Ku'ran Sitesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
I ı, işte orada yanılıyorsun. :) Her ateist Allah'ın var olduğunu bilir ama iman etmez. Zaten onları ateist yapan da budur. Bir şeyi bilmeden onu inkar edemezsin, bu yüzden de günah işleyemezsin. Bir şeyi inkar etmek için önce onu bilmek gerekir. Her ateist Allah'ı bilir, hatta bir Müslüman'dan fazla kitap okur bu konuda; inkar etmek için, karalamak için yeterli bilgiye sahip olmak amacı ile. :)

Ateizm Tanrı'nın varlığını reddeder. Çünkü var olduğunu biliyor ve kabullenemiyordur. Ben ateizm felsefesi ile yaşayan biri değilim. Herhangi bir şeye bağlı değilim ama kendi felsefeme en yakın şeyi söylüyorum, bu da ateizm oluyor.

Ockhamlı’nın usturası ilkesi, hem modern bilimin, hem de felsefenin önemli ilkelerinden biri olarak geniş kabul görmüştür. Bu ilke; birden fazla açıklama söz konusu olduğunda, açıklanmak durumunda olanı, en az sayıda açıklayıcı ilke ve kabulle açıklayan ve olabildiğince çok şeyi açıklayan olguyu ifade eder.

Bu ilke sayesinde “
Zihnimizde var olanlar” ile “gerçekte var olanları” ayırt etmeyi öğrenir, gereksiz ve yararsız izahlarla uğraşmaktan kurtuluruz.

Burada “Gerçek” Olan ateizmin Tanrının varlığı reddettiğidir. “Zihnimizde” var olan ise olmasını istediğimiz şeylere yüklediğimiz gerekli gereksiz izahlardır."Her ateist Allah'ı bilir, ama iman etmez" önermesi de "Ockhamlı’nın usturası" hak etmektedir. Ya inanır ve iman edersiniz, yada inanmaz ve iman etme şevkinden mahrum kalırsınız. Bu ikisi arasındaki izahlar demogojiden ibaret görünmektedir.

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Rastlantısallık. Her şey rastlantıdır. Gözünüzün gördüğü şeylerden tutun da göremediği şeylere kadar bütün evren sadece rastlantı eseridir.

Bu düşünceye inanmak pek sağlıklı olmaz sanırsam?

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ockhamlı’nın usturası ilkesi, hem modern bilimin, hem de felsefenin önemli ilkelerinden biri olarak geniş kabul görmüştür. Bu ilke; birden fazla açıklama söz konusu olduğunda, açıklanmak durumunda olanı, en az sayıda açıklayıcı ilke ve kabulle açıklayan ve olabildiğince çok şeyi açıklayan olguyu ifade eder.

Bu ilke sayesinde “
Zihnimizde var olanlar” ile “gerçekte var olanları” ayırt etmeyi öğrenir, gereksiz ve yararsız izahlarla uğraşmaktan kurtuluruz.

Burada “Gerçek” Olan ateizmin Tanrının varlığı reddettiğidir. “Zihnimizde” var olan ise olmasını istediğimiz şeylere yüklediğimiz gerekli gereksiz izahlardır."Her ateist Allah'ı bilir, ama iman etmez" önermesi de "Ockhamlı’nın usturası" hak etmektedir. Ya inanır ve iman edersiniz, yada inanmaz ve iman etme şevkinden mahrum kalırsınız. Bu ikisi arasındaki izahlar demogojiden ibaret görünmektedir.

Demogoji yapan sensin. :) Tartışmıyorum burada, istersen özel mesajla devam ederiz.

ben savaş açmadım çünkü olmayan biri için savaş açmam maddeciyim üstelik

Tamam buna bir sözümüz yok. Ben de maddeciyim. :) Ama önemli olan hakaret etmemekti, konu nerelere geldi. Hakaret etme bir daha, olur mu? :)

Bu arada bayan mısın, merak ettim. :)

martymcfly

Profesör
Reaksiyon puanı
26
allah yoktur diyen ateistleri döven satanisler geldi aklıma :D :D
konu nereden nereye gelmiş.

