Koca şehit muhsin yazıcıoğlu

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Muhsin yazıcıoğluna rahmet ve saygı ile Bu çileli yolda bir ülkü çınarı Güzel Çocuk Muhsin’e

Muhsin yazıcıoğlu şiir sözleri

Ben ümit dolu geleceği düşünüyorum...

Zulmün en koyu karanlığında yaşıyorum...Bakıyor sonsuzluğa gözlerim
Karanlığı yırtarcasına

Ümitlerim yol yol açılıyor
Birleşiyor bir mercekte;
Ufkumdaki sevgiliyi resm ediyor

Sensiz her karanlık, Aydınlık sensin.Seninle görüyorum her şeyi Senden ayrı düşünemiyorum

Ümidim, hayalim, sevgili ülküm
Sen bensin, ben senim,
Seni varlığım sayıyorum.
Seni sevmek suç olsa da
Aşkımı dünyaya haykırıyorum...

Cıvıl cıvıl olacakken bu gün
Niçin halin durgun ve süzülmüş? Don mu vurdu bayram sabahını Kirpiklerine kırağı düşmüş?

Anlayamadığın anlaşılıyor
Bir şeyler soran gözlerinden.
Çiçek mi verecektin birine,
Elinde solmuşlar beklemekten...

Sen üzülme çocuğum
Bir çiçek solmuş ne çıkar!
Renk renk bezenmiş her yan
Bak dışarda bahar var...

Farkında olmadın mı baharın
Seni kuşatmadı mı ılık havası,
Değişmedi mi hiç sabahların ?

Haydi koş, kırlarda çiçek bol
Yeniden koyuver bir saksıya;
Sula umutlarını, büyüt toprakta
Onları sev baba yerine!
Nasıl olsa çiçek o da
Bebek o da...

Bir gün ay doğarken karanlıklara Sabahı müjdelerken kuşların cıvıltısı
Çözülür kırağılar bahtının gülen yüzünde...

Hüzün dolu gözlerinden
Silerken hasretin buharını
minicik ellerinle pencerende,
Bakarsın Bir bayram sabahı gelivermiş Çiçeklerle seninle...

Sevdam Sen Kahverengi kadife gözlü! Seninle bir ömür paylaştık...Kaç bahar geçti anlamadan Acılar içinde mutluluk yaşadık...

Dön de bir bak maziye
Ne kaldı giden mevsimden?
Acılar toplamışız Kır çiçekleri gibi Hüzün ve keder bahçelerinden.

Bir sanatım var senden kalan
Acılar içinde mutluluk yaşarım.

Bak işte, Demir kapıların kapandığı Asma kilidin yanında
Soğuk duvarların dibindeyim.
Hiç çıkış yolu olmasa da
Ruhumla öyle yakınım ki sana,

Uzansam bir ellerimle sanki
Hemen gözlerindeki hüzne değeceğim ellerimle sanki
Tüm gölgeleri sileceğim..

İçim yanıyor... Allah bizi affetsin...Bu millet Türk Milleti olamaz. Türk Milleti İslam'a bu kadar cahil kalamaz. Nasıl söylersiniz beyler başörtüsü takılamaz.

Hani özgürlükcüydünüz
laiktiniz...N'oluyor. bu ne düşmanlık kardeşim yaşadıkça içim yanıyor Nasıl söylersiniz beyler başörtüsü takılamaz.

orda burda millet fuhuş yapar oldu din birliği denildi misyonerlere gün doğdu
çoluk çocuk incil okur oldu.
millet etek altı giyiyor.
gördükçe içim yanıyor.

islam dini evrenseldir öğren artık BAYKAL bey zamana ve mekane göre değişmez olurmu hiç öyle şey.

