Yardım Laptopum çok kasıyor, nasıl düzeltebilirim?

ahmettaha111

Doçent
30 Ağustos 2017
901
87
28
52
Eski bi' laptop var, eskiden çok güzel işimi hallediyordum, küçük çaplı, Minecraft gibi oyunlar oynuyordum ve hiç kasmıyordu. Sonra ekranı kırıldı, onu yaptırdık ve 5-6 ay hiç kullanmadım. Sonra yaptırıp açtım bilgisayarı, 5 dk'ya anca açılmaya başladı, 5-10 dk'ya anca Google'ye girmeye başladı. Bunun için ne yapabilirim?

Son düzenleyen moderatör:

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,698
6
736
293
36
Laptopta ısınma sorunu var mı ? Fanları düzgün çalışıyor mu ? Fan sesi falan çıkıyor mu ? Yada zorlanma sesi gibi bir ses ?

batuhangns

Öğrenci
15 Şubat 2018
11
5
3
Bilgisayarınızın markası, modeli, özelliklerini yazabilirseniz destek olmaya çalışayım.

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,698
6
736
293
36
En son çaliştırdığımda ara ara da olsa fanlar hızlanıyordu ama hatırladığım.kadar hep hızlı değil

Laptop'u bir sök bakalım, fanları çok tozlanmış olabilir, yeteri kadar soğutmuyor olabilir, o da bilgisayarın ağırlaşmasına ve kasmasına sebep olabilir.

ahmettaha111

Doçent
30 Ağustos 2017
901
87
28
52
Bilgisayarınızın markası, modeli, özelliklerini yazabilirseniz destek olmaya çalışayım.
Markası Acer ama modeli bilmiyorum eski bı leptop eskiden Google vs rahat giriyordu şimdide girse yeter o yüzden birşey yapılırmı diye merak ettim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptop'u bir sök bakalım, fanları çok tozlanmış olabilir, yeteri kadar soğutmuyor olabilir, o da bilgisayarın ağırlaşmasına ve kasmasına sebep olabilir.
Hocam ama açılırken bile çok yavaş yani daha ısınmadan bile çok yavaş açıldı diyelim googleye giricez 5 dk bekliyorum ancak giriyor birşey yazık aramak ayrı bir çile

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,698
6
736
293
36
Markası Acer ama modeli bilmiyorum eski bı leptop eskiden Google vs rahat giriyordu şimdide girse yeter o yüzden birşey yapılırmı diye merak ettim

Dediğimi bir yap. Ben de 2008 çıkışlı laptop kullanıyorum. Ağırlaşması tabi ki normal. Yapabileceğin en mantıklı şey, ayda bir söküp fanlarını temizlemek olur. Bir de kaliteli bir bilgisayarcıya gidersin, parçaları değiştirebilir mi onlara bir baktırırsın ona göre upgrade edersin laptopu