Ku'ran Sitesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmet

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Değerli arkadaşlarım;

Kur'an-ı Kerim ile ilgili bir çok farklı bilgiye ulaşabileceğiniz bir site.

Tavsiye ederim.

Saygılar

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Tşkler arkadaşlar..

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Allah Razı olsun ikinizdende arkadaşlar ikiside güzel sitelermiş

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Allah (c.c) sizden de razı olsun. Mehmet kardeşimizin paylaştığı linkteki sitede de güzel Dini videolar vardı. Hepsini indiriyorum şu an. Hayırlı akşamlar arkadaşlar!

ibrhma

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Allah razı olsun Hocam...

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
teşekkürler.byuCk arkadaşın verdiği link sanki daha güzel.sağolun ikinizde

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
kimseye tapmıyorum ateistim:glare:

Sualdeki Kuran'da ateizme ilgili herhangi bir hüküm var mı?

Kuran'da ateistler inkárcı diye geçer. Kuran'da inananlardan, inanmayanlardan, Allah'a ortak koşanlardan, bir de inanmadığı halde inanmış gibi görünenlerden söz edilir. Ateistler, inkárcılar kefesindedir.

Şimdi Bakalım İnkarcı Kuranda nerelerde geçiyor

O, hanginizin amelinin daha güzel olacağı konusunda sizi imtihan için, henüz Arş'ı su üstünde iken gökleri ve yeri altı gün içinde (altı evrede) yaratandır. Böyle iken "Ölümden sonra şüphesiz diriltileceksiniz" desen, inkarcılar "Mutlaka bu apaçık bir büyüdür" derler.

(Allah şöyle diyecek;"Hayır, öyle değil! Âyetlerim sana geldi de sen onları yalanladın, büyüklük tasladın ve inkarcılardan oldun."

İnkar edenler grup grup cehenneme sevk edilirler....

İnkâr eden, Allah yolundan alıkoyan, sonra da inkarcılar olarak ölenler var ya, Allah onları asla bağışlamayacaktır.

(Ey inkarcılar!) Sizi yaratmak mı daha zor, yoksa göğü yaratmak mı? Onu Allah kurmuştur.

sizlerle laf dalaşına gerek yok.

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Çok güzel bir site belgesel nitelikli videolar da var teşekkürler.

arabaci88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler böyle sitelerin çoğalması dileğiyle...

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
kuranıda bir insan yazdı :laugh: hem doğru inkarcıyım allahın varlığına inkar ediyorum biliyormusn ateistler cehenneme inanmaz:glare:

Hayır Kuran'ı bir insan yazmadı O kendisine gelen vahiyleri nakletti. Aslında sen de inanıyorsun. İnanmamaya inanmak. Senin açınla bakarsak ateistler 4 kutsal kitaba da inanmazlar. Peki sence zamanın farklı dilimlerinde indirilen ve aralarında çok sayıda benzerlik bulunan bu kitapların yalan olması çok düşük bir olasılık değil mi?:)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280

kimseye tapmıyorum ateistim:glare:

kuranıda bir insan yazdı :laugh: hem doğru inkarcıyım allahın varlığına inkar ediyorum biliyormusn ateistler cehenneme inanmaz:glare:

Ben de bir ateistim ama hakaret etmen seni bir ateist değil, bir terbiyesiz yapar.

İnanmayabilirsin. Ama bu hakaret etmeni gerektirmez. Sen de inanıyorsun aslında. Neye inanıyorsun? Allah'ın olmadığına, İslamiyet'in bir yalan olduğuna. Sana yolda ateistsin diye saldıran oluyor mu? Bu forumda senin inancına "ıyy iğrenç" diyen biri oldu mu? Kendini ne sanıyorsun ki sen? Başkalarının inancına hakaret ederek nereye kadar? Kendi inancını başkalarına böyle mi anlatıyorsun sen?

