Yardım Lenovo İdeapad 510 Serisi Şarj Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

King.06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba yaklaşık 5 yıldır lenovo ideapad 510 serisi bilgisayar kullanıyorum 3 ay önce şarj kablosunu değiştirmek zorunda kaldım ve son 1 aydır zaman zaman şarj olmamaya başladı bilgisayarım ayrıca aldığım kablo kendi kendine yuvadan çıkıyor. Sizce bu durumu nasıl çözerim daha önce başına gelen var mı veya çözümünü bilen? Orjinal şarj adaptörü alıp test edeyim diyorum fakat bir çok firma sorun olmadığı sürece iade kabul etmiyor.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Merhaba yaklaşık 5 yıldır lenovo ideapad 510 serisi bilgisayar kullanıyorum 3 ay önce şarj kablosunu değiştirmek zorunda kaldım ve son 1 aydır zaman zaman şarj olmamaya başladı bilgisayarım ayrıca aldığım kablo kendi kendine yuvadan çıkıyor. Sizce bu durumu nasıl çözerim daha önce başına gelen var mı veya çözümünü bilen? Orjinal şarj adaptörü alıp test edeyim diyorum fakat bir çok firma sorun olmadığı sürece iade kabul etmiyor.
Aynı laptopu kullanıyorum, yaklaşık aldıktan 2 yıl sonra şarj soketi değişti. 1 ay öncede orjinal şarj makinesine su döktüğüm için yandı. Ancak eski şarj aletimle hiçbir sorun yaşamadım. Bilgisayar 7 yıllık, kendi configim ile Valorant’da 4:3 ile 120 fps oynuyorum. Bakmak var, bakmak var. Yadigarım hala işlerimi rahatlıkla götürüyor bana bir 1.5 yıl falan daha gider. Maşallah ??