Kingston HyperX Fury 3D SSD lerde Kronik Isınma Sorunu ve Garanti Süreci Sonrası

Bu konuyu okuyanlar

tmetalkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bu konu, SSD (KHS) Kullanıcılarını ve Alacak Olanları İlgilendiriyor
Kingston HyperX Fury 3D SSD (KHS) alacaklar dikkat etmeli!

Isınma sorunu sonrası garanti kapsamında değişim yapılan Kingston HyperX Fury 3D sürücünün kasasından Kingston A400 Çıktı!

İki ay önce Vatanbilgisayardan iki adet Kingston HyperX Fury 3D almıştık.
Dizüstü bilgisayara takıp kurulumu yaptım.
Sürücü yazılımlarını kurarken, uygulama çalıştırırken beklenmedik biçimde şiddetli takılmalar olmaya başladı.
Şiddetli takılmalar yaşayınca hemen crystal disk info 'dan bakarak sıcaklığın 68 derecelerde olduğunu gördüm.
Sürücülerin birini arkadaşım kullanıyordu, o da kullanımda donma ve bilgisayarın ısınmasından şikayetçi oldu.
Ondan da Crystal Disk Info yazılımı ile bakmasını istedim ve değerleri iletti.
Boşta 50 küsür derecelerde, genel kullanımda ise 74 dereceye kadar çıktı ve görselini çekip gönderdi.
Sonuç: KALITSAL ISINMA SORUNU!

GARANTİ SÜRECİ
Satın aldığım bu iki adet Kingston HyperX Fury 3D katı sürücüyü Vatan Bilgisayara götürüp değişim talep ettim.
İki hafta gibi bir süre sonra gidip sıfır yeni ürünleri teslim aldım.
Ürünler değişimden geldi. Ürün kutusu ilk aldığımda siyah idi.
Değişimden gelen ürünün kutusu beyaz ve ürün içeriği görünürde aynıydı.
Yeni gelen ürünleri Crystal Disk Info ile yoklayıp ısınma sorunu olmadığını gördüm.
Fakat bu noktada sahtekarlık yapılan çok önemli bir nokta vardı.

HAYAL KIRIKLIĞI
Kingston HyperX Fury 3D kasası içine, daha alt seviye bir sürücü olan Kingston A400 'ü koymuşlar.
Evet, doğru!
HyperX Fury 3D kasasının içinde Kingston A400 SSD/KHS var ve görsellerini de ekledim...
Isınma sorunu olmamasının nedeni de A400 olmasıydı.
Kingston da bu konuda kimler sorumlu ise durumu onlara da ileteceğim.
Bu kadar da sahtekarlık olamaz.
İkinci sürücünün kutusunu açmadım, şimdi gidip durumu soruşturup değişim talep edeceğim.

Kingston HyperX Fury 3D 'Kalıtsal' (Kronik) ISINMA SORUNU VAR!
Almadan önce iki kere düşünmek gerekiyor.
Alırsanız hemen Crystal Disk Info ile ısı yoklaması yapın.
Boşta 45~50 civarı ise iade edin.
Geç kaldıysanız garanti kapsamında değişim yaptırın.
Değişim yaparsanız, değişimden sonra mutlaka yeni diye verilen sürücüyü tekrar ısı yoklaması yapın.
En önemlisi, içine başka sürücü takılıp takılmadığını anlamak için, ürün çıkartması üzerinde yazılı olan ürün örnek (model) numarasına bakarak doğrulayın.

Aynı durumlar tekrar olursa sonuna kadar hakkınızı aramalısınız.

2.5" bir Katı Hal Sürücünün boşta çalışma sıcaklığı, soğutmasız bir kasayı baz alırsak ısı değerleri boşta 30-37 arasında olmalı.
Eğer bu boşta sıcaklık 'boşta azami derece' 37 derecenin üzerinde ise kısa vadede sorun olasılığı yüksektir.
Kingston HyperX Fury 3D gibi boşta 49-55 derecelerde ise kalıtsal ısınma sorunu var demektir.
Bu gibi bir durumda, uygulama çalıştırır iken şiddetli takılmalar yaşayarak iade noktasına gelmeniz zaten kaçınılmaz olacaktır.
Boştaki sıcaklıkta çalışan (50 üzeri derece) Katı Hal Sürücünüzün (SSD/KHS), kullanımda 70 dereceye çıkması kaçınılmaz olduğu bu durumda, sürücünüzün bir haftaya kalmadan arızalanması kaçınılmaz olacaktır.
GARANTİDEN DEĞİŞİM İLE GELEN, İÇİNDE KINGSTON A400 SAKLI OLAN SÖZDE HYPER X FURY 3D SÜRÜCÜLER
garantiden sıfır gelen hyperx fury 3d görünümlü kingston a400 ssd 'ler.jpg

GARANTİDEN GELEN HYPER X FURY 3D SÜRÜCÜLERİN İÇİNDEN ÇIKAN KINGSTON A400 SSD/KHS KANITI !
garantiden sıfır gelen hyperx fury 3d görünümlü kingston a400 ssd detaylı bilgisi.jpg

