Kıvırcık Ali vefat etti!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Türk halk müziğinin sevilen isimlerinden Kıvırcık Ali olarak bilinen Ali Özütemiz İstanbul Çatalca'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Ünlü türkücünün takla atan aracından cansız bedeni çıkarıldı.

8ff_fd57f.jpg

Kıvırcık Ali olarak bilinen Türk halk müziği sanatçısı Ali Özütemiz, Çatalca'da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Sabah 05.30 sıralarında Çatalca Tepecik mevkiinde meydana gelen kazada Ali Özütemiz'in otomobilinin takla attığı ifade edildi.

Beşiktaş'taki stüdyosunda albüm çalışması yapan sanatçının sabaha karşı evine giderken kaza geçirdiği bildirildi. 42 yaşındaki Özütemiz'in hayatını kaybettiği, cesedinin ise hastane morguna kaldırıldığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Ali Özütemiz için yarın saat 13.00'te Avcılar Er Mahmut Dede Cemevi'nde tören yapılacak.

KIVIRCIK ALİ KİMDİR?

11 Ekim 1968'de Tokat'ın Turhal ilçesinin Erenli köyünde dünyaya gelen Ali Özütemiz, Mahzuni Şerif, Abdullah Papur, Ali Kızıltuğ, Ali Ekber Çiçek, Muhlis Akarsu, Rıza Aslandoğan, Arif Sağ, Musa Eroğlu ve Sebahat Akkiraz gibi büyük üstatları dinleyerek büyüdü. Zamanın çoğunu bağlama çalarak geçiren Özütemiz, gazino ve düğün salonlarında çalışmaya başladıktan sonra saçlarının uzun ve kıvırcık olmasından dolayı ''Kıvırcık Ali'' olarak anılmaya başlandı.

ALBÜMLERİ

''Gül tükendi ben tükendim'', ''Isırgan otu'', ''Üçüncü gurbet'', ''Geriye dönün seneler'' ve ''Hepimize yeter dünya'' adlarıyla 5 albüm çıkaran ''Kıvırcık Ali'', 2 çocuk babasıydı.

DİLLERDEN DÜŞMEYEN 3 ESERİ

Kıvırcık Ali okuduğu, "Isırgan Otu", "Tükendim" ve "Gülüm" isimli eserlerle akıllarda yer yapmıştı.

Haber7

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Ölüm Allah'ın emri ama genç yaşta hayata veda edenler geride kalanları çok üzmüştür..

Allah rahmet eylesin.Yakınlarına ve sevenlerine sabırlar versin.

Eğerki Gelmeler topraktan ise
Demekki gitmeler aynı yeredir

demişti şu şarkısında.
[video=youtube;ElXs3TanWNA]http://www.youtube.com/watch?v=ElXs3TanWNA[/video]

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
allahdan geride kalanlara sabır versin. üzücü haber.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Üzüldüm :( Allah yakınlarına ve sevenlerine sabır versin :(

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Allah rahmet eylesin...

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Allah Rahmet Eylesin Bu abi ısırgan otunu söyleyen abimi ? Ayy çok üzüldüüüümmmmmmm :(

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Çok üzüldüm.Allah rahmet etsin.Mekanı cennet olsun.Türküleri çok kıymetliydi benim için.
[video=youtube;FSS9owPNT-Q]http://www.youtube.com/watch?v=FSS9owPNT-Q[/video]

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Allah'ım rahmet eylesin ..

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Allah rahmet eylesin.
Sabah sabah manşetten vermişler birde çok şaşırdım ve üzüldüm.

ramaknisnan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Allah rahmet eylesin. Annesi ve kendisi benim hastamdı. Şu anda da bizim hastanenin morgunda yatıyor. Üzüldüm :(

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Allah rahmet eylesin...
üzücü bir haber sabah sabah

pasur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bugünlerde aklımdan geçiyordu bende bu adam uzun zamandır albüm yapmadı ne oldu acaba diye demek ki albüm üzerinde çalışıyormuş yazık oldu Allah rahmet eylesin sevenlerine sevdiklerine sabırlar versin...AMİN

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Allah rahmet eylesin... büyük bir türkücümüzü kaybetttik Aillesine Allhtan sabır Diliyorum çok erken birakti bizi ali abiiii.......

macindows

Asistan
Reaksiyon puanı
59
KIVIRCIK ALİ KİMDİ?
Ali Özütemiz, 11 Ekim 1968’de Tokat’ın Turhal ilçesinin Erenli köyünde dünyaya geldi.
Mahzuni Şerif, Abdullah Papur, Ali Kızıltuğ, Ali Ekber Çiçek, Muhlis Akarsu, Rıza Aslandoğan, Arif Sağ, Musa Eroğlu ve Sebahat Akkiraz gibi büyük üstatları dinleyerek büyüyen, zamanın çoğunu bağlama çalarak geçiren Özütemiz, gazino ve düğün salonlarında çalışmaya başladıktan sonra saçlarının uzun ve kıvırcık olmasından dolayı "Kıvırcık Ali" olarak anılmaya başlandı.
"Gül tükendi ben tükendim", "Isırgan otu", "Üçüncü gurbet", "Geriye dönün seneler" ve "Hepimize yeter dünya" adlarıyla 5 albüm çıkaran "Kıvırcık Ali", 2 çocuk babasıydı.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Allah rahmet eylesin.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
504
Allah rahmet eylesin.Ruhuna Fatiha okuyalım bari:(

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Allah Rahmet Eylesin...

StarWars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah Rahmet Eylesin... Çok değerli bir sanatçıydı.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Allah rahmet eylesin; sevdiklerine sabır versin.

Yalan dünya işte.