The_Ghost38

Asistan
Reaksiyon puanı
1
gerçktende güzel bir konu ve içerik tşk ederm xD

---------- saat 14:54 eklendi ---------- önceki mesaj saat 14:53 eklenmişti ----------

İlginçççç

deryacaglar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merak ettiğimden soruyorum. Bir ateist olarak “maddeci” olduğunuzu söylemişsiniz. Sizce bilimde maddecimi? Örneğin maddenin ezeli ve ebedi olduğuna mı inanırsınız?

okdr ayrıntıyı bilemem sadece marx gibi gözle görülmeyen ve elle tutulmayanlara madde denmez bende gözle görülmeyen ve elle tutulmayanlara inanmam :)

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
okdr ayrıntıyı bilemem sadece marx gibi gözle görülmeyen ve elle tutulmayanlara madde denmez bende gözle görülmeyen ve elle tutulmayanlara inanmam :)

Bu her şey için mi böyle? Bizler günlük hayatımızda gözle görmediğimiz pek çok şeye inanırız. Örnek vermek gerekirse, bu konuda sürekli verilen örnekleri tekrarlamak yararlı olacaktır: akıl, sevgi vb... Bunlara da inanmaz mısın? Yâda şöyle sorayım: idrak etmeyi görmeye ve elle tutmaya indirgeye bilir miyiz?

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
bide güneş nasıl meydana gelmiş bunu anlatsın ateist arkadaş.

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6

O halde sen Aklın olduğunada inanmıyorsundur. Nasılsa akılıda gözle görüp elle tutamıyorsun.

Bunun için sesnin durumunu gayet iyi anlıyorum. Allah Şifa Versin

deryacaglar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu her şey için mi böyle? Bizler günlük hayatımızda gözle görmediğimiz pek çok şeye inanırız. Örnek vermek gerekirse, bu konuda sürekli verilen örnekleri tekrarlamak yararlı olacaktır: akıl, sevgi vb... Bunlara da inanmaz mısın? Yâda şöyle sorayım: idrak etmeyi görmeye ve elle tutmaya indirgeye bilir miyiz?

akıl ve sevgi bilimsel olarak beynimizde sinyal gelir idrak kapasiteside aynen beyinden gelir

---------- saat 00:40 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:39 eklenmişti ----------

O halde sen Aklın olduğunada inanmıyorsundur. Nasılsa akılıda gözle görüp elle tutamıyorsun.

Bunun için sesnin durumunu gayet iyi anlıyorum. Allah Şifa Versin

daha ideolojilere saygınız yok:glare:

---------- saat 00:42 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:40 eklenmişti ----------

bide güneş nasıl meydana gelmiş bunu anlatsın ateist arkadaş.

güneşide allah yarattı demede:laugh: bilim adamı değilim http://tr.wikipedia.org/wiki/G%C3%BCne%C5%9F

Güneş, Güneş Sistemi'nin merkezinde yer alan yıldızdır. Orta büyüklükte olan Güneş tek başına Güneş Sistemi'nin kütlesinin % 99,8'ini oluşturur. Geri kalan kütle Güneş'in çevresinde dönen gezegenler, asteroitler, göktaşları, kuyrukluyıldızlar ve kozmik tozdan oluşur. Günışığı şeklinde Güneş'ten yayılan enerji, fotosentez yoluyla Dünya üzerindeki hayatın hemen hemen tamamının var olmasını sağlar ve Dünya'nın iklimiyle hava durumunun üzerinde önemli etkilerde bulunur.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
akıl ve sevgi bilimsel olarak beynimizde sinyal gelir idrak kapasiteside aynen beyinden gelir

---------- saat 00:40 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:39 eklenmişti ----------

daha ideolojilere saygınız yok:glare:

---------- saat 00:42 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:40 eklenmişti ----------

güneşide allah yarattı demede:laugh: bilim adamı değilim http://tr.wikipedia.org/wiki/G%C3%BCne%C5%9F

Güneş, Güneş Sistemi'nin merkezinde yer alan yıldızdır. Orta büyüklükte olan Güneş tek başına Güneş Sistemi'nin kütlesinin % 99,8'ini oluşturur. Geri kalan kütle Güneş'in çevresinde dönen gezegenler, asteroitler, göktaşları, kuyrukluyıldızlar ve kozmik tozdan oluşur. Günışığı şeklinde Güneş'ten yayılan enerji, fotosentez yoluyla Dünya üzerindeki hayatın hemen hemen tamamının var olmasını sağlar ve Dünya'nın iklimiyle hava durumunun üzerinde önemli etkilerde bulunur.

hadi ben dedim ki ALLAH yarattı desem sana komik gelebilir çünkü inancın yok senin, buyur birde burdan incele bakiyim.

not:
click yazan yere tıklarsan resim büyük olacak.

