Kmode exception not handled mavi ekran hatası

Bu konuyu okuyanlar

yiscan

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Benim PC 2 ayda bir PC'yi açarken no signal hatası veriyor monitörde, halbuki PC sisteminde bir sıkıntı yok yani kablolarda vs veya monitörün kendisinde bir sıkıntı yok, monitör(BenQ XL2411Z), internetten araştırmalar üzerinde statik elektrik birikmesi veya RAM'lerde bir sıkıntı olabileceğini okudum. İlk önce statik elektrik boşaltmak için her şeyi denedim. CPU pilinden anakart kablolarına varıncaya kadar her şeyi söktüm 10 dk bekledim. Kasada takılı kablo bırakmadım, 1dk boyunca Power tuşuna basılı vs tuttum ama RAM'ler eski halinde takılı iken tekrar açmaya çalıştım açılmadı. Sonra RAM'lerin yerlerini değiştirmeye çalıştım. Tek tek farklı farklı taktım açılmadı. Eskiden RAM'ler 1. ve 3. sokette takılıydı, sonrasında bir RAM'in arızalı olabileceğini düşündüm ve tek RAM'i 4. sokete taktım tek RAM ile açtım PC'im açıldı, sonra 2. sokete diğer RAM'i taktım. PC açılmadı. Sonra 3. ve 4. sokete RAM'i taktım PC açıldı 16 GB RAM çalışır halde olduğunu CPU-Z ve BIOS ekranından görüntüledim. Sonra 4 soketli anakartlarda RAM'lerin yanyana takılmaması gerektiğini gördüm ve 3. sokette ki RAM'i 2. sokete taktım bir boşluk bıraktım. Yani bu sefer yine açılmadı. En son eski haline taktım 1. ve 3. sokete taktım RAM'leri PC yine açılmadı ve son olarak 1. ve 3. soketteki RAM'lerin yerini değiştirip yine 1.ve 3. sokete taktım şu an PC açıldı ve 16 GB RAM aktif olarak çalışır vaziyette gözüküyor. Bu saçma hatayı niye alıyor olabilirim zaten eskiden de böyleydi RAM'lerin yerleri fakat açılmıyordu, bu hatayı ara ara 2 ayda bir ayda bir 3 ayda bir alıyorum ve illet etmiş durumdayım anakart kablolarını çıkar tak çıkar tak parmak uçlarım zedelendi. Çözüm için, yeni RAM mi almalıyım yoksa anakartı bir PC'ciye mi göstermeliyim? Tanıdığım bir PC'ci var işini iyi bilen minidump ekte.
Teşekkür ederim.
MİNİDUMP

Son mesajlar