Laptop Pil Kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Merhaba Arkadaşlar

Benim için çok önemli bişeyi sizlere danışmak istiyorum ve fikirlerinizi öğrenmek istiyorum .

Perşembe günü asus x550jk 8 gb modelini aldım konu batarya duymuşsunuzdur makinede gtx850m var neyse bataryası normal kullanımda 2 2,5 saat gidiyor oyun oynamaya korkuyorum pil hemen ölür diye sizce nasıl yapmalıyım şuan şarjda iken yazıyorum buda sıkıntı çıkarır mı ? oyun oynarken ne durumda oynamalıyım ki pil 2-3 sene sonra 1 1,5 saat gitsin çok korkuyorum pil hemen gider diye eski laptobumda bilmiyorum pc ile alakam yoktu full oyun oynardım fiş pil farketmiyodu o pil hemen gitti bide o 6 hücrelidi asus k52jc bu ise 4 hücreli yardım ve önerilerinizi bekliyorum ayrıca cihazda 1366*768 çözünürlükte piyasadaki tüm oyunlar ultra 8*msaa durumda 30 fps üstünde bunuda söylemek istiyorum

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Benim pil gömülü çıkartma gibi bir imkanım yok. Pilde oynama şarjda kine göre çok daha düşük performans alırsın oyunlardan. Oyun oynarken her zaman şarjda olsun. Pilde takılı olsun ani elektrik kesintilerinde filan bilgisayara zarar gelmesin zaten pil kendini ayarlıyor belli bir kapasiteden sonra şarj olmayı bırakıyor.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Laptop Pili şöyle kullanılır. 4 günde illaki 1 defa tam olarak dolup boşalmazsa pil ömrü azalır. Çünkü pil içindeki madde belli bir zamandan sonra dolup boşalmadığı zaman işlevini yitiriyor. Daima pirize takılı olsun oyun oynarken ama arada çek fişi boşalsın tamamen öyle kullan yoksa 3 sene sonra pil değiştirmek zorunda kalırsın

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Benim pil gömülü çıkartma gibi bir imkanım yok. Pilde oynama şarjda kine göre çok daha düşük performans alırsın oyunlardan. Oyun oynarken her zaman şarjda olsun. Pilde takılı olsun ani elektrik kesintilerinde filan bilgisayara zarar gelmesin zaten pil kendini ayarlıyor belli bir kapasiteden sonra şarj olmayı bırakıyor.

sağol senin cihaz nedir ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Laptop Pili şöyle kullanılır. 4 günde illaki 1 defa tam olarak dolup boşalmazsa pil ömrü azalır. Çünkü pil içindeki madde belli bir zamandan sonra dolup boşalmadığı zaman işlevini yitiriyor. Daima pirize takılı olsun oyun oynarken ama arada çek fişi boşalsın tamamen öyle kullan yoksa 3 sene sonra pil değiştirmek zorunda kalırsın

cihazı dün aldım işte saat 3.30 dan 6 ya kadar yüzde 89 şarj ile kullandım yüzde 10 olunca taktım %99 çıkardım baktım 2 dk %100 olmuyor diye bugünde kapa aç kapa aç pil bitmedi bi 20 dk önce şarja taktım yüzde 10 gine fulleyip çıkarıp öyle kullanacağım oyunlardada ,%100 olmasını bekleyip fiş takılımı oynuyayım ?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
sağol senin cihaz nedir ?

cihazı dün aldım işte saat 3.30 dan 6 ya kadar yüzde 89 şarj ile kullandım yüzde 10 olunca taktım %99 çıkardım baktım 2 dk %100 olmuyor diye bugünde kapa aç kapa aç pil bitmedi bi 20 dk önce şarja taktım yüzde 10 gine fulleyip çıkarıp öyle kullanacağım oyunlardada ,%100 olmasını bekleyip fiş takılımı oynuyayım ?

