Kurtlar Vadisi'mi, Aşk-ı Memnu mu?

never86

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
star tv ve kanal d ikiside doğan yayın holdinge ait kanallar.
vadi nin günü perşembe olduğuna göre aşkı memnu nun gününü değiştirecekler büyük ihtimal.
yayın müdürleri o kadar saf değillerdir raiting leri paylaştırsınlar.
sonuçta iki dizide iyi raiting alan diziler.

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
ne aşkı ne memnu ya elbette kurtlar vadisi ;)

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
ikisininde adı farklı tadı farklı izleyici kitlesi farklı illede birini diğeriyle yarıştırmanın anlamı yok iksinede bakıyorum reklam aralarında kurtlar vadisi diğerine göre daha avantajlı ama şuda varki eski çakır dönemlerindeki kurtlar vadisi daha çok hoşuma gidiyodu
aralarında kapışma olacağı kesin ama doğan medyası buna bi güzellik yapar
hem bize neki atı alan üsküdarı geçiyo biz neden tartışıyoruzki

By-Chost

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Elma mı armut mu gibi bir soru olmuş..

İkisi de farklı lezzetler.İkisinin de ayrı izleyici kitlesi var..

Ben ikisini de izlemiyorum.Vadiyi de izlemiyorum.Saçma geliyor bana..

İçindek katil,kabadayı egolarını tatmin etmek isteyenler izliyor vadiyi..

Vadiyi izledikten sonra da kısa bir süre psikolojik değişim geçiriyorlar.

Şimdi o kadar fanatiğin içinde bunları demek de cesaret ister mazallah doğrarlar bizi:D

Vadi severlere tavsiyem TATAR RAMAZAN filmlerini izlemeleri...Eminim hoşlarına gidecektir izlemeyenlerin..

Neden böyle bi kanıya vardın ki sen egolarını dizilerde mi tatmin ediyorsun :turned: Sen bize tatar ramazanı önermişin :w00t: bende sana gündüz çıkan kadın programlarını öneriyorum :d bilmiyorum ne kadar tatmin olursun :w00t:

yokur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kurtlar vadisi tabi.aşkı memnunun yayın saati değişiyor.22:15 te başka dizi başlayacak artık.

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar aşkı memnu ile pusunun ekranda kalma süresine bakarsanız o süre içinde topladığı reyting oranında aşkı memnu pusuyu geçmiştir genel anlamda zaten raytingler başabaş bu şunu gösteriyor ki ister helikopter patlat ister kelle kes ister adamı yak reyting iki avuç dolusu kelle ile değil kalite ile alakalı diğer dizi de ne kdr ucubelik dedikodu örf bozgunluğu varsa da görülmektedir ki onların dizisi de kaliteli

pusu azgınlarına duyrulur

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
eğer kurtlar vadisi izlemiyenler tarafından sanıldığı kadar kalitesiz bir dizi olsaydı şimdiye bitirilirdi. fakat görüyoruzki hem önceki yayın dönemlerinde hemde şimdi lider. filmi çıktığında da ses getirmişti.

aşkı memnu'yu izlemedim fakat dışarıdan aldığım eleştiriler pek olumlu değil.

kurtlar vadisini sevmek zorunlu değil elbette. doğrusu kurtlar vadisini sevebilmek için hareketi aksiyon filimlerini de sevmek gerekebilir. çünkü bolca aksiyon sahnesi var. fakat filmde kabadayılık anlatılıyor anlamına gelmiyor bu. aksine dizideki iyi karakterlerin uyguladıkları şiddet geçerli sebeplere dayandırılıyor ve mümkün olduğunca mantık çerçevesinde ilerlenmeye çalışılıyor.

teknik açıdan değerlendirecek olursak benim dikkatimi çeken kaliteli görsel efektler, oldukça mantıklı ve uyumlu mekanlar, her türden araç gerektiği yerde gerektiği şekilde kullanılıyor.