ALLAHIN emri arkadaş türbana yasakta ney. bir sor bakalım millete millet ne diyor.bu ne düşmanlık kardeşim düşündükçe içim yanıyor

okumuş yazmış yazar olmuşsunuz, siz nasıl aydınsınız.siz den aydın maydın olmaz olamaz.hepiniz resmen hainsiniz.

bu millet laikliği bilmiyor siz resmen hocası kesildiniz.sizin laikliğinize eminim ATATÜRK bile gülüyor.bu ne düşmanlık kardeşim okudukça içim yanıyor.

TÜRKLÜĞÜ sildirdiniz biz sustuk üzerimize geldiniz.
zaten TÜRK değildinizde müslümanda değilmişsiniz
anlaşıldı KURT sustukça meydan ite köpeğe kalıyor.

bu ne düşmanlık kardeşim konuştukça içim yanıyor.

öğrenci başörtüsü takarsa kopya çekermiş bahaneye bak sen ne işe yarıyorsun lan profesör olacak salak.çektirme gözünün önüne bak.

derdiniz milletin kıyafetimi inancımı anayasa Mahkemesi başkanımısın fetva makamımı
kes sesini bilader kandırmıyor bu milleti yalanların

sizde müslümanmısınız lan
bunu nasıl mideniz kaldırıyor.
suyunuz ne sizin arkadaş.
nerden geldiniz namaz kılan öğrenciyi flaş haber yaptınız.

düşman olunacak din yok
islama göz dikdiniz. uyuma türk milleti özün elden gidiyor.
sen uyudukça benim içim yanıyor.

gündüz anıtkabir'desiniz gece pavyonda.bu ne putpereslik kardeşim.izledikçe içim yanıyor.

yıllarca milleti karanlığa ittiniz.
kırkta altmışta seksende ittiniz hala İTsiniz. bu ne pisliktir kardeşim temizle temizle bitmiyor.

ülkeyi laiklikle uyuttunuz.
korkudan helada tabanca unuttunuz.bu ne düşmanlık kardeşim yazdıkça kalemim kanıyor...!

Yalnızlıklar İçinde Kış pencerelerinde,hasretin rüzgarıyla Ömür, nefes nefes camlarda buğulanır.

Gözlerin mini mini bir su damlası

Gözlerin bir su damlası
Akar, ummana dayanır.
Nergisler arasında kıpırdanan
Islak bir resim gibi yakamozlanır...

Mehtap’ta meltem saçlar
Eserken iki yüzüne, Yosun kokulu bir şarkı duyulur
Derinden derine.

Ümitler bahara yelken açar

Cemrenin toprağa aşkını fısıldar Çağıl çağıl suların
serin sesi.

Aziz Ol Sağnak sağnak
rahmet iner

Yağmur aziz, su azizdir.
Duyduk ki Hakk’a yolcu var
Giden yolcu Can Aziz’ dir...

Boyun büktük kalktı eller
Dua aziz, söz azizdir.
Rahman’ dan rahmet umulur
Yüce Mevla çok azizdir.

Erenler Hakk’ a çağırır
Bu yol azizler yoludur
Mahşerde divan kurulur
Aziz olanlar kurtulur...

Bahar gelmiş ak topraklar yeşermiş Ak gönülde doğan ümitler gibi.

Yükseklerde donan karlar erimiş Sabrın karşısında zulümler gibi.

Çağıl çağıl sular akar dağında
Türlü çiçek açmış yurdun bağında Kuzular meleşir yayla çağında Güzel yarınları müjdeler gibi.

Meyveye dönüştü nar çiçekleri
Bahara işaret kar çiçekleri
Ufukta boy verir nur çiçekleri
Ülkümün güneşi doğuyor gibi.

Bülbül gonca bekler gönül bağında Bahardan habersiz yurt ocağında Mahkum bahar bekler, bülbüller gibi.

Sil banda yazdıklarını doğru yanlış Örseleme alın yazılarını
Olan olmuş Dönme geri, ileri bak Giden gitmiş !

Bak ufukta bir güvercin
Dalış yapıyor boşluğa.
Coşsun içinde sevincin,
Kavuşuyor sonsuzluğa...