96604720.jpg

70122411.jpg

12835670.jpg

37772774.jpg

98976157.jpg

50550809.jpg

62296561.jpg

51574894.jpg

62803993.jpg

11922810.jpg

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Sevgili deryacaglar Karl Marx 'ın felsefesi bilimsel olarak bir kenara itilmiş durumda. Ateistler genelde "bilimsel düşünceli insanlarız" diye kendilerini tanıtırlar. Bu gün bilim Big Bang(büyük patlama) kuramıyla ateist-materyalist kişilerin söylediği “evren ezelidir” varsayımını çöpe atmıştır. Yani maddenin daha önceden olmadığını, sonradan var hale geldiğini bilimsel olarak kanıtlamıştır.(Dünyanın en büyük deneyi CERN Deneyini biraz incelemeni tavsiye ederim)

Ancak materyalist-ateist kişilerin “madde ezelidir” varsayımı çöpe gittiği gibi, mevcut bilim ateist-materyalist kişilerin söylediği "evren ebedir" görüşü de çöpe gitmiştir. Mevcut bilim evrenin bir gün yok olacağını da kanıtlamıştır. Caner Taslaman bunu “Bing Bang ve Tanrı” kitabında şöyle açıklar:

Genişleyen evrenin karşılaşacağı iki tane son senaryosu vardır:

1- Ya evren sürekli genişleyecek ve sonunda bir ısı ölümü yaşanacaktır. Buna Büyük Donma (Big Chill) denmektedir.

2- Ya da çekim gücü bir noktada genişlemeye baskın çıkacak ve evren büzülmeye başlayıp sonunda bir tekillikte kaybolacaktır. Buna ise Büyük Çöküş (Big Crunch) denmektedir.

İlk sorumda maddenin “ezeli ve ebedi olduğuna inanır mısın?” sorusunu sorarken varmak istediğim yer burasıydı aslında. En büyük dayanağınız yok olmuştur. Ancak pek çok ateist-materyalist burada kıvırma sanaatlarnı devreye koyarak kıvırdıkları görünmektedir.

Tarih boyunca “evrenin yaratıldığı ve yok olacağı” görüşünü savunma ayrıcalığı 3 büyük din temsilcilerine ait olduğu görünmekte. Ve mevcut bilim bu gün “dini kaynaklar” tarafından savunulan bir iddiayı kanıtlamıştır.

Özetle modern bilim artık “evrenin bir başlangıcı ve sonu var mı-yok mu?” sorunu bir kenara itmiş “evren ne zaman yaratıldı ve ne zaman yok olacak?” sorusuna cevap aramaktadır.

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bence ateistler aslında Allah'a inanmıyor değiller

sadece kabul etmek istemiyorlar (şu veya bu sebeplerle).

Bu kadar şeyin Kurgu olabilme ihtimali varmı ? Üstelik o kadar ortak nokta varki

Bir insanın gerçekten Allah yok diyebilmesi için Zekasında bir sorun olması lazım

:)

Allaha itaat etmemek ayrı şey

Allahın varlığına inanmamak ayrı şey

_

selfishloop

Asistan
Reaksiyon puanı
3
@braveheart.fb

bilimde çöpe gitmek gibi birşeyin olduğunu düşünmüyorum, çünkü bilimde kesinlik diye birşey yok sürekli şüphecilik var.

ayrıca "bu çöpe gitti" teorinizle ilgili kaynak verebilirmisiniz kimler kabul etti bu düşünceyi ? yoksa sadece Caner taslaman'ın bakış açısından mı yola çıkıyorsunuz.

selfishloop

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bence ateistler aslında dine inanmıyor değiller

sadece kabul etmek istemiyorlar (şu veya bu sebeplerle)

Çünkü bir insanın gerçekten din yok diyebilmesi için Zekasında bir sorun olması lazım :)

durum öyle değil efendim. sadece dine inanmayanlara deist denir öncelikle.

