Kodlamasız Web Sitesi

Bu konuyu okuyanlar

İbrahim Şimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
İyi günler ben 15 yaşındayım bilgisayardan pek anlamam, telefon vb cihazlardan daha çok anlarım sorum şu babamın işyeri için go daddy üzerinden domain falan alınmış hala web sitesi var ama düzenleme yapmak, geliştirmek, fotoğraf ve videolar koymak istiyoruz babam sen yapabilir misin dedi ben de bu yüzden yapmak istiyorum ama kodlama hakkında hiçbir bilgim yok wordpress üzerinden kodlamasız web sitesi yapabilir miyim? Örneğin; plaka resimleri diye kısım yapıp tıklanıldığında o resimler çıkacak şekilde aynı tasarım üzerinden 2-3 dil seçeneği olacak şekilde yapabilir miyim kodlamasız wordpress üzerinden bu konuda yardıma ihtiyacım var eğer oluyorsa udemy den kurs alacağım şimdiden teşekkürler

Bear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Wordpress ile herhangi bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan siteni tasarlayabilirsin. Bunun üzerine internette birçok kaynak var, araştırma yapabilirsin. Takıldığın yerde konu açarsan yardımcı olurum.

İbrahim Şimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Wordpress ile herhangi bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan siteni tasarlayabilirsin. Bunun üzerine internette birçok kaynak var, araştırma yapabilirsin. Takıldığın yerde konu açarsan yardımcı olurum.
Peki ya wordpress üzerinden yaptığım web sitesini go daddy den alınmış domainli web sitesine nasıl eklerim

Bear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Peki ya wordpress üzerinden yaptığım web sitesini go daddy den alınmış domainli web sitesine nasıl eklerim
Bunun için bir adet hostinge ihtiyacın var. Bu konuda google veya youtube üzerinden hosting nedir, hosting nasıl alınır gibi kaynaklara bakarsan çözüme kavuşursun. Çoğu hosting firması sana wordpress kurarak teslim etmekte. Yani kısacası senin araştırman gereken konu wordpress nasıl kurulur olacaktır.

MT61

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Ben site yapmaya Web Page Maker diye bir program vardı onla başlamıştım :) Hazır templateleri vardı. Onlarla gerekli düzenlemeleri yapıp HTML olarak çıkarıp sitemin klasörüne atardım.:)
Tabii o zaman responsive olayı vs nedir bilmiyordum :)

E>ğer web sitesi yapmak istiyorsanız tavsiyem "Kodlamasız" özellikle wordpress'tir. YouTube gibi bir çok yerde temel düzeyde sizlere site kurdurabilecek şekilde dersler var. İzleyerek yapabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Wordpress bence mantıklıdır ancak Wix gibi siteler de kullanım kolaylığı sağlar.
Wix iyi ancak hep kısıtlı . Şahsen Wix ile siyte yapımını tavsiye etmiyorum. Çünkü sadece o panel üzerinden işlem yapıyor ve sadece belirlediği şeyleri kullanabilirsiniz. Wordpress bence en iyi çözümdür.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
911
Wordpress daha profesyonel. Web gelistirme konusunda 0 tecrubesi olan bir arkadasim Wix ile harika arayuze sahip oldukca islevsel bir site yapmisti. Wix sizin icin daha uygun olabilir.

Charismax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
wordpress cms kur neden farklı alternatif arıyorsun'ki joomla blog mantıgı ... zaten ücretsiz..