Bir tomurcuk nasıl açar
Sen de öyle açıyorsun.
Allı morlu güller gibi
Etrafa renk saçıyorsun.

Hele dik durmayı başar
Başlayacak bir koşucuk
Değişiyorsun Güzel Çocuk...

Bilmediğin bu dünyaya
Bilmem nasıl bakıyorsun.
Yumuk yumuk gözlerinle
Gülücükler döküyorsun.

Bilmediğin bu dünyaya
Hele biraz tanı şöyle
Dağıtmazsın mavi boncuk
Değişirsin Güzel Çocuk...

Ömürler de mevsim gibi
Yeşillenir solar bir gün.

Billur bardakta su gibi
Saf ve temiz duruyorsun.
Renklerle dolu alemi
Kendin gibi görüyorsun.
Gece doğan ay gibi
Dağıt etrafa mutluluk
Değişme sen Güzel Çocuk...

Bakarsın ki alem başka
Seyredersin şaşa şaşa.
Hayatta ne çirkinlikler
Yolun keser koşa koşa.

Çağır sende güzel aşka
Duyma kimseye burukluk
Değişme sen Güzel Çocuk...

Bir karanlık zaman dünya, insana Dem o demdir ki dostlarla güzeldir.

Menzil uzak olmaz
seven insana

Yolculuk, yanında
dostla güzeldir.

Dostlarla gidilen dost yolunda
Çile de cefa da bir güzel olur.

Canlar bir oldukça canan uğrunda Canlar verilesi bir değer olur.

Sevgi pınarından damlayan sular Akar gönüllere hayat olur

Uzansın yeter ki sevgiyle kollar
Çökmüş her bedende bir derman olur.

Bir değer uğruna ölmeyen beden Gömülür toprağa bir ceset olur.

Hakikat yolunda ölürse beden
Yücelir ruhuyla bir şehit olur.

“Gençliğim?” dedim
“Ver!” dediler.
“İstikbalim?” dedim,
“Yok!” dediler.
“Kanım?” dedim,
“Dök!” dediler.
“Canım?” dedim,
“Milletin” dediler.

Sevdim !...Suçtur !” dediler.
Ve Çığlıkla yarıldı karanlık,
Sevgimi Çarmıha gerdiler...

Sen gittin ayrılık rüzgarı içimi dağlar Bahar dolu kırlarda şimdi bir hazan ağlar.

Bahçemde güller soldu, açmıyor tomurcuklar Bu öyle bir sonbahar ve gözümde yaşlar var.

Papatyalar buruşmuş artık sen yoksun diye Kara dumanlar çökmüş o yemyeşil vadiye

Sensizliğin engeli bağladı tüm hayatı Koşmuyor yele karşı yarışan gönül atı.

Ne çağlayanlarda ne göklerde gürültü Camiler boş, ezansız, semalar matemli Rahmete hasret kaldım sen gideli.

Yeter sevdiğim çektirdiğin cefa
Beklemek kader mi ki yoldan gelmedin Aldığım nefesimdin, hayatımdın, canımdın

güzellik sultanımdın.Ay’ım gün’üm doğmuyor ardından Sensiz dünya zindan suna boylum gel yeter...

Bir şafak müjdesi ol, gel gülelim Taç yapayım peygamber çiçeğinden.
Gel mor sümbülle dolsun
karlı dağlarım

Açılsın meydan yeri, çekilsin halaylarım. destanım söylensin dilden dile Kavim - kardaş kavuşsun

bayrağım Dalgalansın yurdumun üstünde Nur içinde parlasın hilalim gündüz gece...
Bir şafak müjdesi ol, gel gülelim yeniden

Rodop’ta Kafkas’ta, Tibet’te her yerde Dirilsin ezan sesi yeniden Gel benim Hürriyetim!
Ayrı yaşanmaz senden...