işin diğer tarafından ateist/deist/agnostikler dine var diyenleri hastalık olarak algılar (çoğunluğu)

Bertrand russell'ın ortaya attığı bir düşünceye göre din zaten bir virüstür.küçük yaşta insanları korkutup çeşitli efsaneler anlatarak büyüyen bir virüs , eğer virüs etkili olursa kişide sonraki nesillerede bulaşır bu böyle gider toplumda bir delüzyona dönüşür.

yani sanrılar yaşayanlar dindarlardır aslında , inanca sahip olmayannın hiçbir sanrısı yoktur.

ayrıca @ATmaCA53'nın yaptığı bilmediğimiz birşeyi tanrı var diye göstermek. birşeyi bilmiyor olmamız onu tanrı tarafından yapıldığını yada tanrının olduğu anlamına gelmez sadece bilmiyoruz bu kadar basit, eğer bu bilinmezliği kabul edemiyorsanız yapacağınız iki şey var ya bilimsel araştırmalarda görev alırsınız biraz daha sırları çözmeyi çalışırsınız , yada kolaya kaçıp tanrıya yorarsınız olayı teistlerin yaptığı hep ikinci seçenektir.

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
inanki zekamda sorun olsa bu msjı yazamazdım sanırım:wink:
Bir ateist Allahın varlığını kabul etmez değilmi ?

Demekki o zaman herşey kurgu bir masaldan ibaret bu sonuç çıkıyor.

İyide şimdi

Hristiyanlarda HZ. İSA nın varlığına inanıyor

Müslümanlarda İnanıyor

Yahudilerde inanıyor

Sence BU bir kurgu olsa bu kadar çok farklı inançtaki kişi ve kavim buna inanırmı ?

selfishloop

Asistan
Reaksiyon puanı
3

İyide şimdi

Müslümanlarda İnanıyor

Yahudilerde inanıyor

Sence BU bir kurgu olsa bu kadar çok farklı inançtaki kişi ve kavim buna inanırmı ?

olaya çok dar bir açıdan bakıyorsunuz , ayrıca şunuda belirteyim h.z isaya inanç gittikçe azalmakta, eğer son araştırmalara bakarsanız avrupada özellikle muhteşem bir inançsızlık yükselişi var.

evet herkes bu yalana inanabilir çünkü yalan çok eski ve zamanında cahil toplumlara kabul ettirilmiş ve yeni nesillere dayatılmıştır böyle olunca inanılması kaçınılmaz, ama şuanda yalan gerileme dönemlerini yaşıyor.

deryacaglar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

İyide şimdi

Müslümanlarda İnanıyor

Yahudilerde inanıyor

inanan inansın ben müslümanlığımıda inkar ediyorum en kısa zamandada nüfus cüzdanımdan sildiricem hiçbir dinede inanmıyorum herşeyin bilimsel açıklamsı vardır

---------- saat 19:00 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:57 eklenmişti ----------

durum öyle değil efendim. sadece dine inanmayanlara deist denir öncelikle.

işin diğer tarafından ateist/deist/agnostikler dine var diyenleri hastalık olarak algılar (çoğunluğu)

Bertrand russell'ın ortaya attığı bir düşünceye göre din zaten bir virüstür.küçük yaşta insanları korkutup çeşitli efsaneler anlatarak büyüyen bir virüs , eğer virüs etkili olursa kişide sonraki nesillerede bulaşır bu böyle gider toplumda bir delüzyona dönüşür.

yani sanrılar yaşayanlar dindarlardır aslında , inanca sahip olmayannın hiçbir sanrısı yoktur.

ayrıca @ATmaCA53'nın yaptığı bilmediğimiz birşeyi tanrı var diye göstermek. birşeyi bilmiyor olmamız onu tanrı tarafından yapıldığını yada tanrının olduğu anlamına gelmez sadece bilmiyoruz bu kadar basit, eğer bu bilinmezliği kabul edemiyorsanız yapacağınız iki şey var ya bilimsel araştırmalarda görev alırsınız biraz daha sırları çözmeyi çalışırsınız , yada kolaya kaçıp tanrıya yorarsınız olayı teistlerin yaptığı hep ikinci seçenektir.

tşk hislerimi yansıtmışın

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
olaya çok dar bir açıdan bakıyorsunuz , ayrıca şunuda belirteyim h.z isaya inanç gittikçe azalmakta, eğer son araştırmalara bakarsanız avrupada özellikle muhteşem bir inançsızlık yükselişi var.

evet herkes bu yalana inanabilir çünkü yalan çok eski ve zamanında cahil toplumlara kabul ettirilmiş ve yeni nesillere dayatılmıştır böyle olunca inanılması kaçınılmaz, ama şuanda yalan gerileme dönemlerini yaşıyor.

