Laptop kapanma sorunu

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Merhaba dostlar
2 yıldır hp laptop kullanmaktayım sadece ders amaçlı yani çok yormuyorum ama bu ay durduk yere sarj %30olunca kapanmaya başladı otomatik yani hep tam 30 olunda ayarlara da baktım anlayamadın yardım ederseniz sevinirim

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,624
Batarya veya power da sorun var. Uzman bir teknik servise göstermenizde fayda var. Isınma veya yazılımsal bir sorun olarak görünmedi benim gözüme. İla evde çözmen gerekiyorsa laptopun tam modelini yaz ve bütün sürücülerini en güncel olarak yükle. Batary care işlevi gören bazı sürücüler sorununu çözecek mi denemiş olursun ama işe yarayacağını sanmam bu donanımsal bir problem diye düşünüyorum.

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Batarya veya power da sorun var. Uzman bir teknik servise göstermenizde fayda var. Isınma veya yazılımsal bir sorun olarak görünmedi benim gözüme. İla evde çözmen gerekiyorsa laptopun tam modelini yaz ve bütün sürücülerini en güncel olarak yükle. Batary care işlevi gören bazı sürücüler sorununu çözecek mi denemiş olursun ama işe yarayacağını sanmam bu donanımsal bir problem diye düşünüyorum.
Herşey en güncel halinde güncelledim dün ama nafile.. bende batarya da vs sorun var diye düşünüyorum

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,762
Batarya sıkıntılı bence bendede aynı durum var hatta prizden çıkarınca şarj birden 100 den 90 a düşüyor :

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Ama ek olarak batarya da iyi gidiyor yani ömründe sorun yok çözemedim

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,624
Herşey en güncel halinde güncelledim dün ama nafile.. bende batarya da vs sorun var diye düşünüyorum
Dediğim gibi işe yarayacağını sanmam. Servise götürmen gerekli. Sakın içini açıp batarya ile oynama, patlar falan aman diyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama ek olarak batarya da iyi gidiyor yani ömründe sorun yok çözemedim
Power da olabilir sorun

Mate40pro

Doçent
Reaksiyon puanı
148
Örneğin 15 dakika da %1 %3 arası gidiyor max. Ki mini bir laptop yani

Dediğim gibi işe yarayacağını sanmam. Servise götürmen gerekli. Sakın içini açıp batarya ile oynama, patlar falan aman diyim.

Power da olabilir sorun
Dediğinizi yapacağım servisine götüreceğim sanırım