Laptoptan sesden sonra yeniden başlama

Bu konuyu okuyanlar

Dark Lord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhaba . Bu günler bilgisayarım biraz garip oldu . Olanların çoğu Valorant oyununu indirmemle başladı silmekde istemiyorum severek oynuyorum. Dün Valoranta girdim oynadım çıktım . Chrome ye girdim bilgisayar dondu . Kendini kapattı . Bugünde Valorantı oynuyordum yüksek sesle zıttttt diye bir ses çıkardı yeniden başladı neden oluyor bunlar pc 3 aylık daha yeni tamirciye mi götürmem lazım ne yapmalıyım.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Merhaba . Bu günler bilgisayarım biraz garip oldu . Olanların çoğu Valorant oyununu indirmemle başladı silmekde istemiyorum severek oynuyorum. Dün Valoranta girdim oynadım çıktım . Chrome ye girdim bilgisayar dondu . Kendini kapattı . Bugünde Valorantı oynuyordum yüksek sesle zıttttt diye bir ses çıkardı yeniden başladı neden oluyor bunlar pc 3 aylık daha yeni tamirciye mi götürmem lazım ne yapmalıyım.
ısı değerleri nasıl. Hd tune indirerek error scan yapar mısınız?

Dark Lord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Çok ısındığını söyleyemem yani pc yıpranıyormu çok çalışıyor birde ömrümü kısalıyormu ?

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
1. Teorim HDD sistemi varsa HDD sorunludur 2.Teorim ses hoparlör den geliyorsa kulaklık takıp dene yine geliyorsa format gerek 3. Teorim Fan sürtüyordur fan zorlanınca reset atıyordur.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
kime gore neye göre ısınmıyor. değerlerini kontrol etmeden bunu söyleyemezsin. bilgisayar boşken farklı ısıdadır, yük bindiğinde, oyun açtığında farklı ısıya yükselir.. fanlar soğutabilirse ne ala, soğutamazsa belli bir ısıdan sonra anakart kendini kapatır restart atar bilgisayar...

aida64 ile (full sürümleri var) ısı kontrolü ve fan dönüş hızı kontrolü yapman lazım. boştakyen ısı değeri şu, 10 dakika full oyun oynadıktan sonra ısı değerleri bu şeklinde..

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Cihaz nedir

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Bilgisayar yeniyse bu sürede termal macunları kurumuştur demek için erken olur. Ama yine de yenilemenin faydası var. Ayrıca Vanguard kapalı betadan bu yana sorunlu bir anticheat programı.Redditteki bir yorumda bir kişinin soğutma sistemini disable ettiği söylenmiş. Oyunu kaldırıp bir daha yüklemeniz bozuk dosyalar varsa düzelteceğinden denenebilir. Ayrıca Hwinfo ile sıcaklık değerlerine bakıp arkadaşın önerdiği HD tune ile bad sector var mı diye tarama yapmanız önerilir.

Dark Lord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Özellikleride yazdım çok anlamıyorum birde pc den :

AMD Ryzen 3 3200U - grafik kartı AMD Radeon Vega Mobile Gfx - RAM 8 GB - Windows 10 64 bit

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Bilgisayar yeniyse bu sürede termal macunları kurumuştur demek için erken olur. Ama yine de yenilemenin faydası var. Ayrıca Vanguard kapalı betadan bu yana sorunlu bir anticheat programı.Redditteki bir yorumda bir kişinin soğutma sistemini disable ettiği söylenmiş. Oyunu kaldırıp bir daha yüklemeniz bozuk dosyalar varsa düzelteceğinden denenebilir. Ayrıca Hwinfo ile sıcaklık değerlerine bakıp arkadaşın önerdiği HD tune ile bad sector var mı diye tarama yapmanız önerilir.
3 ayda mümkün değil en azından 3 yıldır çalışan celeronumun termal macununu 1 kez değiştirdim.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
3 aylık bilgisayar..

Yapılabileceğin tek şey yazılımsal çözüm aramak. Garanti dışı bırakma sakin.
Oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorsan ilk ordan başla. (Bence oyunla alakasız)
Driverları güncelle.
Varsa crackli program,oyunları kaldır ve virus taraması yap.

Senin yapabilecegin son iş temiz kurulum (format)

Baktın çözüm olmadı. Tek çare servis.

Dark Lord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
3 aylık bilgisayar..

