Kredi Bursu ve İlk Aylık Ne Kadar ??

Bu konuyu okuyanlar

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Merhaba
Arkdaşlar benim sorum bana kredi çıktı. Bİ arkdaşım 3 ayın toplamını alıyormuşuz dedi ve 1 ocakta alıyomuşuz dedi bende internette araştırdım ama bulamadım bileniniz yada öğrenci olan arkadaşlarım varsa cevaplaya bilirler mi ???:laugh::laugh:

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
7 Ocakta verilecek diye biliyorum ben. Toptan ödeme diye bir şey yok. Bana da çıktı, zaten herkese çıkıyor :D Sadece e-devlet şifresi almaya üşeniyorum. Çünkü PTT çok iyi çalışıyor. Gittiğimde sistemimiz kapalı dedilerdi eve geri döndüydüm... Ah canım vatanım

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Yok öyşe bişey. Her öğrencinin hayali ama boş hayal işte. :D

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Size çıktıysa iyi valla. Ben üniversitedeyken arkadaşlarımdan 2 si başvuru yapmıştı. Birisinin maddi durumu o kadar iyi değildi, diğerinin ise iyiydi. İyi olana burs çıktı, maddi yönden sıkıntı çekene kredi çıktı:hammer: Kime, neye göre çıkıyor anlamış değilim. Sanırım pc kendi atıyor. Başka açıklaması yok.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Beyan ettiğin bilgilere göre çıkıyo. Hoş, kesin çıkması lazım dediğim kişilere bile çıkmadı. Bu sene tanıdıklarımdan bi tane bile burs çıkan yok.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Beyan ettiğin bilgilere göre çıkıyo. Hoş, kesin çıkması lazım dediğim kişilere bile çıkmadı. Bu sene tanıdıklarımdan bi tane bile burs çıkan yok.

Dersle alakası olmayan adama burs, dersleri iyi olup maddi durumu iyi olmayanlara da kredi çıkıyor bence.
Çevremde bayağı gördüm.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Dersle alakası olmayan adama burs, dersleri iyi olup maddi durumu iyi olmayanlara da kredi çıkıyor bence.
Çevremde bayağı gördüm.
Devlet demek ki ödeme gücüne göre çıkarıyo :p
çalışkan adam zaten öder diyo. Diğerini boşa zorlamayalım :D bankalar bile bu kadar kurnazlık yapmaz :D

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Devlet demek ki ödeme gücüne göre çıkarıyo :p
çalışkan adam zaten öder diyo. Diğerini boşa zorlamayalım :D bankalar bile bu kadar kurnazlık yapmaz :D
Dersle ilgisi olmayan adam ödemeyi nasıl yapacak ki, mezun olacak da ödeme yapacak da:)

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Hâlâ bu toplu ödeme efsanesi sürüyor mu? :)
+
Öğrenim kredisine mecbur değilseniz almayın sonra pişman olursunuz.

deq

Asistan
Reaksiyon puanı
1
7 Ocakta başlar, okulun bittiği yıl Eylül ayına kadar her ay aynı gün alırsın. Uzatılan yıllar hariç tabiki :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Başlığı kedi bursu diye okudum iyi mi?? :p

Mecbur kalmadıkça lamyın kredi bursunu geri öderken sıkıntı yaşıyorsunuz. Abimden biliyorum .

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29
[MENTION=105823]bt38[/MENTION] 3 ayda bir 504tl. :D Yalnız katkı kredisi almamıştım ben sadece öğrenim.

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29

Serkan Bey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aylık gelirinize göre kredi çıkar arkadaşlar. Bu gelir belli bir düzeyin altında kaldığı sürece sorun yok.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Gençlik bi kere yaşanır, özgürce yaşa diyorum ve krediyi onaylıyorum :D

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Karabükte 3 sene boyunca başvurdum çıkmadı egede şimdi başvurdum yine burs çıkmadı bu sefer kredi alayım diyorum sizce nasıl :)

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
bana da 4 yıldır kredi çıkıyor ama almadım hiç.. 2-3 yıl sonra iyi ki almamışım diyeceğime eminim :)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
2 yildir kredi çıkıyor ama ders durumum berbat ne yalan soyleyim gecemeyeceg icin kredi kesilir bir telefonla tablet var ona da haciz gelir diye almiyorum :D

drsakal

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Basit bir matematiği var bu işin. Geri ödeme aylık taksitleri 250 lira civarı. Devlet diyorki gel ben sana öğrenciyken vereyim sen mezun olduktan iki yıl sonra başla ve bana geri öde.

Öğrenci adamın ihtiyaçları bellidir. Kredi almazsan ailenden fazla para alacaksın. Bu para ihtiyaç bir şekilde aileden çıkacak. Mezun oldun ödeyemedin yine ailen ödeyecek iki kere iki dört. O zaman al öğrenciyken rahat et.

Yok 250 lira nedir arkadaş öderim ben diyosan helalı hoş olsun al, güle güle harca. Hatta ihtiyacın yoksa da al, öğrenciyken gelen her para çok değerlidir :)

Son mesajlar