Her şeyin senden olduğuna
İman ile inanmak ne güzel
Hamd-ü senalar ile uğruna
Cıvıl cıvıl olacak bu gün

Dünyayı silkip boşayım
Sana yönelip koşayım
Aşkınla çöle düşeyim
Ya Mevla’m arayım seni.

Kamil mürşidim bulayım
Sırr-ı sülukun olayım
Aşk deryasına dalayım
Ya Mevla’m bulayım seni.

Haşyetle secde edeyim
Aşkın ile inleyeyim
Erim erim eriyeyim
Ya Mevla’m duyayım seni.

Seherde uyandır beni
Nurunla boyandır beni
Rahmetinle kandır beni
Ya Mevla’m bileyim seni.

Giyeyim hilkat gömleği
Tattır ölmeden ölmeyi
Kalbimden kaldır perdeyi
Ya Mevla’m göreyim seni...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yemiyoruz dostum bu edebiyatları
Sen ismin kadar yabancısın bu topraklara, bu ülkenin insanlarına...
Tıpkı videosunu koyduğun kişi gibi.
Bu arada Muhsin YAZICIOĞLU bu ülkenin yetiştirdiği en kıymetli ve naif dava adamlarından biridir. Eğer öyle olmasaydı CIA adına köpeklik yapan FETÖ iblisi onu öldürtmezdi.

Mekanı cennet, makamı âl-i olsun. "Türk"ün medar-ı iftiharı bu küheylan asaletindeki yiğidi bir ömür rahmetle, sevgi ve muhabbetle anacağız.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Muhsin Yazıcıoğlu Sözleri

Muhsin Yazıcıoğlu, Türk Siyasetçi, veteriner hekim ve parti lideri. TBMM Sivas milletvekili ve Büyük Birlik Partisi’nin kurucusu ve ilk genel başkanıdır.

31 Aralık 1954 tarihinde Sivas ili Şarkışla ilçesinde dünyaya gelen Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 yılında yaşanan bir helikopter kazasında hayatını kaybetmiştir.

Bir kar tanesi olsam Mekke‘ ye düşmek isterdim.

Bir elinde Bilgisayar, Bir elinde KUR’AN olsun.

Er meydanı kancıklık kabul etmez!

Namlusunu millete çeviren tanka selam durmam.

Bizim milliyetçiliğimiz ete, kemiğe, kana veya ırka değil, kültüre dayanır.

İslam hassasiyeti olmayan milliyetçiliğin içi boştur.

Firavun’a karşı çıkmak yetmez, Musa’nın yanında olmak gerekir!

Vatan aşkı maya gibidir. Sütü bozuklarda tutmaz.

Bu ülkede dürüst olmak başa beladır ama o bela başımızın tacıdır.

İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok.

alt kimlik-üst kimlik gibi kavramları kabul etmiyoruz. Dinimizde bölücülüğe yer yoktur.

İnanmadığım yolda milyonlarla yürüyeceğime, inandığım yolda tek başıma yürürüm.

Vatanı sevmenin çilesini biz çektik, edebiyatını onlar yaptı.

Bizim milliyetçiliğimiz ayırıcı değil birleştirici, çatışmacı değil barıştırıcıdır.

Benim adım Muhsin Yazıcıoğlu! Bana baskı sökmez!

Bizim Allah’tan başka kimseden korkumuz yok.

Haksız bir davada zirve olmaktansa, haklı bir davada zerre olmayı tercih ederim.

Kim Allah’ın rızasına uygun hareket ediyorsa, o bizdendir. Kim Allah rızasından uzaksa bizim dışımızdadır.

Kan dökmeyi seven bir millet değiliz ancak söz konusu vatan ise; dünyanın şah damarını keseriz.

Önümüzde iki seçenek var: Ya ibret almayanlar gibi tarihin tekerrürüne seyirci kalacağız ya da bu ezberi bozacağız. Biz, ikinci yolu seçiyoruz.

