Laptop ekran kartı değiştirme

maotheniger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef mxm desteği bulunmamakta ve ekran kartınız board a entegre herhangi bir slotla bağlı değil. Değişimi normal şartlarda mümkün değildir. sadece 110M gibi benzer veri yolu kullanan bir kaç kart denenebilir ki riske girmeye değecek bir deneme değildir.

G

garc1

SDN Okuru
iyi günler asus n56v laptopum var gt 630m ekran kartım var. ekran kartım yetersiz işlemcim i7 fakat. ekran kartımı değiştirme olasılığım var mıdır ?

Reaksiyon puanı
16,118
gtx970m altına mxm yok gt630m de değişmez gt930m de uymaz belki.

ayberkaltuntop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Toshiba Qosmio X70-A-13P modelinde bir cihazım var. Üzerinde GTX 770M mevcut. 980M ile değiştirmek istiyorum ancak MXM slotum var mı yada versiyonu kaç bilmiyorum. Özetlemek gerekirse bu yükseltmeyi yapmam mümkün mü / yapmama değer mi?

Teşekkürler.

Reaksiyon puanı
16,118

AloneFighter775

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayarım Asus K55VD SX862H NOTEBOOK ekranı NVIDIA GeForce 610M
Bunu GTX 870 ile değiştirebilir miyim uyumlu mudur deilmidir yazar misiniz.

AloneFighter775

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fps artışı için ekran kartını değiştirmeden başka bi çare yokmu üzüldüm valla

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Lenovo ideapad 500 var anakart intel 6200u ekran karti amd r7 360 ekran kartini yukseltebilirmiyim

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Notebooklar da ekran kartı değişimi her model de olmaz, olsa bile bu baya maliyetli olur..

Laptopunuz mxm uyumlu değil. Yani ekran kartınız anakarta gömülü olduğu için değiştiremezsiniz..
Lenovo ideapad 500 var anakart intel 6200u ekran karti amd r7 360 ekran kartiniyukseltebilirmiyim

Reaksiyon puanı
16,118
Lenovo ideapad 500 var anakart intel 6200u ekran karti amd r7 360 ekran kartiniyukseltebilirmiyim
hayır mxm değil o.
AMD-Radeon-R7-M360.jpg

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
peki ben bu kartı nasıl hızlandırabilirim işlemci iyi ama kart zorluyor oyunlarda
Yapabileceğin çok fazla birşey yok. Laptop olduğu için overclock olanakları çok sınırlı. HD yerine SSD alarak bilgisayar açılış süresini ve oyunların yüklenmesini hızlandırabilirsin. RAM'ini muhtemelen arttırabilirsin. Ama bunların hiçbiri FPS artışı olarak dönüş sağlamaz. Sözün kısası laptop değiştirmek dışında şansın yok.

Amaç oyun bilgisayarı ise her zaman desktop tavsiye ederim. Laptop evet daha taşınır gibi gözüküyor ama gerçekçi olalım oyun laptopu olarak satılanlar doğal olarak fazlasıyla ağır ve fazla taşınır değil, üst modeller dışıdna upgrade mümkün değil, upgrade mümkün olsa da 2-3 senelik bir deskop performansını laptopta ancak en yüksek performansta yakalayabiliyorsunuz. Mesela gpuboss.com'a girip GTX 960M ile GTX 660'ı kıyaslayın.

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Yapabileceğin çok fazla birşey yok. Laptop olduğu için overclock olanakları çok sınırlı. HD yerine SSD alarak bilgisayar açılış süresini ve oyunların yüklenmesini hızlandırabilirsin. RAM'ini muhtemelen arttırabilirsin. Ama bunların hiçbiri FPS artışı olarak dönüş sağlamaz. Sözün kısası laptop değiştirmek dışında şansın yok.

Amaç oyun bilgisayarı ise her zaman desktop tavsiye ederim. Laptop evet daha taşınır gibi gözüküyor ama gerçekçi olalım oyun laptopu olarak satılanlar doğal olarak fazlasıyla ağır ve fazla taşınır değil, üst modeller dışıdna upgrade mümkün değil, upgrade mümkün olsa da 2-3 senelik bir deskop performansını laptopta ancak en yüksek performansta yakalayabiliyorsunuz. Mesela gpuboss.com'a girip GTX 960M ile GTX 660'ı kıyaslayın.
peki bu vulkan desteğinin bi faydası olur mu

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
peki bu vulkan desteğinin bi faydası olur mu
Yeni bir API durumu -bir miktar- iyileştirebilir. Ama Doğan SLX'den Mercedes performansı çıkartamazsın. Bir miktar daha hızı artar, destekleyen oyunlarda, ama o kadar. Fazla sayıda oyun destekler mi işte ondan da hiç de emin değilim.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Arkadaşlar laptoplarda çok az modelde değiştirilebilir ekran kartı vardır. O modelleri de zaten bilen alıyor ve zaten ucuz olmadıkları için kimse alır almaz hemen ekran kartımı değiştireyim demiyor. O parayı veren iki yıl sonra bununla uğraşacağına bilgisayarını toptan değiştiriyor. Ha diyelim dediler, uygun yeni ekran kartını almak, bulmak, takmak yine dert.

Sözün kısası teoride birkaç modelde ekran kartını değiştirmek mümkündür. Pratikte onlarda da kimse ekran kartını değiştirmez, değiştiren Allah'ın bir kulu varsa buraya yazsın, Türkiye'de olsa olsa en fazla birkaç kişidir.

Derdiniz oyun oynamak ve istediğiniz gibi bilgisayarınıza birşeyler takıp çıkartmak ise desktop alın. Dünya kadar para verdiğiniz tank kadar ağır laptoplarınızda neden performanslı oyun oynayamadığınızı sonra sorgular durursunuz.