Laptop HDD'den hiç ses gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Laptop'da istersem her türlü işlem yapayım yine hiç denecek kadar ses gelmiyor ama laptop'un HDD ışığı neredeyse sürekli yanıyor. Bu HDD'nin bozulmuş olabiliceği anlamına gelebilir mi?

Emrhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hdd Den Ses Gelmiyo Diye Sikayetcı olmak Biraz Tuhaf Degilmi ?

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Şikayetçi değilim bir sorun olabilir mi diye soru sordum buda mı yasak oldu artık?

Emrhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şikayetçi değilim bir sorun olabilir mi diye soru sordum buda mı yasak oldu artık?
Hayır Olabilir Ama Sessiz Çalısması Guzel Birşey ama Hdd nin sürekli %100 de kullanılması arka planda calısan bir virus, program olabilir combofixle pc yi tarat eger hala aynıysa hdd tune ile diskın health kısmına bakıp bad sector taraması yap

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sistem boştayken falan disk kullanımı %10 dan yukarı çıkmıyor ama mesela Chrome'yi açıyorum direk kullanım tavan yapıyor Advanced System Care'den neyin kullandığına bakıyorum chrome 5 mb bile disk kullanmıyor sonra kullanım %60 a düşüyor. Birde hiç bad sector taraması yapmamıştım bir bakacağım teşekkürler.
--- Gönderi Güncellendi ---
Diskte HDTune ile tarama yaptırırken sonlara doğru test aborted diye bir hata verdi bende tamam dedim health kısmına tıkladım sarı çizgiyle pending sector yazıyodu ve en sağda warning yazıyordu bu ne anlama geliyor? Yani ben şöyle anlatayım orda heath kısmında tüm herşeye ok yazıyordu ama o dediğim pending sector yazıyordu ve yanında warning yazıyordu.
--- Gönderi Güncellendi ---
Health Scan yaptım ve HDTune'de bir tane kare damaged gözüküyordu çok sıkıntı olurmu?

K-Tech Team

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar. Öncelikle disk kullanımınızın iş yaparken çok yüksek olması Windows 10 kullanıyorsanız normal denebilecek bir şey. Windows 10 ssd kullanımı için çok uygun bir işletim sistemi ancak hdd kullananlar için bazen bu tip sorunlar yaratabiliyor. Performans konusunda bir şikayetiniz yoksa normal bir şeydir. Performans kaybı oluyorsa bilgisayarı olası malware lere karşı taratmanızda fayda var. Diskinizde yaptığınız tarama yarıda bir sebeple kesilmiş sanırım. Pending sector demesinin sebebi o sektörü daha tarayamamış olmasıdır. Taramayı baştan başlatabilirsiniz. Health scan de çıkan hasarlı sektör yaklaşık %3 ü geçmediği sürece çok büyük bir sorun teşkil etmez. Sorunsuz kullanabilirsiniz.

SkyPal86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Zaten bilgisayarda genel bir yavaşlık var kendini çok belli ediyor klasörlerde falan 1-2 saniye bekliyorum. O yüzden SSD almaya bütçem olmadığı için yeni bir HDD alacağım. Bad sector %3'ü geçmedi zaten %1 falandı unuttum zaten ama HDD 120 GB yani kare başına 45 MB düşüyor ama fazla bir öneme almadım.