Kipadan aldığım laptop servise gidiyor...

H.U.M.M.E.R

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Kipadan 10.07.2016 tarihinde Hp laptop aldim. Amd a6 6310 4gb ram 500 Gb Hdd Windows 10 64bit 1Gb R5 m330 ekran kartlı bir donanima sahip. Evde inceledim performans olarak seri. 12.07.2016 tarihinde Grafik özelliklerine tikladim. Tıkladıktan sonra Amd Readon güncellemesi mevcut dedi. Bende güncelledim. Güncellemeden sonra bilgisayarim aşırı derecede kastı. Bende tek çareyi formatta buldum. Ayarlardan kurtarma bölümüne girdim oradan yanlızca dosyalarımı kaldır dedim ve format islemi başladı. Evin eksikleri vardı onlari almaya çıkayım gelene kadar format işlemini bitirir dedim. 2 saat sonra eve geldim. Format islemi devam ediyor. Ayarlar yapilandırmasinda %67 deydi. Birden %97 ye çıktı ve bilgisayar kendini yeniden başlattı Yukarida bilgisayariniz birkaç sefer yeniden başlatılacaktır yazıyordu. O yaziyi görünce normaldir dedim. Sonra tekrar %67 den devam ediyor direk %97 ye çıkıyor bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Bunu sürekli yaptı. En sonunda bunun normal olmadığını anladım ve abim Kipaya götürdü. Onlarda servise göndericez 25 gün içinde gelir demişler. Abim açıklama bölümüne bilgisayarım açılmıyor yazmış.
Benim sorularım:
-Bilgisayarım neden öyle sıkıntı yaptı?(daha önce çoğu sefer ablamın windows 8.1 den windows 10 a yükselttiğimiz samsung bilgisayarı kastığı için format attim. Ayni şekilde format işlemini başlattım ve sorunsuz bir şekilde bitti.)
-Windowsta mi hata yoksa laptopta mi?
-Kipa kargo konusunda nasıl?
-Hp teknik servis sıkıntı çıkarır mı?
-Abimin açıklama bölümüne öyle yazmasıyla iyi mi yaptı kötü mü?(Ben gerçeği anlattım ama o öyle yazmış)

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
1.Format sırasında hata oluşmuş olabilir.
2.Muhtemelen suçlu Windows , ama ikiside paylaşabilir.
4.Bu konuda düşünmüyorum ben sorun çıkacağını.
5.Abin isterse orada tirat okusun, teknik elemanın orada yine bilgisayarım açılmıyor yazacağından adım gibi eminim :) Onlar açınca bile format devam ediyorsa zaten anlarlar.Ha bu arada kapatmayı denedin değil mi ? Açınca tekrar devam ediyorsa servis müdahale eder çünkü.Yoksa birde söyleniyorlar.

H.U.M.M.E.R

Asistan
Reaksiyon puanı
20
1.Format sırasında hata oluşmuş olabilir.
2.Muhtemelen suçlu Windows , ama ikiside paylaşabilir.
4.Bu konuda düşünmüyorum ben sorun çıkacağını.
5.Abin isterse orada tirat okusun, teknik elemanın orada yine bilgisayarım açılmıyor yazacağından adım gibi eminim :) Onlar açınca bile format devam ediyorsa zaten anlarlar.Ha bu arada kapatmayı denedin değil mi ? Açınca tekrar devam ediyorsa servis müdahale eder çünkü.Yoksa birde söyleniyorlar.
Cevapların için sağol. Kapatıp açtım aynı şekilde kaldığı yerden devam ediyor ve yine aynı hatayı yapıyor.