elbette başrolü kahramanlaştırmak zorundalar sonuçta bu bir belgesel değil bir mafya dizisi. fakat bu diğer dizilerlerden fazla yapılmıyor

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Kızlar Aşk-ı Memnu
Erkekler Kurtlar Vadisi diye genelleyebiliriz. :p :D

Ben Fringe dizisini tercih ediyorum. :D

seciL

Dekan
Reaksiyon puanı
102
yetti gına geldi zaten her iki diziden..bıktım usandım artık...izlemiyorum zaten

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Forever Kurtlar Vadisi. Aşk-ı memnu neymiş.İsminde meymenet (nasıl yazılıyorsa artık) yok :D

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
aşk-ı memnu nun reytingler düşükmüş , behlül bihteri kucağına aldığında reytingler artmış diyolar :p

Asdasdasd12123123

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Polat'ta karısıyla biraz ilgiliense biraz fantazi yapsalar.. Reytingler patlar heralde :D

Karsak

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Vadiyi izlerken türkiye siyasetinide görebilyorsun bence iyi bir dizi trde kimse buna cesaret edemedi ama bu adamlar açıkca gösteriyor herşeyi

findukfaresi_

Profesör
Reaksiyon puanı
20
aşkı memnudaki olayları biraz fazla kötülemiş olma ihtimaliniz ne kadar acaba?

büyük bir yazarın eseri o... kitabı okumadım 75 yılında çekilen dizisini de izlemedim ama yıllar yıllar önce çok usta bir kalemin satırlarından ekranlara taşınmış bir dizi...

yani aşkı memnuya ahlaksız diyen halit ziya uşaklıgile de demiş olmaz mı?

tabi yazara istediğinizi de diyebilrsiniz:)

kurtlar vadisi hiç izlemediğim için yorum yapamayacğım

ama aşkı memnu izleyicisi olarak söylüyorum gerçekten sürükleyici bir dizi

PROVDR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
abi 2 kanalda aydın doğanın böyle saçma bi olayı niye yapmışlar mallar, akılları mı kesmiyo nedir:D:D:D

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
dopan medyası işi şansa bırakırmı kurtlar vadisi başlıcaa satte aşkı memnu biticek :D
bu arada harbi biraz aşk-ı memnu biraz yaprak dökümü birazda kurtlar vadisi karışımı bi dizi yapılsa ne çıkardı ortaya acaba :D:D

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
...
yani aşkı memnuya ahlaksız diyen halit ziya uşaklıgile de demiş olmaz mı?

tabi yazara istediğinizi de diyebilrsiniz:)

kurtlar vadisi hiç izlemediğim için yorum yapamayacğım

ama aşkı memnu izleyicisi olarak söylüyorum gerçekten sürükleyici bir dizi
Bir yazının olduğu gibi görselliğe aktarılması sizce ne kadar mümkün olabilir?Yazarın o satırları hangi ruh halinde yazdığına kadar gider bu mesele.Yani yazıdaki gibi aynısını, yazar hariç kimse aktaramaz.Özellikle direk ruha hitap eden konularda.

Senaryoları, bir ustanın kaleminden alınarak yapılmış dizi veya filmlerde pekala konu taşırılmadan farklı bir görsellik de eklenebilir.Nitekim bu dizide de sevişme sahnelerini bu kadar ateşli bir şekilde yazarın kaleme alması da yazarken bile ilginç olurdu.:)Ahlaksız içerik diye bahsedilen nokta da burasıdır.Ayı şekilde diğer diziler de öyle.Bunları anlamak için kitabı okumaya veya diziyi baştan sonra izlemeye gerek yoktur.Çünkü, sadece dizide geçen o ateşli sahneler bile bu kanıya vardıracak kadar yeterli olduğu kanaatindeyim :)

Not: Bu yorumdan diziyi kötüleme veya Kurtlar Vadisi ni bir kenara bırakıp diğer dizilere haksız yüklenme gibi bir anlam çıkartılmasın.İstenilmeyen noktalar hepsinde var.Bunu kabul edelim.