Kilo vermek için neler yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1.75 boyunda 88 kiloyum. Kilo vermek istiyorum fakat beslenme alışkanlıklarım çok kötü ve günde 4-5 öğün yemek yiyorum belkide. Hedefim 65-70 kilo civarına kadar düşmek. Ne tavsiye edersiniz. Baya bir zamandır yemeği 3 öğüne düşürdüm ama canım sıkılsa karnım aç olmasa bile bir şeyler yemek istiyorum. Spor'dan uzağım biraz ama 1 ay kadar fitness'a gitmeyi düşünüyorum. Fitness'a gitmesem bile kilo vermek için neler yapabilirim? Şeker kullanmıyorum ama çok sık olmasa da canım tatlı bir şeyler istiyor. Tuz olmasa da olur yemek az tuzlu çok tuzlu olmuş pek anlamıyorum bile. Özellikle ekmek konusunda tavsiyeniz ne olur? Her sofraya oturuşum da yarım ya da 3 çeğrek ekmek yiyorum. Ekmek yemediğim zaman doymuyorum sanki. He birde hızlı yemek yeme alışkanlığım var. Bu alışkanlıktan da bir türlü kurtulamadım. Kilo verebilmem konusuda yardımcı olabilir program vb. Bir şeyler varsa söylerseniz çok sevinirim. Bu arada olurda fitness'a başlarsam fitness + günde 1 saat koşu ile tahmini 1 ayda kaç kilo verebilirim?

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ekmeği azaltmaya bak. bende de aynı sorun var :) akşamları en az 45 dakika yürümeye akşam 6 dan sonra bişey yememeye şınav mekik çekmeye gayret ediyorum. hardfoxun bir kaç programı var onu deniyorum birde

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ekmeği azaltmaya bak. bende de aynı sorun var :) akşamları en az 45 dakika yürümeye akşam 6 dan sonra bişey yememeye şınav mekik çekmeye gayret ediyorum. hardfoxun bir kaç programı var onu deniyorum birde

Şimdiye kadar bir faydasını gördünüz mü peki? Eksilme varmı eksilme :)

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
profesyonel yardım şart bence, kilo olarak aman aman bi durum yok, ama kollar omuz yürüdü gitti :)

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Öğlen yemeği yerine 1 paket Eti Form ye. Limonlu, Mısırlı vs olabilir. Ben Şu ands yapıyorum bunu, 5 . günde 500gr gitti bile. Ama dikkat et; ekmek, tatlı yiyecekler ve meyve suyu vs uzak dur. Ekmeksiz yapamıyorsan kepek ye.

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öğlen yemeği yerine 1 paket Eti Form ye. Limonlu, Mısırlı vs olabilir. Ben Şu ands yapıyorum bunu, 5 . günde 500gr gitti bile. Ama dikkat et; ekmek, tatlı yiyecekler ve meyve suyu vs uzak dur. Ekmeksiz yapamıyorsan kepek ye.

Bu dediğinizi dikkate alıcam. Sabah kahvaltısını da biraz kaba bir tabirle bir leğen salata. Yani içinde havuç, salata, domates, kıvırcık, marul, turp olucak. Yanına bir dilim peynir ve 1 tane yumurta yemeyi düşünüyorum. Hiç ekmek yemeyeceğim sabah kahvaltısın da. Öğlen de arkadaşın dediği gibi eti form yerim ve bol bol şu tuketirim. Bir zararı olmaz herhalde bu şekilde beslenmenin. Salataya tuz yağ koymam. Akşam yemeği için bir şey düşünmedim henüz. Aklıma birşey gelmedi.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Bu dediğinizi dikkate alıcam. Sabah kahvaltısını da biraz kaba bir tabirle bir leğen salata. Yani içinde havuç, salata, domates, kıvırcık, marul, turp olucak. Yanına bir dilim peynir ve 1 tane yumurta yemeyi düşünüyorum. Hiç ekmek yemeyeceğim sabah kahvaltısın da. Öğlen de arkadaşın dediği gibi eti form yerim ve bol bol şu tuketirim. Bir zararı olmaz herhalde bu şekilde beslenmenin. Salataya tuz yağ koymam. Akşam yemeği için bir şey düşünmedim henüz. Aklıma birşey gelmedi.

Benim babamın diyetinin sabah kahvaltısını vereyim ;

3 çeşit meyve, 1 dilim kepek ekmeği, çay (şekersiz) . Sabah kahvaltısında ekmek olmazsa saat 10 gibi acıkıyor insan.

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benim babamın diyetinin sabah kahvaltısını vereyim ;

3 çeşit meyve, 1 dilim kepek ekmeği, çay (şekersiz) . Sabah kahvaltısında ekmek olmazsa saat 10 gibi acıkıyor insan.