Ölüm inançsız insanlar için korkunç bir sondur ama inananlar için ne kadar zevkli bir başlangıçtır!

Biz, Kürt’üyle, Türkmen’iyle, doğulusuyla batılısıyla, Alevi’si Sünni’siyle biriz ve beraberiz.

Kürt’üyle, Türkmen’iyle, doğulusuyla batılısıyla, Alevi’si Sünni’siyle Ortak sorunlarımız var ve onları demokrasi içinde çözeriz biriz ve beraberiz.

Evet, adım Muhsin Yazıcıoğlu, bende ve arkadaşlarımda döneklik olmaz.

Biz inandığımızı yaptık. İnandığımızı yapmaya devam ediyoruz.

Hayat böyledir dostum geçer beklemekle. Ümitlerin bittiği yerde abdest al ve sabahı bekle.

Haksız bir dava uğruna sultanlık yapacağıma, gerekirse haklı davada tek başıma yürüyeceğimi söylüyorum.

Biz, herkesin inandığını açıkça ifade edebileceği, ifade ettiğini serbestçe hiçbir baskıya uğramadan yaşayabileceği
bir Türkiye istiyoruz.

Biz bütün mezheplerin, bütün inançların, bütün fikirlerin tartışılmaz şekilde yaşayabileceği bir Türkiye istiyoruz

Üşüyorum Bir coşku var içimde bu gün kıpır kıpır Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum

Gözlerim parke parke taş duvarlarda Açılıyor hayal pencerelerim Hafif bir rüzgar gibi süzülüyorum

Kekik kokulu koyaklardan aşarak Güvercinler ülkesinde dolaşıyor Mis gibi nane kokuları arasında Ruhumu dinlemek istiyorum

Zikre dalmış her şey
Güne gülümserken papatyalar
Dualar gibi yükselir ümitlerim

Güneşle kol kola kırlarda koşarak Siz peygamber çiçekleri toplarken Ben çeşme başında uzanmak istiyorum

Huzur dolu içimde Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum

Bana, imanımın ışığı yeter…

Ellerim mi kelepçelenmiş arkasından? Tutsak edilemez ya düşünceler!

Paslı kilit ve demirlerle çevrili.
Olsa da odam Sınır tanımaz hayaller.

Gül, gül ki gül yüzünde binlerce güller açsın.

Sevgiyle bakıyor gül gibi görüyorsan sen bahtiyarsın

Dön de bir bak maziye
Ne kaldı giden mevsimden?

Acılar toplamışız Kır çiçekleri gibi Hüzün ve keder bahçelerinden.

Acılar içinde mutluluk yaşarım.

Bak işte,Demir kapıların kapandığı Asma kilidin yanında
Soğuk duvarların dibindeyim.

Ruhumla öyle yakınım ki sana,
Hemen gözlerindeki hüzne değeceğim.

Bahar gelmiş ak topraklar yeşermiş Ak gönülde doğan ümitler gibi. Yükseklerde donan karlar erimiş Sabrın karşısında zulümler gibi.

Çağıl çağıl sular akar dağında
Türlü çiçek açmış yurdun bağında Kuzular meleşir yayla çağında Güzel yarınları müjdeler gibi.

Meyveye dönüştü nar çiçekleri
Bahara işaret kar çiçekleri
Ufukta boy verir nur çiçekleri
Ülkümün güneşi doğuyor gibi.

Bülbül gonca bekler gönül bağında Mahkum bahar bekler, bülbüller gibi.

Her şeyin bir senden olduğuna.
İman ile inanmak ne güzel.

Hamd-ü senalar ile uğruna.
Çile çekmek ve yanmak ne güzel.

Her yan taş duvar,demir parmaklık Ve kilitli kapım.
Bir başıma olsam ne çıkar ki.
İlahi! Ben seninle varım…

Ulaşsa nur şavkın yıldızlarla.
Aydınlanır ilahi ışığınla.
Bu zindan şenlenir benliğim huzurla dolar Şükür sana, ellerim hep havada.

