Bluedio T2+ Kulaklık İncelemesi

Bu konuyu okuyanlar

hasansenel37

Öğrenci
Katılım
27 Haziran 2018
Mesajlar
6
Reaksiyon puanı
7
Puanları
3
Yaş
25
Merhaba sevgili okurlar bugün sizlerle Bluedio markasının, Bluedio T2+ adlı ürününü inceleyeceğiz.
İncelemeye başlamadan hemen önce konuya fiyatla girelim. Çünkü günümüzde, özellikle de ülkemizde bir ürünün fiyat-performans ürünü olması insanlara her şeyden daha çok önem ifade ediyor. Türkiye’de satış fiyatı olarak 1900 TL den başlayıp 300 TL ye kadar değişen bir fiyat aralığında ürün yerini alıyor. Yurt dışından getirmeye çalıştığımız da ise ürünün fiyatı 28 $. Yani günümüz kuru ile 130 TL gibi bir fiyata şu anda ürünü alabiliyorsunuz. Fakat biz yine de ürünün fiyatını dolar üzerinden değerlendirelim çünkü biz bu yazıyı yazarken bile dolar kuru değişmiş ve ürünün fiyatı artmış olabilir.
Bluedio-T2-1.jpg

Tasarım
Bluedio T2+ kendi alanındaki kulaklara göre daha değişik bir tasarıma sahip. Kulaklık endüstrisinde oluşan düz kulaklık anlayışının dışına çıkılmış bir tasarım bizleri karşılıyor. Bu tasarımın kimilerine göre iyi, kimilerine göre ise kötü bir yanı olabilir. Kulaklık özellikle küçük şehirlerde fazla dikkat çekiyor. Gözleri üstünde hissetmek isteyenler için adeta biçilmiş kaftan diyebiliriz.
Katlanma ve boyut konusunda da standartları sağlıyor. Normal alıştığımız kulaklıklar gibi bir katlanma mekanizmasına tasarımından dolayı sahip değil. Bunun yerine daha çok ses sürücülerinin içe doğru katlanması ile kulaklık küçülüyor ve çantalarımıza kolaylıklar sığıyor. Kutusundan bir taşıma kılıfı ya da kabı çıkmıyor.
Malzeme olarak kulaklık da genellikle plastik hâkim. Menteşe gibi daha sağlam olması gereken yerlerde ise metal tercih edilmiş. Bu sayede kulaklığın ömrü de yapı bakımından artmış oluyor. Yalnız menteşelerde ki ayar mekanizması biraz gevşek bırakılmış durumda. Kafanızın boyutu da göre yaptığınız ayar kulaklığı çıkarırken ve takarken dikkat etmezseniz bozuluyor. Menteşe yapısı biraz daha sıkı olsa güzel olurmuş. Üst kısmı ve kulak petleri ise yumuşak deriden oluşuyor. Kış ve sonbahar günlerinde gayet iyi bir ısıtma sağlandığından bere takmanıza bile gerek kalmıyor fakat mevsim yaz olduğunda dışarıda bu kulaklıkla kesinlikle yürümek istemezsiniz.
Kullanılan malzemelerin kalitesi ise ortalamayı yakalıyor. Fiyatı gibi ne çok ucuz malzeme kullanılmış ne de pahalı kulaklıklarda gördüğümüz dayanıklı bir malzeme kullanılmış. Ortalamayı yakalamış ve fiyatına göre gayet yeterli.
Boyut olarak kulaklığımız ortalama bir boyuta sahip. Devasa kulaklıklar gibi çantamıza bile koyarken zorlanacağımız bir kulaklık değil. Bu yüzden Bluedio T2+ kulakları içine alan türden değil kulak üstünde duran türden bir kulaklık. Renk seçeneği olarak da siyah, beyaz, mavi ve kırmızı renkleri mevcut.
Bluedi-T2-2.jpg

