Kinguin'den alışveriş yapma hakkında

Bu konuyu okuyanlar

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
arkadaşlar hepinize merhaba, bu konu'da sizlere uygun fiyatlı oyun,skin ve yazılım satan kinguin'den alışveriş yapma hakkında bilgiler vereceğim.
işe öncelikle üye olmakla başlıyoruz;

bu işlemi anlatamaya bile gerek yok hepiniz yapabilirsiniz...

satın almak istediğimiz ürünü seçiyoruz öncelikle ürün hakkında detaylı bigilerin olduğu bir sayfa açılıyor;

her şey tamam ise ''satın al'' butonuna tıklayarak devam ediyoruz...

eğer aldığınız ürün bu örnekte ki gibi ucuz değilse yani gta 5 veya tom clancy gibi pahalı bir ürün değilse satın alım korumasına boşa para vermeye gerek yok onun için satın alım korumasını kaldırıyoruz (sorumluluk bana ait değildir.)

daha sonra steam trade url'mizi giriyoruz;
PkZpW8.png
PkZpW8.png
[/url][/IMG]
satın aldığımız ürün steam hesabımıza hediye olarak gelecek (trade url nasıl öğrenilir?: envanter>takas teklifleri>bana kimler takas teklifi gönderebilir bölümünde mevcut)
bu işlemleri hallettikten sonra satın alma ekranına git'e tıklıyoruz, ilk defa alışveriş yapıyorsanız sizden ülke,vilayet ve ev adresi gibi bilgiler istiyor bu bölümleri doldurduktan sonra ödeme ekranına yönlendiriliyorsunuz buradan kullanacağınız ödeme yöntemini seçip devam ediyoruz ve kinguin şu ödeme yöntemlerini kabul ediyor;

ben innial kart kullandığım için master cart logosu olan credit cart bölümünü seçtim.
bu işlemlerden sonra size doldurduğunuz bilgiler sunuluyor onaylamadığınız bir şey yoksa sipariş ver butonuyla devam ediyoruz son olarak ödeme bilgilerimizi kart numarası,son kullanım tarihi,güvenlik kodu vs dolduruyoruz ve alışverişi tamamlamış oluyoruz.
önemli notlar;
1-)eğer bir cd key'i satın almışsanız mail adresinize gelen kod ile aktifleştirme yapmanız gerekmekte yani trade url işe yaramaya bilir.
2-)satın aldığınız ürün 72 saat içinde elinize ulaşmazsa destek bölümünden 7/24 hizmet alabilirsiniz bunun için live chat'i kullanın mail seçeneğine göre çok daha hızlıdır ve mesajlarınız ingilizce yazın.

3-) yaptığınız her alışverişte size ödül olarak para verilir bu paraları gerektiği zaman kullanabilirsiniz. para dediysek öyle çok hatırı sayılır meblağlar değil bu konu da pek bir beklentiniz olmasın.
söyleyeceklerim şimdilik bu kadar aklınıza takılan bir soru olursa konu altında cevaplamaya çalışırım. iyi forumlar.

Nevaron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaslar kinguin ile bir sıkıntım oldu battlefield 3 alıcam ininal kart ile alıcam daha bugun cıkarttım 50 lirasınıda yükledim kişileştirmeydi herseyini halletim kinguinde sipariş verdim kart numarası vs sordugu yerde kart sahibinin adı diye bir bölüm var burda ismim den sonra bir boşluk içinde Son yazıyor buraya ne yazmalıyız bilen biri olupta cevaplarsa sevinirim

yucesezar

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
merhaba arkadaslar kinguin ile bir sıkıntım oldu battlefield 3 alıcam ininal kart ile alıcam daha bugun cıkarttım 50 lirasınıda yükledim kişileştirmeydi herseyini halletim kinguinde sipariş verdim kart numarası vs sordugu yerde kart sahibinin adı diye bir bölüm var burda ismim den sonra bir boşluk içinde Son yazıyor buraya ne yazmalıyız bilen biri olupta cevaplarsa sevinirim
Kartın arkasında ki güvenlik kodu olabilir üç haneli bir rakam ve kart sahibinin ismi yerine İNNİAL KART yazman gerekebilir aklında bulunsun.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Son yazıyorsa büyük bir ihtimal kartın kullanım dışı kalacağı tarihi soruyordur. Genellikle kartın ön tarafında yazar. Ekran görüntüsü koyarsanız daha doğru bilgi verebiliriz.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Bir tarihte oyun almıştım burdan yanlış oyun çıktı destek ekibine yazdım paramı iade ettiler işin iyi tarafı diğer oyunda bende kaldı :D