Laptoptan sesden sonra yeniden başlama

Bu konuyu okuyanlar

Dark Lord

Öğrenci
Merhaba . Bu günler bilgisayarım biraz garip oldu . Olanların çoğu Valorant oyununu indirmemle başladı silmekde istemiyorum severek oynuyorum. Dün Valoranta girdim oynadım çıktım . Chrome ye girdim bilgisayar dondu . Kendini kapattı . Bugünde Valorantı oynuyordum yüksek sesle zıttttt diye bir ses çıkardı yeniden başladı neden oluyor bunlar pc 3 aylık daha yeni tamirciye mi götürmem lazım ne yapmalıyım.

WindStone35

Profesör
Özel başlık
ERROR 404
Merhaba . Bu günler bilgisayarım biraz garip oldu . Olanların çoğu Valorant oyununu indirmemle başladı silmekde istemiyorum severek oynuyorum. Dün Valoranta girdim oynadım çıktım . Chrome ye girdim bilgisayar dondu . Kendini kapattı . Bugünde Valorantı oynuyordum yüksek sesle zıttttt diye bir ses çıkardı yeniden başladı neden oluyor bunlar pc 3 aylık daha yeni tamirciye mi götürmem lazım ne yapmalıyım.
ısı değerleri nasıl. Hd tune indirerek error scan yapar mısınız?

1. Teorim HDD sistemi varsa HDD sorunludur 2.Teorim ses hoparlör den geliyorsa kulaklık takıp dene yine geliyorsa format gerek 3. Teorim Fan sürtüyordur fan zorlanınca reset atıyordur.

LifeStyle

Profesör
kime gore neye göre ısınmıyor. değerlerini kontrol etmeden bunu söyleyemezsin. bilgisayar boşken farklı ısıdadır, yük bindiğinde, oyun açtığında farklı ısıya yükselir.. fanlar soğutabilirse ne ala, soğutamazsa belli bir ısıdan sonra anakart kendini kapatır restart atar bilgisayar...

aida64 ile (full sürümleri var) ısı kontrolü ve fan dönüş hızı kontrolü yapman lazım. boştakyen ısı değeri şu, 10 dakika full oyun oynadıktan sonra ısı değerleri bu şeklinde..

Fakehero

Profesör
Özel başlık
English Teacher
Bilgisayar yeniyse bu sürede termal macunları kurumuştur demek için erken olur. Ama yine de yenilemenin faydası var. Ayrıca Vanguard kapalı betadan bu yana sorunlu bir anticheat programı.Redditteki bir yorumda bir kişinin soğutma sistemini disable ettiği söylenmiş. Oyunu kaldırıp bir daha yüklemeniz bozuk dosyalar varsa düzelteceğinden denenebilir. Ayrıca Hwinfo ile sıcaklık değerlerine bakıp arkadaşın önerdiği HD tune ile bad sector var mı diye tarama yapmanız önerilir.

Bilgisayar yeniyse bu sürede termal macunları kurumuştur demek için erken olur. Ama yine de yenilemenin faydası var. Ayrıca Vanguard kapalı betadan bu yana sorunlu bir anticheat programı.Redditteki bir yorumda bir kişinin soğutma sistemini disable ettiği söylenmiş. Oyunu kaldırıp bir daha yüklemeniz bozuk dosyalar varsa düzelteceğinden denenebilir. Ayrıca Hwinfo ile sıcaklık değerlerine bakıp arkadaşın önerdiği HD tune ile bad sector var mı diye tarama yapmanız önerilir.
3 ayda mümkün değil en azından 3 yıldır çalışan celeronumun termal macununu 1 kez değiştirdim.

Uchiha Sasuke

Profesör
Özel başlık
Kekkei Genkai
3 aylık bilgisayar..

Yapılabileceğin tek şey yazılımsal çözüm aramak. Garanti dışı bırakma sakin.
Oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyorsan ilk ordan başla. (Bence oyunla alakasız)
Driverları güncelle.
Varsa crackli program,oyunları kaldır ve virus taraması yap.

Senin yapabilecegin son iş temiz kurulum (format)

Baktın çözüm olmadı. Tek çare servis.

Dark Lord

Öğrenci
3 aylık bilgisayar..

Yapılabileceğin tek şey yazılımsal çözüm aramak. Garanti dışı bırakma sakin.
Oyundan kaynaklı olduğunu düşünüyor dan ilk ordan başla. Driverları güncelle.
Varsa crackli program,oyunları kaldır ve virus taraması yap.

Son çare temiz kurulum (format)
Crack uygulama yok indirmedimde diyemem ama . Çok çalışıyor ondan olabilirmi birde ders için şarjda girmek zorunda kalıyorum ara sırada şarjda oynuyorum onların bir etkisi varmı?

Uchiha Sasuke

Profesör
Özel başlık
Kekkei Genkai
Crack uygulama yok indirmedimde diyemem ama . Çok çalışıyor ondan olabilirmi birde ders için şarjda girmek zorunda kalıyorum ara sırada şarjda oynuyorum onların bir etkisi varmı?
Isınma olacağını sanmam ancak güçlü bir sistem ve yetersiz soğutma durumunda bilgisayar maksimum performansta olduğunda ihtimal olur elbet.
Ama normal bir durum değil.

Dark Lord

Öğrenci
Isı değerlerini yükseltir telefondada olduğu gibi ısınır. Aida64 tarzı bir uygulama ile ısı değerlerini paylaşabilir misin?
İndiriyorum şuan uygulamayı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aida64 onda yapamadım hdtune pro adlı uygulama indirdim sıcaklık yok diye hata veriyor

Son düzenleme:

Dark Lord

Öğrenci
hd tune hdd ve ya ssd nin sağlığını ölçmek için error scan olucak ona bas sağda start var bas bitince ss alıp at.
Tamam şimdi yaptım dün shiftdeleteye giremedim bi sorun oldu şimdi atıyorum . Birde bugünde garip sesler çıkardı anlamadım ama bazıları fan takılmalarından olabilir yazmış ama ses dijital ama hoparlörden çıkıyor ara sıra.

Ekran görüntüsü 2021-02-23 104844.jpg

Dark Lord

Öğrenci
bataryada yada sarj cihazında sorun olabilir. Farklı bir sarj cihazı varsa onunla dener misin veya teknik servise götür farklı bir kabloyla denesinler.
Aslında kablo çok bükülüyor birde 3 lü prize takıyorum 3 prizde içindede artık ne varsa salona taksam normal bir tane priz var onda hiç sorun olmadı.

İlgilendiğin için çok teşekkür ederim.

WindStone35

Profesör
Özel başlık
ERROR 404
Aslında kablo çok bükülüyor birde 3 lü prize takıyorum 3 prizde içindede artık ne varsa salona taksam normal bir tane priz var onda hiç sorun olmadı.

İlgilendiğin için çok teşekkür ederim.
eğer o prizde hiç sorun olmuyorsa prizde sorun var demek. Rica ederim umarım sorunun çözülmüştür.

SDN Son Haberler

Son mesajlar