Teknik Özellikler
Bluedio T2+ kablosuz kullanılması düşünülerek tasarlanmış bir kulaklık. Bluetooth 4.1 standardına sahip, bu sayede aynı anda iki cihaza da bağlanabiliyor. Örneğin bilgisayarımızda müzik dinlerken aynı anda telefonumuza bir çağrı geldiğinde kulaklık üzerinden yanıtlayabiliyoruz. Yalnız bağlantı konusunda çok büyük bir eksisi var. Bluedio T2+ laptoplar ve masaüstü bilgisayara Bluetooth üzerinden bağlanabiliyor. Fakat ses de ciddi sorunlar ortaya çıkıyor. Ses kesik kesik geliyor ve çok uğraşmama rağmen bu sorunun önüne maalesef geçemedim. Benim kullandığım bilgisayarda bir sorun olabileceğini düşünerek başka bilgisayarlarda da denedim fakat sonuç yine aynı. Kullandığım üründe bir sorun olabileceğini düşünerek başka bir tanesi ile denemeler yaptım fakat sonuç yine de aynı idi. Muhtemelen kulaklığın içinde Bluetooth işlemcisi bilgisayarları istediği gücü karşılayamıyor ve bu yüzden seste kesintiler meydana geliyor. Bunun haricinde telefon, tablet gibi mobil cihazlara bağlanmasında ve ses aktarımında herhangi bir sorun yok. Yani kısaca bilgisayarınız için kablosuz bir kulaklık arıyorsunuz bu kulaklık kesinlikle o kulaklık değil.
Bluedio T2+, 57 mm sürücülere sahip bir kulaklık. Ses şiddeti olarak gayet yeterli. Peki, kalitesi ne durumda? Buna cevap kişiden kişiye değişebilir fakat kulaklık genel olarak basları biraz fazla veriyor. Orta kademe ses ayarından gayet tatmin edici bir ses verirken ses ayarını sonuna kadar açarsak ses de ufak bozulmalar duyulabiliyor, Bluetooth bağlantısının neden olduğu ses kaybı ise rahatsız edecek kadar fazla değil. Ama halen bir jack kalitesinde ses aktarılamıyor.
Kulaklık izolasyon olarak hem başarılı hem de sınıfta kalıyor. Bize dışarıdan gelen sesleri kesmek de ise gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Müzik açık olmasa bile kendi fiziki yapısı ile dışarıdan bize gelen seslerin büyük bir bölümünü kesiyor. Bu yüzden sokakta bu kulaklığı özellikle de aktif trafiğin olduğu yerler de kullanırken dikkatli olmalısınız. Kulaklığın aktif gürültü engelleme teknolojisi ise mevcut değil. Fakat fiyatı düşünüldüğünde böyle bir özellik beklemek zaten abes olurdu. Eksi bölüme gelirsek bize gelen sesleri kesmekte başarılı olduğu kadar dışarı verilen sesleri kesmekte de bir o kadar başarısız. Kulaklığın ortalama ses seviyesinin üstüne çıkardığınız anda yanınızda ki kişilerde şarkının ritmine ayak uydurmaya başlıyor. Bu derece de dışarıya ses vermeden bahsediyoruz.
Tabi, Bluedio T2+ gibi kablosuz bir kulaklıktan bahsediyorsak batarya süreleri de bizim için hayli önemli bir konu oluyor. Kulaklığın içinde değiştirilemeyen 220 mAh bir batarya mevcut. Bluedio markasının kendi verdiği değerlere göre konuşma süresi olarak 45 saat, müzik dinleme süresi olarak 40 saat ve bekleme süresi olarak 1625 saat gibi süreleri bizlere sunuyor. Biz kendi testlerimizde orta ses seviyesinde müzik dinleyerek günde 2-4 saat arası dinlemeler yaparak bir haftayı gayet rahat tamamlayabiliyoruz. Bizce piyasadaki kablosuz kulaklıklar ve fiyat düşünüldüğünde gayet yeterli bir süre. Tabi ben bütün gün aralıksız müzik dinlemek istiyorum derseniz kulaklık size en fazla iki gün dayanabilir. Devam etmek için şarj etmeniz gerekir.
Şarj demişken kulaklık mikro USB üzerinden şarj oluyor. Sıfırdan yüzde yüze ulaşması ise 2 amperlik bir adaptörle 5 saati alıyor. Biraz daha hızlı şarj olsa güzel olurdu. Tabii şarj olurken de kulaklığı kullanmaya devam edebiliyoruz, bu da kulaklığın artı özelliklerinden birisi.
Bunun yanında kutudan çıkan 3,5 mm jack kablosu ile kulaklığı standart bir kulaklık gibi şarj etmeden de kullanabiliyoruz.
Teknik özellikleri anlatmaya başlarken kulaklıkla telefon görüşmesi yapabildiğimizden bahsetmiştik. Kulaklığın üzerinde dâhili bir mikrofon bulunuyor. Fakat kalite olarak kesinlikle sınıfta kalıyor. Çünkü öncelikle sesi aşırı derece de mekanikleştiriyor ve kapalı mekânlar dışında dışarıda hafif gürültü olan bir yerde görüşme yapmak istersek karşı taraf ne söylediğimizi kesinlikle anlamıyor. Dışarıda da kullanılması düşünülerek yapılmış bir kulaklık için kesinlikle büyük bir eksi.
Bunun dışında kulaklık müzik çalmak için sadece Bluetooth mahkûm değil. Üzerinde bulunan SD kart yuvasından ve FM radyodan bizler müzik iletebiliyor.
Üzerinde kontrol tuşları sağ kulakta bulunuyor. Fakat kontroller aşağıda olmak yerine Bluedio yazısının bulunduğu sağ bölümde olsa çok daha iyi olabilirdi. Kulaklık üzerinden sesi açıp-kapatabilir, şarkıyı ileri-geri sarabilir, müzik kaynakları arasında geçiş yapabilir ve telefonu cevaplayabilirsiniz.
Ekstra bir özellik olarak da, kulaklık kablosuz bir ses kaynağına bağlı iken, kulaklığın 3,5 mm jack girişine başka bir kulaklık bağlandığında o kulaklığa ses aktarımı yapılabiliyor. Aynı anda, aynı müziği dinlemek isteyen çiftler için harika bir özellik diyebiliriz.
Bluedio-T2-4.jpg

