Korsan Oyun Oynamak

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teknolog4116

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlk olarak aranızda torrent oyunların durdurulamaz olduğunuz düşünen varsa hatasını düzelteyim. Rockstar gibi 100 milyon dolarlarla uğraşan firimalar isterlerse sizin bildiğiniz torrent sitelerinin kurucularının ya da oyunlarını kıranların bir yerlerinden kan alabilecek güce sahipler. Peki niye bu siteleri durudurup oyunlarının korsan yayılmasını engellemiyorlar. Bunu açıklamaya yardımcı olacak farklı bir örnek vereyim. Deep Web. İlk atom bombasını fırlatan, Günüzmüzde herkesin parmak izini, yüzünü , yaşadığı yeri ,kan rengini bilen ayrıca aya adam gönderen marsa robbot gönderen ya da senin yaptığın her hareketi uzaydan izleyebilen AMERİKA bu dark webi sürekli değişen ve izlenemeyen (güya öyleymiş) bir alt yapısı var diye bulamaz sanıyorsanız lütfen gözünüz 5 dakika kapatıp mantıklı bir şekilde düşünün. Abd istese dark web felan kalmaz ortada. Peki niye bunu yapmıyor. Çünkü amacı asıl büyük resmi görmek. O deep webdeki bir kaç insanı yakalarsa büyük ava yaklaşamayacağını (büyük av "KEHANET YILI kıtabını okuyan varsa oradaki KOÇ olarak düşünebilirsiniz") biliyor bu yüzden kendide deep webe girerek büyük avın peşinden gidiyor. Neyse torrente geri dönelim. Amerika nasıl deep webi daha büyük hedefleri olduğu için yok etmiyorsa oyun firmalaraı da bu torrenti daha büyük planları olduğu için kapatmıyorlar. Peki bu plan ne mi? " reklam". Şu an bu reklam politikasını detaylı şekilde anlatamayacağım kendiniz internette ufak bir araştırmayla bulabilirsiniz.

İşte ben bu büyük firmalar bir reklam politikası için bu kadar detaylı düşünmüşler, uğraşmışlar emekleri boşa gitmesin dediğim için bu firmaların gizli reklam politikaları olan torrenti kullanıyorum.
katılıyorum

EnesV

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Korsana karşı tepkiniz nedir?
Benim düşüncem:
Eğer biri bir oyunu çok oynamak istiyor lakin gerçekten parası yoksa ve çok oynamak istiyorsa oyunu buna bir şey demem.
Lakin parası olduğu halde ve ya oyuna para vermeyi salaklık olarak görüyorsa orada sıkıntı var işte.
Korsan kullanmayın diyorum ama bende kullanıyorum ADOBE ve Ofis Programları dışında herşeyim orjinal Korsan kullanmayın hele oyunu hiç korsan indirmeyin. Düşünseneze oyun çıkarmışsınız milyonlarca kişi satın almış ama 5 milyondan fazla kişi crackli oynuyor ve ücretsiz bir şekilde neden ozaman bir ücret karşılığı satayım ki emek hırsızlığına girmiş oluyor. Zaten hayatımda bilgisayara ilk kez virüs geçen ay bulaştı format atmak zorunda kaldım oyun virüslüymüş ilk deneyimim oldu virüs bence hiç gerek yok oyunu orjinal alın ne siz kaybedin nede oyunun sahibi. Ha oyunu almanıza paranız yoksa o var : EPİC GAMEEEESSS ücretsiz oyun verirken alın :)

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
51. bölgeyi sırdan da sır gibi saklıyolar açık vermemeleri lazım bu konuda. bütün üyelerini yakalayacak ki anca öyle o da çok zor abd adamlarını buldukça onlar yeni eleman (ne yazacağımı bilemedim :D) alıyolardır.
dedim ya amaçları büyük avı yakalamak . 51. bölgeyle ilgili sırları sence deep webdeki bir uyuşturucu satıcısı mı biliyor, Tabiki hayır. Ama bu sırları kimin bildiğini bilen kişileri tanıma ihtimali var. ben bu yüzden gidip o uyuşturucu satıcısını yakalamıyorlar dedim zaten.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,427
Zamanında çok korsan kullandım ama büyüynce anladım ne kadar kötü birşey olduğunu birdaha da kullanmam büyünce korsan oynadığım oyunları satın alıp birilerine hediye etmek istiyorum

