Lenovo Ideapad L340 Kitlenme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

frephuastate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlıkta da görmüş olduğunuz gibi yaklaşık 3 hafta önce aldığım lenovo l340 ideapad bu sıralar herhangi bir oyuna girdikten yaklaşık 20-30 saniye sonra donuyor,laptopu kapatma tuşu dışında hiçbir şey çalışmıyor ve eğer arkada oyun sesi,müzik gibi şeyler varsa dırr diye sesle döngüye giriyor çözümünü çok araştırdım ısınma sorunu diye düşünüyorum youtubedaki videolarda güç seçeneklerinden işlemci durumunu düşürüp çözüyorlar fakat bende işe yaramadı.Bu yazıyı yazarken cpu sıcaklığım 50 derece fakat herhangi bir oyuna girdikten hemen sonra 70 derecelere kadar çıkıyor.Ve sonrasında laptopum kitleniyor,ayrıca laptop özelliklerim oynadığım oyunları hayli hayli kaldırması gerekirken böyle bir sorun yaşıyorum.Çözüm önerilerinizi bekliyorum,aşağıya da laptopumun özelliklerini bırakıcağım iyi günler..

İşlemci : i5-9300H 2.40GHz
İşletim sistemi yazılımı : Windows 10 Home
RAM : 8GB
Toplam Depolama Kapasitesi : 256GB SSD
İşlemci Çekirdek Sayısı : 4
Ekran Kartı : Nvidia GeForce GTX1650

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Bazen Windows ta bi dosya eksikliği bu duruma yol açar bazen de çok ısınma format at ya da onda önce güvenli modda çalıştır aynı sorun oluyor mu(bu arada bu sorun sadece oyun da mı oluyor oyunda oluyorsa hangi oyunları oynuyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

SSD sabil çalışmıyordur belki

frephuastate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazen Windows ta bi dosya eksikliği bu duruma yol açar bazen de çok ısınma format at ya da onda önce güvenli modda çalıştır aynı sorun oluyor mu(bu arada bu sorun sadece oyun da mı oluyor oyunda oluyorsa hangi oyunları oynuyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

SSD sabil çalışmıyordur belki
Oyun olarak League of Legends oynuyorum yani fazla sistem gerektirmiyor ki zaten gerektirse de laptop kaldırabilcek bir derecede hadi onu geçtim,minecraft'da falan da denedim 10 saniye sonra yine ses döngüye giriyor ve kitleniyor.Tek çare kapatma tuşundan basılı tutup yeniden başlatmak oluyor..