Kahrına da lütfuna da razıyım!
Adalet bekliyorum her duada…

Geçmişten geleceğe uzanan
Bir yolun neresindeyim?Daha hangi dağ ve engelli yollardan
Çıplak ayaklarla gideceğim?

Bu gün bir son, yoksa bir başlangıç mı? Daha kaderin hangi çilesini öreceğim?

Kanımı, gözyaşımı, istikbalimi, yıllarımı kimden isteyeceğim? Maznun mu, masum muyum? Hesabını Allah’a, Allah’a, Allah’a vereceğim.

Muhsin Yazıcıoğlu ruhun şad,mekanın cennet olsun inşallah.Seni Allah için çok seviyorum.

Başkanım yokluğun bizide şair yaptı insallah arzuladığını bulmussundur. Kainatın Efendisine komşu olmuşsundur.

dava arkadaşı, Muhsin Başkan… Allah cc mekanınızı cennet etsin, Resulullah’a (sav)komşu eylesin,

Ah demek yok bu dünyada, Allah bize yeter…

Seni Allah c.c rızası için sevdik mekanın cennet olsun inşallah vatan ve millet aşığı lider

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Muhsin Yazıcıoğlu tarih olmaz Muhsin Yazıcıoğlu tarihte olur tarihin üstünde Muhsin Yazıcıoğlu Muhsin Yazıcıoğlu Devri başladı Muhsin Yazıcıoğlu Ben Muhsin Yazıcıoğlu hissediyorum Muhsin Yazıcıoğlu vermeyeceğim adamdır Ben Muhsin abi çok seviyorum Murat abi Görmeseydim adamdan Kurtlar Vadisi Pusu 74 Muhsin Yazıcıoğlu'nun Muhsin Yazıcıoğlu olmak kolay olmuyor Muhsin Yazıcıoğlu almak Onun için Muhsin Yazıcıoğlu devam etti Onun için Muhsin Yazıcıoğlu devam etti 13 yıl Muhsin Yazıcıoğlu daveti 13 onu çikolata abi devam ettin Kurtlar Vadisi Pusu on dördüncü yılına girecek TRT 1'de on dördüncü yılına görecek on dördüncü yılına gıcıktır Muhsin abi 14 yıllara gıcıktır kola takılan on dördüncü yıllarca çektim Kurtlar Vadisi Pusu TRT 1'de devam edecektir artık Muhsin abi nin yeni kanalı TRT 1

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,547
Muhsin Yazıcıoğlu tarih olmaz Muhsin Yazıcıoğlu tarihte olur tarihin üstünde Muhsin Yazıcıoğlu Muhsin Yazıcıoğlu Devri başladı Muhsin Yazıcıoğlu Ben Muhsin Yazıcıoğlu hissediyorum Muhsin Yazıcıoğlu vermeyeceğim adamdır Ben Muhsin abi çok seviyorum Murat abi Görmeseydim adamdan Kurtlar Vadisi Pusu 74 Muhsin Yazıcıoğlu'nun Muhsin Yazıcıoğlu olmak kolay olmuyor Muhsin Yazıcıoğlu almak Onun için Muhsin Yazıcıoğlu devam etti Onun için Muhsin Yazıcıoğlu devam etti 13 yıl Muhsin Yazıcıoğlu daveti 13 onu çikolata abi devam ettin Kurtlar Vadisi Pusu on dördüncü yılına girecek TRT 1'de on dördüncü yılına görecek on dördüncü yılına gıcıktır Muhsin abi 14 yıllara gıcıktır kola takılan on dördüncü yıllarca çektim Kurtlar Vadisi Pusu TRT 1'de devam edecektir artık Muhsin abi nin yeni kanalı TRT 1
EROL19EROL
Mesaj otomatik birleştirildi:

Allah rahmet eylesin, saygıyla anıyoruz

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Çok değerli ve Saygıdeğer birisiydi Muhsin Yazıcıoğlu. Ama alabileceği oy max yüzde 2-3 tü. Aynı Doğu Perinçek gibi. Bizim ülke insanının siyasetçiden beklentileri çok farklı.

