Kulaklık kullaninca kulakta ağrı

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
147
Kulaklıkla video izliyorum muzik dinliyorum genellikle fakat son 1 haftadir kulaklik 20dk kullansam bile kulağımda yanma oluyor sonra hafif çınlama sonra ağrı oluyor sanki nabzım kulağımda atıyormuş gibi oluyor sizce hala kullanmalı miyim kulaklığı? Neden böyle oluyor bilen var mı?

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Bende tiz ses duyunca ağrı yapıyor. Bu yüzden kendim Poweramp gibi kaliteli müzik çalarların Equlaizer'inde ayar yapıyorum. Çok tiz olunca örnek olarak Android'in ilk normal ayarı. Müzik dinleyince ağrı yapıyor. Fakat kulaklıktanda olabilir senin durum.

Reaksiyon puanı
147
Bende tiz ses duyunca ağrı yapıyor. Bu yüzden kendim Poweramp gibi kaliteli müzik çalarların Equlaizer'inde ayar yapıyorum. Çok tiz olunca örnek olarak Android'in ilk normal ayarı. Müzik dinleyince ağrı yapıyor. Fakat kulaklıktanda olabilir senin durum.
1 ay felan dinlemesem aralıklarla dinlesem yada kulakliksiz dinlesem kulağıma zarar gelmez değil mi?

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
1 ay felan dinlemesem aralıklarla dinlesem yada kulakliksiz dinlesem kulağıma zarar gelmez değil mi?
Gelmez. Fakat kendinize göre Equlaizer ayarı yapmanızı öneririm. Benim kulak ağrım böyle geçmişti :) Tiz seslere karşı biraz duyarlıyım. (Ses yükseltince oluyor tabikide.)

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Kulakiçi kulaklık kullanın ve kaliteli kulaklık kullanın, böyle bir sorun yaşamazsınız. Seside çok açmazsanız

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Kulakiçi kullanmayın bence kulak üstü kullanmaya çalışın biraz.
Ve ses ayarlarınızı kendinize göre ayarlayın.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
kulak içi ise daha küçük kulak üstü ise daha büyük kulaklık alın.

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Telefon kutularında çıkanlar var ya samsung onlardan işte
Görselini eklerseniz daha kolay olur benim bildiğim kulaklık olanı var, onların plastiği bir süre sonra kulak acıtır. Birde kulak içi olanı var ama görselini eklemezseniz hangisini kullandığınız anlaşılmaz