Yapılabileceğin tek şey yazılımsal çözüm aramak. Garanti dışı bırakma sakin.
Oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyor dan ilk ordan başla. Driverları güncelle.
Varsa crackli program,oyunları kaldır ve virus taraması yap.

Son çare temiz kurulum (format)
Crack uygulama yok indirmedimde diyemem ama . Çok çalışıyor ondan olabilirmi birde ders için şarjda girmek zorunda kalıyorum ara sırada şarjda oynuyorum onların bir etkisi varmı?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Crack uygulama yok indirmedimde diyemem ama . Çok çalışıyor ondan olabilirmi birde ders için şarjda girmek zorunda kalıyorum ara sırada şarjda oynuyorum onların bir etkisi varmı?
Isı değerlerini yükseltir telefondada olduğu gibi ısınır. Aida64 tarzı bir uygulama ile ısı değerlerini paylaşabilir misin?

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
İlk önce bu insan deil yorulmaz ne kadar çalışırsa çalışsın 2. Si şarjla alakası yok şarjda oynamanın tek dez avantajı pil ömrü azalır

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Isınma olacağını sanmam ancak güçlü bir sistem ve yetersiz soğutma durumunda bilgisayar maksimum performansta olduğunda ihtimal olur elbet.
Ama normal bir durum değil.

Dark Lord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Isı değerlerini yükseltir telefondada olduğu gibi ısınır. Aida64 tarzı bir uygulama ile ısı değerlerini paylaşabilir misin?
İndiriyorum şuan uygulamayı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aida64 onda yapamadım hdtune pro adlı uygulama indirdim sıcaklık yok diye hata veriyor

Son düzenleme:

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
İndiriyorum şuan uygulamayı.

Aida64 onda yapamadım hdtune pro adlı uygulama indirdim sıcaklık yok diye hata veriyor
hd tune hdd ve ya ssd nin sağlığını ölçmek için error scan olucak ona bas sağda start var bas bitince ss alıp at.

Dark Lord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
hd tune hdd ve ya ssd nin sağlığını ölçmek için error scan olucak ona bas sağda start var bas bitince ss alıp at.
Tamam şimdi yaptım dün shiftdeleteye giremedim bi sorun oldu şimdi atıyorum . Birde bugünde garip sesler çıkardı anlamadım ama bazıları fan takılmalarından olabilir yazmış ama ses dijital ama hoparlörden çıkıyor ara sıra.

Ekran görüntüsü 2021-02-23 104844.jpg

Dark Lord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
hdd de sorun yok gibi gözüküyor. Ramin tek kanal mı çift kanal mı memtest86 yapmayı biliyor musun?
hayır bilmiyorumda bi araştıracam

Biraz baktım pcyi kapatıyor benim çok bilmediğim şeyler yapıyor testi başka uygulama varmı yapabileceğim.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
hayır bilmiyorumda bi araştıracam

Biraz baktım pcyi kapatıyor benim çok bilmediğim şeyler yapıyor testi başka uygulama varmı yapabileceğim.
eğer sorun ramlerdeyse bu testi yapmadan bulamazsın. Laptop şarjdayken aynı şey oluyor mu?

Dark Lord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Şarj da oluyor genellikle

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
ısınınca benim laptopta kapanıyor/donuyor . laptop soğutucusu alabilirsin

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
1 kere oldu

Merak ettiğim pc eski desem değil 3 aylık nedense artık.
bataryada yada sarj cihazında sorun olabilir. Farklı bir sarj cihazı varsa onunla dener misin veya teknik servise götür farklı bir kabloyla denesinler.

Dark Lord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
bataryada yada sarj cihazında sorun olabilir. Farklı bir sarj cihazı varsa onunla dener misin veya teknik servise götür farklı bir kabloyla denesinler.
Aslında kablo çok bükülüyor birde 3 lü prize takıyorum 3 prizde içindede artık ne varsa salona taksam normal bir tane priz var onda hiç sorun olmadı.

İlgilendiğin için çok teşekkür ederim.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Aslında kablo çok bükülüyor birde 3 lü prize takıyorum 3 prizde içindede artık ne varsa salona taksam normal bir tane priz var onda hiç sorun olmadı.

İlgilendiğin için çok teşekkür ederim.
eğer o prizde hiç sorun olmuyorsa prizde sorun var demek. Rica ederim umarım sorunun çözülmüştür.