Köpek İçin Pire ve Kene ilacı Ne Önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
kesin ondan korkan gıcık kapan komşunun teki attı bir yere...

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
kesin ondan korkan gıcık kapan komşunun teki attı bir yere...
köpeğin asıl sahibi ben değılım.evımızın karşısında oturan akrabam getirmişti.ama nedense pek ilgilenmiyorlardı.bizim aileden de kimse kedi köpek sevmez.ben gizlice yemek verirdim.bu yüzden bana tepki gösterirlerdi.benden habersiz başkalarına verdiğini düşünüyorum.çoğu zaman evden uzaklaşır ,diğer köpeklerın peşinde takılır en fazla 1 ay falan gelmez sonra tekrar dönerdi.malesef bu sefer dönmedi.çok şımarık hoplayan zıplayan köpekti.bazen aklıma geldikçe kendi yakınımı kaybetmiş gibi ağlıyorum:tired:

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
malesef hayatta tek varlığım, can arkadaşımdı.teselliyi kedilerde bulmaya çalışıyorum ama onun yerini tutmuyor :(
ismini çağırdığımda hatta parmağımı şıklattığımda koşar yanıma gelirdi.oturmasını ,kalkmasını,durmasını öğretmiştim.yazları 2 km yol katederek denize götürürdüm.dönerken kendi haline bırakırdım kendi gelirdi:sob::sob:

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
barınağa götürülmüştür...
inşaallah öyledir ama sanmam.burada müslüman geçinen gavur çok var.eskiden işe yaramayan köpekleri astıklarını duymuştum.daha az önce öküzün biri küçük kamyonetıne kedı yavruları koymuş bizim evin önüne yol kenarına bırakmaya çalışıyordu.napıyon dedım .kedı yavurlarına toplamış kasabın önune bırakacakmış.dedim ona hayvan barınağına götür.akıl vermesi kolay diyor baktım giderken kamyon kasasının kenarında kedi yavrusu duruyor.az sonra geri döndü kedi yavrusunun yere düştüğünü falan söylüyordu

---- Mesajlar birleştirildi ----

Geçmiş olsun, nerede kaybettiğiniz köpeğinizi?
sağolun.kendi kayboldu.aylar oldu eve dönmedi..dışarıda geziyprdu.yani ev köpeği değildi
pek sadık bir hayvan değildi,sürekli diğer mahalleleri gezer başka köpeklerin peşinde takılırdı.bir ara evin önünde kulubesine bağlıyordum

Son düzenleme:

enesfatihan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Çıkış noktası olabilecek tavsiyeler var içerikte ama bu tip köpek hastalıkları noktasında ben her zaman alanında uzman bir veteriner ile iletişime geçilmesinden yanayım.