Bu arada tam Şehit mi değil mi emin değilim Muhsin Başkan. Eğer uçağı Fetocular veya yabancı ajanlar tarafından düşürüldü ise görevi sırasında öldüğü için şehit sayılabilir. Ama yok normal hiç müdahale olmadan helikopter düştü ise şehit sayılmaz. ( O olayın davası sonuçlandınmı ne çıktı hiç bilgim yok açıkçası. )

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Muhsin Yazıcıoğlu

Türk siyasetçi Muhsin Yazıcıoğlu 31 Aralık 1954 Elmalı, Şarkışla doğup 25 Mart 2009 Göksun da vefat etti

Muhsin Yazıcıoğlu Türk
siyasetçi, veteriner hekim
ve ülkücü lider. Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı; 19, 20, ve 23. dönem TBMM Sivas milletvekili ve BBP partisi'nin kurucusu ve ilk başkanıdır

Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazasında Kahramanmaraş'ta şüpheli bir şekilde öldü.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Ankara'daki mezarı

31 Aralık 1954 günü Halit ve Fidan Yazıcıoğlu çiftinin son çocuğu olarak Sivas Şarkışla
ilçesinin Elmalı köyünde doğdu
Muhsin Yazıcıoğlu İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da yaptı

Ankara Üniversitesi Veteriner
Fakültesini bitirip Gülefer Yazıcıoğlu ile de burada tanışıp evlenen Muhsin Yazıcıoğlu iki çocuk babasıydı.

Muhsin Yazıcıoğlu 1968 de Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katıldı.Üniversite eğitimi için 1972'de Ankara'ya gelip Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapdı

Sırasıyla Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığında bulunan Muhsin Yazıcıoğlu
1978 yılında faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneğinin de kurucu genel başkanı oldu

Muhsin Yazıcıoğlu Bahçeli
evler ve Kahramanmaraş katliamlarıyla suçlandı, fakat yargı tarafından suçsuz bulundu ve serbest bırakıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu 1980 sonrası beş yılı hücrede olmak üzere yedi 7.5 yıl hapishanede yattı. Daha sonra suçsuz bulundu ve beraat etti

Muhsin Yazıcıoğlu 1978 yılında Alevî vatandaşlara düzenlenen katliamın başkanı olarak suçlanmış, daha sonra suçsuzluğuna kanaat getirilerek beraat etmiştir.

Muhsin Yazıcıoğlu 1980 yılına kadar MHP genel başkan müşavirliği görevinde bulundu.

Muhsin Yazıcıoğlu 12 Eylül 1980'den sonra MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'ndan 5,5 yılı hücrede toplam 7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde kaldı. Üşüyorum adlı bir şiir yazdı.

Muhsin Yazıcıoğlu Ceza
evinden çıktıktan sonra cezaevindeki ülkücüler ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı.

Yazıcıoğlu, 1987'de Milliyetçi Çalışma Partisi'ne (MÇP) girdi ve genel sekreter yardımcılığı görevinde bulundu.

20 Ekim 1991 Milletvekili Genel Seçimlerinde, Refah Partisi
Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Islahatçı Demokrasi Partisi'nin (IDP) oluşturduğu ittifak bünyesinde milletvekili adayı olan Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas'tan milletvekili seçildi.

Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992'de partisinin siyasî anlayışıyla uyuşamadığı" gerekçesiyle beş milletvekili ile MÇP'den ayrıldı. 29 Ocak 1993'te, MÇP'den ayrılan bir grup arkadaşı ile beraber Büyük Birlik Partisi'ni kurdu ve genel başkanı oldu.