Yani milyonlarca yahudi, müslüman , hristiyan aptal olduğu için inandı .

Ama sen zeki olduğun için inanmadın

Kuranı zaten önyargısız bir şekilde okursan anlarsın bazı şeyleri

"İnanmayanlara gökten bir kapı açsak ve onları gökyüzüne doğru yükseltsek onlar yine inanmazlarda başımız dönüyor derler"

ben sana ne desem boş :D Takıl kafana göre öteki tarafa giderken görürüm ben seni

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
kuran yanılmış bak ozmn inanırım:laugh:

---------- saat 19:11 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:10 eklenmişti ----------

ve zaten din bir AFYONDUR

deryacım takıl kafana göre seni zorlayan yok :D

şurada topu topu 60 - 70 sene yaşarsın sonra ?

sonra ne olacak

Sen kendine yakıştırıyosumusun ölüp yok olmayı , Yoksa ruhunun yaşayacağına inanırmısın ?

Tabi sen şimdi ruh da yok dersin

sende sadece et yığını bi beyin varsa onu bilemem :)

selfishloop

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yani milyonlarca yahudi, müslüman , hristiyan aptal olduğu için inandı .

Ama sen zeki olduğun için inanmadın

Kuranı zaten önyargısız bir şekilde okursan anlarsın bazı şeyleri

"İnanmayanlara gökten bir kapı açsak ve onları gökyüzüne doğru yükseltsek onlar yine inanmazlarda başımız dönüyor derler"

ben sana ne desem boş :D Takıl kafana göre öteki tarafa giderken görürüm ben seni

işte uyguladığınız tek politika bu "korku" , din gibi dogmatik birşeyden nefret etmek için bir neden daha! Jequares saygı duyun demiş , saygı karşılıklıdır , çoğu inanan , inanmayanlara saygıda duymaz, hep hakaret ederek korkutmaya çalışır, bu durumda saygı görmeleride zordur.

ayrıca zekilikten kasıt nedir bilmiyorum , kendimi zeki birisi olarak görmüyorum ama anlaşılan siz kendinizi koyun olarak görüyorsunuz bir sürünün peşine takılan. insanların önyargılarını yıkmak zordur , ben inanan kişilerin aptal olduğunu düşünmüyorum sadece dediğim gibi böyle yetiştirildikleri için dogmalarından kurtulamadıklarını düşünüyorum.

deryacım takıl kafana göre seni zorlayan yok :D

şurada topu topu 60 - 70 sene yaşarsın sonra ?

sonra ne olacak

Sen kendine yakıştırıyosumusun ölüp yok olmayı , Yoksa ruhunun yaşayacağına inanırmısın ?

Tabi sen şimdi ruh da yok dersin

sende sadece et yığını bi beyin varsa onu bilemem :)

dinin ortaya çıkış nedeni işte bu! insanın irade zayıflığı burda , ölmek! çünkü insan denen canlı okadar egoist ki bu dünyada 60-70'yıl yetmiyor daha fazlasını istiyor , bu egoyu yenebilirseniz daha azıyla yetinebilirsiniz belki.

TEC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ku'ran ne? kur'an tamamda kur'an-ı kerim dir doğrusu bilmediğinden değil aceleye getirdiğinden yanlış yazdığını düşünüyorum konuyu açmandaki özveriyi başlıktada gösterirsen sevinirim. sağolasın ...

