LG G2 ile 4K video çekme [V5.0.0] sürümü eklendi.

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

İlk önce bu dosyayı indiriyoruz ve recovery'den flashlıyoruz; Tıkla

Bu linkten dosyayı indiriyorsunuz: Tıkla V5.0.0 sürümü çıkmıştır.

Yükle diyoruz ve Aç diyoruz, karşımıza bir boş ekran geliyor ve bir kaç saniye sonra;

Backup

Restore

Install

Seçenekleri çıkıyor, root izni istiyor ve veriyorsunuz. Backup'a tıklayıp kamera yedeğini almadan yükleyemiyorsunuz.

Backup'a tıklayıp yedek alındıktan sonra Install'a tıklayıp yükleme işleminin bitmesini bekliyoruz.

Yükleme işlemi tamamlandı cihazı tekrar başlatın diye bir uyarı geliyor '' ingilizce ''

Telefonu kapatıp açtığımızda fark ediceksiniz ki kamera uygulaması ekranda koyduğumuz yerden gitmiş olucaktır ve kamerayı tekrar eski yerine koyup açıyoruz.

Ayarlara girip 4K yani 3800 küsür çözünürlüğü sağlayan seçeneği seçip devam ediyoruz.

Not: Root olmadan bu işlemi yapamazsınız, root yapmak için video ve yazılı anlatımıma bakabilirsiniz.

Not2: Slow motion özelliğini çalıştırmak için, çektiğiniz slow motion videoları g2nin videolar uygulaması ile açıp hızı 0.2 yapınca slow motion olarak izleyebilirsiniz.

Slow motion bilgisi için @memogoren 'e teşekkürler.

Root nasıl yapılır? Videolu anlatımım: Tıkla

Yazılı anlatımım:

4.4.2 KitKat root nasıl yapılır?:

İlk önce ioroot25 adlı .zip dosyamızı indiriyoruz: Tıkla

Telefonumuzdan Ayarlar>Genel>Telefon Hakkında>Yazılım Bilgileri>Yapım numarasına 8 9 kez tıklıyoruz ve geliştirici oluyoruz.

Ayarlar>Genel>Geliştiri Seçeneklerine giriyoruz. USB Hata ayıklama nın yanına tik koyuyoruz. Aşağısında bulunan sahte konumlara izin ver'e de tik koyuyoruz.

Ayarlar>Genel>Güvenlik'e giriyoruz ve bilinmeyen kaynakları seçiyoruz.

Telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz ve verdiğim dosyadaki Root yazan uygulamayı açıyoruz. Karşımıza CMD geliyor siyah pencereli bişi. Enter'e basıyoruz ve bekliyoruz. Telefonumuza bir uyarı geliyor ona tamam diyoruz.

Ardından telefon kapanıyor ve CMD'den devamlı entere basıyoruz CMD kapanıyor. Telefonun arkasındaki ses kısma tuşu ile apply update from adb'nin üstüne gelip güç tuşuna basıyoruz ve telefonumuz rootlanıyor.

'' ROOT YAPMA SIRASINDA HATA ALAN ARKADAŞLAR İYİ DİNLEYİN ''

apply update from adb dedikten sonra sarı yazıların çıktığı bir yerde kalırsanız ve hiç bişi olmuyorsa şunları uygulayın:

İndirdiğiniz ioroot25 .zip dosyasından çıkartın ve çıkarttığınız dosyayı ''Klasörü'' Yerel Disk C'ye atın.

Ardından CMD'yi açın ve şunu yazın:

cd c:\ioroot25 yazın ve entere basın. Alt tarafta yazı yazmak için bir yer daha açılıcak oraya şöyle yazın:

adb sideload kk_root.zip

Ardından hızlı bir şekilde %100 dolucak CMD ve telefonunuza baktığınızda o takılı kalan sarı yerin en alt tarafından yukarıya doğuru yazılar çıkmaya başlayacak ve root başarılı şekilde tamamlanmış olucak. Ve bizi geriye atıcak orda en üstteki Reboot seçeneğine tıklayın telefon yeniden başlasın.

