Laptop jak girişi bozuk ama değil?

Bu konuyu okuyanlar

Antilop14_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Demin kulaklık kullanıyordum ve ayağım kabloya takıldı(laptopta).ve o kulaklık çöp oldu ağzı falan bile yamuldu yani jak girişi bozuldu diye zaten baştan bi korktum.evde başka bir kulaklık daha var ve bozuk değil şimdi de denedim telefonda 2 kulaktan da ses geliyor pc takınca sadece sağdan geliyor.böyle bir şey mümkün mü?jak girişi ya bozuktur ya değildir diğer aletlerde çalışan kulaklık laptopta neden bir kulağı çalışmıyor jak girişinin sol tarafı çalışıyor sağ tarafı bozuk böyle bişey mi var??

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Demin kulaklık kullanıyordum ve ayağım kabloya takıldı(laptopta).ve o kulaklık çöp oldu ağzı falan bile yamuldu yani jak girişi bozuldu diye zaten baştan bi korktum.evde başka bir kulaklık daha var ve bozuk değil şimdi de denedim telefonda 2 kulaktan da ses geliyor pc takınca sadece sağdan geliyor.böyle bir şey mümkün mü?jak girişi ya bozuktur ya değildir diğer aletlerde çalışan kulaklık laptopta neden bir kulağı çalışmıyor jak girişinin sol tarafı çalışıyor sağ tarafı bozuk böyle bişey mi var??
sizin jac girişi ölmüş olabilir ya da bilgisayarınız stereo ses desteklemiyordur

Antilop14_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
sizin jac girişi ölmüş olabilir ya da bilgisayarınız stereo ses desteklemiyordur
bi kulaktan ses geliyor ama?garip olan da bu zaten diğer aletlerde de çalışan kulaklık laptopta nasıl bi kulaktan gelip diğerinden gelmiyor . jak girişinin sol tarafı sağ tarafı diye bişey var mı ve onlar ayrı ayrı bozulabilir mi jak girişi tamamen bozulmamış birinden geliyo ses cunku bu nasıl bir şey anlayamdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

jak girişi ölseydi ikisinden de ses gelmezdi.stereo ses destekliyor diye biliyorum ama ayarlardan bakılıyorsa bir yerden nereden bakıcağım ona?

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
bi kulaktan ses geliyor ama?garip olan da bu zaten diğer aletlerde de çalışan kulaklık laptopta nasıl bi kulaktan gelip diğerinden gelmiyor . jak girişinin sol tarafı sağ tarafı diye bişey var mı ve onlar ayrı ayrı bozulabilir mi jak girişi tamamen bozulmamış birinden geliyo ses cunku bu nasıl bir şey anlayamdım
Mesaj otomatik birleştirildi:

jak girişi ölseydi ikisinden de ses gelmezdi.stereo ses destekliyor diye biliyorum ama ayarlardan bakılıyorsa bir yerden nereden bakıcağım ona?
evet yanlış bilmiyirsam jack girişinde 2 bölüm var bir sol diğeri sağ ama eğer yanlış biliyorsam bile jack girişinde hasar olduğu için bir kulağa daha yetecek kadar güç veremiyor olabilir,emin değilim

Antilop14_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
evet yanlış bilmiyirsam jack girişinde 2 bölüm var bir sol diğeri sağ ama eğer yanlış biliyorsam bile jack girişinde hasar olduğu için bir kulağa daha yetecek kadar güç veremiyor olabilir,emin değilim
teşekkürler , emin olan bir arkadaş varsa konu kitlenebilir.laptopun jak girişini tamir etmek ne kadara mal olur onu da biliyorsan ve söylersen sevinirim,bu durumda usb kulaklık almak daha mantıklı olur mu??

BilalKOÇ1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim de laptopun kulaklık girişi içine göçmüştü 4 5 yıl önce hiç aklıma tamir ettirmek gelmedi 3 yıldır falan wifiaudio kullanıyorum :/ geçenlerde bu usb dönüştürücüler var ya onlardan almıştım ama o da bi aya kalmadan bozuldu

Antilop14_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
benim de laptopun kulaklık girişi içine göçmüştü 4 5 yıl önce hiç aklıma tamir ettirmek gelmedi 3 yıldır falan wifiaudio kullanıyorum :/ geçenlerde bu usb dönüştürücüler var ya onlardan almıştım ama o da bi aya kalmadan bozuldu
geçmiş olsun wifiaudio işe yarıyor mu ya da usb dönüştürücü kırılganlık dışında mantıklı mı sizce?ben jak girişi düzeltmeyebilirim ya biraz pahalı galiba 150 falan patlıyor en az.ona göre usb girişilik kulaklık alıcam ben de çok arada kaldım

Antilop14_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
ayrıca wifi audio önerir misin ya

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Böyle bir şey mümkün. Çünkü jak kısmının belli kısımları belli bölgeleri çalıştırıyor. Normal bir şekilde çalışan bir jaka kulaklığı adım adım takarsanız ses tek taraflı gelir farkedersiniz. Sonuçta olan şey iki bakırın teması sayesinde oluyor. Muhtemelen sizin jak içeriden yamuldu. Ondan dolayı tek tarafı temas edebilirken diğer kulaklığı çalıştırması gereken kısım edemiyor. Kulaklık jaka takılıyken jak kısmını oynamayı deneyin sağa sola vs. Eğer bunu yapınca ses kısa süreliğine dahi geliyorsa dediğimi doğrular.

kaanakkus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
kulaklıkları jaklarında left right vardır bağlantısı kopmuş yada temas etmiyor olabilir

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Jak girişinde jak üzerindeki sağ ve sol kulaklığa ses iletimi için iki çıkıntı vardır. Bunlardan birisi içeride yamulduğundan kulaklık jakına temas etmiyor ve sesi iletmiyor olabilir. Eğer jak girişinin lehimleri kopmadıysa kancalı bir metal ile düzeltilebilir. Geçenlerde masaüstümde anakartta değil kasa üzerindeki jakta aynı problemi yaşadım dediğim gibi düzelttim.

Son mesajlar