Kolunda Kesik izi olanlar asker olabilir mi?

Reaksiyon puanı
147
Arkadaşlar benim kolumda kesik var bisikletten düştüm ama faça gibi ben askeri sınavlara katılıcam meslek olarak yapacam sizce bu ize bakarlar mi elerler mi ?

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Arkadaşlar benim kolumda kesik var bisikletten düştüm ama faça gibi ben askeri sınavlara katılıcam meslek olarak yapacam sizce bu ize bakarlar mi elerler mi ?
Çok büyük ve belli değilse sorun teşkil etmez bir bisikletten düşmenin çok büyük bir ize sebeb olacağını sanmıyorum .

channibalism

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Tek bacaklı, tek kollu olmadığın sürece askere alınırsın :D Artık bunlara bakılmıyor, işler ciddileşti.

Kendimden biliyorum; Beynimde kist var -iyi huylu-, Epilepsi hastasıyım, Senkop bayılma falan var. Fakat yine her türlü alındım askerliğe.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Tek bacaklı, tek kollu olmadığın sürece askere alınırsın :D Artık bunlara bakılmıyor, işler ciddileşti.

Kendimden biliyorum; Beynimde kist var -iyi huylu-, Epilepsi hastasıyım, Senkop bayılma falan var. Fakat yine her türlü alındım askerliğe.
geçmiş olsun

Reaksiyon puanı
147
Bu formu hala nasıl kullanacağımı öğrenemedim ya
Inşallah en yakın zamanda çözerim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçmiş olsun

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Harp okullarında dikkat ediliyor ve elenme ihtimalin var

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Msü üniversitesinde dikkat edilir mi yadaaskeri üniversiteye girilmeden olabilir miyim

Şimdi öğrendim ?
Msü ye bağlı Astsubay Meslek Yüksekokulu ve Harp Okullarında dikkat ediliyor

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Kesin olamıcam o zaman ? iz belli oluyo ama alırlar diye düşünüyodum inşallah alırlar
Zor biraz sağlıkta ve vücut kontrolünde elenenlerin oranı hayli fazla. Elenen tanıdıklarımda var sana bir tavsiye eğer gerçekten istiyorsan asker olmayı öyle git maaş için yapılacak meslek değil bir süre sonra hevesin geçince pişman olursun. Herkesin harcı değil asker olmak ancak gönülden isteyen bıkmadan yapabilir bu işi.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
147
Zor biraz sağlıkta ve vücut kontrolünde elenenlerin oranı hayli fazla. Elenen tanıdıklarımda var sana bir tavsiye eğer gerçekten istiyorsan asker olmayı öyle git maaş için yapılacak meslek değil bir süre sonra hevesin geçince pişman olursun. Herkesin harcı değil asker olmak ancak gönülden isteyen bıkmadan yapabilir bu işi.
Küçüklüğümden beri istiyorum vatan sevdası

Ben kızım ama vatanım için her şeyi yaparım zorlancağımı düşünmüyorum sağlıktan elenmezsem sınavı geçerim diye düşünüyorum

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Küçüklüğümden beri istiyorum vatan sevdası

Ben kızım ama vatanım için her şeyi yaparım zorlancağımı düşünmüyorum sağlıktan elenmezsem sınavı geçerim diye düşünüyorum
Sınav kolay önemli olan fiziksel yeterlilik ve sağlıktan geçmek.