Alıntı değildir.

oakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum benim telefonum root'suz önce root edeceğim sanırım, bu bahsettiğin "genel/telefon hakkında..." kısmındaki yönergeleri uyguladım.
telefonu pcye bağladım
root dosyasını açtım cmd ekranında enter tuşuna bastım ve 5dkdır bi hareketlilik yok (enter tuşuna basar basmaz kapanmıştı cmd ekranı)
daha beklemem gerekir mi?sanırım bir yerde yanlış yapıyorum ama bahsettiğiniz telefona uyarı gelmedi

Kuvvetmira

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Eğer 4k kalitede çekme varsa neden lg açmamış bu özelliği bana saçma geldi bu.

oakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam root işini hallettim, root checker ile de teyidledim.
şimdi bu 4k video için xdabbeb linkini indirdim
fakat .apk dosyası o yüzden pcden açamadım
bunu telefona mı indirmem gerekiyor acaba

/xo/

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
226
O zaman G2 kullanmadan yorum yapmayalım. Cihaz çatır çatır 4k çekiyor ama alev alacak derecedw ısınıyor bir süre sonra.

oakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar root yaptım, güzel paylaşımın için çok teşekkür ediyorum.şu an 4k video çekiyor ama slow motion olayına giremedim.onun için bir yazılım falan var mıdır acaba

promidal

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
11
4k video çekip ne yapacaksınız anlamıyorum. 4k oynatacak paneliniz varmı?

/xo/

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
226
4k oynatacak Panel elbette yok fakat Videoya zoom yaptığımızda görüntü 1080p ye oranla daha az bozulma yapıyor.

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Mevcut işlemcisi yetersiz geliyor, 4K çekeceğim diye bataryayı patlatmayın sonra. Cihaz aşırı derece ısınır o işlemciyle 4k çekerken.

/xo/

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Mevcut işlemcisi yetersiz geliyor, 4K çekeceğim diye bataryayı patlatmayın sonra. Cihaz aşırı derece ısınır o işlemciyle 4k çekerken.
Snapdragon 800 mü yetersiz geliyor? Güldürneyin adamı :D 4k çeken her cihaz çok ısınır zaten.

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
arkadaşlar root yaptım, güzel paylaşımın için çok teşekkür ediyorum.şu an 4k video çekiyor ama slow motion olayına giremedim.onun için bir yazılım falan var mıdır acaba

Merhaba,

Bilgisayarın başına daha yeni geçtim cevap yazamadım kusura bakmayın ama halletmişsiniz sevindim :)

Slow motion çalışmıyor fakat youtubede slow motion çekenler var, yakın zamanda araştırma yapmayı düşünüyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Merhaba,

Snapdragon800 işlemcisi 4K video çekmek için gayet yeterli hatta artan bir işlemci, Z1 de 800 işlemci var oda 4K çekiyor o zaman z1 ilede çekmemek lazım :)

4k video çekip ne yapacaksınız anlamıyorum. 4k oynatacak paneliniz varmı?

Merhaba,

1080P video çekip izleyin ve 4K video çekip izleyin, telefon veya monitör tv vs o kadar çözünürlüğü desteklemiyor olsa bile en son çözünürlüğünden çok çok daha kaliteli bir görüntü elde ediyorsunuz, kısaca biz kalite arıyoruz :)

oakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ben de youtubeda bi video gordum ama sanirim bilgisayardan duzenlenip yuklenmis olabilir.neticede cekiyor onu ispatlamis

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91

Merhaba,

İnternette çok haberler vardı G2nin kamerasının 4K desteklediği ile ilgili ve doğurulandı :)

LG neden koymamış orası onlara kalmış belki telefona vericekleri en son güncelleme ile 4k özelliğinide ekleyip bırakırlar diye düşünüyorum.

Hocam ben de youtubeda bi video gordum ama sanirim bilgisayardan duzenlenip yuklenmis olabilir.neticede cekiyor onu ispatlamis

Ben 5s kullanıyorum slow motion çektikten sonra nerde hızlı nerde normal olucağını ayarlamak için bir ayar kısmı oluyor fakat o g2de yok sanırım çektikten sonra pcden ayarlanıyor büyük ihtimal.

/xo/

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Slow mo çektikten sonra stock media player a girip oynatma hızını 0.2 yapınca slow mo izlenebilirsiniz.

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Slow mo çektikten sonra stock media player a girip oynatma hızını 0.2 yapınca slow mo izlenebilirsiniz.

Hocam stock media playerin linkini verebilirmisiniz? googlede arattımda müzik şeyleri çıkıyor :) eğer linki varsa konuya ekler açıklamayı yaparım.

/xo/

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Hocam stock media playerin linkini verebilirmisiniz? googlede arattımda müzik şeyleri çıkıyor :) eğer linki varsa konuya ekler açıklamayı yaparım.
Şunu kasettim, G2 de gelen Stok videolar uygulaması.

u8yvetap.jpg

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Konuya ekledim teşekkürler :)

karakrall9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
normal video çekerken telefon patlyacak gibi oluyo ısıdan, 4k çekmeyi deneyemem valla kesin patlar bu sefer :D

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
normal video çekerken telefon patlyacak gibi oluyo ısıdan, 4k çekmeyi deneyemem valla kesin patlar bu sefer :D

Normal çekimde her telefon ısınırda anlattığınız gibi olmaz, 4k çekimde aşırı ısınabilir ama bir şey olmuyor. 2 tane 5 dakikalık 4K çekim yaptığını idda edenler var sorunda olmuyormuş.

/xo/

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Normal çekimde her telefon ısınırda anlattığınız gibi olmaz, 4k çekimde aşırı ısınabilir ama bir şey olmuyor. 2 tane 5 dakikalık 4K çekim yaptığını idda edenler var sorunda olmuyormuş.
7 dk lık çekimim var. 30 derecede, güneş tepede iken vapurun en üstünde çektim. Daha sonrasında ekran parlaklığı kısıldı ben de çekimi durdurdum. Telefonun ekranı bile ısınmıştı. Korktum da kapattım yoksa daha giderdi. Zaten biliyorsun abicim benim cihaz ısınmıyor.

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Snapdragon 800 mü yetersiz geliyor? Güldürneyin adamı :D 4k çeken her cihaz çok ısınır zaten.

Snapdragon800 işlemcisi 4K video çekmek için gayet yeterli hatta artan bir işlemci, Z1 de 800 işlemci var oda 4K çekiyor o zaman z1 ilede çekmemek lazım :)

Bunu ben değil SONY diyor uzun süreli 4K çekimi yapmayın cihaza zarar verir diye. Cihaz yanacak kadar ısınıyor resmen. İnternette de araştırabilirsiniz. Kaynak için tıklayabilirsiniz.

ShadowFix

..........
Müdavim
Reaksiyon puanı
77
Kullandığım galaxy s2 de bile 1080p video çekmesin diye ayarlıyorum, 720x480 yetiyorda artıyor bile, hem sosyal ağlara eklemesi kolay, hemde boyutu ufak ve görüntü kaybı yaşanmıyor, telefonun hafıza zaten 11 gb , 1080p ile yarım saat çekim yaptımı hafızayı dolduruyor, 4k ile çekimi 11 gb 6 dakika anca eder herhalde, değmez hemde hiç değmez, hafıza kartı en az 64 gb yada 128 gb olunca, o zaman özel günleri çekebiliriz, tabi nerde nasıl izleyeceğiz orası ayrı mesele :D

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Bunu ben değil SONY diyor uzun süreli 4K çekimi yapmayın cihaza zarar verir diye. Cihaz yanacak kadar ısınıyor resmen. İnternette de araştırabilirsiniz. Kaynak için tıklayabilirsiniz.
Merhaba,

Bu olay Z2 için geçerli.