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Yanacaksıııııııııııııııınnnnnnnnnn ,,,,:D

He he he

Siz inanmak istemeseniz bu konuya yazmazdınız . yani bilinçaltınızda acaba sorusu var :)

yoksa tartışmaya girmezdiniz :) kayıtsız şartsız kabul ederdiniz .

takılın kafanıza göre dogma paradigma diye :D

selfishloop

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yanacaksıııııııııııııııınnnnnnnnnn ,,,,:D

He he he

Siz inanmak istemeseniz bu konuya yazmazdınız . yani bilinçaltınızda acaba sorusu var :)

yoksa tartışmaya girmezdiniz :) kayıtsız şartsız kabul ederdiniz .

takılın kafanıza göre dogma paradigma diye :D

sizin mantığınızla düşünürsek , sizdede acaba sorusu var çünkü olmasa ciddi bir konuyu şaka ile geçiştirmeye çalışmazdınız

ama dediğim gibi çok sığ bakıyorsunuz.

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
sizin mantığınızla düşünürsek , sizdede acaba sorusu var çünkü olmasa ciddi bir konuyu şaka ile geçiştirmeye çalışmazdınız

ama dediğim gibi çok sığ bakıyorsunuz.

DNA sarmalı diye bişey var insan vücudun da ve onun bir diziliş şeması var

ONun insandaki gibi bir diziliş yapısına sahip olması için kaç milyarlık bir ihtimalin bir araya gelmesi lazım biliyormusun ??

Bilmiyorsan git araştır :D

Bu sadece basit bir insan için örnek ,, daha bunun hayvanı var ,, bitkisi var ,, eko sistemi var :D

daha 14 milyonda bir ihtimali tutturup sayısal lotoyu tutturamıyoruz

ama tabi sizin için tesadüftür bunlar :D

takılın kfanıza göre :D

selfishloop

Asistan
Reaksiyon puanı
3
DNA sarmalı diye bişey var insan vücudun da ve onun bir diziliş şeması var

ONun insandaki gibi bir diziliş yapısına sahip olması için kaç milyarlık bir ihtimalin bir araya gelmesi lazım biliyormusun ??

Bilmiyorsan git araştır :D

Bu sadece basit bir insan için örnek ,, daha bunun hayvanı var ,, bitkisi var ,, eko sistemi var :D

daha 14 milyonda bir ihtimali tutturup sayısal lotoyu tutturamıyoruz

ama tabi sizin için tesadüftür bunlar :D

takılın kfanıza göre :D

bu dediğiniz evrim teorisinin konusu ki evrim teorisi şuana kadar yanlışlanamamış bir teori , he harun yahya ya bakarsanız yanlıştır ama ona bakmayın dünyada ki bir sürü profesöre bakın.

ayrıca tesadüf demek yine sizin sığ açınız daha mantıklı açıklamaları var tabi
doğal seçilimi bir araştırın siz.

hadi diyelim bu teori yalan yok öyle birşey yine tanrıya mı yormak lazım bunu?
mantıklı bir açıklama bulmaz isek , zamanında güneş bilinmediği için güneşe tapanlardan farkımız kalır mı? 21.yüzyıldayız bildiğiniz gibi, dogmaların değil bilimin, mantığın yüzyılı olması gerekiyor, karanlık çağların değil.

D1360

Asistan
Reaksiyon puanı
13
bu dediğiniz evrim teorisinin konusu ki evrim teorisi şuana kadar yanlışlanamamış bir teori , he harun yahya ya bakarsanız yanlıştır ama ona bakmayın dünyada ki bir sürü profesöre bakın.

ayrıca tesadüf demek yine sizin sığ açınız daha mantıklı açıklamaları var tabi
doğal seçilimi bir araştırın siz.

hadi diyelim bu teori yalan yok öyle birşey yine tanrıya mı yormak lazım bunu?
mantıklı bir açıklama bulmaz isek , zamanında güneş bilinmediği için güneşe tapanlardan farkımız kalır mı? 21.yüzyıldayız bildiğiniz gibi, dogmaların değil bilimin, mantığın yüzyılı olması gerekiyor, karanlık çağların değil.

evrim konusu değil :D

Bu tıp konusu

yani milyarlarca ihtimalin bir araya gelerek tesadüfen dns sarmalının oluştuğuna inanıyorsun .

başka bişey demiyorum :D

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Arkadaşlar konumuz Değerli arkadaşlarım;

Kur'an-ı Kerim ile ilgili bir çok farklı bilgiye ulaşabileceğiniz bir site.

Konu dışına çıkan bir yorum daha gelirse konuyu kilitlemek zorunda kalacağım !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...