Ben bir yaratıcı olduğunu biliyorum. Bunu inkar etmek için gerizekalı olmak lazım. :) Nasıl ki elimdeki diz üstü bilgisayarın bir üreticisi var, elbette bizim de bir üreticimiz var. Bunun bir tane olması da çok önemli değil. Önemli olan bizim hakaret ederek kötü insanlar olduğumuz ve olacağımız. Kusura bakma ama bir ateist olarak sana katılamıyorum. Çünkü Müslümanların arasında yaşıyorum ve yine Müslümanların ekmeğini yiyorum. Annem çok iyi bir Müslüman'dır. Ben o kadından doğdum. O'na annem olduğu için saygı gösteriyorum. Saygısızlık yaptığım zaman da Müslüman olduğu için değil, kendi salaklığımdan saygısızlık yapıyorum. Senin bu ayrımı görebilmen gerek. O zaman sen anneni de beğenmiyorsun eğer annen bir Müslüman ise. Annen de mi iğrenç oluyor o zaman?

Hz. Muhammed vardı bence. Olmaması imkansız, bu kadar insan (Müslümanlar yani) k*çlarından sallamıyorlar herhalde? Ayrıca az biraz Tarih dersi dinlemek yeter. Tarih de mi yalan söylüyor? Aynı şekilde, Hz. Muhammed okuma-yazma bilmiyormuş. Nasıl yazsın Kur'an-ı Kerim'i?

Bu konuda pek konuşmak istemesem de, bilgisayar kullanacak kadar zekan varsa Hz. Muhammed'in varlığına da inanıyor olman lazım. Ben şahsen tüm o söylenilenlere inanıyorum. Ama inanmakla iman etmek arasında fark vardır. Ben Allah'ın varlığını inkar edemiyorum, adı Allah olmasa bile bir yaratıcı var elbet, bunu Matematik söylüyor bizlere. :) Ama O'na tapmak zorunda mıyım, O'nun yanına gitmek zorunda mıyım, bilmiyorum. Cehenneme inanmadığını söylemişsin. Hayatında kaç kere cehennem gördün ki veya henüz her şey bitti de sen mi hiç cehennem görmedin ki inanmıyorsun? :) Tekrar ediyorum, inanmakla iman etmek arasında çok büyük bir fark var. Ben de inkar edenlerden olabilirim, bilip de iman etmemek daha kötüdür mantıken. Ama şu da bir gerçek ki ne kadar dipte olursam olayım saygımı kaybetmiyorum. En azından her şey gerçekse ve ben de yargılanacaksam ileride, O'na hesap vermem gerekirse bu konudan kaybetmeyeceğim ve hakaret etmediğim sürece iyi bir insanım. Bence din denilen şeyin amacı kulluk etmek değil, iyi biri olabilmektir. Hiçbir dine mensup olmamamın sebebi de budur, ben zaten iyi biri olmaya çalışıyorum ve nasıl olacağımı da biliyorum.

Sana önerim, zaten en dipteysen bile en azından ayakta kal. :)

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Merve senle msnde biraz konuşalım mı?:)

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Sevgili Jeaquares yazın baştan sona bir biriyle çelişiyor. Bir yandan “bende ateistim” diyorsun, diğer yandan “Nasıl ki elimdeki diz üstü bilgisayarın bir üreticisi var, elbette bizim de bir üreticimiz var” var diyorsun. Hatta yaratıcıyı inkâr etmeyi “geri zekâlılıkla” eş tutuyorsun.

Sonraki cümlelerin daha da ilginç Hz. Muhammed hakkında söylenenler için “Ben şahsen tüm o söylenilenlere inanıyorum” diyorsun, diğer yandan “onun yolunda olmadığını” söylüyorsun

En ilginç cümlende “iman etmekle inanmak arasında ördüğün duvarla” ilgili. İman inanmayı, inanmakta imanı beraberinde getirir. İkisi arasında duvar örmek pek mantıklı durmuyor. Zira ikisi bir bütündür, ayrılmazlar…

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Sevgili Jeaquares yazın baştan sona bir biriyle çelişiyor. Bir yandan “bende ateistim” diyorsun, diğer yandan “Nasıl ki elimdeki diz üstü bilgisayarın bir üreticisi var, elbette bizim de bir üreticimiz var” var diyorsun. Hatta yaratıcıyı inkâr etmeyi “geri zekâlılıkla” eş tutuyorsun.