Peki babanız faydasını görüyor mu acaba bu diyetin? En kötüsü acıktığım zaman eti form yerim tavsiyeniz üzerine. Ya da yanıma elma felan alırım

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Peki babanız faydasını görüyor mu acaba bu diyetin? En kötüsü acıktığım zaman eti form yerim tavsiyeniz üzerine. Ya da yanıma elma felan alırım

Babambl başlamadan önce 98 kiloydu, şimdi 87. Ekmeği kesti, şekeri kesti. Tabi form yemiyordu. Iş yerinde Form bulması zor.

Dediğim şu ; Sabah sağlıklı ve hafif kahvaltı, öğle form, akşam hafif yemek, acıkırsanız yatmadan önce bir bardak süt.

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ne kadar zamandır bu diyeti uyguluyor peki?

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kardeşim önce bir diyetisyene gideceksin kan tahlillerine bakılacak sonra kütle endeksin ölçülecek ve ona uygun kalorili bir diyet yazılacak sonraısnda iser spor yapman lazım daha doğrusu cardiyo yapacaksın sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsan böyle olucak ben 10 kilo verdim:) 2 ayda daha da gidicek:)

brk134

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben geçen sene 89 kiloydum şimdi 77 kilo oldum ve yağ oranımı %11'e kadar düşürdüm.Diyetisyene gitmedim ama düzenli spor yaparak yediklerime dikkat ettim. Aburcuburda yedim ama az ve ara ara canım çok istediğinde.Öncelikle akşam yemeğinde ekmeği bıraktım ve öğünleri küçülttüm ,akşam mümkün olduğunca karbonhidrat (Makarna,patates,pilav yemedim).yemekte ve karnım acıktıkça yoğurt yedim.Eğer canın abur cubur tatlı yemek isterse bunların hepsini öğlen ye akşama sakın bırakma ve akşam 19.00 dan sonrada yemek yememeye dikkat et .
Ama öncelikle şunu bilmen gerekir ki ne kadar diyette yapsan yemek biçimini değiştirmen lazım diyet sonrası.
Ayrıca düzenli spor mutlaka lazım düzenli olmasına önemli herşeyden önce sağlık için.

zinde_kulak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben spor yapıp kilo veremeyen kimseyi göremedim, basit bir yemek düzenlemesi ve düzenli sporlar verilmeyecek kilonun olmadığını düşünmüyorum ben.

Fex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yemeğinize dikkat ederseniz ,Düzenli beslenirseniz ve her gün spor yaparsanız zayıflarsınız..Belki bu laflar klişe gibi gelsede işin ozeti bu.Mesala bende de kilo sorunu vardı.Her akşam yemeğinden sonra parkta 2 saat spor yapardım. Yürüyüş , hafif tempoda koşu vs. 94 kilodan 75 kiloya düştüm...

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yemeğinize dikkat ederseniz ,Düzenli beslenirseniz ve her gün spor yaparsanız zayıflarsınız..Belki bu laflar klişe gibi gelsede işin ozeti bu.Mesala bende de kilo sorunu vardı.Her akşam yemeğinden sonra parkta 2 saat spor yapardım. Yürüyüş , hafif tempoda koşu vs. 94 kilodan 75 kiloya düştüm...

Ne kadar zaman içerisinde böyle bir sonuca ulaştınız?

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
Biberiye çayı diyorum başka da bir şey demiyorum

passkeys

Asistan
Reaksiyon puanı
2
1.75 boy 78 kilodaydım. 3 ayda 12 kilo verdim sadece yürüyüş ve ekmek yemedim.

tanerkamber

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hareket etmeden veremezsin yürüyüş yapıcan öğlenleri yemek olarak pirinç lapa yanında haşlanmış tavuk eti

jestercat

Asistan
Reaksiyon puanı
3
kilo vermek çok basit şekerli yiyecekler ve ekmek yeme spor yap zaten zayıflarsın. Ben 1.77 boy 2 ayda 75 kilodan 68'e düştüm ve hiç spor yapmadan ama zararlı tabi sen spor yap ve az ye kesin zayıflarsın

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Şeker tuz beylazları azaltıp spor yapmaya özen göstericem.

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Şeker tuz beylazları azaltıp spor yapmaya özen göstericem.

Evet arkadaşlar bugün başlangıcı yaptım ve 1,5 km koşu 1 km'si yürüyüş olmak üzere toplamda 2,5 km yok kat ettim. Biliyorum büyük şaşırılıcak bir mesafe değil ama şunun farkına vardım çok fazla hamlamışım. Yavaş yavaş bu hamlığı üzerimden atacağına inanıyorum ama ne kadar zaman sürer bir fikrim yok. Inşallah devamını getirip bu mesafeyi 5-10 km gibi rakamlara çıkarmayı planlıyorum.

