KYK Sorunu

soldier01

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Benim annem eskiden çalışıyodu ama emekliliği yok o nedenle kyk başvurusuna annem için ev hanımımı diyecem yoksa isteğe bağlı sigortalı mı ?

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
emekliliği yoksa
şu anda da çalışmıyorsa ev hanımı yazacaksın,
bu durum kredi yerine burs alabilmen için daha etkili olabilir

murat_57_

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ev hanımı diyeceksin tabikide burs almak istiyorsan tabi :D

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Burs vermeleri için babanın sağ olmaması lazım yoksa burs falan vermezler kredi alırsın onu da herkese veriyorlar zaten. Ev hanımı yaz gitsin.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Burs vermeleri için babanın sağ olmaması lazım yoksa burs falan vermezler kredi alırsın onu da herkese veriyorlar zaten. Ev hanımı yaz gitsin.

Hiçte öyle birşey yok. Gayette anasıda babasıda sağ olup burs alan arkadaşlarım var.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Geçen sene başvurdum çıkmadı bu sene başvurmadım çıkmaz diye ama illaki annesi yada babası ölmüşlere veriliyor diye de birşey yok benimde var alan bayağı arkadaşım.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Doğum yerim ile üniversite yeri aynı olunca da burs alamadım. Çoğu arkadaşım var ana babası sağ, çatır çutur burs paralarını yiyorlar yani bu burs almada bir sorun yok, böyle bir şart yok.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Arkadaslar biraz farkli ama benimde bursla ilgili bi sorum olacak. Epeydir nereye sorsam diyordum. Benim odeme tarihi gecmis ogrenim kredisi borcum vardi. Tabi vergi dairesine bildirilmisti. Yasanin cikacagini duymustum ve cikmasini bekledim, basvurdum. Toplam borcun yarisi kadar indirim gelmis. Neyse. Mayis ayinda odemistim. Daha dogrusu parayi memlekete gonderdim odemeleri icin, yurt disinda yasadigimdan dolayi. Odediler nitekim. Kyk'nin sayfasina giriyorum borc odenmedi gozukuyor. Telefonla Kyk'yi arayip sormak istedim. Ulasmak mumkun degil. Sanki uzayda bir yerde gibi. Vergi dairesini ariyorum nedense konusmaya baslayinca kesiliyor. Kac defa aramayi denedim her seferinde ayni. Kyk'nin sitesinde borcun silinmemesi beni moral bozuyor biraz.

Bu konuda bilgisi olan var mi? Kyk'da borc sorgulama sistemi tam calismiyor mu? Yoksa borc, vergi dairesine bildirildigi icin Kyk'nin sistemine girmesi zaman alabilir mi yada girmiyor mu?

Son mesajlar