Sonraki cümlelerin daha da ilginç Hz. Muhammed hakkında söylenenler için “Ben şahsen tüm o söylenilenlere inanıyorum” diyorsun, diğer yandan “onun yolunda olmadığını” söylüyorsun

En ilginç cümlende “iman etmekle inanmak arasında ördüğün duvarla” ilgili. İman inanmayı, inanmakta imanı beraberinde getirir. İkisi arasında duvar örmek pek mantıklı durmuyor. Zira ikisi bir bütündür, ayrılmazlar…

Müslüman değilim, kendi irademle olmadığım için ateist olduğumu söylüyorum çünkü başka bir kelime yok durumumu anlatacak. Ateistler de bilir Allah'ın varlığını, bilip de inkar ederler, iman etmezler. Ben de öyleyim.

Yaratıcımız yok demedim. Ben var olduğunu biliyorum ama iman etmiyorum. İnkar ediyorum yani sizin gözünüzde. Gerizekalılıkla eş tutuyorum çünkü hiçbir şey yokken bir anda var olmamız gerçekten mantıksız, siz de takdir edersiniz ki.

Hz. Muhammed hakkında söylenenler dediğim şey okuma-yazma bilmemesi. Bunun doğru olduğunu kabul ediyorum ama en başta Müslüman olmadığımdan doğal olarak O'nun yolunda olmamış oluyorum.

İman etmek ve inanmak arasında ince bir çizgi vardır. Yazımdan sonra çelişkili olduğuma dair eleştiri alacağımı çok iyi biliyordum çünkü ben o ince çizginin ötesini görebiliyorum. Anlayacağın dilden değiştireyim ifademi o zaman: İman etmekle bilmek arasında ince bir çizgi vardır.

Müslümanlığın olduğunu biliyorum ama Müslüman değilim, Allah'ın olduğunu biliyorum ama O'na iman etmiyorum, gibi.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Ateizm Tanrının varlığını kesin olarak reddeder. Madem inanmakla iman etmek arasında senin tabirinle “bizim göremediğimiz ince bir çizgi” var. Şu halde kendini tanıtırken ateist olarak tanıtmaman, kendini ifade etme açısından daha doğru olacak.

“NE olduğunu öğrenmeye çalışan bir Zerdüşt” kabul et kendini.ve öyle çık yola. İnanmayı, imana çevirmen dileğiyle...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ateizm Tanrının varlığını kesin olarak reddeder. Madem inanmakla iman etmek arasında senin tabirinle “bizim göremediğimiz ince bir çizgi” var. Şu halde kendini tanıtırken ateist olarak tanıtmaman, kendini ifade etme açısından daha doğru olacak.

“NE olduğunu öğrenmeye çalışan bir Zerdüşt” kabul et kendini.ve öyle çık yola. İnanmayı, imana çevirmen dileğiyle...

I ı, işte orada yanılıyorsun. :) Her ateist Allah'ın var olduğunu bilir ama iman etmez. Zaten onları ateist yapan da budur. Bir şeyi bilmeden onu inkar edemezsin, bu yüzden de günah işleyemezsin. Bir şeyi inkar etmek için önce onu bilmek gerekir. Her ateist Allah'ı bilir, hatta bir Müslüman'dan fazla kitap okur bu konuda; inkar etmek için, karalamak için yeterli bilgiye sahip olmak amacı ile. :)

Ateizm Tanrı'nın varlığını reddeder. Çünkü var olduğunu biliyor ve kabullenemiyordur. Ben ateizm felsefesi ile yaşayan biri değilim. Herhangi bir şeye bağlı değilim ama kendi felsefeme en yakın şeyi söylüyorum, bu da ateizm oluyor.

ktohan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun.Ancak başlığı Kur'an diye düzeltirseniz iyi olacak:)

tetrapanazomi

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Jeaquares enteresan şeylerden bahsediyor. Yakaladığı noktalar hakikaten dikkate değer.

Ben de bu noktada şöyle bir katkıda bulunayım.
Ateist olduğunu söyleyen bir arkadaşla sohbet ediyoruz. Dedi ki:

- Ben tanrıya savaş açtım, onu her alanda yeneceğim. Bu sebeple durmadan okuyor, bilgi ediniyorum.

- Peki tanrının varlığına inanıyor musun?

- Hayır, inanmıyorum.

- Peki var olduğuna inanmadığın bir şeye karşı savaş açman Don Kişot'un olmayan devlere karşı savaş açıp yeldeğirmenlerine saldırmasına benzemiyor mu?

- ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...