Muhsin Yazıcıoğlu 24 Aralık 1995 deki erken seçimlerde ANAP-BBP ittifakından 20. dönem Sivas milletvekili olarak yeniden TBMM'ye girdi.

Muhsin Yazıcıoğlu 28 Şubat 1996 da ANAP'tan istifa edip BBP'ye döndü.8 Ekim 2000 20 Temmuz 2003 ve 30 Nisan 2006 tarihli 6. Olağan Büyük Kurultaylarda yeniden genel başkan seçildi.

Muhsin Yazıcıoğlu 22 Temmuz 2007 de Sivas'tan bağımsız milletvekili olarak TBMM'ye girdi ve seçimlerden önce bıraktığı BBP genel başkanı olarak tekrar seçildi.

25 Mart 2009 tarihinde maraş
mitinginden Yozgat Yerköy
mitingine hareket etmek üzere bulunduğu helikopter bilinmez bir sebepten dolayı düştü.

25 Mart 2009 da Helikopter düştükten 48 saat sonra Muhsin Yazıcıoğlu dâhil altı kişinin naaşı Keş Dağı Kuru Dere Kanlı çukur mevkiinde bulundu

28 Mart 2009 tarihi ve saat 14:10'da BBP genel sekreteri
Yalçın Topçu'nun yaptığı açıklamaya göre BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler vefat etmişlerdir

Muhsin Yazıcıoğlu daha önce on yedi defa trafik kazası geçirmişti ancak bunların hepsini hafif atlatmıştı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun cenazesi ölümünden altı gün sonra 31 Mart 2009 tarihinde Kocatepe Camii'nde kılındı

Muhsin Yazıcıoğlunun Türk bayrağına sarılı naaşı çiçek ile süslendi. Cenaze törenine basın mensupları dâhil yaklaşık 700.000 kişi katıldı.

Muhsin Yazıcıoğlunun Vasiyeti üzerine cenazesi, Taceddin Dergâhı'na gömülmeyi vasiyet ettiği için bir bakanlar kurulu kararı çıkarılarak Mehmet Âkif Ersoy müzesi olarak kullanılan dergâhın bahçesine defnedildi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümü ardından memleketi Sivas'ta birçok parka ve caddeye ismi verildi.

Adıyaman, Amasya ve Ankara Çamlıdere ilçesinde yapılan caddenin ismi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi olarak değiştirildi.

Anadolu'nun birçok yerinde park, cadde ve vakıflara
Muhsin Yazıcıoğlunun ismi verilerek kendisine duyulan sevgi ve saygı ifade edildi.

Günümüzde kazanın biçimi ve ihmaller hâlen tartışılmakta olup konu soruşturulmaktadır.

6 Ocak 2014 de Aksiyon
dergisinin 996. sayısında Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşını taşıyan helikopterin düşme nedeninin karbon monoksit olabileceğine ilişkin bilgilere yer verildi.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
yıllarca milleti karanlığa ittiniz.
kırkta altmışta seksende ittiniz hala İTsiniz. bu ne pisliktir kardeşim temizle temizle bitmiyor.

fatih1430

Asistan
Reaksiyon puanı
113
Allah rahmet etsin nur içinde yatsın ama

onu şehit eden ler hala aramızda dolaşıyorlar

devlet bile bile açığa çıkarmıyor çıkarmak istemiyor

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Son düzenleme:

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Yemiyoruz dostum bu edebiyatları
Yemezsiniz tabi milletin hakkını yemekten, iftira, zan'dan midenizde yer kalmamış.
Çıkmış bir tane neyi düğü belirsiz, elde kanıt yok salla tutturabildiğine. Görmediğin, kanıtlayamayacağın şey seni sadece dedikoducu yapar, maşa yapar, iftiracı yapar.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Büyük adamdı , Allah rahmet eylesin. Hiç unutamıyorum o helikopter kazasını...

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Son düzenleme:

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı