Kıskanıyorum

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Parası olanları, mutlu hayat sürenleri, gelecek derdi olmayan insanları, çocuklarımı nasıl doyurucam diye dert etmeyen insanları, Stresi olmayan insanları, birsürü aktivitesi olan insanları, Yiyecek derdi olmayan insanları kıskanıyorum. Çalışmak didinmek bende para kazanmak istiyorum ama aileme bağımlıyım. Bende kendi telefonumu kendi bilgisayarımı kendi evimi kendi eşyalarımı kendi emeğimle almak istiyorum. İstediğim herşeyi yemek istiyorum. İstediğim bütün hobileri edinmek istiyorum. Derslerime odaklanmak istiyorum.Hayata pozitif bakmak istiyorum. İstiyorumda istiyorum ama olmuyor işte. Paran yoksa sende yoksun. Paran yoksa bu dediklerimin hiçbirini yapamazsın. Gerçekten kıskanıyorum bu insanları. şimdi belkide bir çocuk ailesiyle aktivite yapıyor şu anda. Yada en sevdiği oyunu oynuyor. Elim kolum bağlı ya. Hiçbirşey yapamıyorum. ÇILDIRMAMA RAMAK KALDI. DAHA DERSLERE BİLE ODAKLANAMIYORUM. Nasıl yaşayacam bu geleceği? Nasıl kazanıcam kendi işimi? Nasıl yapıcam bunları nasıl nasıl nasıl? Bu derdi olmayan insanları kıskanıyorum ama kıskanmakla elime birşey gçemeyecek. Bir an önce hayatıma çeki düzen vermem lazım. Bana biraz akıl fikir verebilir misiniz? ?

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
@Alxy vance umarım mesajımı görür ve tamamını okursun
Yazdıklarının aynısı bende de var pc'em kırıldıktan sonra 6 sene PC ye hasret kalmıştım şu an en azından
Call of duty 4ü oynatan bir pc'em (laptopum)var
Bende hayat neden böyle diye bu durumu sorguluyorum hatta o ara
(14 15 yaşlarımda) çok tıkanmıştım ateizme doğru kayacaktım hayatında 16 yaşımdan önce namaz kıldım ama gerçek anlamda ciddi ciddi kilmadım ben 1 hadisi şerif vardı eğer bir insan sabah namazının 2 rekat sünnetini kılarsa şeytanın vesvesesi kesilir yazıyordu bende dedim ki sabah kalkıp deneyeyim ise yaramazsa yemin ederim ki din işini tamamen bırakıcam dedim (deist yada ateist) olacam dedim kendi kendime ama işe yaradı Allah'ın gerçekten var olduğunu anladım
Zaten bu durum artık benim böyle durumları hayattaki adaletsizliği sorgulamamı kesti
Benimde zoruma gidiyor neden ben böyleyim de başkasının hiç derdi yok neden o hayatı bedava yaşarken ben sıkıntılarda boğuluyorum
Neden benim gelecek kaygım varda onun yok neden o 2 tarafta da rahat yaşarken
Ben sadece öbür tarafta (1 ihtimal) rahat olacam bu adalet mi demiyorum değil
Bizim durumumuzda olan herkesin ilerde iyi yaşaması dileğiyle
Bu durumda olan herkes hayatında soğuk kanlı hareket etmeli diye düşünüyorum duygusallığa yer yok böyle hayatlarda
Bakalım 10 sene sonra bugün ne olacak

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Mal mülk her şey yerine gelir. Bunlar kolay işler. Sen dersine çalış gerisi gelir. Diyelim gelmedi en azından keşke okusaydım pişmanlığın olmaz.

MelihST324

Doçent
Reaksiyon puanı
131
Parası olanları, mutlu hayat sürenleri, gelecek derdi olmayan insanları, çocuklarımı nasıl doyurucam diye dert etmeyen insanları, Stresi olmayan insanları, birsürü aktivitesi olan insanları, Yiyecek derdi olmayan insanları kıskanıyorum. Çalışmak didinmek bende para kazanmak istiyorum ama aileme bağımlıyım. Bende kendi telefonumu kendi bilgisayarımı kendi evimi kendi eşyalarımı kendi emeğimle almak istiyorum. İstediğim herşeyi yemek istiyorum. İstediğim bütün hobileri edinmek istiyorum. Derslerime odaklanmak istiyorum.Hayata pozitif bakmak istiyorum. İstiyorumda istiyorum ama olmuyor işte. Paran yoksa sende yoksun. Paran yoksa bu dediklerimin hiçbirini yapamazsın. Gerçekten kıskanıyorum bu insanları. şimdi belkide bir çocuk ailesiyle aktivite yapıyor şu anda. Yada en sevdiği oyunu oynuyor. Elim kolum bağlı ya. Hiçbirşey yapamıyorum. ÇILDIRMAMA RAMAK KALDI. DAHA DERSLERE BİLE ODAKLANAMIYORUM. Nasıl yaşayacam bu geleceği? Nasıl kazanıcam kendi işimi? Nasıl yapıcam bunları nasıl nasıl nasıl? Bu derdi olmayan insanları kıskanıyorum ama kıskanmakla elime birşey gçemeyecek. Bir an önce hayatıma çeki düzen vermem lazım. Bana biraz akıl fikir verebilir misiniz? ?
çalış okulunu oku okursan büyüyünce istediklerin olur