Laptop'da Bazı Oyunlarda Takılma Sorunu

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce monster abra a5 v11.1 laptopunu aldım tek sıkıntısı cs go pubg bf1 gibi oyunlarda arada takılması fps 200 cs de ama takılıyor bf1 de aynı sıkıntı pubg de 40-60 gidiyor oda takılıyor arada hadi optimizasyon sorunu oyun ondan desek cs de neden takılmalar yaşıyorum 1 saniyelik bu oyunlarda hiçbir takılma yaşamıyorum akıcı oynuyorum wwe 2k18--pes 2018-- tomb raider rise of-- rainbow--middle of shadow mordor-- sıcaklıkları kontol ettim normal ama işlemci çekirdekleri bazen %95 e çıkıyor ama hemen iniyor hepsi değil mesela bazen 7.çekirdek bazen 6 falan aynı çekirdekde değil bundan olabilir mi? ama diğer oyunlarda neden kasma yaşamıyorum ne yapmam lazım arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim teşekkürler şimdiden.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Arka plan uygulamalarını kontrol edin. Ardından Windows Defender ile virüs taraması yapın. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar güncel sürümü kurun. Olmaz ise, temiz Windows 10 kurulumu yapın.

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arka plan uygulamalarını kontrol edin. Ardından Windows Defender ile virüs taraması yapın. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar güncel sürümü kurun. Olmaz ise, temiz Windows 10 kurulumu yapın.
zaten sorun vardı format attım aynı arka planda çalışan programlar bunlar heralde ama ben ekstra birşey kurmadım sadece usb içindeki driverlar başka birşey yok defender ile virüs taraması yapıcam ama zannetmiyorum.

https://i.hizliresim.com/XE69j5.png

https://i.hizliresim.com/5GyL35.png

https://i.hizliresim.com/OyDVln.png

https://i.hizliresim.com/4Gz1n7.png

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Dostum internetten ekran kartı sürücüsünü güncelledin mi?
güncel kardeşim herşey
--- Gönderi Güncellendi ---
Dostum internetten ekran kartı sürücüsünü güncelledin mi?
saçma değilmi yani bazı oyunlarda yapıp bazı oyunlarda yapmaması üstelik 3d ayarlarıda aynı her oyunun anlamadım bakacağın herhangi birşey varsa tw verebilirim merak ettiğin birşey.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
güncel kardeşim herşey
--- Gönderi Güncellendi ---

saçma değilmi yani bazı oyunlarda yapıp bazı oyunlarda yapmaması üstelik 3d ayarlarıda aynı her oyunun anlamadım bakacağın herhangi birşey varsa tw verebilirim merak ettiğin birşey.
Hangi oyunlar mesela?

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İşlemciye yüklenen oyunlarda yapıyor belli ki... Bir de oyun içinde RAM, işlemci, ekran kartı kullanımlarını gözlemleyin...
gözlemledim işlemci ekran kartında herhangi bir sıkıntı yok daha sonra işlemci çekirdeklerini ekledim mesela 6.çekirdek %95 falan oluyor daha sonra düşüyor hemen bi zaman sonra başka çekirdek oluyor oda düşüyor bu sebeb olabilir mi?

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
gözlemledim işlemci ekran kartında herhangi bir sıkıntı yok daha sonra işlemci çekirdeklerini ekledim mesela 6.çekirdek %95 falan oluyor daha sonra düşüyor hemen bi zaman sonra başka çekirdek oluyor oda düşüyor bu sebeb olabilir mi?
Sanki işlemcide besleme darboğazı var. AIDA64 stress testi yapın. Tam yükte kaç V alıyor?

hasan keskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi forumlar sorunun kaynagini cozebildiniz mi acaba sistemim iyi olmasına rağmen csgo da ani takılmalar oluyor

Poker1223

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İyi forumlar sorunun kaynagini cozebildiniz mi acaba sistemim iyi olmasına rağmen csgo da ani takılmalar oluyor
Düzeldi kendiliğinden SSD alın diyorlar takılmalara karşı bilmiyorum ama gerçekten etkili mi