ARKADAŞIMIN KULLANDIĞI DEĞİŞİME GİDEN SÜRÜCÜNÜN İŞLEM ALTINDA ŞİDDETLİ TAKILMALAR YAŞARKEN ALDIĞI OLUMSUZ SICAKLIK SEVİYESİ
hyperx fury 3d - kullanımdaki sıcaklık değeri.jpg

ARKADAŞIMIN KULLANDIĞI DEĞİŞİME GİDEN SÜRÜCÜNÜN BOŞTA SICAKLIK SEVİYESİ
hyperx fury 3d - boştaki sıcaklık değeri.jpg

KULLANDIĞIM DEĞİŞİME GİDEN SÜRÜCÜNÜN BOŞTA SICAKLIK SEVİYESİ
hyperx fury 3d - boştaki sıcaklık değeri 2.jpg

Son düzenleme:

RevDeisDou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Aynı ürün bende var. 480 GB olanı, 120 GB ile 480 GB firmware sürümleri farklı olabiliyor mu?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Benim 500 gb samsung sata ssd 750 evo 29 derece
256 gb xpg spectrix s40g ise 38 derecede Pcie3.0*4

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
S40G de sorunlu. RGB Oldu için aşırı ısınıyor+ hız sorunları olabiliyor.
Çok şükür şu ana kadar bir sorun yaşamadım ama kontrol altında tutacağım gerekirse primary disk olarak başka bir SSD takarım.

Rulinq65

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu konu, SSD (KHS) Kullanıcılarını ve Alacak Olanları İlgilendiriyor
Kingston HyperX Fury 3D SSD (KHS) alacaklar dikkat etmeli!

Isınma sorunu sonrası garanti kapsamında değişim yapılan Kingston HyperX Fury 3D sürücünün kasasından Kingston A400 Çıktı!

İki ay önce Vatanbilgisayardan iki adet Kingston HyperX Fury 3D almıştık.
Dizüstü bilgisayara takıp kurulumu yaptım.
Sürücü yazılımlarını kurarken, uygulama çalıştırırken beklenmedik biçimde şiddetli takılmalar olmaya başladı.
Şiddetli takılmalar yaşayınca hemen crystal disk info 'dan bakarak sıcaklığın 68 derecelerde olduğunu gördüm.
Sürücülerin birini arkadaşım kullanıyordu, o da kullanımda donma ve bilgisayarın ısınmasından şikayetçi oldu.
Ondan da Crystal Disk Info yazılımı ile bakmasını istedim ve değerleri iletti.
Boşta 50 küsür derecelerde, genel kullanımda ise 74 dereceye kadar çıktı ve görselini çekip gönderdi.
Sonuç: KALITSAL ISINMA SORUNU!

GARANTİ SÜRECİ
Satın aldığım bu iki adet Kingston HyperX Fury 3D katı sürücüyü Vatan Bilgisayara götürüp değişim talep ettim.
İki hafta gibi bir süre sonra gidip sıfır yeni ürünleri teslim aldım.
Ürünler değişimden geldi. Ürün kutusu ilk aldığımda siyah idi.
Değişimden gelen ürünün kutusu beyaz ve ürün içeriği görünürde aynıydı.
Yeni gelen ürünleri Crystal Disk Info ile yoklayıp ısınma sorunu olmadığını gördüm.
Fakat bu noktada sahtekarlık yapılan çok önemli bir nokta vardı.

HAYAL KIRIKLIĞI
Kingston HyperX Fury 3D kasası içine, daha alt seviye bir sürücü olan Kingston A400 'ü koymuşlar.
Evet, doğru!
HyperX Fury 3D kasasının içinde Kingston A400 SSD/KHS var ve görsellerini de ekledim...
Isınma sorunu olmamasının nedeni de A400 olmasıydı.
Kingston da bu konuda kimler sorumlu ise durumu onlara da ileteceğim.
Bu kadar da sahtekarlık olamaz.
İkinci sürücünün kutusunu açmadım, şimdi gidip durumu soruşturup değişim talep edeceğim.

Kingston HyperX Fury 3D 'Kalıtsal' (Kronik) ISINMA SORUNU VAR!
Almadan önce iki kere düşünmek gerekiyor.
Alırsanız hemen Crystal Disk Info ile ısı yoklaması yapın.
Boşta 45~50 civarı ise iade edin.
Geç kaldıysanız garanti kapsamında değişim yaptırın.
Değişim yaparsanız, değişimden sonra mutlaka yeni diye verilen sürücüyü tekrar ısı yoklaması yapın.
En önemlisi, içine başka sürücü takılıp takılmadığını anlamak için, ürün çıkartması üzerinde yazılı olan ürün örnek (model) numarasına bakarak doğrulayın.

Aynı durumlar tekrar olursa sonuna kadar hakkınızı aramalısınız.