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Korsan oyun veya yazılım kullanmayın. Emek hırsızlığı yaparsınız. Kul hakkı da yemiş olursunuz.
Ben Porsche arabaya binmek istiyorum ama ancak dacia alabiliyorum.
O zaman gidip hırsızlık yapıp porsche mu almam lazım.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Benim düşüncem:
Eğer biri bir oyunu çok oynamak istiyor lakin gerçekten parası yoksa ve çok oynamak istiyorsa oyunu buna bir şey demem.
Lakin parası olduğu halde ve ya oyuna para vermeyi salaklık olarak görüyorsa orada sıkıntı var işte.
Bende para yok ondan crack oyun indirip virüs taramasından geçirip oynuyorum

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
The Crew 2 9 TL , NFS 5 TL’ye satıldı.
Witcher 3 GOTY 18 liraya satıldı.
Epic Games 2 kere 60 lira kupon verdi. (İstediğin kadar hesap açıp kullanmak serbestti.)
Her hafta ücretsiz oyun veriliyor.
Bi zahmette ayrıca beğendiğin oyun varsa parasını ödeyiver. Düşündüğün zaman oyunda zaman geçirmenin faturası oyundan oyuna değişse de (indirimsiz olarak) saati 2-3 liraya geliyor max. Daha ne yapacaklar ki ?
evet gördüm. bugün alıcam crew 2 :)

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Şimdi bende gidip para yatırıp oyun almak isterim ama ailem "Oyunlara para yatırılmaz sen oyun bağımlısı mısın ? " tepkisi veriyor bende ücretsiz oyunlarda takılıyorum sanki ücretsiz oyunlar paralı oyunlardan farklıymış gibi.Saçmalıktan başka birşey değil bu.Bi ara oyun bulamadığım bi dönem vardı her yerden oyun indirip oynuyordum (Sadece Steamden) annem "Bilgisayara virüs bulaştıracaksın diyor.Ben ne yüklediğimi biliyorum zaten eğer bilgisayar indirdiğim oyun yüzünden bozulursa onlar bilgisayarın 5 katını verir bize.Ama anlamıyor işte.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,427
Şimdi bende gidip para yatırıp oyun almak isterim ama ailem "Oyunlara para yatırılmaz sen oyun bağımlısı mısın ? " tepkisi veriyor bende ücretsiz oyunlarda takılıyorum sanki ücretsiz oyunlar paralı oyunlardan farklıymış gibi.Saçmalıktan başka birşey değil bu.Bi ara oyun bulamadığım bi dönem vardı her yerden oyun indirip oynuyordum (Sadece Steamden) annem "Bilgisayara virüs bulaştıracaksın diyor.Ben ne yüklediğimi biliyorum zaten eğer bilgisayar indirdiğim oyun yüzünden bozulursa onlar bilgisayarın 5 katını verir bize.Ama anlamıyor işte.
Aynı ailede yaşıyoruz sanırım :D

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
çoğu oyunum orjinal korsan kullanmamaya çalışıyorum ama bazı oyunların fiyatları gereksiz pahalı (bu şirketlerin en başında da ea var) bu tür öyunları internetten indiriyorum

bu arada ubisoft gibi her dili koyup türkçe dilini koymamak saygısızlıktır sonuçta sen bu oyunu türkiyedede satıyorsan türkçe dil değsteğini koyman gerekiyor
bu yüzden türkçe dil desteği olmayan oyunlara para vermiyorum onlar bizi düşünmezse bende onları düşünmem

Nurdisina

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
560
Benim düşüncem:
SDN Forumda crack yüzünden virüs kapanların sayısı neden artıyor?

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
SDN Forumda crack yüzünden virüs kapanların sayısı neden artıyor?
çünkü- neyse ban yemeyeyim senin gibi. şöyle anlatayım; oyunindirfull.vip gibi sitelerden oyun indirirsen ne olur? şakk virüs, şakk adware, şakk all your files encrypted, you must pay 10 bitcoins. (siteyi uydurdum) crack indireceksen bile orjinal yerinden indireceksin

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
adamlar o kadar oyun yapıyo bide türkçe ile mi uğraşsınlar + sen oyunları korsan oynarsan trde az kişi alıyo diye tr koymazlar
sen türk değil misin bide türkçe ile mi uğraşsınlar diyorsun senin daha kendi diline saygın yok

tr de az kişinin almasının nedeni tabikide fiyat türkiyeye özel bir fiyatlandırma getirmiş olsalar böyle bir durum olmaz

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
sen türk değil misin bide türkçe ile mi uğraşsınlar diyorsun senin daha kendi diline saygın yok

tr de az kişinin almasının nedeni tabikide fiyat türkiyeye özel bir fiyatlandırma getirmiş olsalar böyle bir durum olmaz
adamlar ne yapsınlar zaten steam döviz indirimi yapıyo 60$ oyunu 5$'mı satsınlar ne bekliyorsun. neyse ben polemiğe girmiyorum sonra sende bende ban yeriz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...