Sabah kahvaltısın da yarım ekmeğe yakın bir ekmek, 5 dilim salam yedim. Öğle yemeği yerine eti form limonlu bisküvisını yedim. Şuanda açlık adına bir sıkıntı yok çok şükür. Fakat canım sıkıldığı için bir şeyler yemek istiyorum ama irademe sahip çıkmam lazım :)

AyhanBoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba buraya uzun uzun yazmak zor olucak o yüzden kaynak göstermek istiyorum.burada kilo vermek için çok güzel tavsiyeler var.umarım faydalı olur

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
bol bol yemek ye ekmeği eksik etme abur cubura dadan kolayıda ihmal etme şimdi diyeceksiniz hep yanlış yazıyorsun ya ben dediklerimi aynen yapıyorum dal gibiyim kilo alamıyorum vardır bir hikmeti bu yazdıklarımın

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Kilo vermek için öncelikle bir Dahiliye uzmanıyla görüşüp tüm testlerini yaptırırsın, sonrasında dahiliye uzmanı seni uygun gördüğü diyetisyene sevk eder ve kilo boy oranına uygun kalorilik bir diyet hazırlanır ki muhtemelen hiçbirimizin evine hergün girmeyecek şeyler yazmaya alışık elleri ile sana bir liste hazırlamaya başlayacaktır. Sende bu konuda açık sözlü olup maddi konumuna uygun bir liste hazırlatıp bunu uygularsan istediğin kiloyu kısa sürede verirsin.

Elbette arkadaşlar yardımsever tavırlarıyla sana bilgiler veriyor ama kontrol altında vermediğin kiloları 6 ay sonra 2 kat olarak geri alırsın o yüzden mümkün mertebe ücretli yada devlet hastanelerindeki ücretsiz diyetisyen uzmanları ile kilo verme yoluna çık arkadaşım.

rapperengo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekmeği şekeri kes bol protein ye (sabah yumurta,öğlen ton balığı yada haşlanmış tavuk vb )öğün aralarında kuruyemiş meyve fln ye akşam 7 den sonra yemek yeme sadece 1 bardak yarım yağlı süt iç sonra benim gibi evde yatarak 5 ayda 20 kilo ver :) hem proteinle beslenirsen kas kaybında minumum olur ;)

buraqq

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bendeki kocaman göbeği bir kaç ayda yok ettim. 10 kilo filan verdim 5 ayda. Ki, diyet olayı filan da değil. Sadece tatliyi tuzluyu azalttim.

HSYN89N

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Saat 22:00 den sonra yemek yemezsen günde 3 öğün yemek ye ekmeği çok yeme(Ye ama çok değil) abur cubur asla yeme gazlı içecek içme 2 ayda 10 kilo rahat verirsin yavaş yavaş ancak böyle düzenli olması lazım.

cleet

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben 125 kilodan 85 e düştüm boyum 1.90 olduğundan bu kadar da normal diye daha fazla yapmadım ama yaşım 30 burada arkadaşların dediği herşeyi denedim dahiliye ye gittim diet listeleri ile boğuştum olmadı olmadı son olarak ulan dedim yemezsem nasıl kilo alırım ki :)) ve yemek yemeği tamamen kestim nasıl yaptın dersen anlatıyım..

Askere gittim sadece öğle yemekleri güzel olurdu sabah ve akşam yemekleri felaket oluyordu köftenin içinden hayvan bağırsağı filan çıkıyordu anlatamam yani ne durumda olduğunu..bende bu düzende sadece öğlen yemeklerini yedim ve hiç abur cubur yemedim..Askerden geldim alıştık ya bir kere akşam yemeklerini yiyemez oldum canım istemiyodu artık..eskiden 2 ekmek arası döner yer aç olsam da bir daha yesem derdim artık sadece yaşamak için zevkle tek bir öğün yiyorum..
Şimdi bana şunu diyebilirsiniz çok sağlıksız bir yöntem kesinlikle yanlış filan gibi klişe lafları yüz milyonlarca kez duydum ve artık çevremde ki görüşleri de değiştirdim check up yaptırdım geçenlerde ve sapa sağlam çıktım..daha önce kilodan dolayı karaciğer yağlanması böbrek yağlanması dünya kadar şey saymışlardı şimdi tek bir tane bile hastalık çıkmadı..Ben böyle yapmalısın demiyorum benimki si sadece başımdan geçen olaylar ve bir öneridir tabi yapmak da emin ol ilk başlarda çok zor ama çok basit olduğu ve kesin sonuç verdiği için tavsiye ediyorum..Saat 12 de yemeğini ye ve geri kalan zaman dada sadece su iç...

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
bisiklet sür direk zayıflrsın birde ytrken yemek yeme