Kick Boks mu Yoksa Karate mi?

Bu konuyu okuyanlar

Mert Can L.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sporda nerelere gelmek istediğine bağlı gerçek şampiyonluklar vurdulu kırdılı hayat ve dövüşmeyi seviyorsan kick boks tavsiye ederim ama türkiyede amatöre pek değer vermiyolar bi farkın olması lazım kendini diğer amatörlerden ayırmak için sana tavsiyem 75 kiloya düşüp öyle dövüşmen senin için daha hayırlı olur hem o kiloda fazla insan olmuyor Kareteye gelirsek biraz uzak doğu sanatı kaldığı için pek hırçın olmuyor ama karete kyokushin diye ayrı bir dalı var kick boks kadar sert ve yıpratıcı bir spor bana kalırsa kick boks yap önün daha açık olur ama bu 2 sporada gereken değer verilmiyor bence güreş veya düz boks düşünebilirsin hangi sporu yaparsan yap çok çalışman lazım

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
bokscu adam karateriyi büker atar. ipman filmiyle karşılaştırmayın gerçek hayatı. şirkette eski kickboks şampiyonu bi abi var, trafikte kavgaya girip 4 delianlıyı elinden zor aldıkları video var. vurduğu yerden kesiliyor. :D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
bokscu adam karateriyi büker atar. ipman filmiyle karşılaştırmayın gerçek hayatı. şirkette eski kickboks şampiyonu bi abi var, trafikte kavgaya girip 4 delianlıyı elinden zor aldıkları video var. vurduğu yerden kesiliyor. :D
2013'ün konusu ama madem hortlamış yorum yapayım :D

Kısmen doğru çünkü karate eğitimi adam gibi verecek adam değil. Kick boksçular ciddi bir antremandan geçiyor, karate hocaları hala çocukların kaslarını yırtmak pahasına bacaklarını açmaya zorluyorlar ve spor konusunda bilinçsizler. Wing Chun'a başladığımda hocam sen nasıl kahverengi 2. danı aldın diye hayret etti, sadece kuşak parası için kuşak atlattılar, adam gibi bir eğitim vermediler. Ipman'a gelince, tamam orada karateci de var, ama ipman dövüş filmi değil, daha çok tarihi bir film ve anlamı olan bir film. Aktörleri Wing Chun ustası değiller ve eminim ki o aktörler benden fazla bilmiyordur. 3-4 ay eğitim alıp film çeviriyorlar ve normal. Matrix sanki farklı mı ? Misal ama panzehir var, emin boztepe, cüneyt arkın gibi isimler oynuyor, o filmden bir şeyler beklersin.

Gerçek hayat uygulamasına gelince, hangi stilde dövüştüğünün neredeyse hiç önemi yok. Önemli olan ne kadar antreman yapıyorsun ve stilin sana ne kadar uyuyor. Haftada benim gibi 6 saat antreman yapan adamla çıkıp haftada 10-12 saat, belki daha fazla antreman yapan adamı aynı ringe sokarsan tabi ben dayak yerim. (ring lafın gelişi, wing chun ring dövüşü değildir) Ne kadar emek vermişin o fark yaratır vs. fiziksel kuvvet, rol yeteneği, kurnazlık vs. çok komplike bir şey bu melet :D

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Donnie Yen bir çok dövüş sanatı üzerinde eğitmiş kendini. İp Man filmleri silmediğim ender filmlerdendir. Wuıshi ve tai chi ile başlayıp taekwondo, kick-box, box, karate vb. sanatları üzerinde eğitim ile geliştirmiş kendini.

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Normal boks, olmadığı için Kick boks olur.Boyun ve kilon ideal.

Edenhazard

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Ya kick box ve benzeri sporlar yüze ve sağlığa kalıcı zararlar veriyorlar ben ne tavsiye ederim nede yaparim.