2.5" bir Katı Hal Sürücünün boşta çalışma sıcaklığı, soğutmasız bir kasayı baz alırsak ısı değerleri boşta 30-37 arasında olmalı.
Eğer bu boşta sıcaklık 'boşta azami derece' 37 derecenin üzerinde ise kısa vadede sorun olasılığı yüksektir.
Kingston HyperX Fury 3D gibi boşta 49-55 derecelerde ise kalıtsal ısınma sorunu var demektir.
Bu gibi bir durumda, uygulama çalıştırır iken şiddetli takılmalar yaşayarak iade noktasına gelmeniz zaten kaçınılmaz olacaktır.
Boştaki sıcaklıkta çalışan (50 üzeri derece) Katı Hal Sürücünüzün (SSD/KHS), kullanımda 70 dereceye çıkması kaçınılmaz olduğu bu durumda, sürücünüzün bir haftaya kalmadan arızalanması kaçınılmaz olacaktır.
GARANTİDEN DEĞİŞİM İLE GELEN, İÇİNDE KINGSTON A400 SAKLI OLAN SÖZDE HYPER X FURY 3D SÜRÜCÜLER
Ekli dosyayı görüntüle 121799

GARANTİDEN GELEN HYPER X FURY 3D SÜRÜCÜLERİN İÇİNDEN ÇIKAN KINGSTON A400 SSD/KHS KANITI !
Ekli dosyayı görüntüle 120923

ARKADAŞIMIN KULLANDIĞI DEĞİŞİME GİDEN SÜRÜCÜNÜN İŞLEM ALTINDA ŞİDDETLİ TAKILMALAR YAŞARKEN ALDIĞI OLUMSUZ SICAKLIK SEVİYESİ
Ekli dosyayı görüntüle 120926

ARKADAŞIMIN KULLANDIĞI DEĞİŞİME GİDEN SÜRÜCÜNÜN BOŞTA SICAKLIK SEVİYESİ
Ekli dosyayı görüntüle 120927

KULLANDIĞIM DEĞİŞİME GİDEN SÜRÜCÜNÜN BOŞTA SICAKLIK SEVİYESİ
Ekli dosyayı görüntüle 120928
Pardon bir soru sorabilir miyim bende hyperx fury 480gb ssd var boşta 45° oyun oynarken 50° civarina geçiyor bir program yüklerken oyun açtığımda dosya transferi yaptığımda ssd den cızırtı sesi geliyor ve bilgisayarda anı donmalar yapıyor garantiye göndersem yenisini gönderiler mi ?
*1200 saat çalıştı ve sağlığı %95

tmetalkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
bu hakkındır. kesinlikle bendeki ile aynı sorun. aşırı ısıdan kaynaklı gerilime dayalı yavaşlama-takılma sorunu. derhal göndermelisin. umarım kutu fatura duruyordur.
cızırtı sesinin gelip gelmemesinden kaynaklı değil sürücüdeki sorun.
benim kioxia exceria 2.5 luk sürücümden de geliyor.
katı sürücülerde bu cızırtı seslerinin 'çok gelmesi', ileride olası sorunların habercisi olabilir tabi.
samsung tercih etmek mantıklı. 5 gün önce samsung 870 evo aldık arkadaşa 299 tl ye amazondan. fırsatları takip etmek gerekiyor. son olarak n11(ne11), hepsiburada, trendyol, gittigidiyor, amazon üzerinden bireysel satış yapan sanal satıcılardan bir şey alırken, webdenal, incehesap, hepsiburada(kendi sattığı) gibi kurumsal satıcıların fiyatları ile kıyaslama yapmayı unutmayalım. sanal satıcılar arasında 2-3-4 katı fiyata ürün satan dolandırıcılar var ve bunlara karşı hakkımızı koruyan ve bu satıcıların satışına engel olan bir kanun çıkarmıyorlar, bu yüzden dikkatli olmak gerekiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardon bir soru sorabilir miyim bende hyperx fury 480gb ssd var boşta 45° oyun oynarken 50° civarina geçiyor bir program yüklerken oyun açtığımda dosya transferi yaptığımda ssd den cızırtı sesi geliyor ve bilgisayarda anı donmalar yapıyor garantiye göndersem yenisini gönderiler mi ?
*1200 saat çalıştı ve sağlığı %95
bazı üreticiler de ısı sabit görünsün diye 33-40 derece görünecek biçimde yazılımsal olarak sabitleyip satışa sürüyorlar. bunu, apacer panther as340, gigabyte giriş seviye ve neoforza pembe sürücülerinde bizzat deneyimledim.

Son düzenleme:

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
piyasada sorunsuz ssdmi kaldı ? A2000 Var bende. şuan umarım yaşamam. firmware güncellemelerle farklı olabiliyor bazen.
samsung evo serisi piyasadaki iyi ssdlerden. kontrolcüleri gayet kaliteli. teknoloji işi şans işidir biraz, bile bile lades olmamak da gerek..

samsung alın, aldırın..

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Benim kullandığım Samsung SSD (Laptobun içinde hazır geldi, modelini bilmiyorum.) boştayken 40 derece. Sizce normal mi?