Fişe taktığın anda tam performans alırsın o problem değil

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Fişe taktığın anda tam performans alırsın o problem değil

Performans alıyomda oyun oynamak için yüzde yüz yapıp fişe mi takayım ?

bide hergün 1 kere doldurmak nasıl

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Performans alıyomda oyun oynamak için yüzde yüz yapıp fişe mi takayım ?

bide hergün 1 kere doldurmak nasıl

Her gün 1 kere doldur boşalt daha sağlıklı. %100 dolsa fişe taksanda aynı performans %50 dolu olsa fişe taksanda aynı performans oyunlarda

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Her gün 1 kere doldur boşalt daha sağlıklı. %100 dolsa fişe taksanda aynı performans %50 dolu olsa fişe taksanda aynı performans oyunlarda

performansdan değil pilin sağlığı için dedim oyun oynamak istesem %100 de mi fişe takılı oynuyayım yoksa hem doldurup öyle mi fişe takılı oynuyayım

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
g550jk [MENTION=285993]tahayusuf23[/MENTION]

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
senin ekran kartı nedir ? Senin cihaz kaç aylık veya yıllık ? günlük ? normal internet ve oyun performansı nasıl

Orada Mısınız Arkadaşlar ?
Aynı ekran kartı var. Neredeyse 1 ay olacak alalı. Şuan oldukça memnunum açılış süresi yaklaşık 10 saniye sürüyor. İnternet performansında kesinlikle sıkıntı yok ne gibi bir sıkıntıdan bahsediyorsunuz ?? Fazla oyunkolik biri değilim belli oyunları oynarım o kadar. Oynadığım oyunlarda en üst ayarlarda oynuyorum.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Aynı ekran kartı var. Neredeyse 1 ay olacak alalı. Şuan oldukça memnunum açılış süresi yaklaşık 10 saniye sürüyor. İnternet performansında kesinlikle sıkıntı yok ne gibi bir sıkıntıdan bahsediyorsunuz ?? Fazla oyunkolik biri değilim belli oyunları oynarım o kadar. Oynadığım oyunlarda en üst ayarlarda oynuyorum.

Pil Durumu Olarak ? sizin ekran fd galiba benim hd oyunlarda daha iyi performans alırım diye düşünüyorum ama sizin ekran kartı 4 gb gddr5 o yüzden sizinki daha iyi galiba

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Daha pilde kullanmadım o yüzden pil durumu hakkında yorum yapamayacağım. 4 gb ddr3 ekran kartı.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Pil hiç bir zaman %100 dolmuyor , otomatik olarak şarj olmayı kesiyor. Genellikle %99 98 gibi prizde, şarj olmuyor yazısı var. Pilin ömrü çokta önemli değil benim için hp nin 3 yıl gittiyse bunun daha fazla gider.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Pil hiç bir zaman %100 dolmuyor , otomatik olarak şarj olmayı kesiyor. Genellikle %99 98 gibi prizde, şarj olmuyor yazısı var. Pilin ömrü çokta önemli değil benim için hp nin 3 yıl gittiyse bunun daha fazla gider.
Para çok tabi :D

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Herkesin kendi kriterleri vardır ben alırken aklımdan pil kaç saat gider ömrü ne kadardır geçmedi bile. Tasarım , ekran paneli ,malzeme kalitesi ve benim için yeterli performansı sağlaması önemliydi ona göre aldım.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Herkesin kendi kriterleri vardır ben alırken aklımdan pil kaç saat gider ömrü ne kadardır geçmedi bile. Tasarım , ekran paneli ,malzeme kalitesi ve benim için yeterli performansı sağlaması önemliydi ona göre aldım.
Doğru Diyosun sence gtx850m directx12 alır mı ? alırsa performansı artar mı ?

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Doğru Diyosun sence gtx850m directx12 alır mı ? alırsa performansı artar mı ?
Gelir mi bilmiyorum ama gelse bile daha çok zamanı var. Şuan için gerekli değil zaten şuan ki hali ile orta üst sınıf ekran kartı olarak gayet iyi performans veriyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
pili çıkartıp kullanmayın çıkıyorsa birşey olur anakart yanar bataryasız kullanırken olursa garanti dışı sayılıyor böyle yanan çok toshiba notebook gördüm lenovo,grundig notebooklarda biosta bataryanın şarj oranı ayarı var %80-90 arası iyidir.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
arkadaşlar cihaz 2 saatte falan % 99 oluyor şarj 20 dk bekledim %100 olmadı sıkıntı mı var ?