Kuru bakliyat içinden çıkan kelebekler

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Merhaba forum baya bir süre evde yoktuk bunun üzerine eve geldiğimizde Mutfak odasında ki kuru bakliyatların içinde kelebek olduğunu gördük ki herhalde kurtcuğa dönüştükten sonra oluyor nasıl oluyorsa.. Her neyse temizledik ama son 2 haftadır bilgisayar masasına (benim odama) bir meyve koyulduğu zaman çıkıyor. Eskiden böyle değildi en çok ta üzümden çıktı şimdi yanında farklı bir meyve vardı ki ondan çıkamaz herhalde dedim.. Ama bugün birisini masam da diğerini monitörümün en üst bölümünde gördüm almaya çalışırken de içine kaçtı monitörün :D Ekran ile çerçeve arsındaki kılcal yerden.. Bundan önce de bir tane kola bardağı'mın içinde gördüm(boştu) Ve etrafta yiyecek yoktu nasıl bu kadar türeyebiliyor'lar anlamıyorum.. Odam gayet temiz ama nasıl oluyorsa çıkıyor.. Var mıdır bunun çözümü
evde-kurtcuk.jpg

rtakak

Profesör
Reaksiyon puanı
1,460
İlaçlamacılar ile konuşabilirsin.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Hayır sadece meyvelerden çıktığını düşünüyorum da başına gelen varmı?

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Dikkatimi bir şey çekti. Konu eski olmamasına rağmen Pazar'dan beri 11k hit almış. İlginç.

Reaksiyon puanı
76
Mutlaka başka bir ortamdan gelmiştir bu kurtçuklar. Meyve bahçelerindeki yaprakların üzerleri gibi. Ama bizim mutfakta örneğin bir ara üst duvarın köşelerinde yürürken görüp rastlamıştım ben bunlara. Onlar da herhalde meyvelerle bu yapraklarıyla marketten alışverişle eve kadar gelip duvarlara kadar yükselmiştir diye de düşünüyorum. Ama iyi bir ilaçlama çoğalmalarını önleyip mutlaka bu köklerini kurutabilir. Kolay gelsin.

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,762
Umut, tasma tak besle onu.

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,762
Umut, ne yaptım ben sana?