LG G2 Ana Konu & Detaylı İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

butkuci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Artırılabilir Hafıza ve Çıkarılabilir Pil, kronik bir sorun, bir hata, arıza vs.değil, tamamen kişisel bir tercih meselesidir.
Bazı arkadaşlar, hala yok son moda teknoloji kullansa da, bunlar olmadan o telefon benim için bilmem ne olarak doğar. diyor ya.
ben de diyorum ki,
Bu kafadaki arkadaşlar, lütfen şu benim için öyle olmalı şöyle olmalı ile burada laf kalabalığı yapmayın.
Yahu, adam telefonu almış, bilgi vermek için inceliyor, bir paylaşayım gözlemlerimi, bir faydam olsun diyor.
Sana göre değilse yüzüne bile bakmazsın telefonun olur biter.
Ama bu nasıl bir kesin yargıdır? ki;
Son kullanıcıya asgari gereksinimlerinin bile üzerinde bir teknolojik imkan sunan bir telefon için
"En son teknoloji ile olsa da, pili değişmiyorsa ve hafızası artırılamıyorsa o telefon ölü doğmuştur." denir.
Sebep Ne?
Bak, bak, bak, sebebe bak.
Ya düğünde pil biterse, ya da hafıza yetmez iseymiş.

Ey forum ahalisi;
Andorid Köyü sakinlerinden LG Optimus G ve Optimus G Pro nun çocukları ve Samsung Note 3 ün akrabalarından olan
LG G2, ölü olarak doğmuştur.
Kore camiinde kılınacak öğle namazını müteakip cenazesi,
Seul Teknoloji Mezarlığındaki
İOS köyü sakinlerinden İphone Ve İpad in rahmetli babası Steve Jobs un kabrinin yanındaki
LG Aile Mezarlığına defnedilecektir.
Buyrun cenaze namazına.
Ne diyeyim daha.

Not:Cenazeye Pil ve Hafıza Kartı Getirilmemesi tercih sebebidir. Bu konudaki hassasiyetimize gösterdiğiniz saygıdan dolayı teşekkür ederiz.
"Life İs Good."

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Otg den oyun oynansa hafıza kartına gerek bile yok aslında. :) Nexus 7 de Otg + directory bind le yapılıyo diye duydum ama olmuyo sanırım.

http://forum.xda-developers.com
da bununla ilgili bölümler vardı.
http://www.techhelpfox.com
bir de burada yapamayanar var.
yanılmıyorsam J.B 4.2.1 de bu iş tırtladı.
Telefonla alakası yok çünkü.
Note 2 si, galaxy s2 si, LG optimus L9 u olup yapamayan telefon sahipleri var.
Bu da yanılmıyorsam JB nin dosya yapısı ile ilgiliydi diye hatırlıyorum.
Ama 4.2.2 den sonra Directory bind olayını çözdüler mi hiç bir fikrim yok.
Denemek lazım, ama
roottu, formattı, ext 2 3 4 dü fat 32 ydi biraz uğraşmak lazım.

Ben denedim ama olmadı Galaxy S2 de, daha doğrusu derine inemedim sıkıldım.

kissofblade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Destekliyor dostum.
Hafızayı kronik hata imiş gibi görenler biraz çözüm öğrensin sayende.

Bence OTG varsa micro SD'yi sorun etmek boşuna gibi. Oyunları müziği 32 GB'a(tamam 16 gb'a ben de biraz karşıyım) sığdıramıyorsan sorunu biraz da kendinde aramak lazım, dizi film izlerken OTG kullanabileceksem alırım 64 gb flash alır izlerim diye düşünüyorum. Fakat burada da bi sorum var ki, OTG ile film izlerken sıkıntı çıkıyor mu? Yani 1080p ekranda düşük çözünürlüklü de izlemek zorunda kalmak istemem.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
O kadar büyük ekrana bi kalem giderdi diye düşünüyorum. Madem Quickmemo vs Samsung gibi kalem uygulaması yapıyorsun, bir de kalem koymuyorsun. Bu arada youtube gördüğüm videolarda video kalitesini pek beğenmedim. Sormayın bile 1080p de izledim.

