Tavsiye edebileceğiniz diyet, spor önerisi var mı?

Bu konuyu okuyanlar

High Noon

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Merhaba abilerim ablalarım bu kez öneriyi sizden alacağım yaşım 14 9.sınıfım. Ama fazla kilolarımdan şikayetçiyim. Boyum 1.72 ama kilo verirsem boyumun daha rahat uzayacağını biliyorum. Ayrıca görüntü de çok kötü oluyor, göbeğin bavul gibi önde, sırtın kambur gibi (öyle zaten dik duramıyorum sırtım ağrıyor yoruluyor), parmaklar tombik olunca kısa gibi görünüyor; sınıfta sevdiğim, takılmak istediğim kız var ama kız benden korkacak diye yaklaşamıyorum bile :( Okulun diğer seneleri kilo espirilerine maruz kalmak istemiyorum. Yemekhaneden yemek alırken utana utana gitmek istemiyorum. En önemlisi, rahatlıkla koşmak, eğlenmek, futbola ölürüm (kiloma rağmen çok iyi oynuyorum bir de versem offf) bunları yapmak istiyorum kızlarla dedikodu sohbet etmek istiyorum. Kafa tombul tombul iğrenç görünüyor instagrama kendi fotoğraflarımı atmak istiyorum. Yakışıklı olmak istiyorum (bence yakışıklı gibiyim kilo verirsem eğer). Sosyalleşmek istiyorum kısaca. Aslında sosyal bir insanım arkadaş ortamına ısındım eğleniyoruz ama bir kilo verebilsem var ya neler neler yapacağıma artık hayat anlamsızlaştı fen lisesinde olunca evde pc yok, okulda kızlara açılamıyorsun, koşamıyorsun, teneffüste kalkasın gelemiyor cidden zor bir durum. Bu arada kilom 89. Şimdi sizden beklentilerim:
1- Bana önerebileceğiniz diyet listesi
2- Bana önerebileceğiniz egzersiz (kas yapmak da istiyorum bu arada. Mükemmel olur:) )
3- Küçük taktikler (mesela iradeli bir insanım ben. Bu sene okulda hiç harcamayıp 8000tl para biriktirmeyi hedefliyorum, 600'ü bitti bile :). Ama çabuk sonuç almak istiyorum nedense, bıkıyorum; ha olmazsa?, boşa çıkıcak yine, ya yakışıklı olamaz yine aynı vasıfta olursam diye ümitsizliklere kapılıyorum.)
4- Teselliler (Yorulunca tekrar gaza getirecek önerileriniz)
5- Bir de acıktığımda full su içersem midemin küçülmesine engel olur mu?

Cevaplarınızı alt alta yazarsanız ben de sıraya koyarım öyle cevaplarım karışık yazmassanız iyi olur abilerim ablalarım. Önerilerinizi bekliyorum saygılar :)