Keylogger şüphesi

Bu konuyu okuyanlar

süticeninek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar selam. Anlatacağım olay yaklaşık 7-8 ay öncesine ait. Bir gün telefonda takılırken YouTube kendiliğinden çıkış yaptı. Şifren değiştirildi diye. Sonra mail hesabım telefona bağlı olduğu için kurtardım. Fakat sınava hazırlandığım için pek takmadım (biliyorum çok saçma). Neyse 3-4 ay geçti canım sıkıldı, Facebook hesabıma bakayım dedim. Giriş hareketlerine bakınca birçok farklı giriş yeri gördüm. Hepsi de yabancı ülkelerden. Sonra Twitter'e baktım aynı durum onda da geçerli. Oyun hesabıma baktım başkası girmiş açıklama kısmına küfür yazıp bir oyun atmış. Dedim kesin keylogger veya trojan yedim. Beni en çok şaşırtan ise her gün virüs taraması yaparım(antivirüs kullanmadığım zaman oldu herhalde) hem de 2 -3 programdan (Malwarebytes, 360TS, Windows Defender. Ve biraz evhamlı olduğumdan bilgisayarda önemli şeyleri girmem (kredi kartı vesayre) sadece bir defa ösym şifremi girdim. Yakın zamanda da değiştim. Sizce nasıl olmuş olabilir?
Ek bilgi: Hesaplarımın hepsine girilmiş fakat hiçbirinin şifresi değiştirilmemiş en garibi de bu. Facebook hesabımın şifreyi değiştirdim ertesi gün e mailime Facebook hesabınıza giriş denemesi yapıldı . diye mail geldi. İşin garibi hesaplarıma giriliyor fakat hiçbir şey yapılmamasıydı. Velhasıl kelam uzun süredir endişeliyim ya bir şey olursa falan diye . Başına böyle bir şey gelen var mı ?
ek 2 = Facebook yahooya bağlıydı yahoo ile bağlantılı tüm hesaplara giriş yapılması sadece yahoo hesabıma giriş yapıldığının göstergesi fakar oyun hesabı farklı bir yere bağlıydı o yüzden keylogger diye düşünüyorum sizce ?

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Cep telefonunda girişlerde sahte konumlara izin ver seçeneği aktif ise aslında o girişlerin hepsinin size ait olduğunu anlarsınız,ya da bir arkadaşın sana vpn kullanarak şaka yapıyor temiz bir format attın çok şüphe de iseniz ve hatta C kısmına low level format attın bu işlem C nin büyüklüğü ile alakalı uzayabilir.

süticeninek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cep telefonunda girişlerde sahte konumlara izin ver seçeneği aktif ise aslında o girişlerin hepsinin size ait olduğunu anlarsınız,ya da bir arkadaşın sana vpn kullanarak şaka yapıyor temiz bir format attın çok şüphe de iseniz ve hatta C kısmına low level format attın bu işlem C nin büyüklüğü ile alakalı uzayabilir.
Yok . Girişler bana ait değil . Pek arkadaşım yok olanlar da yapmaz yapamaz yani. Öyle garip gurub sitelerden pek bir şey indirmem ama nasıl bulaştı hayret ediyorum .

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Tarayıcı eklentileri yamalar ve modlu yada windows 7 gibi sistemler artık savunmasızdır.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Format atın ve herhangi bir siteden bir şey indirmeden önce şu siteden taratın. Antivirüs olarak 1'den fazla antivirüse gerek yok. Kaspersky Free görevini yapar.