KMPlayer Adım Adım Kurulum ve Ayarlar

Bu konuyu okuyanlar

RockyBalboa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benim Pc notebook hangi seçeneği seçeceğim ses çıkışında?

ramses55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Webtv izlemek için url girdiğimde 80004005 diye bir hata kodu veriyor, http ya da mms hiç bir urlyi açmıyor. Oysa öteki playerlerde (vlc, windows vb.) aynı url ile izleyebiliyorum. Nerede hata yapıyorum? Yardımlarınız için peşinen teşekkürler.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
bunu prog dvb gibi kullanabilirmiyim. kanal araması nasıl yapılıyor acaba?

onu bilmiyorum işte ama WDM/BDA ayarları filan orayı kurcukla derim. Modern temanın altında 1'den 9'a kadar kanal numaraları var. Elimde Tv kartı olmadığı için fazla yardımcı olamayacağım :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
1 saattir wdm ve bda hakkında sıfırdan araştırma yapıyorum. 2-3 siteye üye oldum, sayfalarca yazı okuyup bir kaç da dosya indirip kurdum ama sonuç hala sıfır. ne okuduklarımdan en ufak bir şey anladım, ne de kurduğum dosyaları neden kurduğumu biliyorum. burası neresi, ben kimim :D

neanaok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar elimde tv ve radio url leri var KMplayer url yazınca mesela mms://95.0.159.138/TV1 bunu nasıl kaydederim oynatma listesine aynı uydu kumandası gibi ismini nasıl degiştirebilirim favorilere nasıl alabilirim istedigim tv kanallarını çok uraştım yapamadım böle secenek varmı bilen varsa bana yardım edebilirmi.

--- Mesaj Güncellendi ---

merhaba arkadaşlar elimde tv ve radio url leri var KMplayer url yazınca mesela mms://95.0.159.138/TV1 bunu nasıl kaydederim oynatma listesine aynı uydu kumandası gibi ismini nasıl degiştirebilirim favorilere nasıl alabilirim istedigim tv kanallarını çok uraştım yapamadım böle secenek varmı bilen varsa bana yardım edebilirmi.

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende kullanıyorum kmplayer ancak haricen codec yükleyip seçtiğim zaman codesiz görüntüden daha bozuk çıkıyor. bende codeği kaldırmak zorunda kalıyorum. bilgisayarımın donanımsal özelliklerinden mi acaba bu durum..

overclocking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben yıllardır harici kodekle kullanıyorum. Önce Klite Mega Codec Pack yükle. Sonra KMPlayer kur. Zaten KMPlayer "Kazaa Media Player" demek. Klite Mega Codec'te "Kazaa Lite Mega Codec" demek.
Kendi şeyini niye tanımasın. KMP yi sonra kur. Kodekten sonra...
Önce KMP yü yüklüyorsun. Kurulurken Codec var mı bakıyor. Baktı yok ona göre kuruyor kendisini. Sonra sen üzerine Codec yükleyince KMP nin düzenini bozuyor.
Kodekleri önce yükle ki KMP kurulurken kodeklerin yüklü olduğuna bakıp kurulumunu onu baz alarak yapsın...

TahaAY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fotoğraf Almak İçinde Kısayolu Vardı Diye Hatırlıyorum. Bilen Arkadaşlar Yardımcı Olabilirse Diğer Arkadaşlarımızda Öğrenebilir.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Fotoğraf Almak İçinde Kısayolu Vardı Diye Hatırlıyorum. Bilen Arkadaşlar Yardımcı Olabilirse Diğer Arkadaşlarımızda Öğrenebilir.

Ctrl+A tuşlarına aynı anda basın, fotoğrafı C:\Program Files (x86)\The KMPlayer\Capture kısmına atar.

Zaten bunları KMPlayer açık iken video üzerine sağ tıklayıp, yakalama yazan yerde de görebilirsiniz, hangi tuşlar ile screen shot alınır orda yazıyor.

