda zaten kapaliyken alinmiyodu diye hatirliyorum. Telefon kapaliyken tus kombinasyonu ile (power ve ses kismaydi galiba) kabloyla pc ye baglaninca telefon acilip download moda giriyordu yanlis hatirlamiyosam ama pc telefonu goruyomu bilmiyorum

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Download moda zaten kapaliyken alinmiyodu diye hatirliyorum. Telefon kapaliyken tus kombinasyonu ile (power ve ses kismaydi galiba) kabloyla pc ye baglaninca telefon acilip download moda giriyordu yanlis hatirlamiyosam ama pc telefonu goruyomu bilmiyorum

Merhaba,

Download moda almak için ses açma tuşunu basılı tutarken pcye bağlı olan usb kablosunu telefona takıyorsunuz, download mode yazısı gelince elinizi çekiyorsunuz.

Download modeye alıp sadece stock rom atabilirsiniz, yükseltme h.g.y yaparken telefonun açık olması gerekiyor diye biliyorum yoksa pc suite telefonu görmez.