Kola, hamburger tarih oluyor

Bu konuyu okuyanlar

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hele sukur nese geç olsun ama olsun artık böle şeyler.

cosmosfb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zararlı olduğu için yasaklanıyor olmasın :D Zararlı maddelerin kullanımının kişilerin insiyatifine bırakılmasına oldum olası karşıyımdır. O zaman okul kantinlerinde sigara ve alkolde satalım çocuğun canı çektiyse kullansın diye :thumbdown: Herşeyi öğreten okul sağlıklı beslenmeyi öğretince neden zoruna gidiyor onu anlamadım
ona buna yasak getirmek yerine insanları eğitmek için düzenleme getirseler bence daha etkili olur. yasaklar yasaklanan maddeyi daha çekici kılar. bu yüzden (örnek olarak) hamburgeri kolayı yasaklanmış bir toplumda geleceği göz önünde bulundurursak toplum fast-food meraklısı olucaktır.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
ona buna yasak getirmek yerine insanları eğitmek için düzenleme getirseler bence daha etkili olur. yasaklar yasaklanan maddeyi daha çekici kılar. bu yüzden (örnek olarak) hamburgeri kolayı yasaklanmış bir toplumda geleceği göz önünde bulundurursak toplum fast-food meraklısı olucaktır.

bahsi geçenler çocuklar. çocuğu, dünyanın en albenili yiyeceği olan hamburgeri yememesi konusunda nasıl zararlarını anlatarak ikna edebilirsin. buyur dene bakalım.

karar geç kalınmakla birlikte son derece yerindedir.

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
zaten fast food bi toplum olduk adım bası bı burger yada pizzacı turk toplumunun leziz sofrası artık yerini bunlara bırakmamalı.

cosmosfb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bahsi geçenler çocuklar. çocuğu, dünyanın en albenili yiyeceği olan hamburgeri yememesi konusunda nasıl zararlarını anlatarak ikna edebilirsin. buyur dene bakalım.

karar geç kalınmakla birlikte son derece yerindedir.
kararın yanlış olduğunu direk olarak söylemedim sadece ima ettim çünkü yeni düzenlemeden çok daha etkili olucak yöntemler var iken sürekli birşeyleri yasaklama yoluna gidiliyor. kısa vadede çözüm getiren bu yasakçı zihniyetiniz uzun vadede insanları kötü etkilicektir. Bunu ifade etmeye çalışıyorum.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
tamam o zaman, sen oğlunun beslenme çantasına hamburger kola koyar, zihninin ve ufkunun kapanmasını engellersin.

llavinya

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
92
Ben oğluma yedirmem onları :) kendim de yemem daha. Geçen gün Fransa dan gelen bir yakınım anlattı midem iyice bulandı.

muco678

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok güzel bir karar olduğunu düşünüyorum.Bu tip yasaklamaları devletimizin yapmasını bizimde bunların zararlı olduğunu aşılamamız gerektiği kanısındayım.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Yiyecek olan dışardan alır gene yer. Mesele yasaklayarak değil bilinçlendirerek uzaklaştırmak.

cosmosfb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tamam o zaman, sen oğlunun beslenme çantasına hamburger kola koyar, zihninin ve ufkunun kapanmasını engellersin.
benim demek istediklerimi anladın, ben de seninkilerini. yazdıklarımı çarpıtıp kendini haklı çıkarma çabaların bence yersiz. günümüz dünyasında insanları kötü yönde etkileyecek binlerce farklı unsur var. herbirine yasak getirmek yerine ailenizi hatta çevrenizi dürüst ve tarafsız bir şekilde bilinçlendirirseniz siz yasak koymadan insanlar neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar verebilir. Bunun dışında eğer insan bu bilince sahip olduğu halde fast-food yemek istiyorsa ona karışamazsınız. bunun adına özgürlük diyoruz.

istbne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gec kalinmis bir karar ama en azindan yururluge girmesi guzel bir sey. Yurtdisinda gelismis ulkelerde zaten bir kac senedir uygulamada olan bir mevzu bu ve hic taviz verilmiyor.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Yerinde bir karar gerçekten. Kolası, hamburgeri var da şu enerji içekleri ile işi iyice abartmışlardı zaten. Gözümüzaydın!

Cidden tadı kaçmıştı, malt içeceği, enerji içeceği her bir halt var... Biraz düzene girsin artık.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Salaklık değil biz buna cahillik diyelim :) Bu düzenleme küçücük çocuklar için. Herşeyi öğrendikleri okulda sağlıklı beslenmeyi öğrenseler ne olacak ?

İlköğretim öğrencilerinde doğru karar verecek bilincin ne kadar geliştiğini söyleyebiliriz ki kararı kendilerine bırakalım. Anne babalar bu çocukların beslenmelerini zaten düzenlemeye çalışıyorlar. Reşit olup üniversiteye geldiğinde aileler nasıl özgür bırakıyorsa devlet de reşit insana herhangi bir kısıtlama getirmiyor.

ulass09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bencede yerinde bi karar umarım sürekliliği olur..

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Yalnız kantinlerde normalde satılan her şey yasaklanmış. Ne satacaklar ayran ve meyveden başka merak ediyorum. Ayranla meyveyle karın mı doyar ? :)

sdbz

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Geç bile kalındı bence.. Kolestrol ve obezite ile büyüyen bir gençlik yetiştirmek istemeyiz.

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Bu sefer de aşırı sağlıklı nesiller oluşacak, doktorlar aç kalacak doktorlar isyan edecek :D Yılan ve fare ilişkisi gibi.

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bu haberler yıllardır yapılıyor ancak kimse bir faydasını görmedi.Göreceksiniz her şey satılmaya devam edecek.Bir düzen almış başını gidiyor.Böyle olursa her hafta harçlık vermekten kurtulurum bana faydası bu :)

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Super Size Me abartıdan başka bir şey değil bence. Herhangi bir şeyi hergün yersen yine dokunur.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Çok isabetli bi karar olmuş. Okul körü körüne bilgi ezberletilen bi yer değildir. Sağlıklı beslenmeyi de öğretmeye başlarlar umarım bu vesileyle.

Son mesajlar