Lenovo ideapad 310 laptop kasma sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

1Buqrahn1968

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepinize iyi günler. Bende Lenovo ideapad 310 i5 işlemcili nvidia 920MX ekran kartı bulunuyor. Laptopumda Lol ve Ets 2 oyunu bulunuyor sadece. Laptopum açılırken çok uzun sürede açılıyor bazen siyah ekran veriyor. Ayrıca en basitinden yenile yaparken çok uzun süre bekliyorum. Chrome de bazen donma hatası alıyorum. En basitinden alt + tab dan kasma yaşıyorum. Ekran kartını güncelledim windows 10 u güncelledim düzelme olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum lütfen. Herkese hayırlı günler :)

Respect009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım bios güncelle düzelecektir. Modelinim biosunu indir dikkat et. Setup zatem tıklıyorsun kendi kuruyor. Şarja takılı yap.

Reaksiyon puanı
390
Yeni Bir Ekran Kartı Al
Laptoplarda ekran kartı anakarta entegre olduğundan ekran kartı değişimi oldukça maliyetli bir işlemdir. Bu işlemi Türkiye de bir kaç özel firma yapabiliyor. Ayrıca neredeyse laptop fiyatı kadar bir ödeme ortaya çıkar. O yüzden yeni ekran kartı takılmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzun süredir kullanmadığınızdan içinde tozlanma olmuş olabilir. Arka kapağını çıkarıp parçalarda tozlanma var mı yok mu diye bakabilirsiniz. Bunun dışında Lenovo'nun driver sitesinden bilgisayarınız için gerekli driverları indirip kurabilirsiniz. Yine buradan güncel BIOS yazılımını indirip kurabilirsiniz. Ancak BIOS güncellemesi yaparken bilgisayarınız prize bağlı olmalıdır. Eğer güçten kesilirse bilgisayarınızın anakartı kullanılamaz hale gelir.
Eğer bu yöntemler bir işe yaramazsa format USB'si oluşturarak bilgisayarınızı sıfırlayabilirsiniz.

Son düzenleme:

Respect009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı pc bende de var. Bios güncelledim uçak oldu. Arkadaşın dediği gibi zaten 1-2 senede bir içinin kompresör ile temizlenmesi lazım