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
adını ilk kez duyuyorum :O biz de kuralım bakalım zararın neresinden dönsek kardır.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
otomatik altyazı bulma var mı bs player gibi, varsa nasıl buluyor(uz)? BS nin altyazı bulması çok iyi örneğin KM nin nasıl?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
otomatik altyazı bulma var mı bs player gibi, varsa nasıl buluyor(uz)? BS nin altyazı bulması çok iyi örneğin KM nin nasıl?

kmplayer'da öyle bir özellik yok diye biliyorum ama ihtiyaç da var mı ki? divxplanet ve turkcealtyazı siteleri zaten altyazı çeviren tek siteler.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
oto altyazı bulma olsa bs deki gibi çok iyi olurdu be [MENTION=101833]topalsolucan[/MENTION] peki bs dışında oto altyazı bulma hangisinde var?

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15

Altyazı bulma var, Kmplayer'ı açın, klavyeden kısayol olarak F2 ye basın ve en alttaki resimde verdiğim kırmızı seçili yeri işaretleyin.

Diğer seçenek. (yukarıda yazdığımı yaptıysanız buna gerek yok, sadece bilgi olsun diye yazıyorum)
Mause ile Kmplayerın üzerinde iken sağ tıklayıp Seçenekler-Tercihler-Genel şeklinde de uzun yoldan gerekli ekrana ulaşabilirsiniz.

Bir de şu yöntem var: Altyazı dosyasına tıklayıp mause tuşuna basılı tutarak, yani altyazıyı sürükle bırak şeklinde videonun içine atarsanız video otomatik olarak altazıyı göstermeye başlar.

Hatta altyazı bulmakla kalmıyor, altyazının rengini, yazı tipini, yazının kalın ya da inceliğini de ayarlayabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde en alttan bir üstte ''Altyazı işleme'' yazan yerden gerekli ayarlar yapılabilir.

Altyazı senkron bozukluğu olması durumunda ise, klavyeden Ğ ve Ü harflerine basarak altyazı ile ses senkronu sağlanabilir.
Misal altyazı sesden geç geliyorsa Ğ harfine teker teker basılabilir, tam tersi için Ü.

KMplayer hiç bir video playerda olmadığı kadar ayar içerir, bu nedenle hem zor hem de en iyi playerdır.
Gerekli ayarları zamanla öğrenirseniz en iyi ses ve görüntüyü KMplayerdan daha iyi hiçbir playerın vermediğini görebilirsiniz.
Kolay gelsin.

2012-11-09_202502.jpg

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
@RocKhan hocam sen olayı yanlış anlamışsın. altyazı bulma derken, playerin filme uygun altyazıyı internetten kendisinin bulmasından bahsediyor. senin dediğin şey sadece klasördeki mevcut altyazıyı çağırma.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
@RocKhan hocam sen olayı yanlış anlamışsın. altyazı bulma derken, playerin filme uygun altyazıyı internetten kendisinin bulmasından bahsediyor. senin dediğin şey sadece klasördeki mevcut altyazıyı çağırma.

O özellik çok eskiden vardı, hatta uygulama olarak hala menüde duruyor.
Ctrl+Alt+Q basınca ekrana geliyor, ama arama yapmıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1- kmp da yaptığımız ayarları kaybolmayıp tekrar kmp kurulumunda kullanmak için yapılacak işlem sırasını resimli açıklayabilirmisiniz

2- müzik parçasını çalarken VLC de parça ile ilgili görsel resim otomatik olarak çıkıyor ( mesela ya solistin resmi yada plak resmi ..... gibi resimler otamatik çıkıyor ,,,, bunu KMP de otamatik olarak parça çalarken , o parça ile görsel bilgi veren resimleri göstermesi için ayar varmı ,,,
(
JPEG resim dosyada varsa resim çıkıyor ama yoksa resimde yok FAKAT VLC de JPEG olmasada anında parça ile ilgili görsel resim çıkıyor sanki çalan parçaların içinde resimler adapte edilmiş gibi ,, yoksa anında internetten mi bulup ilgili resmi gösteriyor )

Dazu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Diğer kullandığım programlar videonun yarısında kapanıyordu.Bu program gerçekten çok başarılı :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kamerayla çektiğim .MTS uzantılı video dosyalarını açmadı.
coreAVC de yükledim yine olmadı.
Ayrıca coreAVC dışında kurduğum programlarla gelen codec haricinde codec yüklemedim.
MTS uzantılı dosyalarımı KMPlayer ile açabilmem için codec yüklemeli miyim? yüklenecekse hangi codecleri yüklemem lazım? yardımcı olursanız sevinirim.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Kamera kaydı ise PowerDVD ile izlemeyi deneyin :D