İyi hoş demişsin de güzel kardeşim adamlar telefonun içinde kalan son boşluklara da bataryayı doldurmuşlar. Kalemi neresine soksunlar bu zarif telefonun? :)

melodileriyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4.1.2 de directory bind ve stickmount ile otg den oyun oynanabiliyor. İlla çok sıkıntı olursa hafıza denenebilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim her seferinde hafıza kartını sorun edioyosunuz ama hafıza kartı telefonu yavaşlatır hafıza kartsız hali daha stabildir bunu artık anlayın 10 gb alanın var film mi istiosun istersen yükle sil başka at çok mu zor ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar, yorumları da kendinize göre yapıyorsunuz. En düşük hafıza seçeneği 32 gb olsaydı o zaman da fiyatı çok yüksek derdiniz ve beğenilmezdi. 16 gb hafıza seçeneğinin olması aynı zamanda bir telefona 2000 tl vermek istemeyen kullanıcılara da hitap ediyor olması demektir. Telefonda pek kusur göremedim, işlemcisi, ram kapasitesi ve çözünürlüğü ile mükemmel bir telefon olmuş.

erso81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
full hd ekran diyor fakat [video=youtube;Eqwe9LiMUWU]http://www.youtube.com/watch?v=Eqwe9LiMUWU[/video] bu incelemede 06.19 uncu saniyede bu değer 1080×1776 ?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
full hd ekran diyor fakat [video=youtube;Eqwe9LiMUWU]http://www.youtube.com/watch?v=Eqwe9LiMUWU[/video] bu incelemede 06.19 uncu saniyede bu değer 1080×1776 ?

Alttaki tuşlar hariç 1080x1776. O tuşlar gizlenince full hd oluyor..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hafta sonu Migros kampanyasından 16 GB siyah Lg G2 aldım. 1449 Tl Ye.
32 liğini bekledim ama gelmeyince sıkıldım 16 lık aldım.
Ürünü zaten daha önce denemiştim beğenmiştim öyle aldım.
Yalnız daha öncekiler hep beyaz dı ben siyah aldım. İyi ki siyah almışım çok beğendim.
Ürün başarı garantisi ile gelmiyor. Migros başka bir firmadan alıyor ve garantiside o firma üzerinden.
Umarım sorun yaşamam. Migros satış elamanı sorun çıkarsa bize getirirsin dedi. Biz takip ediyoruz dedi arıza durumunda.
Ürün de elektrik bağlantısı İngiliz tip ile çıkıyor içinde ayrıca bizim ülke tipine uygun çevirici de çıkıyor.
Ben zaten samsung kullandığımdan aynı kablolar var sorun yaşamıyorum.
Ürün başarı değil de başka bir firmada çıktığı için içinde radyo da geldi.
Yazılım hangi ülke romu bilmiyorum ama ben sorunsuz bi şekilde kullanıyorum.

Genel olarak memnunum. Daha önceki telefonum samsung galaxy s di. Ondan sonra bu telefon tabi çağ atlamış gibi oldum.

Kolay gelsin herkese.

murat8550

Asistan
Reaksiyon puanı
10
arkadaşlar bende telefonu yeni aldım sim kartımı kestirmiştim telefoncuda bu telefonda bir sıkıntı yaşrmıyım... general mobil discoveryde bir sorun yaşamadım...

murat8550

Asistan
Reaksiyon puanı
10
hat kesilmesi konuşmalarda veya 3g bağlanamama gibi...başka bir forumda bundan kaynaklkı sıkıntı yaşayanlar olmuş...

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
hat kesilmesi konuşmalarda veya 3g bağlanamama gibi...başka bir forumda bundan kaynaklkı sıkıntı yaşayanlar olmuş...

Hattınız düzgün kesilmişse ki başka telefonda sorun yaşamamışsınız, bunda da yaşamazsınız. Hattınızın çekim gücüne bağlı olarak sıkıntı yaşayabilirsiniz ancak

dr_mtd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim her seferinde hafıza kartını sorun edioyosunuz ama hafıza kartı telefonu yavaşlatır hafıza kartsız hali daha stabildir bunu artık anlayın 10 gb alanın var film mi istiosun istersen yükle sil başka at çok mu zor ?
Yükleyip silmeyede gerek yok alsın bi flash disk bide otg kablosu filmi ordan izlesin herkes ben denedim güzel çalışıyor

