Klasik Sorun...

Bu konuyu okuyanlar

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Klasik bir sorunla karşı karşıyayım, bu sorun boot ederken karşıma çıkıyor, yardım!!!!!!

Ekli dosyalar

• snapshot1.png
    snapshot1.png
    73.1 KB · Görüntüleme: 268

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Proteus mu kuruyorsun?

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Deniyorum, bari sistemim var diyeyim :D
dostum madem sistemin vardı turkcell'in verdiği internetle iyi bir iso indirip kursaydın ya hatta telefonun da bir tane vardı bile proteus'u kurduktan sonra telefonda ki iso'yu cd'ye yazdırmayı dene.

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
dostum madem sistemin vardı turkcell'in verdiği internetle iyi bir iso indirip kursaydın ya hatta telefonun da bir tane vardı bile proteus'u kurduktan sonra telefonda ki iso'yu cd'ye yazdırmayı dene.
Ben depoluyorum linux mint,ubuntu,windows xp,windows 7 :D

Yazdırılmıyor cd'ye. Zaten cd'den başlatıyorum pc'yi, yazdırmak için cd'yi sokacak yer yok :D

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Usb'ye format atacam da o kadar veri var nereye yedekleyeceğim :(
yandex disk falan diyeceğim ama internet kotası senin için büyük sıkıntı bilemiyorum yeni flash al istersen a101'de var 12 liraya satılıyor ben aldım.

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Yada almayayım, para gidecek :D şarj yeri kırıldı telefonun :( 40 lira :( yaptıracağım :(

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Klasik bir sorunla karşı karşıyayım, bu sorun boot ederken karşıma çıkıyor, yardım!!!!!!

Önce disk'ini biçimlendir. Dosyalama sistemi (format) desteklenmiyor hatası alıyorsun. Porteus'ta Gpated var. Hata bildiriminde de onu öneriyor.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Gpardet programını çalıştırıyorsun (root şifresi ister) disk bölümlerini göstern bir grafik açılıyor. biçimlendirmek, yada silmek istediğin diski sağ tıklıyorsun ve biçimlendirmek istediğin formatı seçiyorsun (Linux için EXT4 önerilir) ve onay için üst paneldeki onay işaretini tıklıyorsun. İşlem bitene kadar bekliyorsun. Diski önce sildiysen, yeni biçimlendirilmiş diski tekrar sağ tıklıyorsun ve "flags" yazan bölümü seçip "boot" olarak seçiyorsun. Sabit diskinde bir'den fazla bölüm varsa, bir bölümün (birinci bölüm tercihen) boot olarak işaretli olması gerekiyor. Sabit diskin adı genelde "sda" veya "sda1" olarak görünür. harici takılan diskler veya bellekler "sdb" veya "sdb1" olarak görünür. Kullanımı çok kolay, bu nedenle riskli ve bu nedenle şifre ile açılır.

goldteam34

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Gpardet programını çalıştırıyorsun (root şifresi ister) disk bölümlerini göstern bir grafik açılıyor. biçimlendirmek, yada silmek istediğin diski sağ tıklıyorsun ve biçimlendirmek istediğin formatı seçiyorsun (Linux için EXT4 önerilir) ve onay için üst paneldeki onay işaretini tıklıyorsun. İşlem bitene kadar bekliyorsun. Diski önce sildiysen, yeni biçimlendirilmiş diski tekrar sağ tıklıyorsun ve "flags" yazan bölümü seçip "boot" olarak seçiyorsun. Sabit diskinde bir'den fazla bölüm varsa, bir bölümün (birinci bölüm tercihen) boot olarak işaretli olması gerekiyor. Sabit diskin adı genelde "sda" veya "sda1" olarak görünür. harici takılan diskler veya bellekler "sdb" veya "sdb1" olarak görünür. Kullanımı çok kolay, bu nedenle riskli ve bu nedenle şifre ile açılır.
Sağol ALLAH RAZI OLSUN bende bunu yapamıyordum, yarın denerim. İyi geceler ALLAH rahatlık versin ;)