Sonuç
Bluedio T2+ kendi kategorisinde gayet yeterli teknik ve yapısal özellikler sunan bir kulaklık. Çoğu değişik kulaklık da gördüğümüz ve takdir ettiğimiz özellikleri kendisinde toplayarak ortaya değişik bir karışım çıkarmış. En büyük eksileri yukarıda da belirttiğimiz gibi mikrofonu ve bilgisayarla yaşadığı bağlantı sorunu. Bunun yanında diğer eksileri fiyatına göre kabul edilebilir şeyler. Çünkü kuru hiç çevirmeden birim olarak düşündüğümüz de bu kulaklık 28 birimlik bir kulaklık.
Eğer ben ürünü dışarı kullanacağım, uzun bir pil süresine sahip olmak istiyorum ve mobil cihazlar ile kullanmak istiyorum diyorsanız fiyatına göre piyasada bulabileceğiniz en iyi kulaklıklardan birisi.

Kutu İçeriği: Bluedio T2+, 3,5 mm Jack Kablosu, Mikro USB kablosu, kullanım kılavuzu

Ürünü aşağıdaki linklerden satın alabilirsiniz.
Hepsiburada Amazon Gearbest
 

SdnBerkan

Öğrenci
Katılım
2 Temmuz 2018
Mesajlar
9
Reaksiyon puanı
2
Puanları
3
Yaş
27
Güzel İnceleme Olmuş Eline Sağlık :blush:
 

KNMX

Dekan
Katılım
2 Temmuz 2017
Mesajlar
6,937
Reaksiyon puanı
3,753
Puanları
113
Tasarımını beğenmedin güzel inceleme başarılar.
 

Son mesajlar

Üst