aşırı aceleye gelmiş yapımı çerçeve falan bildiğin zedeli yollanmış çoğusu :( ama fanboy çok o LG deyip almayanlar olduğu gibi..
Aşırı aceleye gelmesinide bi kenara koy aynı telefonun kaçtane farklı modelini çıkarıp piyasaya sürüyor bu samsung amerikaya farklı kendi ülkesine farklı Türkiyeye farklı resmen insanları enayı yerine koyuyorlar aldıkları telefondan soğutuyorlar bir kere kullandım dahada yanaşmam samsunga g2 ile mutluyum ben :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben aldım. şu anda sorunsuz kullanmaktayım. şarjı da iyi gidiyor. çözünürlük ve dokunmatik s 4 den iyi gibi geli bana.. zaten bataryası da 3000 vattır. dediğiniz gibi tek önemli eksiği bence hafız kartı takılmaması.. alanın memnun klacağı kanaatindeyim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
g2 lerde 3g görüntülü arama nasıl yapılıyo bilen varmı acaba ?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ben de aldım bir de teknokask yaptırdım kafam rahat. Artık su geçirmez, kırılmaz bir G2'm var. :p Z1 de neymiş peh.. :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Kaskoyla yine Z1 fiyatına geldi noldu en azından adam gibi bi telefonum oldu. :D

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Kendin söylüyon işte aynı fiyata geldi diye. Z1 alsaydın ya :D hem z1 daha kaliteli ve tasarımı daha güzel :p

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Hahhaa yukardaki cümlemin sonunu tekrar oku :p

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Telefon gıcırdıyor diye yaygara kopardılar. Telefonu yan yatırıp iki elinle ters yönlere bükmediğin sürece ne gıcırdama var ne de oynama. Derdin ne kardeşim neden büküyorsun telefonu. : ))

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Sonra knock-on özelliği düzgün çalışmıyor diyenler ya kullanmayı bilmiyor ya da şanssızlar. Daha tek sorun yaşamadım. Onun dışında diğer tüm özellikleri göz önüne alırsak %100 kusursuz değil onu da belirtmem lazım. İnsanı rahatsız etmeyecek derecede stabilite sorunları var ama dediğim gibi rahatsız etmiyor. 4.4 ile bunlar tamamen ortadan kalkar. Kamera arayüzü de sandığımdan daha hızlı çıktı. Sanırım piyasaya yeni sürülen cihazları kendileri güncellemiş. İlk çıkanlarda kamera arayüzü kasıntılıydı bunda hiçbir kasıntı yok maşaAllah. :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Sonra knock-on özelliği düzgün çalışmıyor diyenler ya kullanmayı bilmiyor ya da şanssızlar. Daha tek sorun yaşamadım. Onun dışında diğer tüm özellikleri göz önüne alırsak %100 kusursuz değil onu da belirtmem lazım. İnsanı rahatsız etmeyecek derecede stabilite sorunları var ama dediğim gibi rahatsız etmiyor. 4.4 ile bunlar tamamen ortadan kalkar. Kamera arayüzü de sandığımdan daha hızlı çıktı. Sanırım piyasaya yeni sürülen cihazları kendileri güncellemiş. İlk çıkanlarda kamera arayüzü kasıntılıydı bunda hiçbir kasıntı yok maşaAllah. :)

Ve ısınma her telefonda olduğu gibi bunda da var. Abartılacak bir ısınma değil. Gayet normal ve böyle bir telefon için ideal bir ısınma. Wi-fi, gps, 3G, Edge çekim güçleri de oldukça iyi. Daha iyisini henüz görmedim.

Dip not: Mesajı güncelleyemiyorum tapatalk kullandığım için. Peşpeşe yazmama kızmayınız. :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaşlar, 3G ile internete bağlanıyorum. Her siteye giriyorum, markete bağlanıyorum, uygulamaya giriyorum, ancak uygulamayı indiremiyorum. Sebebi nedir? İnternet kotamın daha 1300mb kullanım hakkı var.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Tamam arkadaşlar sorunu çözdüm. Ayarlarda wap seçiliymiş. Avea internet'i seçince düzeldi.

hakanonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güzel inceleme elinize sağlık 2 gündür kullanıyorum s4 ümü satılığa çıkardım whalla