Z2 ilk çıktığında aşırı ısınma problemi vardı bunun için Sony duyuru yaptı cihazlarda bir iki dakikadan daha fazla 4k video çekmeyin zararlı diye.

Daha sonra güncellemeler ile bu ısınma problemleri düzeltildi diye duydum, şu anda 10dakikadan daha fazla video çekiyorlarmış.

Hem sony'in çekme demesi LG le ne alakası var ki? :) her firma kendi telefonunun adına konuşmalı :P

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Merhaba,

Bu olay Z2 için geçerli.

Z2 ilk çıktığında aşırı ısınma problemi vardı bunun için Sony duyuru yaptı cihazlarda bir iki dakikadan daha fazla 4k video çekmeyin zararlı diye.

Daha sonra güncellemeler ile bu ısınma problemleri düzeltildi diye duydum, şu anda 10dakikadan daha fazla video çekiyorlarmış.

Hem sony'in çekme demesi LG le ne alakası var ki? :) her firma kendi telefonunun adına konuşmalı :P

Z2 için geçerli değil, neredeyse şuan ki tüm telefonlar için geçerli. LG G3, Samsung Galaxy S5 gibi telefonlara bakarsanız 5dk dan fazla 4K video çekimine izin vermiyor.
İşlemci yetersiz geldiğinden sürekli 100% kapasitede çalışıyor ve aşırı derece de ısınıyor. Tıpkı pentium 2 ile FULL HD videolar oynatmaya çalışmak gibi.
Yeni nesil mobil işlemcilerde bu sorun çözülecektir ancak yukarıda yazdıklarımın hepsi kelimesi kelimesine doğru.

Z2 ile 4k uzun videolar çekmek istiyorsanız eğer su geçirmez bi telefon sonuçta, su altında istediğiniz kadar çekebilirsiniz bir yandan video çeker bi yandan da sıvı soğutma yapmış olursunuz :D :D

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Z2 için geçerli değil, neredeyse şuan ki tüm telefonlar için geçerli. LG G3, Samsung Galaxy S5 gibi telefonlara bakarsanız 5dk dan fazla 4K video çekimine izin vermiyor.
İşlemci yetersiz geldiğinden sürekli 100% kapasitede çalışıyor ve aşırı derece de ısınıyor. Tıpkı pentium 2 ile FULL HD videolar oynatmaya çalışmak gibi.
Yeni nesil mobil işlemcilerde bu sorun çözülecektir ancak yukarıda yazdıklarımın hepsi kelimesi kelimesine doğru.

Z2 ile 4k uzun videolar çekmek istiyorsanız eğer su geçirmez bi telefon sonuçta, su altında istediğiniz kadar çekebilirsiniz bir yandan video çeker bi yandan da sıvı soğutma yapmış olursunuz :D :D

Snapdragon 800 4K için yeterli bir işlemci, G3de Z2de 801 var yani arada kağıt üzerinde fark var o kadar :)

Kısaca g2 ile G3 ile Z2 ile Z1 ile 4K video çekilebilinir bende çektim sorun olmuyor ısınması gayet normal sonuçta 4K yani :)

Sıvı soğutma olayına koptum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonu kapatıp açtığımızda fark ediceksiniz ki kamera uygulaması ekranda koyduğumuz yerden gitmiş olucaktır ve kamerayı tekrar eski yerine koyup açıyoruz.

şu kısmını anlamadım denilen şekilde yükledim 1600 iso geldi ama 4k çekim yok ?

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91

şu kısmını anlamadım denilen şekilde yükledim 1600 iso geldi ama 4k çekim yok ?

Merhaba,

Bazen olmayabiliyor tekrar yüklemeye çalışın.

beratfur67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Bu olay Z2 için geçerli.

vikings cok güzel bir anlatım olmusta bişey sorcam simdi kazandırdımda güzel cekiyo okayada telefona zarar vermez dmi yani ne bilem islemci bakımından